Pylontech US 2000 plus

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

5. Exclusions of Warranty
To the extent permitted by law, Pylontech excludes all liability for the Product to the extent that any damage
or defect has been caused or contributed to by the following:
1. Inverter or charger failure;
2. the Product being installed with invertersor charger which have not been certified by Pylontech;
3. You treating the Product improperly, negligently or in any other inappropriate way, including using the
Product outside the recommended ambient temperature condition in accordance with the Product
Instructions;
4. transportation, including but not limited bydropping, trampling, deforming, impacting, or spearing with a
sharp item;
5. storage, installation, commissioning, modification or repair of the Product that has been performed by a
person other than Pylontech or a Pylontech’s certified installer;
6. abuse, misuse, negligence, accidents or force majeure events, including but not limited to lightning,
flood, fire, extreme cold weather, or other events outside the reasonable control of Pylontech;
7. any attempt to extend or reduce the life of the product without written confirmation from Pylontech,
whether by physical means, programming or others;
8. removal and reinstallation at another place from the original installation without the written confirmation
from Pylontech;
9. water, conductive dust or corrosive gas;
10. the Product has been connected with different type battery modules;
11. failure to install, operate or maintain the product in accordance with the Product Instructions;
12. normal wear and tear or deterioration, or superficial defects, dents or marks that impact the
performance of the Product; and
13. theft or vandalism of the Product or any of its components.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od marko250 »

1romeo1> No jo ,ale já nic neprodávám.Parametry jsou data výrobce,úbytek kapacity po 720 cyklech při 80%DOD jsi tady nadhodil sám z té laboratoře.A nebylo by špatné,když už je máš doma tady uvést detaily jak se chovají,místo toho neustálého napadání mé osoby,prospělo by to věci.Co kdybys je nabil na doporučovaných 53.2V,nechal zhasnout diody a odpojil vše z nich,pak za 24hod znova nabil na stejné napětí a zjistil kolik energie ubylo?Bylo by to možné?Ty záruční podmínky co tu postnul >rottenkiwi jsi dodržel a budeš schopný dodržet?Obvzlášť body 1/2/5/8/9 ,podle těch instrukcí už máš dávno po záruce dle Pylontechu.A přeju Ti ,ať vydrží mnoho let,žádný osobní boj proti nim nevedu,jen se mě nelíbí co jsem už popsal.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od ota »

1romeo1 píše: ...A výmysly typu nedodržnia záruky, neexistovania firmy a podobné dristy naozaj svedčia len o jedinom, tvrdý boj proti konkurencii. Už ma unavuješ.
Zeptám se vás zda jste absolvoval distributorské školení Pylontechu případně zda máte autorizaci k instalaci protože je to první věc na kterou se při reklamaci zeptají.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od NOPARasito »

Kockujete se jako male deti, Pylontech je Made in China nebo P.R.C., takze to bude stejna kvalita jako z Ciny. Otazka je jen, jak rikam: bud pohlidana nebo nepohlidana.
Pokud je pohlidana, tak jedine dobre, ze delaji konkurenci ostatnim, ale nemyslim si, ze by meli jinou technologii a topologii vyuziti clanku, takze v tomto ma Marko250 pravdu. Obcas slepe verit vyrobci se nevyplaci, ale je to na uvazeni kazdeho kupujiciho ;-).
Muj subjektivní nazor spotrebitele baterii, ale ne zrovna technologie Pylontech.(baterii si radsi poskladam sam => co zvladnu sam, tak udelam a zatim se mi to sakra vyplatilo a to se nebavim jen po financni strance, ale i po funkcni a udrzbove ;-).
Jeste jestli mohu par otazek:
1,kdo drzi zaruku tech 10let?(prodejce ze zakona 2 roky a pak?)Tesla jako jedina dava az 8let a to jen, ze to zakaznici sakramensky zaplati, tady je Pylontech nize nez konkurence ;-).
2,)zaruka se vztahuje na funkcnost nebo 100% i na kapacitu?
3,)namontovat muze, kdo ma ruky a nohy nebo jen proskolena osoba??
Diky za info.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

Stačí napisať do Pylontechu, kto to na SVK / CZ može inštalovať.
Pri registrácii sa to musí uviesť.
Inštalácia u nás bez patričného vzdelania je v trestnom zákonníku.

Tá ich angličtina je strašná. A napr. 6000 resp. 4500 cyklov sa uvažuje pri C5.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od NOPARasito »

Takze po 2 letech je to zakaznikuv problem a starej se s komunikaci s vyrobcem? To uz znam. Sice Mppsolar z Taiwanu prekvapil i tenhle vyrobce muze byt vstricny a poctivy :roll:
C5 resp. => zatizeni 0,2C je dle mne v pohode, ale 4500 az cca.6000 cyklu??? To by si do 10 let fandili, ale nevim jestli pak zustane na 80% kapacite. ::mute::
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od tomas »

Já byl nedávno 11.12 v Hrubé Vodě na přednášce Pylontechu, přijela paní z Číny přímo z výroby a věděla o tom docela hodně. A nic o nějakém pověření k instalaci tam nikdo neříkal ani že by to bylo podmínkou záruky. Říkala že vyvíjejí nějakou novou verzi která při stejných parametrech jako jsou ty současné zvládne ještě větší proudy, tuším že dvojnásobek současných.
Pylontech by měl být odolný proti chybě nabíječky, umí vypnout nabíjení nebo vybíjení svým bistabilním relé. Ale v záručních podmínkách to tak je, protože dnes nikdo nechce za něco zbytečně ručit. Samozřejmě že nic není dokonalé a když někdo do 48V akumulátoru pustí 230V ze sítě, tak to asi nepřežije a z toho důvodu to tam asi je.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od marko250 »

Tak ty body záruky jsou samá perla:certifikované měniče Pylontechem,certifikované osoby pro montáž a uvedení do provozu,zákaz přenosu bez písemného svolení,chceš změnit napětí nabíjení jakkoli, tak napsat a žádat.Samozřejmě,že se mohou chovat jako u Tristaru,či Midnite,tam stačí napsat mám problém a nikdo ani nechce vědět jak dlouho zařízení máte a pošlou přez moře novou věc.Popsala tam dotyčná funkčnost té vnitřní BMS,spotřebu,nebo vám to ukázali uvnitř?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od marko250 »

V těch videjích ukazuje spouštění a vypnutí s komunikací s měničem.Tady je test pod zátěží a software k nastavování : https://www.youtube.com/watch?v=M9PLPzRQjdo
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

No on má tam pokles napatia po 60 s @ 2000 VA 53.3 - 47.6 = 5.7 V.
Ja mám voltage drop @ 2000 VA @ 8 x 100 Ah Winston 26.45 - 24.81 = 1.64 V
https://www.youtube.com/watch?v=YPrndbL1T5s

Nejaké sú tie Pylontechy makké.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od PavelR »

mozna to je ten duvod proc uvadeji nominalni proud 25A / modul. Tech 50A jsem se nikde nedocetl co to je za hodnotu. Jestli se jako muze pouzivat nebo po jakou dobu atp.
Posledni dobou jsem si trosku srovnaval pylontech a byd. Protoze hodlam do techto aku jit. A pylontech ma jeste jednu nevyhodu - v jednom stringu muze mit max 8 modulu coz pri 80% DOD je nejakych 16kwh coz neni moc. Da se to resit jejich dalsi krabici LV hub ale ta taky bude neco stat. Tomuto moc nerozumim vzdyt toto je naprosto zbytecny a pouze softwarovy omezeni. Byd jde spojovat na jednom BMU do 80kwh coz je kapacita do ktere se v dnesni dobe vleze snad kazda domovni instalace.

Ted jsem se dival schvalne na jednu victron instalaci s 4moduly byd a 3x3kva multiplus na posledni nabiti do 100% tedy 10kwh hypotetickych.
pri konci nabijeni 96-100% napeti max 55,52V coz je 3,47V/clanek dobijeno proudem jiz cca 8A aku si nejspis omezili max hodnotu dobijeni
po dosazeni 100% coz byla otazka kratke doby padlo napeti na 54,5V a pote se nabijeni ukoncilo, ikdyz BMS ohlasila zpet 99% (podle me si to trosku zabalancovalo) to bylo pri napeti 54,02-54,2V coz je 3,38V/clanek a 99%SOC
Pote nastal odber cca 132A a v tu chvili skokove padlo napeti na 52,6V coz je drop -1,6V pri 4 modulech - zatez pokracovala i nadale a napeti pozvolna klesalo pri 9%SOC system rekl dost a zatez pokracovala ze site pri techto 9% a proudu 110A bylo nejmensi napeti 50,6V a po ukonceni vybijeni stouplo na 51,6V a system cekal na dalsi slunny den.

System je konfigurovan presne dle doporuceni victronu. Tyto hodnoty se me uz libi ponekud vic.
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

rottenkiwi píše:No on má tam pokles napatia po 60 s @ 2000 VA 53.3 - 47.6 = 5.7 V.
Ja mám voltage drop @ 2000 VA @ 8 x 100 Ah Winston 26.45 - 24.81 = 1.64 V
https://www.youtube.com/watch?v=YPrndbL1T5s

Nejaké sú tie Pylontechy makké.
53,3V nieje vrchná hranica v kludovom stave, ale iba pri nabíjaní. Kľudový stav je okolo 50-51V teraz vám to nenapíšem, lebo už dosť dní nemám batérie plné ale iba do 60%-70% a teraz tam je 49,5V. Takže zle porovnávaš. Tak isto je doležité čim hruší kábel tým lepšie a tak isto aj istič na batériách ten sa dosť hreje rozmýšlam dať 2x125A paralelne. No a ja ked zapnem 40A tak mi to klesne o 0,4V. A to ukazuje menič, na batériach by to malo byť menej. No odoberať 40A z jednej batérie je nedobré výrobca páše max. 25A no ani to by som nerobil dlhodobejšie. Čiže preto by som odporúčal na 5kW meniče min. 4 baterie. Na 2,4kW dve. Aj sa to tu písalo modeláry zničili LiFePO4 po pár cykloch a ak ten blbeček si na tej jednej batérii varí vodu dennodenne a potom predá takúto batériu tak sa ani nedivim, že potom takýto človek čo ju kúpi začne šíriť nezmysly. Mimochodom kiwino prečo ti scípla práčka na tých tvojich Winstonoch :lol: :lol: :lol: :lol: Aspon teraz sa ukazuje načo je dobré prebaterkovávane ako to tu jeden človek na fore napísal, nuž pre toto pre stabilitu systému a aj pre životnosť. A ohľadne toho testovania batérii v Austrálii, všimli ste si že ich nabijú do 3 hodín a vybijú tak isto??? Takýmto systémom ak vydržia 6000cyklov tak klobúk dole, potom pri bežnej prevádzke by som to trebars ja mal vybijať 5kW a to je naozaj huste, ked moj priemer je asi 500W.Čiže u mna by mala kapacita padať 1- 5% ročne. Takže sám som zvedavý ako budú pokračovať testy v Austráii.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

Práčka scípla, lebo som do nej dal 45 * vodu a počítal som, že hoci mám v baterke minimum,
tak to ešte tých 23.6 V, čo mám nastavené nedosiahne. Lenže v bojleri nebola 45 * voda,
ako som predpokladal, ale chladnejšia, tak musela niekoľko minút dohrievať a šlo to na 23.6
a menič vypol, potom som zapol centrálu, baterku trošku dobil a už to bolo ok, lebo potom
už nasledovalo len plákanie a odstreďovanie.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

bubon a plechy práčky ti vždy ochladia vodu a aj myčka a musí špirála dohrievať s tým musiš rátať,inak treba dať o 10stupnov teplejšiu vodu ako je termostat nadstavený v spotrebiči no ajtak ak by si ich mal nabité a a odoberal 10 min 2kW tak ti to spadne napätím dole, lebo to je presne taká istá kapacita ako pylontech či dokonca o jeden článok väčšia, len s tým, že musíš násobiť napätie dvoma nakoľko máš polovičné napätie (čiže u mna ak padne 0,4V tak u teba to bude 0,2V a vtedy je tak isto mäkká/tvrda batéria),takže perpetumobile neexistuje ak nebudeš mať prebaterkované tak ti bude napätie padať a ak spodok neposunieš nižšie tak ti to menič odstaví no, ale ak pojdeš potom pozvolna nízkymi prúdmi nanu tak menič ti odstaví veľmi nízko batériu a to už je zle. Takže aj koli tomuto prebaterkovanie treba. Však tu máš krivku zataženia pylontechu.Preto je najvhodnejšie vyťahovať z nich max 0,25C(600W/na jednu baterku) a podľa toho tam dať tolko batérii paralelne, aby sa to správalo solidne pri kritickom odpájacom napäti, resp. nadstaviť znovupripojenie 49V, ale to ti zas može začať cyklovať.
Přílohy
pylontech1.jpg
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od volente »

Modeláři nezničili LiFePo, ale LiPol. Ale to je jiná baterie, ta umí dát proud třeba 60C trvale a 120C krátkodobě.
LiFePo A123 26650 má kapacitu 2300mAh a max. trvalý proud 70A a 130A krátkodobě, to je 30 a 55C. Přesto i v modelařině vydrží mnohem více cyklů než LiPol.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od JonasPP »

Neviem pre čo sa teraz nonstop toči o dajakych pylontekoch všade na tomto fore,a že ako su skvele,keď su take iste ako ostatne baterie,len maju spustu elektra naviac na sebe. Ja som testoval neviem ako stare,ale brutalne poškodene nafuknute 300Ah žlte wina,ktore už 300Ah davno pred ich testom neobsahovalo a preca som z nich dokazal tahať 130A asi 5minut keď ich zostatkova kapacita bola menej ako 10% a ani na jednom članku nekleslo napätie na 3,0v . Odhadujem,že z pylontechom nik taku skusenosť nema a porovnavať fungel nove baterie a staršie,popripade utyrane LiFečka za polovičnu,až tretinovu cenu je dosť neferove,hlavne čo sa ceny tyka. Inak romeo,viem,že tebe ide dosť o predaj,lebo to davaš patrične na javo,ale jak môžeš niečo brutalne ospevovať a radiť ľudom o niečom čo sa neotestovalo časom. To že dajaky chalani to testuju možno pol roka a davaju tomu zabrať nič nepovie o tom ako sa to bude chovať za 10 rokov,alebo pri zhoreni meniča,popripade rôznorodej poruche. Je to proste mala bateria,čo obsahuje elektro,ktore ma nastavene ine obmedzenia,teda skôr pre lepšiu životnosť baterie,ale nieje to nič prevratne. Skôr sa da povedať,že cena dosť pekračuje jej skutočnu hodnotu,ale pre niekoho,čo vie stlačiť iba jedno tlačitko,popripade zatlačiť dajaky konektor,ostatok je pre neho tabu,to znamena super baterku. To je asi tak všecko,čo pylontech je,nič prevratne na tej baterke neni a ani nebude,tak pre čo sa stale nadcenuje.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

JonasPP píše:Neviem pre čo sa teraz nonstop toči o dajakych pylontekoch všade na tomto fore,a že ako su skvele,keď su take iste ako ostatne baterie,len maju spustu elektra naviac na sebe. Ja som testoval neviem ako stare,ale brutalne poškodene nafuknute 300Ah žlte wina,ktore už 300Ah davno pred ich testom neobsahovalo a preca som z nich dokazal tahať 130A asi 5minut keď ich zostatkova kapacita bola menej ako 10% a ani na jednom članku nekleslo napätie na 3,0v . Odhadujem,že z pylontechom nik taku skusenosť nema a porovnavať fungel nove baterie a staršie,popripade utyrane LiFečka za polovičnu,až tretinovu cenu je dosť neferove,hlavne čo sa ceny tyka. Inak romeo,viem,že tebe ide dosť o predaj,lebo to davaš patrične na javo,ale jak môžeš niečo brutalne ospevovať a radiť ľudom o niečom čo sa neotestovalo časom. To že dajaky chalani to testuju možno pol roka a davaju tomu zabrať nič nepovie o tom ako sa to bude chovať za 10 rokov,alebo pri zhoreni meniča,popripade rôznorodej poruche. Je to proste mala bateria,čo obsahuje elektro,ktore ma nastavene ine obmedzenia,teda skôr pre lepšiu životnosť baterie,ale nieje to nič prevratne. Skôr sa da povedať,že cena dosť pekračuje jej skutočnu hodnotu,ale pre niekoho,čo vie stlačiť iba jedno tlačitko,popripade zatlačiť dajaky konektor,ostatok je pre neho tabu,to znamena super baterku. To je asi tak všecko,čo pylontech je,nič prevratne na tej baterke neni a ani nebude,tak pre čo sa stale nadcenuje.
Stačí si prečítať tvoje komentáre, tebe sa nepáčili moje 170Wp schott panely a zhadzoval ich aj ked ich nikdy v ruke nemal, tebe sa nepáčili ani ostatné poly panely čo som ponúkal a neprišiel si zobrať nikdy žiaden, radšej si si vždy kúpil iné panely, teraz sa ti nepáčia pylontechy, lebo som sa ich rozhodol lacnejšie ponuknuť ľudom a zasa máš len pindy bez toho ,aby si sa prišiel pozrieť osobne nie to ešte niečo kúpiť od konkurencie prípadne predajcov starých olovených batérii z vozíkov či omnoho kratšej záruky žltých Winstoniek. Tak ja ti napíšem a kľudne aj poviem, mal by si prestať s touto zákernou hrou a ak nemáš záujem tak prestan písať nezmysly o veciach ktoré mám na ponuku, bez nejakých tvojich dôkazov. Ak tieto veci chceš testovať a hlavne ničiť, kedže sa s tým ešte aj verejne priznávaš, tak nech sa páči príd si kúpiť a chovaj sa k tomu ako len chceš, len nezabúdaj, že táto batéria má pamäť a výrobca hravo zistí, ako sa knej spotrebiteľ choval a ak to chovanie nebude v súlade so záručnými podmienkami tak zabudni na poskytovanú záruku. Ak sa takéto podmienky nezdajú férové pre teba tak si len nadalej nič tie tvoje sekáče, kde ja moc dobre viem ako fungujú, lebo čítal som tvoje hókusne pokusné komentáre na tvoje FVT zostavy. Si pre každého jedného výrobcu či predajcu dosť nebezpečný spotrebiteľ, ktorý sa rád učí na vlastných chybách no rád by ich preniesol na výrobcu a nato zabudni pri Pylontechoch. Práve som dotelefonoval s výhradným dovozcom a pýtal som sa ho na veľa vecí čo ste dávali na pretras tu na fóre. Tých batérii sa predalo cez 5tisíc a asi nejakých 10-15kusov riešili nejaké reklamácie, ktoré vyriešili k spokojnosti spotrebiteľa. Vyrobca si tieto batérie cykluje, vravel že je na nejakých 6500cykloch a kapacita neklesla pod 90%, tak pre toto možu garantovať takúto záruku, a chcú sa dlhodobo etablovať na svetovom trhu v kvalite LG s omnho nižšou cenou,len samozrejme treba sa k tej batérii chovať a hlavne ju dimenzovať v súlade s podmienkami, ktoré výrobca uvádza. Takže prosimta a taktiež aj ostatní anti pylontecháci, žiadam Vás o nedehostovanie niečoho čo ste ani nikdy nedržali v ruke,nezažili správanie sa výrobcu/dovozcu, nie to ešte používali. A opakujem ten ktorý s chce túto batériu kúpiť od 417€/kWh(od 1000€ kus) aj s komplet BMS tak má možnosť aj s 7+3 ročnou zárukou. Kto si ich chce prísť pozrieť tak umna fungujú a sú zapojene do FVT systému vid obrázky. Tak isto ak máte záujem o polykrištalické nové panely, viem vám pomôcť s čo najnižšou cenou za Wp, Ak toto niekoho uráža tak mi prepáčte, ja taktiež FVT žijem a okrem toho viem veci zohnať lacnejšie a to tu niektorým ľudom vadí hlavne z východného Slovenska. Takže prajem vám všekým od Aša až po Čiernu nad Tisou omnoho viac nezamračených dní ako v starom roku a aby sme k sebe cítili viac dovery a menej závisti. šťastný nový rok všetkým :handshake2:
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od PavelR »

1romeo1:
ty jo ja ti nevim ale v tomto celym vlaknu jsem si nevsiml zadne dehonestace cohokoli .... spis jen pochybnosti. A pochybovat o vecech je preci normalni. to uz neresme.

Pokud to prodavas chtel bych se zepat za kolik se prodava ten LV hub pro spojeni komunikace vice nez 8mi modulu. Abych si to mohl rozpocitat do ceny.

Taky ti preji do noveho roku vse nej
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

Vy si vytvoríte zo všetkého pochybnosti, neveriaci "Tomášovia" ráčte kontaktovať výrobcu a prestante tápať vo vlastných domnienkach ten vám najlepšie odpovie na záhady krabice Pylontech, JonasPP vie o čom píšem s nim som už mal dočinenie ohľadne panelov Schott. PavelR Neviem čo konkrétne chceš, ale pre väčšie úložištia sa používaju batérie pylontech H48050 ktoré sú o zhruba 30€ lacnejšie a ovládajú sa riadiacim modulom SC0500A-100S ktorý stojí okolo 900€. Mimochodom, načo ti je viac ako 19,2kWh úložište??? To tam chceš nato pripojiť ten tvoj 8kW menič a 5500Wp??? Ak máš skutočne záujem o niečo tak ma prosím kontaktuj verbálne +421949448292 a ja ti zistím čo sa dá a za koľko spraviť/zohnať. Prípadne mi to napíš do mailu 1romeo1@azet.sk čo konkrétne chceš a koľko kusov a hlavne odkiaľ presne si?
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek