Termoclanky a vodna turbina

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
bhava
Příspěvky: 119
Registrován: stř lis 14, 2018 1:43 pm
Reputace: 1

Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od bhava »

Ahoj, na ali predávajú termo elektrické články, údajne 60W 12 V, pracujú na 50-80 stupňoch..máte niekto skúsenosti ako to funguje a či to dá aspoň 1A a za akých podmienok? Vďaka
Zadruhe máte niekto skúsenosť s malou vodnou turbinou? Môže umiestnenim do malého potôčika generovať aspoň niečo? Cekoval som na nete, v e-shopoch ale skoro nič som nenašiel. Dik
PS. Neviem kam na fóre tu otazkuo umiestniť
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od kodl69 »

tady máš odpovědi na všechny otázky okolo vody http://mve.energetika.cz/ , pokud to prostuduješ a i tak ti něco nebude jasný, tak ti autor rád poradí, osobně ho znám, byl jsem kdysi u výroby a provozu některých jeho výtvorů. Co je v každým případě potřeba vědět, jakej máš průtok minimální/maximální v průběhu roku, a využitelnej spád. I trocha vody na velkým spádu dá celkem pěknej výkon. Navíc je ta energie dostupná ve dne v noci, v létě v zimě (s omezením)...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od NOPARasito »

S Peltierem ted experimentuju, idealni je docilit rozdil teplot na plochach 170st C. To jde tezko. Pokud se ti zadari budes nekde 4V/1A. Ja budu davat do serie cca 7ks pro zalohovani havarijniho cerpadla krbovych kamen. Realne tam dosahuju 17V/0,5A. Ale ted resim i vetsi chladic a schovani pod kryty krbovek popr. na pristi topnou sezonu navareni frezovane plochy na kominovku 150mm.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od dracekvo »

To jsi podle mě koukal na termočlánky určené na topení/chlazení. Už se to pozná jen podle údajů o teplotě. Termočlánky určený na výrobu elektřiny mají většinou pracovní teploty a jejich rozdíly daleko vyšší.
bhava
Příspěvky: 119
Registrován: stř lis 14, 2018 1:43 pm
Reputace: 1

Re: Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od bhava »

Ahojte priatelia, ďakujem za vaše nápomocné odpovede. Viete teda prosím poslat link na nejaké termočlánky na elektriku?
Myslite nieco ako toto?
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... .&_sacat=0
Myslis ze to generuje pri zapojeni vecsieho poctu jednotiek aspon tych 0,5 A? Ako myslis docielit chladenie?
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termoclanky a vodna turbina

Příspěvek od kodl69 »

přečti si vlákno opeltierech a pod. zjistíš, že tohle je prakticky k ničemu, je to pájený cínem...
A co ta voda? já kdybych měl na pozemku potůček se spádem 2m a průtokem jak když vyliješ vodu z kýblu (2-5l/s), tak už ode mě eon neuvidí ani korunu. A i polovina těchhle hodnot stojí za to s tím něco dělat. aparát, co vypadá spíš jako model než vodní elektrárna, kterej dává 200W v elektrice pořád, dá za 24h skoro 5kWh, a to jsou 2/3 spotřeby naší rozežrané domácnosti.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Zamčeno