Rozdám 5000 Kč

kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od kodl69 »

trochu off topic: taky bych mohl napsat něco o bramborovo chlebové dietě kdysi dávno... Jestli to bylo dobou, a měli hluboko do kapsy všichni, nebo tím, že se tady setkávají lidi s podobnejma životníma zkušenostma?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od Jozef51 »

youda, mam navrh ako vyuzit prebytocnych 5000. Darujte ich svojej vedeckovyskumnej institucii s cielom vyroby dobreho trafa 4kW pre LF menic. Prednedavnom tu na MyP sa objavil zaujimavy prispevok
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =40#p77411
Co tak keby Vasa VVI za tych 5k dala v Eltre vyrobit toroidne trafo 4kW (podobne ako ma richmach vo svojom prispevku) s prevodom 26-27V/220V primar vinuty plochym Al vodicom a pripadne aj s tienenim medzi primarom a sekundarom. Take trafo by som prijal okamzite ci ako dar alebo na neterminovane zapozicanie... Ono taky dar ma cenu nielen 5k ale aj casu a cesty do Eltry asi by bolo treba predebatovat s konstrukterom ciel na ktory bude trafo vyuzivane.
Spytajte sa vo Vasej VVI ci by nespustila trebars takuto akciu.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

koleduji si o zepsutí za to co napíšu , ale napsat to musím .
Youdo , chvályhodný počin , až na požadavek o zveřejnění co bylo za dar pořízeno :shock: . Toto ve mne vzbuzuje nepříjemný pocit že Ti nejde pouze o vnitřní vlastní dobrý pocit , ale chce se přiživit i ego :? .
Daruji-li cokoli , považuji za přirozené že je to jen mezi mnou a obdarovaným , pokud obdarovaný cítí potřebu se pochlubit co dostal , činiti by měl se souhlasem darujícího . Darovati s podmínkou zveřejnění mi morálně připadá za hranou .
Tvé rozdávání nepotřebných komponentů čili věcí bylo a je odlišné od nynějšího záměru .
Cítím z tohoto sociální experiment či sociální průzkum jak kdo bude reagovat :hell: .

A teď do mě .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od JonasPP »

Youda Ja som sa mal trocha horšie v tej dobe čo nastala akože kriza,dokonca 3 dni nebolo vôbec čo do ust,ani len ten chleba a kopec dni som jedol len dačo drobne,aby som dokazal naškrabať na to čo bolo prvorade poplatiť. Viem o čom je tato pomoc,no viem aj to,že malokto natiahne ruku o pomoc. Proste o pomoc sa ozve normalny človek až keď ho situacia zlomi,alebo v horšiom pripade ak je to bezdomovec,čo už na všecko kašle,popripade bezchrpty hajzel,bo to už neni človek,čo sa zahra na chudačika aby sa našlo viac pre neho. Vravim to pre to,že poznam jedneho takeho.
Tak Youda chvalim,že chceš aj takto dakomu pomôcť,ale nebude to jednoduche. Ako viem,že si jeden z mala na tomto fore,čo podaroval brutalne množstvo veci,ale peniaze to je dačo ine. Tak nech najdeš dakoho,čo to fakt potrebuje a za snahu davam palec hore.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od dub042 »

Souhlas s vyse uvedenym prispevkem, venovat to na vyvoj neceho at uz LF menice, pak by to bylo ku prospechu vsech
rva
Příspěvky: 3513
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od rva »

abrams píše: .... A teď do mě .
Youda tady rozdává všechno možné už nějaký čas. A bohužel, když je něco zadarmo, tak jsou takoví, kteří se hlásí, i když to nepotřebují. Proto vidím pozitivně, že youda přišel na zpětnou vazbu, kterou obdarovaný oznámí, že dar byl účelně využit.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od tomas »

dub042 píše:Souhlas s vyse uvedenym prispevkem, venovat to na vyvoj neceho at uz LF menice, pak by to bylo ku prospechu vsech
LF měniče jsou slepá cesta vývoje, to není ku prospěchu všech :twisted:
A teď do mě. :)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od dracekvo »

Já bych řekl, že na vývoji LF nebo HF se 5 tis nijak nepodepíše. :)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od youda »

rva píše:
abrams píše: .... A teď do mě .
Youda tady rozdává všechno možné už nějaký čas. A bohužel, když je něco zadarmo, tak jsou takoví, kteří se hlásí, i když to nepotřebují. Proto vidím pozitivně, že youda přišel na zpětnou vazbu, kterou obdarovaný oznámí, že dar byl účelně využit.
Rva,
je to přesně jak říkáš - chci jen vědět, že jsem zasponzoroval něco užitečného, ať už věcně či finančně. Proto u každé věci v "bazaru" vždy píšu, že bych rád feedback z instalace či feedback z využití.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od marko250 »

:-) :-) Ty sis dal :-) :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od youda »

Nene - já si právě roz-dal :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
packa
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 11:56 am

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od packa »

Youda ty jsi světec . Opravdu si nemyslím že by si youda potřeboval nějak masírovat ego . Dostal jsem od něho z wave zařízení které mi pomohly rožšířit můj inteligentní dům .Ochotně mi poradil s rozchozením zařízení se kterými jsem měl problém. Nechtěl ani proplatit poštovné a to asi všichni víme jaký je to někdy nápor na nervy jít s něčím na poštu . Tudíž jsem jeho jménem poslal nějaké peníze jako skromný příspěvek na provoz zdejšího fora.
Velice mu tímto děkuji a držím palce aby jeho dary našly ty správné nové majitele .
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od youda »

Jozef51 píše:youda, mam navrh ako vyuzit prebytocnych 5000. Darujte ich svojej vedeckovyskumnej institucii s cielom vyroby dobreho trafa 4kW pre LF menic. Prednedavnom tu na MyP sa objavil zaujimavy prispevok
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =40#p77411
Co tak keby Vasa VVI za tych 5k dala v Eltre vyrobit toroidne trafo 4kW (podobne ako ma richmach vo svojom prispevku) s prevodom 26-27V/220V primar vinuty plochym Al vodicom a pripadne aj s tienenim medzi primarom a sekundarom. Take trafo by som prijal okamzite ci ako dar alebo na neterminovane zapozicanie... Ono taky dar ma cenu nielen 5k ale aj casu a cesty do Eltry asi by bolo treba predebatovat s konstrukterom ciel na ktory bude trafo vyuzivane.
Spytajte sa vo Vasej VVI ci by nespustila trebars takuto akciu.
Vážení kolegové akademici,

koukal jsem na ten LF měnič, jak psal Jozef51. Já sám takové zařízení nepotřebuji, znám se a vždy budu kupovat jen fabrické krabice. Možná, je zde však opravdu komunita lidí, kteří by si takový LF měnič, s vysokou účinností a nízkou výrobní cenou, chtěli sami vyrobit. Napadlo mne tedy, že já bych Jozefovi přispěl 1000 Kč a že se zde jistě najdou i další. Takže bysme se takto společně složili na pořízení trafa, popřípadě na nějaké další součástky pro výrobu prototypu.

Jozef51, kdyby se ozvalo více podporovatelů, zkusil bys projekt dokončit a pak zde zveřejnil schémata a výrobní postupy tak, aby si podle toho ostatní mohli také LF měnič vyrobit? Není to lehké, nebude to hned, ale pokud do toho jdeš, tak já tě rád podpořím a pomůžu tak komunitě.

Pak také vím, že zde na fóru již nějakou dobou probíhá vývoj přelévací BMS. Takové, co bude vhodná pro spojování různě starých LFP článků do solární baterie. Opět něco, co využije zejména skupina bastlířů. Tento výzkum zase táhne profesor Kodl69 a docent Rottenkiwi. I na tento projekt bych přispěl 1000 Kč, na nákup nějakých součástek.

Kodl69, máte o takovou podporu v týmu zájem?
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pana profesora jsem již nejednou pobízel chechtákama k dokončení přelévacích modulů , leč jeho odpověď byla pokaždé stejná :? snad v příštím životě :sm1: . Asi k přesunu projektu do tohoto života nemělo nabízené číslo správný tvar :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od Jozef51 »

youda, dakujem, ze sa mi snazite financne pomoct. Ale moj prispevok bol urceny primarne pre Vas. O peniazoch nikdy nezartujem a tak som bral aj Vasu ponuku na rozdanie tych 5k. Chcel som Vam iba ukazat, ze daleko vacsiu hodnotu maju peniaze podporene nejakou pracou, peniaze smerujuce za nejakym cielom. Ze vlastne o tie peniaze ani nestojim ale keby bola za nimi praca ktora mna (alebo niekoho ineho) odbremeni a da mu vacsiu sancu dosiahnut nejaky ciel - ze toto uz je ine kafe...
Nakoniec sa ukazalo, ze Vasa ponuka bola iba zart, takze vlastne ide o nic. Na svoje konicky mam penazi dost. Chyba mi cas (ten sa ziskava tazko) niekedy vzdelanie (to sa da vacsinou dohnat) a zopar dalsich veci ale to je uz iny pribeh. A neverte tomu, ze fabricke krabice su to najlepsie. A zvlast vo fotovoltaike mame tych peknych a farebnych bublin celkom hojne. Ale niekedy to aj pobavi. Tak,
na poslednej For Arch doslova stahany ako kon po celodennom pobehovani medzi vystavovatelmi som uz na odchode v dialke zahliadol nieco ako girlandu na Vianocny stromcek. Prekvapilo ma, ze niekto vystavuje vianocnu vyzdobu v zaří tak som sa siel pozret. Ona to bola bateria 5kWh z LiFePO4 clankov a to blikanie vsetkymi farbami bol balancer. Prevdepodobne slo o novy typ balancera - Girlandovy balancer. Tie blikacky boli naozaj skvostne a podla nich usudzujem, ze slo naozaj o spickovy vyrobok:)
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od mobilik »

Keďže tie peniaze nikto nechce, navrhujem ich poslať volentemu ktorý každoročne organizuje zraz pri Brne.
S tých peňazí by sa zaplatilo napríklad pohostenie pre zúčastnených, pripadne nejaké spomienkové predmety.
Minulého roku bola celkom pekná účasť.

Myslím ze to nieje zlý nápad. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od youda »

Vážení přátelé,

v uplynulých dnech jsem se snažil nabídnout drobnou finanční pomoc několika projektům zde na fóru, případně členům, kteří mají hlouběji do kapsy. Chtěl jsem prostě nějak pomoci této komunitě. Ačkoliv jsem mnohé oslovil i přes PM, nakonec se ukázalo, že o mou pomoc nikdo nestojí.

Tímto tedy všechny bankovky, nalezené při domácím úklidu, posílám administrátorovi fóra jako příspěvek na provoz serveru. Jestli peníze využije přímo na provoz, nebo vám koupí pár hrnků s logem MyPower pro příští sraz, již nechávám zcela na něm. Kdo by chtěl admina podpořit také, info najde zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585

@Admine, prosím tě pak jen o potvrzení sem do vlákna, že ti peníze na účet 219441572/0600 dorazily.

Díky,
Youda

PS:
Diablo007, Tobě jsem slíbil příspěvěk pro děti v nemocnici. Já vždy držím slovo.
Pokud se ozveš, domluvíme se.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od camel1cz »

Fakt mě tahle iniciativa dostala a upřímně smekám.

Při té diskuzi se zde objevilo téma něčeho jako soukromého crowdfundingu - myslíte, že by to zde opravdu nefungovalo? Nemuselo by to být jen o penězích, ale i o přiložení ruky k dílu... to je kolikrát víc než peníze, i motivačně.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od Matess »

nemuzu uplne mluvit za vsechny, ale penize obvykle nejsou problem pri prototypovani (teda asi az na vyjimku toho trafa - to bude stat mrdu) ale i tam je potreba spis clovek s poradnym knowhow. Ja vim jak je to u mych projektu... obvykle to jde ve fazich:
1. Nadseni pro danou vec
2. Zakladni vyzkum okolo
3. Prototyp a navrh dps
4. Vyroba v cine (cena dobra, doba dodani par tydnu)
5. Cekani na DPS a objednani soucastek. Tady cekani nekdy snizi nadseni a nekdy vydrzi
6. Otestovani prototypu
7. Na 80% je tam problem ktery jsem prehledl a jde to opravit v novem navrhu, na 10% je tam chyba a nevim kde a proc proste se jen soucastky odparuji z desky, a zbylych 10% je ano funguje to na poprve.
8. V 80% procentech se proces opakuje jednou az dvakrat... nadseni a ochota tomu venovat i to malo volneho casu co clovek ma proste klesa.

Mam takhle nejake projekty rozdelane i roky... protoze nadseni proste opadne a neni sila se tomu venovat a vracim se k tomu o neco pozdeji (coz ne jednou bylo az po roce)

Penize tam problem nejsou... problem je cas, sila, chut a kolikrat se k tomu proste dokopat a neco delat.

Kdy jsem mel cas a chut a nemel penize tak to bylo v dobe kdy jsem byl student. Mozna by nebylo spatne zkusit navstivit nejakou prumyslovku a zkusit po domluve s nejakym kantorem rozjet projekt tam. Problem dnesnich skol je ale v tom ze moc nechcou elektrikare poustet k elektrice...
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Rozdám 5000 Kč

Příspěvek od Jozef51 »

Matess, Vas text by mal byt v zahlavi skript pre nasich buducich inzinierov. A mozno i zopar ucitelom by pomohol pri vyuke... Vedomosti su samozrejmost, peniaze tiez, dobry napad sa mnohokrat najde ale dotiahnut vec do pouzitelneho konca to na skolach ucia iba zriedkavo. Co je skoda. Mozno by bolo menej vedeckych prac publikovatelnych v spickovych svetovych casopisoch ale mali by sme z vysokych skol viac vystupov do nasho realneho kazdodenneho sveta okolo nas.

To trafo skusim dat spravit skor alebo neskor ci sa najde sponzor (naozaj som youdovi daval seriozny navrh na efektivny sponzoring-spolupracu. V takychto veciach si nikdy nerobim srandu) alebo nie. Myslim si, ze pre mnoho clenov MyP by mohlo byt zaujimave. I napr. pre majitelov fungujucich PJ. Nemusi ist zrovna o vyrobu noveho menica.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek