FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
vk_1
Příspěvky: 295
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm
Reputace: 34

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vk_1 »

https://www.facebook.com/ceskyostrovnid ... 5522102477

Nechcete jim nekdo predat zkusenosti? Myslim, ze tu je hodne lidi, kteri do toho dobre vidi.
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rva »

Ukazuje se, že politici jsou všude stejní a svou nečinností přispívají k tomu, aby se lidé stali samozásobiteli i u elektřiny https://zahranicni.ihned.cz/c1-66324170 ... i-i-vareni V originále třeba na https://www.reuters.com/article/us-belg ... SKCN1MW0NK
Je fajn, že zelenou budoucnost testují jinde.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od solárník »

Heh, nevyřčené pozadí bude, že mají takovej strach, že jim tam nějakej uprchlíček šoupne bombičku, že to radši zrušej, jako v Německu.
Ať žije nová budoucnost!
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Brusel schválil nové závazné cíle pro OZE a uzákonil právo v

Příspěvek od Dreambox »

Brusel schválil nové závazné cíle pro OZE a uzákonil právo vyrábět a akumulovat energii pro vlastní spotřebu.Občané EU budou dále moci vyrábět a skladovat energii z obnovitelných zdrojů pro svou potřebu a přebytek budou moci prodávat. Zvýšení energetické účinnosti má přispět k ochraně životního prostředí a zlepšit kvalitu vzduchu.
Opatření by se také mělo projevit snížením výdajů evropských občanů za energie a pomoci lidem zasaženým energetickou chudobou.
Pokud se jedná o další legislativní postup, pak 3 schválené směrnice nyní musí formálně ratifikovat Rada EU. Pak se nové směrnice budou publikovat v oficiálním Buletinu EU, kdy do 20 dní od publikace vejdou v platnost. Jednotlivé členské státy EU pak budou mít 18 měsíců na transpozici směrnic do vlastní legislativy
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

doufám že ty "naše" pablby dokopou aby tomu tak bylo i v našem ČEZku ... .

Dovolím si zde citovat článek od Solární asociace co se aktuálně peče :
"Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) poslalo minulý týden do meziresortního připomínkového řízení velkou novelu zákona o podporovaných zdrojích energie a energetického zákona, která obsahuje i jeden kontroverzní návrh. Předložená důvodová zpráva totiž uvádí, že „rozsah podpory bude určen pouze pro nepalivové zdroje (kromě FVE) a skládkový nebo kalový plyn“. V samotném textu novely v taxativním výčtu výroben elektřiny podporovaných od roku 2021 skutečně fotovoltaické elektrárny chybí. To znamená, že připravovaný aukční mechanismus přidělování podpory by byl solární energetice uzavřen.
Solární asociace pochopitelně s tímto populistickým a diskriminačním přístupem nesouhlasí a vyvine úsilí ke změně příslušných ustanovení. Fotovoltaika začíná být nejlevnějším obnovitelným zdrojem a zahraniční technologicky neutrální aukce ukázaly, že je cenově plně konkurenceschopná.
" *fall* .

Na první pohled se to týká velkých zdrojů - polních FVE , avšak by to přinejmenším otevřelo možnosti trestat i nevelké projekty !

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Některé lidi to tu taky zajímá. Tak tady můžete naklikat dotazníček o elektromobilitě. Jsem docela zvědavý na výsledky. Hlavně asi budou docela zkreslené, protože propagace je pouze na stránkách věnovaných elektromobilitě. :)

http://www.hybrid.cz/zucastnete-se-vyzk ... ility-v-cr
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dumi »

Sem to vyplnil :)

Nektery otazky byly docela zaludny, jako kolik vas stoji provoz automobilu mesicne.... Nepocitam to, takze sem to odhadl.
hodne mi to prislo jako vyzdvihovani elektromobily, pritom ja osobne ciste elektricka auta povazuji za utopii, neni na to DS, nejsou na to elektrarny, nejsou suroviny na baterky, Ekologicky to rozhodne neni (za soucasneho stavu), a je to drahy.

Nejlepsi volbu z heldiska ekologie dnesniho sveta povazuji provozovat auto ve slusnem stavu dokud jezdi. Co na tom ze je to EURO1 benzin. Dela mensi bordel nez dnesni primovstrikovany benziny, ze kterejch lita stejnej bordel jako z modernich naftaku.

Menit auto kazdejch 5 let, rpotoze preci to nvy je vic eko je jen lobby automobilek a s ekologii to nema nic spolecnyho.

A ted cekam kdo se tu do me pusti za propagaci spalovaciho motoru :)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

Jezdím zásadně na LPG. A pokud jde o módu nových aut tak s tebou souhlasím mám jedno ročník 94 a svoji práci na kterou je určen dělá perfektně takové auta se už dnes ani nevyrabi
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od NOPARasito »

A to z roku 94 jezdi za mene provoznich kapalin jako z roku 2018 ;-)))). Je to paradox, ale pry dan za bezpecnost a pohodli (kecy).
Odpadu v podobe nafty a benzinu je z ropy tolik, ze se to musi nekde spotrebovat nez ukladat na horsi casy.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

Je to V8 tak s těmi kapalinami oproti 1.2htp tam moc úspora nebude
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Já tam taky zaklikal že v elektromobilitě nevidím budoucnost :)
A v čem vidím budoucnost, tak sem napsal ani v jednom uvedeném. Elektromobilita neni pro každého, benzín/nafta je třeba omezit no a o vodíku se nemá smysl bavit.

Nicméně on se trh tak nějak vyfiltruje sám. Kdo jezdí pár km do roka, tak pro toho není potřeba vyrábět nový vůz (ta ekologická stopa tam nějaká je), ale stačí mu používat starší již vyrobené auto.
A kdo jezdí hodně, tak nejezdí nějakou starou pastí :)

V8 lpg? To máš jeep, nebo nejaký range rover?
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dumi »

diablo007 píše:Je to V8 tak s těmi kapalinami oproti 1.2htp tam moc úspora nebude
Nemuzes porovnavat motor se sicim strojem :)
dracekvo píše:Já tam taky zaklikal že v elektromobilitě nevidím budoucnost :)
A v čem vidím budoucnost, tak sem napsal ani v jednom uvedeném. Elektromobilita neni pro každého, benzín/nafta je třeba omezit no a o vodíku se nemá smysl bavit.

Nicméně on se trh tak nějak vyfiltruje sám. Kdo jezdí pár km do roka, tak pro toho není potřeba vyrábět nový vůz (ta ekologická stopa tam nějaká je), ale stačí mu používat starší již vyrobené auto.
A kdo jezdí hodně, tak nejezdí nějakou starou pastí :)
Problem je, ze automobilky to vidi jinak a potrebuji prodavat ty nove srace. A stat je v tom podporuje. Staci se podivat na p[lanovane zavedeni silnicni dane na stara vozidla (stare Eko normy). To povazuji za zlodejinu a s ekologii to nema nic spolecneho.

Porad rikaji jak je v CR stary vozovy park, proc by ne, kdyz pocitaj vsechny auta vcetne veteranu, ale kolik najezdiu ten duchodce se svou starou felckou, ktera je v luxusnim stavu? 300 za rok? Ted byl pruzkum, ze pocitali stari vozoveho parku mytnejma brana. tzn z provozu, ne z apiru a hledme, vyslo asi 7 let (nevim ted presne, ale kazdopadne to bylo podstatne mene nez se bezne udava).

ale to jsme asi uz trosku OT, omlouvam se, ale muselo to ven :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

dracekvo píše:Já tam taky zaklikal že v elektromobilitě nevidím budoucnost :)
A v čem vidím budoucnost, tak sem napsal ani v jednom uvedeném. Elektromobilita neni pro každého, benzín/nafta je třeba omezit no a o vodíku se nemá smysl bavit.

Nicméně on se trh tak nějak vyfiltruje sám. Kdo jezdí pár km do roka, tak pro toho není potřeba vyrábět nový vůz (ta ekologická stopa tam nějaká je), ale stačí mu používat starší již vyrobené auto.
A kdo jezdí hodně, tak nejezdí nějakou starou pastí :)

V8 lpg? To máš jeep, nebo nejaký range rover?
Jo Jeep grand Cherokee 5,2 klasické americké rodinné auto na nákupy
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Jsem měl taky, Orvis edici přimo dovezenou ze států. A co se dobře pamatuju, tak motor toho oleje až tak moc nechtěl. Ale benzínu toho chtěl hodně :) Odškrtnul jsem si políčko v životě vlastnit americkou V8 a prodal. Teď je místo něj obytný auto.

dumi: statistiku a výzkum jsem si vždy schopen udělat tak, aby mi vyšlo co potřebuji. :)
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

No tak já to mám i na to že to udělá se mnou dřevo na zimu v lese a až bude nejhůř tak ten pevnostní naviják na čumáku bude zombie Killer......
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od marko250 »

Mě ten naviják před čtyřmi dny zachránil v prekérce z práce domů,uvíznul jsem na břichu :-) ,konečně přez noc pršelo . Mám takovou zkratku do práce,klasickou cestou to jedu 40min a zkratkou 15min v plném provozu.A jediná chybka té V8 je, že papá o třetinu víc než obyčejná popelnice,ve všem ostatním převyšuje standart popelnice.Není důvod prodávat auto jen pro to ,že na něj uvalili ekodaň kvůli věku,ba právě naopak,jezdit a pak sešrotovat.Byl jsem na emisích po výměně obou katů(8000Kč) ,oficiálně naměřeny spodní limity.Na celoročních pneu po 37tkm ještě 5mm a to ta potvora váží přez 2.5t.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

On měl být místo pevnostní naviják pevnostní nárazník. Čoveče na břichu sem už nelezel hodně dlouho to už musí být v lese ses po traktoru nebo lakatosovi. Mám to trošku prizvednute
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

jak se sem da vlozit obrazek?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od youda »

Jestli je to Jeep Grand Cherokee V8 5.2 4x4, tak ten má sice redukční převodovku do pomala, ale nemá uzávěrky diferenciálů. Takže když stím člověk blbnul, nebylo zas tak těžký na tom břichu občas zůstat. Měl jsem jeden bazarovej, ale to už je let... Nádrž na 90L naturalu, takže když jsem přijížděl k pumpě, tak čerpadlář vyběhnul a klaněl se už z dálky, jak cejtil kšeft :D

Teď už bude někde ve šrotu...chudáček...
IMG_1738.JPG
Naposledy upravil(a) youda dne úte pro 04, 2018 5:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

To že to nemá uzávěrky v diferenciálu není tak úplně pravda bývalí verze co něco mívala. Já mám v zadu třeba automatickou uzaverku ale to už je domontaz. Mám mnenenou i rozvodovou jelikož standart v 5.2 měl jen dvě možnosti4x4 bez uzávěrky a redukce s uzaverkou já mám teď na volbu jen zadek 4x4 bez uzávěrky 4x4 s uzávěrkou a pak ještě redukce s uzaverkou

Odpovědět