Konzultace uchyceni panelu

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od diablo007 »

Některé mé představy budou možná zcestné tak přeji pevné nervy. Panely hodně zvažuji tyto https://dum.bazos.cz/inzerat/96771463/N ... 00--Kc.php
co sem tak procital tak jim tolik nevadí občasný stín a údajně v tom skle mají i slušnou životnost a co si budeme nalhávat cena za 1Kwp je luxusní. Moje představa je taková, ze jelikož chci stavět zastřešení pro dřevo tak bych udělal jen nosnou konstrukci a to ze dvou trámků a přes ně jako krytinu použil ty panely jejich kotveni asi přes sua které tu nabízí https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=3830&p=66834
co mne trošku znepokojuje je, že dřevo bohužel pracuje standartně sem viděl vše na hliníkových profilech ale já bych nerad za profil dal vice než za panely viděl sem nabídky i firem že dělají zastřešení pro auta kde jsou panely rovnou jako krytina na dřevě takže to lze jen nevím jestli to nemají na lepených hranolech kde by nemělo docházet ke krouceni či jiným deformacím má s tím někdo reálné zkušenosti. Druhá možnost montáže by byla na plechovou garáž ale tam se trošku bojím nosnosti té střechy je to garáž od poláku za 12t tam uz by nemelo dochazet k pnutí jako u dřeva ale jak říkám ta nosnost. díky a elektronům zdar
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od vlkazajac »

Lepšie ako drevo je hliníkový profil, lacnejšia je oceľ. Ja mám 4 poly na jeklákoch, ale viem si predstaviť aj amorfy na L profile z ocele, prečo nie.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od střídač_N »

Již před dávnem jsem si koupil 5 těchto panelů na zkoušku. Chtěl jsem je také použit jako krytinu. Měl jsem i domyšleno uchycení na kousky L, nebo U hliníkových úhelníků přilepených na panel ze zadu lepidlem na skla automobilů a spáry tímto lepidlem vyplnit. Nakonec z toho sešlo. Cena je dobrá, já je tehdy kupoval dost dráž. Ale, jsou dost těžký, jako krytina s malým sklonem omezeně účinný, orientace špatná. Skoro jsem nakonec nenašel jediný důvod k použití. I dnes jej těžko hledám.

Pokud to bude vskutku jen krytina a nebude se od toho očekávat nějaké extra výkony, pak dobrý. Jinak naprosto nevhodný.
Dřevo má v podélném směru vcelku malou roztažnost, tudíž bych se na dobře ošetřené dřevo nebál je položit. V každém případě je třeba těch odkazovaných úchytů velké množství, což dělá i značnou část ceny. Skoro se mi chce napsat, v polykrystalu to vyjde nastejno.
Nezbývá než podotknout: standartní postupy dávají standartní výsledky. A standart džeku Bedmene, je polykrystal.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od diablo007 »

sklon si urcim ja jelikoz pri skladovani dreva v metrovych delkach mi nevadi kdyz by na tom panelu 1,25m byl sklon i 30% panel sem myslel ze by podrzely 4 uchyty coz dela defakto 2 na panel kdyz jsou pro vedlejsi panel opet jako spolecny u toho dreva sem mel spise strach z krouceni nez z delkoveho protazeni. muselo by to byt asi drevo ze susarny aby uz nedochazelo k jeho deformaci pri dosychani.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od ota »

Mám na dřevěné konstrukci 9 na šířku, 2 na výšku panely už 2 roky a spokojenost. Nic se nehýbe, dokonce je to po zaizolování i těsné.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Konzultace uchyceni panelu

Příspěvek od diablo007 »

To je pozitivní informace. Hádám že to šlo na vysušené řezivo ne na mokré z pily

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek