Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od luky »

Ty dlouhé náviny jsou amorfy. Na malé auto nepoužitelné.
To moje auto má výšku 199cm a nechci jít s výškou přes dva metry. Takže ty flexi panely jsou naprosto ideální řešení. Když to bude nalepený, tak to snad nepůjde ukradnout. A dost možná to ani nebude ze země vidět.

Ptám se na zkušenosti s nějakým konkrétním výrobkem. Lze na kvalitě panelu něco zkazit - pokud je jeden jak druhý, pak bych se vyhnul cz distribuci a koupil to přímo od Číňana. Díky tomu španělskému skladu to bude bez DPH a cla,ne?
Má cenu brát ETFE nebo ten obyčejný přežije aspoň 5 let?
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od NOPARasito »

http://www.rvsolarsystemsonline.com/pro ... ilm42wkit/
Jen pro inspiraci, cena silena.
Zkusenost prevdepodobne osobně nikdy mit nebudu ;-(, tato technologie me miji.
Pokud by jiz byl na trhu nater co je ve vyvoji, tak bych uvazoval, ale flexibilni provedeni jak bylo receno, nebude kamarad s zivotnosti a vykonem ;-(.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od mypower.cz »

spacek píše:Když už se tu bavíme o flexi panelech, případně jejich využití na vozidle, mohli byste mi poradit, jestli by někdo uměl vyrobit FV panel jako náhradu střešního okna? Jsem schopný dodat celé původní sklo, které by sloužilo jako šablona. Je mi jasné, že cena bude úplně jinde, jsem však ochotný do toho jít. Předem díky za info.
Zkoušel jsem "panel" (15W) za předním sklem - po roce se to asi zalíbilo nějakému nemakačenkovi a panel si pomocí dlažební kostky vyzvednul... Pak jsem dal flexibilní na střechu, ale opět mi ho po nějaké době nenechavec ustřihl od kabelu a sebral.
To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?
spacek
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 29, 2014 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od spacek »

mypower.cz píše:
spacek píše:Když už se tu bavíme o flexi panelech, případně jejich využití na vozidle, mohli byste mi poradit, jestli by někdo uměl vyrobit FV panel jako náhradu střešního okna? Jsem schopný dodat celé původní sklo, které by sloužilo jako šablona. Je mi jasné, že cena bude úplně jinde, jsem však ochotný do toho jít. Předem díky za info.
Zkoušel jsem "panel" (15W) za předním sklem - po roce se to asi zalíbilo nějakému nemakačenkovi a panel si pomocí dlažební kostky vyzvednul... Pak jsem dal flexibilní na střechu, ale opět mi ho po nějaké době nenechavec ustřihl od kabelu a sebral.
To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?
Ta smažka, co to vzala, to buď směnila za pár šupů v zastavárně nebo to skončilo někde v kontejneru. Kamera je k ničemu. Mám ji taky a právě ten panel pomáhal srovnávat to, že mi tam trvale jelo raspberry. Byl to mladej maník s kšiltovkou a bundou s límcem, takových se tu potulují desítky...
MPP Solar 5048MS, NiCd 13,4kWh, 2x Solyndra 200Wp (zatím)...
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od luky »

mypower.cz píše:To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?
Osobně jsem měl (v jiném případě) fotku zloděje, jeho IP adresu domů (Vodafone), přesný čas krádeže, fotku manželky, bytu, mimina. Věděl jsem v kolik vstává do práce... (Prostě ukradl IP kameru a připojil ji doma do internetu.)
Tohle všechno jsem odnesl Policii na stříbrném podnose s přesvědčením, že stačí jediný dotaz na Vodafone, kdo má tuhle IP adresu a pak jen zazvonit u správných dveří.
Hádejte jak to dopadlo...?

Toho člověka jsme si nakonec museli najít sami, i když úplně čistý to nebylo. Takže mít fotku bez dalších informací je k ničemu.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od kodl69 »

Vím o lidech, kteří kvůli podobné akci dostali podmínku... Tomu se říká právnickej stát - kdo má lepšího právníka, vyhraje.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvek od luky »

Klid, stačilo se s fotkou zeptat na správném místě a dál jsme už nedělali nic. Zlodějíček přišel o práci. Žádné zveřejnění fotky neproběhlo.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek