IRFB4110 Originály a falsifikáty

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kybos »

Rozhodl jsem se založit nové téma pro spínací tranzistory IRFB4110. Jelikož je relativně častým jevem havárie koncového stupně střídače a tento typ tranzistorů je často osazován a ještě častěji falsifikován, chtěl bych zde vyvolat diskusi zasvěcených o rozpoznání originálu od falsifikátu. Pro start přiložím pár fotografií tří kusů nakoupených ze tří zdrojů (všechno Čína), s nimiž mi střídače vždy na první připojení explodovaly, při čemž žádný z tranzistorů nebyl před osazením zkratovaný. Předpokládám že jsou to všecno falsifikáty. Zkuste se k nim vyjádřit, případně doplnit fotografie originálu, pokud jej vlastníte.
DSC_0002.JPG
DSC_0005.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_9999.JPG
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od MareC3k »

Celkom dobre citanie na tuto temu na fore: https://endless-sphere.com/forums/viewt ... =2&t=10655
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od Jozef51 »

Toto su originaly.
P1080879x.jpg
detail
P1080880x.jpg
Mam a pouzivam dost cinskych tranzistorov. Bipolary su v pohode, unipolary menej. Bez merania a bez toho aby ste poznali skutocne parametre kazdeho kusu su nepouzitelne. Z unipolarov mierne vycnievaju HY4008 ktore sa daju ziskat u dobreho dodavatela v katalogovej kvalite.
A co sa tyka cinskych IRFB4110 (budem asi dost nekompromisny) - nedal by som ich do menica ani svojmu nepriatelovi. Bolo by mi luto menica.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od střídač_N »

kybos píše:.... Zkuste se k nim vyjádřit, případně doplnit fotografie originálu.....
Škoda, že nejsou změřeny délky nožíček a tloušťka.

Osobně i tak soudím, že jsou to originály, ALE již použitý.

Jednak je otlak "kolečka" pro šroubek a nožky jsou kráceny a pájeny.

A ještě drobnost ono 3 26 P je zakleto číslo první číslice roku výroby 3, tudíž asi 2013, následuje týden výroby tudíž 26 týden, P by mělo být bez olova.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od JonasPP »

Volal som predajcovi a povedal,že tieto neni su žiadna čina,ale original Poľsko. som ich aj skusil porovnať multimetrom a normalne som prekvapeny,som v šoku.Oproti tym čo som do teraz meral je to uplne neznama voda. Skuste Mi povedať či to je tak dobre. Ak fetu otvorim,tak ostane otvorena,ale ak ju zavriem,tak ostane zavreta. Tie čo som meral,tak sa same zatvaraju. Skusim namontovať 2ks a otestujem,či rovno neprdnu.
Přílohy
DSC00132.jpg
DSC00128.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kybos »

střídač_N píše:
kybos píše:.... Zkuste se k nim vyjádřit, případně doplnit fotografie originálu.....
Škoda, že nejsou změřeny délky nožíček a tloušťka.

Osobně i tak soudím, že jsou to originály, ALE již použitý.

Jednak je otlak "kolečka" pro šroubek a nožky jsou kráceny a pájeny.
Použité jsou všechny. Pochází ze třech pokusů o opravu střídače. Ty dva vpravo jsou čisté falsifikáty- je to evidentní z přebroušeného pouzdra i nožek - příčné rýhy po broušení (zobraz si snímek na plné rozlišení) a chybí tam lisovaná značka nad středním vývodem.
Nejvíce se podobá originálu ten vlevo ale měl závěrné napětí menší než 60V. Z toho usuzuji, že to bude pravděpodobně buď nějaký výmět z linky na které se dělají originály nebo jen pohledově lepší úroveň falsifikátu. Je mi podezřelý použitý font písma pro označení.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od střídač_N »

kybos píše:....Ty dva vpravo jsou čisté falsifikáty-......
Po zvětšení to vskutku budí i dojmem menší tloušťky, ale jak píši, neměřím nevím.

A ještě se dívám na stopy po vyhazovačích, to jsou takové ty malinkaté kroužky na povrchu, jako je třeba na asi origo kusu na jiných obrázcích.
Ta vylisovaná značka na tom levém kusu je taky divná, na origo kusech nikdy nebývá.

Asi to tak bude. Jen mi je záhadou, kdo by si dal práci s přeražením a udával rok výroby 2013, přičemž to je na hranici kdy se začaly vyrábět a prodávat.
Naposledy upravil(a) střídač_N dne pát lis 16, 2018 7:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kybos »

Není potřeba měřit, stačí sledovat stopy po brusném nástroji - ty jsem tam neudělal.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od střídač_N »

kybos píše:Není potřeba měřit......
Kybos najednou neměří, nebo že by jen elektřinu a mechnika je fuj?
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kybos »

Není potřeba se zabývat měřením, když je to fake na první pohled. Ale jsem vybavený i na mechaniku: síla nožek je 340 mikrometrů, délka nožek 13,67mm šířka pouzdra 10,35mm délka pouzdra s křidýlkem 14,95mm síla pouzdra 4,23mm. Hrábnul jsem do šuplíku a našel jsem i ještě nepoužité kusy v dodaném stavu:
DSC_0018.JPG
Všimni si, jak jsou rýhované. I na pouzdru jsou stopy po broušení, to by na originálech asi nemělo být.
Naposledy upravil(a) kybos dne pát lis 16, 2018 7:51 pm, celkem upraveno 1 x.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od JonasPP »

Test de som protilahlo namontoval 2ks dopadol dobre.Aj som to premeral na doske a tam sa to chova uplne inač.Feta je uzavreta,lebo je spojena odporom s kostrou.Teda až po prekonani odporu sa začne otvarať.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kybos »

kybos píše: Ale jsem vybavený i na mechaniku: síla nožek je 340 mikrometrů, délka nožek 13,67mm šířka pouzdra 10,35mm délka pouzdra s křidýlkem 14,95mm síla pouzdra 4,23mm.
Síla nožek je mimo toleranci 360 až 610 mikrometrů. Patrně následek broušení. Měřením se jen prokázalo to, co bylo vidět už na první pohled.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kodl69 »

kybosobvy jsou jasný fake, na první pohled. To co má JonasPP, budou snad OEM originály (dnes to dělá hromada fabrik), akorát mě na prvních fotkách trochu překvapilo to podrápání plošek na připevnění chladiče. Asi to někdo přehazoval vidlema.
Co mě třeba naštvalo, tak chlapík inzeroval "used IRFP4668" a přišly přebroušený fake s nabodovanejma nožičkama, viz Kybosovy.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od Jozef51 »

JonasPP píše:Test de som protilahlo namontoval 2ks dopadol dobre.Aj som to premeral na doske a tam sa to chova uplne inač.Feta je uzavreta,lebo je spojena odporom s kostrou.Teda až po prekonani odporu sa začne otvarať.
Janko, Tvoj test dokazuje nic. Aspon ohladne typu tranzistoru a je zbytocny. Jedine co to dokazuje, ze si kupil nejake MOSFETy ktore v danom zapojeni pracuju. Viem, ze
A už som pekne funkčny povedal 6KW PJ a zavesil sa na stenu. :D
a gratulujem. Myslim, ze to znamena, ze v beznej prevadzke Ti menic pracuje. Ak vydrzi dalsie aspon tri roky a nejaku burku kde to svihne 70m od Vasho domu - tak si to spravil vynikajuco.
Ale opat to nevypoveda nic o type a vlastnostiach tranzistora-MOSFETu. To sa zvycajne robi meranim v nejakych definovanych a opakovatelnych podmienkach. Nikdy nie v pracujucom cinskom menici. A je treba viac ako pajkovacku a multimeter.
Urcite nevies, ze mam podobnych tranzistorov celkom peknu zbierku. A nieco na nich aj pomerane. Vysledok merani je dost jednoduchy. Ak mas original IR tak vsetky parametre su lepsie ako v katalogu. Aj ked mierne ale vzdy su lepsie. Kedysi som to mal moznost merat, dnes iba improvizujem ale pre cinske klony to staci. U nich plati - temer vsetky parametre su mierne az neunosne vela mimo katalogovych dat (tym nezelanym smerom). V najlepsom pripade sa s katalogovymi udajmi kryju.
U Tvojich tranzistorov by bolo treba zmerat aspon tri udaje. Prierazne napatie Uds, odpor zopnuteho kanalu Rdson a vstupnu kapacitu. Tieto tri udaje su na cinskych klonoch 4110 zvycajne zhodne alebo horsie ako katalogove udaje ich tranzistora HY1908. Takze uz asi vies co naznacujem a ako vznikaju v Cine lacne 4110.
HY1908 som z Ciny este nigdy nekupoval a asi kupovat nebudem. Ale tu je jedna z ponuk
https://www.aliexpress.com/item/10pcs-l ... 987e82d4e5
Cena HY1908 je cca 0.5$ alebo cca 0.4Eur. Cinsky obchodnici vacsinou maju tuto vlastnost - iba v minimalnej miere falsuju polovodice cinskej vyroby. Musia byt presvedceny, ze si velky idiot - potom to spravia a spravia to na akejkolvek urovni. Takze toto je orientacne cena originaliek tranzistorov do prevaznej casti menicov PJ.

A teras budem mierne teoretizovat. Zacnem tym co povazujem za iste a nespochybnitelne. Aspon pre mna. kodl69, kybos, kyocera, střídač_N, atd... ktori Ta upozornovali na zadrhely nie su ziadni hlupaci a snazili sa Ti poradit podla najlepsieho vedomia a svedomia. Dalej predpoklad zalozeny na tom, ze poznam zapojenie vykonovej casti PJ (aj napriek tomu, ze niektore studijne vzorky PJ sa ku mne nedostali). Tak teda - PJ nikdy nemoze trvale fungovat pri vyssich vykonoch ak nahradime vsetky tranzistory 1908 v H-mostiku tranzistormi 4110. Jednoducho budice H-mostika PJ maju tak mizerny vykon, ze sesticu 4110 neutiahnu. Oni niekedy neutiahnu ani svoje 1908 o com svedcia castejsie vymeny vykonovych tranzistorov - napr u Teba tri menice (samozrejme moze vypadnut aj vselico ine. Ak mas zapojenia niektorych cinskych menicov, tak tam sam najdes dost vela diskutabilnych miest. Dalej priznavam, ze som Tvojim prispevkom nie vzdy rozumel a vlasne celkom netusim co si opravoval. Az na poslednu vymenu MOSFETov).
No a teras zaver ku ktoremu moje uvahy smerovali. S velmi vysokou pravdepodobnostou a na zaklade toho ako poznam cinskych a polskych predajcov si kupil celkom dobre HY1908 (sice v cene 4110) ale presne toto si do svojho menica PJ potreboval. A o toto vlastne slo. Bez objektivnejsieho merania parametrov Tvojich tranzistorov nie je mozne rozhodnut. A to ze Ti PJ funguje skor naznacuje, ze mas sice preznacene HY1908 (podotykam dobre 1908) ale v Tvojom pripade je to vo Tvoj prospech a v prospech Tvojho menica.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od kodl69 »

To buzení mosfetů v PJ je dvěma bipolárními tranzistory, nezkoumal jsem typy, ale vypadají, že by mohly 2-3A budícího proudu zvládnout, což je na 60nF Cgs (kapacita 6x IRFB4110) asi málo, ale 6x HY1908 je jenom 22nF Cgs, a to bude ok.
1A proudu dá IR2110, a to je tak akorát na 10nF Cgs, což je jeden HY4008, IRFP4668 ...

Nebyl by tip na nějaký tranzistory od číňana na vyšší napětí? ten HY4008W za 1USD vypadá zajímavě, ale rád bych měl v měniči rezervu, kvůli překmitům, nikde nemůžu najít něco na 120-150V přes 100A nejlépe v TO247...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od JonasPP »

Troška niečo čo sem nepatri.
Jozef51,viem,že obrovskemu množstvu veci nerozumiem,lebo nenam na to ani školu,dokonca nik Mi nič neukaže,ale som samouk,počuvam,čitam,zbieram utržky,ktore Mi po tom davaju celok,lebo ma to bavi a vždy sa naučim niečo nove,dokonca posledne aj od teba. Došlo Mi aj to,že viac ako jedna osoba je na mňa naštvana,že meniče od mobilika skončili pod mojim načinim,ale netušil som,že aj z tak biednou znalostou o elektronike rozchodim aj ten môj menič. Ohladne fet som sa snažil pomerať to čo bolo v mojich schopnostiach a meraciemu načinu,ktore mam doma. Teda neviem povedať čo som to tam dal,ale ide to,pre mňa je to zaklad,lebo novi menič by ma stal ako auto na ktorom jazdim. Inak od znameho som sa dozvedel,že predajca od ktoreho som ich objednaval nepredava fejky,ale že sa nesnaži zarobiť za každu cenu ako iny predajcovia bez chrbtovej kosti.
http://thorn.sk/http.thorn.sk/hlavne%2B ... ?ItemIdx=0
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od Jozef51 »

kodl69, pozeral som na ten budic z PJ z hladiska pouzitych tranzistorov 2SA... V katalogovych listoch tychto tranzistorov je jeden graf z ktoreho sa da odcitat prud ktory tieto tranzistory poskytnu v zapojeni PJ. Tak pri otvarani MOSFETov doda budic v spicke +0.4A, pri vypinani -2A. To su asi typicke hodnoty pre tento budic.
Pouzitie HY4008 v menicoch mam z fora (odkaz som Ti uz posielal)
http://www.thebackshed.com/forum/forum_ ... N=1&TPN=34
samozrejme nie je to na jednom mieste. Co som si vsimol, chlapci pouzivaju omnoho mohutnejsie blokovanie ako Cinania elektrolytmi paralerne s foliovymi kondenzatormi a keramickymi. Naviac to istia transilmi. Spociatko ma to trochu miatlo ale potom som si uvedomil, ze tranzistory aj bizuteriu okolo maju na max 80V. Dokonca sa daju v schemach najst aj blokovania elektrolytmi na 63V. Samozrejme hovorim o menicoch 48V/230V LF.
Co sa tyka cinskych tranzistorov vykonnejsie ako HY4008 zatial nepoznam. Ale zaujimave su napr
HY1906, HY1908, HY3410, HY3810 a nasa HY4008.
Zaujimava je napr HY3810. Je to asi ekvivalent IRFB2110. Preznacenu 3810 by si meranim parametrov od IRFB2110 nerozoznal.
Dalej mam vzorku IXFP110N15T2 je asi ekvivalent IRFB4321. Co som testoval naozaj ma parametre podla svojho katalogoveho listu. Zatial sa mi javi, ze omnoho bezpecnejsie je objednavat z Ciny priamo ich produkciu. Obchodnici ich beru priamo z vyrobnych fabrik a su vynechani preznacovatelia. Ti vytlacia zelane IRF... na prve najlacnejsie puzdro ktore im pride pod ruku. Vid moje TL783 z Ciny. Doteras neviem, co v tom puzdre naozaj je...
To je asi vsetko co viem z cinskeho trhu a prilahleho Vesmiru:)
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od střídač_N »

Jozef51 píše:....Zaujimava je napr HY3810......
Dobrej kousek za dolar, mnoho pouzder. Tento tip velmi vítám!!!!!
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od Jozef51 »

JonasPP píše:Troška niečo čo sem nepatri.
Jozef51,viem,že obrovskemu množstvu veci nerozumiem,lebo nenam na to ani školu,dokonca nik Mi nič neukaže,ale som samouk,počuvam,čitam,zbieram utržky,ktore Mi po tom davaju celok,lebo ma to bavi a vždy sa naučim niečo nove,dokonca posledne aj od teba. Došlo Mi aj to,že viac ako jedna osoba je na mňa naštvana,že meniče od mobilika skončili pod mojim načinim,ale netušil som,že aj z tak biednou znalostou o elektronike rozchodim aj ten môj menič. Ohladne fet som sa snažil pomerať to čo bolo v mojich schopnostiach...
Janko, iba heslovite - to co by bolo treba do diskuzie som Ti uz napisal. Si samouk. Vitaj v klube. Si na serveri samoukov. Ziadna skola neposkytuje vzdelanie o obore chemie, fyziky, stavariny, strojariny, elektrotechniky silno a mikroelektroniky + zaklady horolezectva. Ze sa Ti podarilo otvorit ucet na nespravnej strane je samozrejme jasne (i ked dodatocne zistujem, ze cesta PJ je pre mna slepou cestou a vlastne si mi usetril - cas. Takze nastvanie u mna=0). Kazdy predajca u mna zacina na urovni - treba preverit. Cim krajsie hovori tym tvrdsia previerka. Vsetko co som napisal je v Tvojich silach. Inteligenciu a vytvalost mas. Treba sa do toho iba pustit. Nikdo sa nenarodil s vedomostami ktore treba pri fotovoltaike.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: IRFB4110 Originály a falsifikáty

Příspěvek od Jozef51 »

střídač_N píše: ...Zaujimava je napr HY3810......
Dobrej kousek za dolar, mnoho pouzder. Tento tip velmi vítám!!!!!
Preboha střídači to co som napisal su nezarucene tipy. Je pravdou, ze Cina sa meni a rychle. Ale nakupovat polovodice u nich je stale trocha navsteva Monaca... mne to zatial vychadza trochu do plusu ale zopar zeliezok slo rovno do kosa. Davam len tip a trochu zasady mojej hry s Cinanmi. Vysledok zarucit neviem... tak nenadavajte mi az to nevyjde.
Ak chcem mat istotu beriem od nasich overenych obchodnikov. I napriek znacnemu cenovemu rozdielu.

Odpovědět