Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Nezařaditelné
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od MilanK »

Mrkněte na nabídku http://www.i4wifi.cz Měniče napětí , přestavbové sady na elektrokola celkem solidní peníze.
Ale nejak nám strouhly nabídku LiFeYPO4 mají max 100Ah kapacitu že by nějaké technologické problémy.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

no jo ..... taky sem si všiml že se něco ztratilo :eek2: , nejspíš nějaká krpa na serveru :repair: :arrow: :yes: .

Nicméně , tady je všechno a navíc s počty kusů na skladě :yes: : http://www.ev-power.eu/ .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
loupacek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 25, 2012 10:42 am

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od loupacek »

není lepší zakoupit už hotové elektrokolo, co jsem četl tady http://www.cyklospeciality.cz/clanky/ja ... lektrokolo, tak je to celkem složitý stroj..
rob.brno
Příspěvky: 960
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od rob.brno »

loupacek píše:není lepší zakoupit už hotové elektrokolo, co jsem četl tady http://www.cyklospeciality.cz/clanky/ja ... lektrokolo, tak je to celkem složitý stroj..
Pozor na fantasmagorie uváděné na tomto webu:
Např. http://www.cyklospeciality.cz/elektroko ... rokolo-ave
Dojezd: 70-100 km podle zvoleného stupně dopomoci při 36V 11Ah

V tomto světle má můj starý nemotorizovaný Favorit dojezd také 100km a bez baterie :-)

Za tyto peníze např. 35t kč si lze nechat seskládat(mechanika) a samodostavět(elektrika) ekolo s motorem přes 1kw a aku 1kwh.
adomous
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 14, 2018 7:40 pm

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od adomous »

Zdravím všechny a plně souhlasím uživatelem "loupacek", ze začátku jsem o tom taky přemýšlel, nakonec jsem se opravdu rozhodl, že si koupím toto elektrokolo a myslím, že jsem fakt udělal moc dobře.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od NOPARasito »

Elektokola jeste nedozrala do stavu koupit hotovy vyrobek, nebot kolo stoji za ho...., a motor s baterii taky. Lepsi koupit dobre kolo a dostavet. Z vlastni zkusenosti. Pokud Vam staci ty dreky na par kilometru tak koupit hotovy drek, hlavne doporucuji se slapatkovym motorem, super zatezuje retez a navazne komponenty ;-((((. Ale u elektrokola se bavime o najezdu za zivotnost klidne 40.000 a vice ;-)
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od JiříK »

Mám najeto téměř 11 000 km za tři sezóny a konstatuji, že investice 17 500 korun do přestavbového setu byla zvolena dobře. Baterka 36 V/ 13 Ah, motor 250 W jmenovitých, 560 W špičkových. Maximálka jde nastavit až na 40 km/h, spousta jiných parametrů též. A dojezd 60-90 km. Spokojenost...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od NOPARasito »

V dnesni dobe jedine prestavba, ja 1kw motor / 48V / 13,4Ah / maximalka 50 / dojezd bez prislapu nemeren, s prislapem 80-140km. Cena 21t.
Pristi model klidne i celopero od Canyon s prestavbou celkem vc. kola za 50 a bez konkurence ;-)))). Trosku srovnatelny hotovy model od vyrobcu supaku cenovkou kolem 140t. Asi upadli z jahody na znak ;-)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od kodl69 »

Ono dnes už není jedno elektrokolo, ale rozdělilo se to do mnoha podkategorií. Od extrémních strojů, co jsou víc motorky než kola s motory přes 6kW a 2kWh 100V baterkama, přes to co popisuje NOPARasito (mám taky, s podobnejma parametrama, ale asi kvůli mé váze dojezd 60-80km, asi málo šlapu) kde je problém jízda bez elektriky, protože ten motor díky protáčení kolem pólů rotoru citelně brzdí, přes kola s motorem planetovým převodem a s volnoběžkou, s příšlapem, lion baterkou na 36V což je nejčastěj prodávanej mid low end, kde není velkej problém na tom jet i úplně bez elektriky, a končí to kolem z kauflandu, kde je tenhle motor, a 3x12Ah AGM baterka, která po dvou sezónách využívání na pojížďky po městě umře. Drahý kola se středovým pohonem jsou samostatná kategorie. Sice jsem se na takovým projel jenom krátce, a krom minimální neodpružené hmoty vzadu, což se hodí v terénu, bych rozdíl moc neřešil. Na silnici a v lehkým terénu jistě ne...
Ostatně zrovna teď dělám přestavbu nebo spíš stavbu novýho kola, a mám rozpočet na všechno, včetně pořízení kola(klasika 26" s odpruženým předkem, do města ideál) 12kKč, a vypadá, že nijak výrazně nepřestřelím, 99% komponent už je doma a vyšlo to na nějakejch 12500...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od NOPARasito »

Kodl69: komplet i s kolem za 12,5. To je co zac? Za komponenty ;-)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od kodl69 »

kolo 5100Kč, funglovka někde z netu, motor 250(300W) včetně ráfku e-pohony Tišnov 3715Kč (zase zlevnil!, mě stál o pár stovek víc), zbytek na ali: futrál na baterky do rámu 34USD (dal by se pořídit levnější na nosič, ale na houby těžiště), regulátor greentime (odzkoušená značka) 18USD, 35A 10s BMS 9USD, plyn 3USD, příšlap 8USD což je celkem 1500Kč, baterky 50ks 2.5Ah 18650 za 750Kč, a zbytek už jsou blbiny, co by tam ani nemusely být, obal na regulátor, brzdový páčky se spínačema, světlo přední/zadní na 36V... Samozřejmě nepočítám blatníky a nosič, protože to má být kolo užitkový, do každýho počasí, ale ty by tam musely být i bez elektriky...
Samozřejmě nepočítám nabíječku, tu už jednu na 36V mám, ale nejlevnější je za 17USD a funguje spolehlivě.
Pak je potřeba ještě něco drátů, přepínač 3 polohy na intenzitu příšlapu, vypínač pohonu, ale to je jaksi nepočitatelnej obsah dílny, a když to do něčeho namontuju, jenom vznikne místo na další krámy...
Pokud bys chtěl 1kW motor a 48V aku, tak cenovka vzroste nepatrně, odhadem o 1kKč, a do akupacku vleze jenom 52 baterek, takže 10Ah/48V, ale tohle kolo mělo být "like street legal" a hlavně co nejlehčí, což se už o tom 1kW motoru nedá říct, navíc když se k němu přidá 20Ah/13s baterka, což by bylo 80 článků místo 50-ti.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od NOPARasito »

Cumim, hlavne ta baterka s BMS za cca 1000 :yes:
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od kodl69 »

no to je upcyklace, LG HE2 už jednou vyhozený, ale nový...
ale s obalem to vyjde ke 2kKč... Mám tady nějaký starý obaly na nosič, ale nějak se mi nelíbil systém rozmístění baterek v packu, a taky to mělo stříbrnou barvu, což na červeno černým kole vypadalo divně. Kdyby o to někdo měl zájem, klidně to za nějakej pivní poplatek přenechám. Myslím si, že jsem to nikde noc neošidil, a takovýhle kolo se prodává něco přes 20kKč, ale většina úspory je na té baterce.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měniče, LiFeYPO4, elektrokola,

Příspěvek od NOPARasito »

Prave, na baterce je to masakr.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek