LFP Baterie v racku 19"

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

LFP Baterie v racku 19"

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

máte někdo instalované LFP baterky ve standardním 19" 42U racku? Pokud ano, do jakých baterek jste šli - samodomo, nebo průmyslový výrobek?

Proč se ptám:

1) Přemýšlím nad tím, že do budoucna je skladování baterek v racku asi nejlepší cesta. Všechny ostatní způsoby zabírají mnohem více místa, nebo se jedná o řešení šité na míru pro jednu konkrétní instalaci. Například skřín s policemi, výsuvy atd.

2) Výhodou dostatečně malých 19" šuplíků (do cca 5kWh per šuplík, včetně balancerů a BMS) by byla cenová dostupnost, tedy možnost postupně si dokupovat relativně levné šuplíky dle potřeby.

3) Šuplík by mohl být tak lehký, že by manipulaci s ním zvládnul i jeden důchodce. Například moje aktuální LFP baterka vyžaduje na manipulaci buď dva kulturisty nebo jeden kladkostroj.

Co jsem hledal, tak z průmyslových výrobků je v ČR asi nejdostupnější PylonTech. Cena 30tis Kč za 2.4kWh je dobrá, ale vadí mi několik věcí:
- Jen 15S, tudíž není vhodné jej paralelně spojovat s jinými typy LFP.
- Nemám popis komunikačního protokolu CAN/RS485 k vyčítání SoC, Ah, U, I.
- Slabší kabely a konektory.

Máte někdo tip na něco lepšího?

Díky!
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP Baterie v racku 19"

Příspěvek od mopadzi »

Tesvolt
https://www.tesvolt.com/de/ts-48-v.html
Samsung 20 let...
klasická cesta: dotaz do německa, odkaz na pražského distributora a ten je tajemnej jak hrad v karpatech
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP Baterie v racku 19"

Příspěvek od kodl69 »

S tím rackem je to zajímavá úvaha. Škoda je to, že nikde v okolí rozvaděče nedokážu najít místo 60x60cm do výšky 2m. Baterky mám složená cca po 160Ah a ještě na poloviny, tj 8s a 8s v každé polici, takže manipulace je celkem v pohodě, akorát když chci vytáhnout ty z vyšších pater, tak improvizuju s podkládáním desky, na kterou baterky přetáhnu, aby to bylo v jedné rovině. To bych ještě měl vylepšit, předělání na šuplíkovej systém by nebyl takovej problém. http://www.kovani-mkupr.cz/oddeleni/368 ... -do-90-kg/
Já jsem zvolil cestu nevodivýho okolí baterek, nejlepší materiál mi vyšlo dřevo a to mám natřený jakousi hmotou retardující hoření, testovací kousek v krbu neshořel za celý půldne, jenom ohořel po povrchu... Akorát si nevzpomenu, jestli to byl flamgard nebo flamizol, ale asi je to dost podobný.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP Baterie v racku 19"

Příspěvek od mopadzi »

já to mám takto:
(fotka z výroby)
IMG_0544.JPG
IMG_0770.JPG
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek