Díky MyPowere

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Díky MyPowere

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
mypower.cz píše:
dracekvo píše:No jo, ale zase kdyby jsi nedal 170 táců do elektrárny, tak by jsi měl úspory na dobu nouze :)
Jen drobnost k tomuhle ... v mem konkretnim pripade bych si jako druhou variantu mohl ke sve trvale obyvatelne chate nechat natahnout za stejnou castku elektriku z DS a v naslednem vypadku prijmu bych dopadl tak jak jsem popisoval v 11 bodech. Tudiz jsem rad, ze jsem se rozhodnul jinak, tedy pro FVE.
Došlo Vám jaké mělo a má Filipovo tehdejší rozhodnutí dopady ? Pokud by zvolil přípojku k DS :arrow: nebyl by MyPower :arrow: nebylo by tolik lidí nakažených fotovoltaitýdou :arrow: Filip by asi měl poslední zápis v černé kronice a ČEZ i Eon by měli naditější kapsy *fall* .

Díky MyPowere že jsi :celebrate2: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od mobilik »

Síce som sem prišiel keď som už dva roky sa pohrával z FVE, ale aj tak ďakujem. Moc som sa tu naučil...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od kodl69 »

Taky bych to tak viděl, dost informací jsem našel tady, v r.2014 většina obchodníků v čr prodávala hračky tak na malou chatu z avelký peníze, ne pro ostrovní systém...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Napíši to trochu jinak. Je pravda, že Filip mypower založil , ale kdyby nebylo těch lidí, co
Zde napsali tisíce příspěvků a dávají mypower obsah a formu , tak bez těchto lidí
mypower by byl jen prázdný obal, prázdná skořápka .
Podle mě poděkování zaslouží Ti kdo mají stále výdrž a opakovaně zde píší své
Příspěvky. Psaní příspěvků může zabírat málo nebo i hodně času. Napsal jsem v minulosti
Příspěvky, které stály jen minuty času , ale byly i příspěvky, které si vyžádaly přípravu a
studium a napsání jednoho příspěvku mně někdy trvalo i několik hodin.
Znám několik lidí, kteří říkají, že mypower občas čtou proto, že jsou zde některé technické
Informace koncentrované, ale sami nikdy nedali ani jeden příspěvek i když znalosti mají
Větší než mnozí z nás.
To proto, že psaním příspěvků nechtějí absolutně vůbec ztrácet čas nebo by jim to mohlo
Kazit jejich vlastní obchod .
Je také pravda a není to vinou těch co příspěvky dávají, že hodně informací není už
Za pár měsíců využitelných. Protože navazující odkazy v příspěvku zmizí , nebo
Nejsou odkazy funkční. To ale není vina těch co odkazy vkládají. Také vím, že jsou lidé, že
Nějaké kvalitní příspěvky na mypower dali ale velmi brzy odpadli, protože
to psaní vždy čas vezme.
Abych byl upřimný, příspěvků už píši málo, ale mám víc času něco dělat ve skutečnosti.
Dotaz na mypower za celé roky jsem měl jen jeden jediný , ale stejně mně nikdo
Neodpověděl i když to nebyla těžká otázka. Také zde vidím od některých členů fora snahu
Plivat na určitý typ aku, asi z důvodu protlačování vlastních obchodních zájmů.
A hodně informací je asi pro většinu z nás nevyužitelných. Protože každý si zvolí určité
Individuelní vlastní technické řešení a technické parametry od jiné technologie co se zde
Probírají nejsou využitelné.
Na mypower jsem přišel v době, když už jsem nějakou FV měl. Zprvu jsem byl mypower
Nadšený, ale pak už méně. Můj individuelní pohled ale není až tak kritický a myslím si že
Jsou lidé, kteří umí mypower alespoň na chvíli hodně ocenit, protože někdy podle dotazů je
Vidět , že moc znalostí nemají a dávají přednost tomu, že jím někdo znalosti do hlavy
Rychle nasype.
Přesto na závěr patří poděkování všem. I těm co co jsou zde jen častí
návštěvníci ve dne v noci bez registrace a svým zájmem mypower jen číst a nic víc, tak
dávají najevo, že mypower smysl má.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od střídač_N »

Připojím i můj pohled.

Je bezesporu zásluhou MyPowera, že je zde prostor k diskusi na fotovoltaické téma. A je nutno i dodat, že jediný.

ALE!!!!
Při své vynucené odmlce zde jsem průběžně poctivě četl. Ti, co měli k problému co říct, to vytrvale i nadále říkali a za všechny vytrvalce je nutno vyzdvihnou na nejvyšší stupínek kybose. Snad si toho každý všiml.

Co bylo naopak ke škodě, byl nárůst bazaru, jenž převážil nad obsahem.

Druhé ono ke škodě bylo a bohužel i je, dotazy typu, chci toto a ono poraďte.
Oblast fotovoltaiky není zase až tak široká, aby zde již každý dotaz nebyl několikrát probrán s nějakým závěrem. Je zcela zřejmé, že tazatel se ani neobtěžoval svůj problém nejdříve načíst, pochopit a teprve pak nejasnosti doplnit dotazem.

Třetí ono ke škodě je, že se nevytvořila "nějaká" tvůrčí skupina jež by byla schopna "nějakým" společným postupem posouvat problémy dál.
Problémy jak technické, tak společenské.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od dracekvo »

Filip nás propojil, za což samozřejmě dík.
Nebejt tohoto fóra, tak mnoho lidí si razilo své slepé uličky samostatně, nebo by někdo ani nezačal.

Podle mě největší dík, patří objevitelům slepejch uliček. Oni za to zaplatili leckdy nemalé peníze a jejich výzkum ušetřil hodně peněz pozdějším uživatelům.
Filip prošlápl první cestičku v podobě z dnešního pohledu malého ostrova na olověnejch baterkách. Zjistil, že olovo nevydrží to, co se udává v katalogách. Zjistil jak se v zimě žije s ostrovem.
Pak přišli další lidi, co prošlápli cestičku LiFePO, bazarovejch 18650, repase NiCd atd...
Tohle vše dělá mypower.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Díky MyPowere

Příspěvek od brin »

MyPower je nejlepší fórum zabývající se fotovoltaikou a sdružující její nadšence v ČR. A je to také jediné normální fórum, kde se dají rozumně sehnat nebo prodat díly na elektrárny, včetně mnoha kousků za sponzorské ceny. Za mě super a díky!

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek