Koupím Oplockého měnič

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od ota »

Koupím Oplockého měnič, na stavu nezáleží. Klidnější nefunkční.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od Jozef51 »

Oto, ten O.regulator potrebujes ku paralerne fungujucemu FV systemu alebo na solo zariadenie?
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od ota »

Bude to separátní ohřev bojleru.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Matess
Příspěvky: 1513
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od Matess »

Ahoj,
kontaktoval jsem před nějakou dobou pana Oplockého a velmi ochotně mi dal podklady k výrobě vlastního střídače. Jednalo se o novou a lehce vylepšenou verzi. Pokud se nikdo nenajde neboj se ho kontaktovat a vyrob si to sám. :)
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od kodl69 »

já bych spíš doporučoval tu verzi s Arduinem viz http://tnweb.tode.cz/fotovoltaicky-mppt ... ro-bojler/, nějakou desku možná mám, a do jara bych to mohl vytvořit, a nebo přímo od autora, už to má o dost vylepšený proti té kdysi publikované verzi, z které vychází moje varianta...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvek od Jozef51 »

Ja ku rieseniu od Matessa a kodla pripajam tretiu moznost. Ku fungujucemu FV systemu s vela panelmi, regulatorom a bateriou pripojit LF menic s modifikovanou sinusovkou. Samozrejme menic s PWM systemom ktoreho riadenie je odvodene od napatia baterie a jej momentalneho zatazenia.
Nevyhody - podobny menic este neexistuje a treba ho postavit.
Vyhody - 1. flexibilne vyuzitie energie ziskanej z panelov. V kazdom okamziku je mozne presmerovat energiu z panelov do miesta kde je potrebna najviac a tak isto moznost jej 100% palenia na odpore bojlera. Moznost vyuzit bazarove trafa a tym znizit cenu menica na minimum. S vyhodou asi bude mozne vyuzit kodlov koncovy 2kW modul menica (myslim, ze autor nebude proti) a vystup menica chranit proti skratu pojistkou od PavlaR (myslim, ze autor nebude proti).
2. netreba sa starat o MPPT regulaciu. To spravi profesionalny regulator FVsystemu.
3. netreba ziadna uprava bojlera a zasah do jeho konstrukcie.
4. system sa da pomerne jednoducho plne automatizovat a netreba (mimo havarijneho stavu) ziadny zasah obsluhy.
5. je stale zachona moznost pripojenia bojlera aj ku DS.

Myslim, ze kazde riesenie je schodne a ma svoje vyhody aj nevyhody. Treba sa iba rozhodnut co je pre spotrebitela a jeho FVsystem najvyhodnejsie.