PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Servery, desktopové počítače a notebooky, netbooky, PC monitory, periferie ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od mypower.cz »

Tak se mi konečně podařilo sehnat veškeré dostupné komonenty a rozjet miniPC s Intel D510MO bez nutnosti ho napájet střídačem.

Obrázek
DC napájení 12 - 25 V

Obrázek
PicoPSU WI v akci po bootu - dočasně trošičku omotáno SATA kabelem, který zabraňuje styku PicoPSU s okolním HW. Bude vyřešeno nějak pěkněji :).

Obrázek
V pozadí 12V zásuvky, nad miniPC je položen DC DC měnič k NTB do auta - 12V DC IN, 15-24V DC OUT. Pro PicoPSU WI můžu použít libovolné napětí měniče a stále jsem v rozsahu. Použil jsem 19V. Pokud to vyjde, můžu ušetšit jeden DC DC měnič a propojit napájení notebooku s napájením miniPC. Obě lze napájet jedním napětím, vzhledem k požadavku NTB to bude 19V. Otázka, zdali to měnič proudově utáhne, musím změřit.

Komponenty:

DC DC měnič
PicoPSU WI
Redukce ATX 20->24 pin
milink
Příspěvky: 32
Registrován: sob zář 24, 2011 10:19 am
Reputace: 3

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od milink »

Proč nedáte ten PicoPSU rovnou do základní desky? Takto vám ten "šílený" 24 žilový kabel zabírá skoro celou skříň... ;)

Mimochodem, nevíte o někom, kdo by dokázal PicoPSU (konkrétně pico-PSU-120WI-25V) opravit? Po necelých 4 letech mi odešel - při zapojení na externím adaptéru jen poblikává dioda a vydává nehezké zvuky jako by byl přetížený. Zkoušeny dva externí adaptéry, takže chyba je definitivně v PicoPSU :-(
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od mypower.cz »

milink píše:Proč nedáte ten PicoPSU rovnou do základní desky? Takto vám ten "šílený" 24 žilový kabel zabírá skoro celou skříň... ;)
Dal bych... ale problem je ze tahle verze PICOPSU ma o 4 piny mene nez ATX konektor na desce, takze jsem musel pouzit redukci, nebo koupit nove PICOPSU. Redukce vysla levneji. Tohle byla myslim jedna z prvnich verzi kterou jsem koupil. Jeste jsem si to tehda moc nehlidal a zaskocilo me to az pri zasunuti do desky. Bez tech 4 zbyvajicich pinu se mi to nechtelo rozjet, takze redukce. Stejne tak je u tech PICOPSU dulezite oznaceni WI - Wide Input. Pokud to nema WI, tak to nejde napajet primo z baterii, protoze to potrebuje konstantni vstupni napajeni a na baterii se napeti hybe v case, coz se verzi bez WI nelibi.
milink
Příspěvky: 32
Registrován: sob zář 24, 2011 10:19 am
Reputace: 3

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od milink »

To je zvláštní. Moje verze PicoPSU taky měla jen 20pinů a desce to vůbec nevadilo. Je pravda, že jsem k tomu musel přidat ještě něco jako http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... a_P4_4pin_. Pravda, já měl ale desku s AMD procesorem.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od vata »

Zdravím,

čas nazrál a poohlížím se po vhodném PicoPSU zdroji, stačil by i menší výkon (pro AMD E-450).
No, ta jeho popularita asi není dostatečná na to, aby byl atraktivní pro naše prodejce. Někteří sice něco nabízí, ale neobtěžují se pořádným popisem, takže nemám jistotu, že dostanu to, co potřebuju.
Máte někdo tip na spolehlivý eshop, kde se dá u nás koupit WI verze se SATA konektorem a 24 ATX? Díky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od mypower.cz »

http://shop.mypower.cz/napajeci-zdroj-d ... 120wi25-57 mam ale 90W verzi se sata a 24 pinu sem si vyrobil redukci 20>24. 120W verze je pro tyhle minipc uplne zbytecna.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od vata »

Ahoj, já vím, ale přesně- 120W nepotřebuji, kromě toho ta zde nabízená verze není SATA ani 24 pin ATX. Redukci určitě drátovat ručně nechci :(. Vzhledem ke svému montážnímu "talentu" to prostě chci nasadit přímo na MB. Po zkušenostech s 2,5 diskem v 5-kové pozici (vč. jakési debilní redukce, pro jejíž použití člověk asi potřebuje doktorát) už žádné další redukce...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od mypower.cz »

vata píše:Redukci určitě drátovat ručně nechci :(.
redukce
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od lwq »

A urcite Vase deska tu redukci potrebuje ? Jsou tam jen draty pro pridavne napajeni (kvuli prurezu tech do jsou v beznem 20pin ATXku) ... Vetsina desek co mi prosla posledni dobou rukama, podporovala jak 24, tak 20 pinu ... Jen by asi byl problem se zravym CPU, coz tu nehrozi ... :repair:
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od vata »

Já už si to přesně nepamatuju, ten stávající Nexus má 20 ATX + 4 na extra drátu, a deska po mě cosi chtěla, ale možná že to chtělo 12V napájení desky. Takže vidíte, asi nejdřív koupím, pak vyzkouším :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od mypower.cz »

ta moje se bez redukce nechtela rozjet, mozna to ve skutecnosti az tak nepotrebuje a jen to neproslo "selftestem" po startu.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: PC - Intel D510 - bez 220V - ukázka

Příspěvek od lwq »

mypower.cz píše:ta moje se bez redukce nechtela rozjet, mozna to ve skutecnosti az tak nepotrebuje a jen to neproslo "selftestem" po startu.
A nekoukal jsi do nastaveni BIOSu, zda tam neco takovej nejde nastavit ? :write:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek