Kde koupit měděnou pásovinu?

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

prosím o radu, kde snadno koupit měděnou pásovinu na dělání busbarů (stačí mi 1m 20x5mm). Nemusí to být úplně nejlevnější, spíš mi jde o to přijít do obchodu a hned odejít s nákupem.

- Koukal jsem v OBI, ale tam mají jenom hliník.
- V místní elektře mají jen pár žárovek a jističů.
- Objednal jsem z nějakého eshopu, ale přišla mi proforma bez čísla účtu, částky a variabilního symbolu. achjo.

Nebudou to mít třeba ve stavebninách?

Díky za nápady
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od dracekvo »

Nemáš tam někde v okolí firmu, co dělá rozvaděče?
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od willcz »

Hlinik a med kupuju tady. Jen netusim jak to mas daleko :-)
http://www.alms-brno.cz/kategorie/22-me ... ce-ploche/
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od youda »

To ne, ale je tu Fanda, místní elektřikář...
Ve vedlejším městě je ještě elektrikářskej "velkoobchod", ale webový stránky mají děsný, není tam ani ceník a prodejna vypadá jako kancelář s prospektama.

@Willcz, 200km :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od goodbie »

jmenuje se to CU20X5 SASY a na netu je toho plno,a je to tedy sakra drahý
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od youda »

@goodbie, já bych to ale nejraději chtěl koupit osobně, víš?

Na vysvětlenou:
1) Viz moje objednávka na měď z eshopu, ke které jsem nedostal validní proformu.

2) Poslední dobou už mám z eshopů kopřivku. Před pár týdny jsem třeba objednával nějaký elektroblbosti, co měl skladem jen jeden eshop. Tak objednám, zaplatím kartou a nechám si to poslat do práce na recepci, jelikož jediný dopravce kterého eshop nabízel je PPL a já fakt nebudu čekat týden doma, až se zrovna uráčí to dovýzt. No a oni mi to poslali tím PPL na dobírku. Panebože, to jako mám platit 2x? Recepční nehlášené dobírky z bezpečnostních důvodů nebere, takže se balíček vrátil zpátky. Eshop překvapenej, že co se děje. Já taky překvapenej, tak jsem vyzjistil co se stalo a oni že mi to pošlou znovu až bude platba na jejich účtu. Bože, platba kartou? - to přece ví obchodník hned, jestli jsem zaplatil nebo ne. Takže už to mám týden zaúčtovaný, prachy v luftě, balík nikde a na žaludeční vředy má zaděláno:
- prodavač
- řidič PPL
- recepční
- já

Bohužel, přijde mi, že ty nejvíc nespolehlivý eshopy umí často jen GLS/PPL.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm
Reputace: 38

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od FCC »

Zkus www.elmo.cz. Mají velko/maloobchod a vyrábí rozvaděče. Pasovinu mají skladem.

Další seriózní obchod je Elkov. Mají bohatý sortiment na FVE věci je je potřeba vědět co chceš.

Pavel
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od youda »

Díky chlapi, tak já se stím nějak poperu :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od kodl69 »

Měď, hliník, dural: V okolí Brna Alms.cz, objednáš na netu, osobně vyzvedneš a zaplatíš, a nebo na počkání ve skladě na Vídeňské.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2484
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od NOPARasito »

Poud chces improvizovat tak se daji vodovodni medene trubky a na lisu zmacknout ;-) ale vysledek jen tloustka 2mm, dle prumeru je sirka ;-)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

rozplácnutý měděný trubky používám na článkové spojky , z trubky 15/1 tojest 44mm² :D .
V ALMSu taky nakupuju :mrgreen: slušný ceny a široká nabídka materiálu :yes: . Mám dojem že umí poslat na dobírku kurýrem .

Youdo , nakupování po drátě se občas skomplikuje :? momentálně řeším fláklýho anglána na ebaji :evil: - koupil a zaplatil sem dvě předodovky a dva hřídele k nim , dva týdny po uplynutí lhůty doručení a mé první urgenci konečně zpráva o odeslání , jenže přišla jen jedna převodovka :uh: a v dodacím listu v zásilce dvě převodovky i hřídele ... su zvědavej co mi odpoví na mou druhou naprdutější zprávu :hell: .
Mimo toto nemám nač si stěžovat ;) častěji mě odrbou v superhyper při výžení ovocezeleniny na pokladně :hell: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od Matess »

ja jsem delal driv propojky tak ze jsem koupil medenou tabuli u vyrobcu okapu (stalo to fakt par kc) a nuzkama nastrihal jak jsem potreboval. Bylo to ale docela prasacke...

Naposled kdyz jsem potreboval propojky nechal jsem je udelat z hliniku.... idilna.cz...

umi to uz i z medi...

Jen tak ze srandy jsem tam hodil takovou rychlou propojku...

hlinik sirka 5mm, rozmer 100x20 delka rezu 280

34kc bez DPH za kus vcetne materialu...

med sirka 2mm, rozmer 100x20 delka rezu 280

31kc bez DPH za kus vcetne materialu...

med sirka 4mm, rozmer 100x20 delka rezu 280

52kc bez DPH za kus vcetne materialu...
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od střídač_N »

Matess píše:ja jsem delal driv propojky tak ze jsem koupil medenou tab.......
Možná ještě lepší je koupit uzemňovací pásky. Má je každý prodejce elektra. Jsou to měděné pásky 15mm široké a 0,5mm silné. Bývají v délkách 0,5M, nebo v návinu. Počet vrstev dá potřebný průřez a jako bonus je, že je to vcelku poddajné. Když vidím ty prodávané festovní propojky a domyslím trošku toho tepla a jak to namáhá teminály, hned bych je zahodil.
Trošku se to špatně vrtá, je to dost slabý, ale při sevření a větším počtu vrstev naráz a na tvrdé podložce, to vcelku jde.
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od peater »

Já jsem posledně kupoval tady: https://elektromaterial.online/sbernice/
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde koupit měděnou pásovinu?

Příspěvek od jahodovák »

Pokud potřebuji měděnnou propojku,většinou používám měděnnou topenářskou trubku,která se používá na rozvody topení,pokud máte známého,dají se sehnat za cenu šrotu různé zbytky,které nejprve očistím rounem poté uříznu trubkořezem na správnou délku,poté ve svěráku zmáčknu,čím se z trubky stane pás šíře dle použité trubky síly 2 mm potom vyvrtám potřebné díry,z jedné strany v místě styhu s hliníkem potřu pastou na pájení mědi a ohřátím plynovou pájkou dojde k pocínování natřené plochy,pokud šetříte pastou,přidáte ještě trochu cínu.Po vychlazení ve vodě a vyschnutí je možno takto vyrobenou propojku použít.pokud neseženete zbytky od topenářů,dají se trubky potřebného průměru koupit v potřebách pro topenáře a myslím,že jsem je viděl i v nějakém marketu.doporučuji koupit trubky se sílou stěny 1 mm a ne ty tenčí,které používají některé firmy na zlevnění jejich nákladů ale tím i ke zkrácení životnosti díla..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek