Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od ResHacker »

Aneb - to je ale koumák, to koukáte členové Mypower.cz, co? :D Např instalovaný výkon 1,2kWh nebo podobné blbosti... kdyby jen na novinkách tušili, co místní opravdu dokážou....

odkaz https://www.novinky.cz/domaci/483041-se ... rocne.html
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od peater »

ResHacker píše:Aneb - to je ale koumák, to koukáte členové Mypower.cz, co? :D Např instalovaný výkon 1,2kWh nebo podobné blbosti... kdyby jen na novinkách tušili, co místní opravdu dokážou....

odkaz https://www.novinky.cz/domaci/483041-se ... rocne.html

No vidím žes mě předběhl vložením toho odkazu...... Taky jsem se velmi pobavil. :D
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od Marcus81 »

To je snáď vtip, nie?!
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm
Reputace: 14

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od dub042 »

Taky jsme čuměl, to musí být na zakázku ten článek, jinam nevím... :lol:
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od ResHacker »

Nevim no..je fakt, že kdyby autor minimálně trochu zabrousil po Googlu, objevil by místí fórum mezi prvními výsledky hledání a pak by mu bylo trapný psát o "geniálnímu" panu René, co objevil kouzlo domácí solární elektrárničky :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Reputace: 4
Bydliště: Bratislava

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od timpomat »

tu mate predsa odpoved...

"Solární panely má dnes na střeše kdekdo. René se ale na rozdíl od ostatních rozhodl, že si celý systém včetně baterií udělá sám."
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od youda »

Chlapi, nebudte na Reneho tak zli. On urcite nemuze za to, v jake podobe clanek vysel. Divil bych se, kdyby mu to vubec dali pred vydanim ke kontrole.
Mimochodem, na tom clanku je videt cim nas media krmi ve vsech ostatnich oblastech, ve kterych se nevyzname tak dobre - nesmysly, dezinformace a popletena fakta.

Mozna je Rene i tady s nami na foru a ted ho to trochu mrzi, ze jsme mu to my, i diskutujici pod clankem, dali sezrat.

@Rene, pokud to ctes, tak za mne jsi kabrnak a mas odvahu, ze jsi stim sel takhle ven!


Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Reputace: 4
Bydliště: Bratislava

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od timpomat »

jj coming out je teraz in :)

https://www.youtube.com/watch?v=bmkTC3R1qbk

A to mi pripomenulo, ze mam od jari 19 panelov "out" v pivnici...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od youda »

Tak sup s nima na strechu a pak hned napsat clanek do SME :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od vata »

No, tenhle typ "novinařiny" je vážně jed, vzpomeňte na článek http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... lektrarnou, který pojednával o zdejším adminovi, ale redaktorova touha šokovat zarámovala převážně neškodný rozhovor názvem, který evokuje pocit, že FVE je taková nouzová náplast pro elektrické bezdomovce.
Článek o René je smutný, o autorce, obchodním modelu Novinek a očekávané úrovni jejich čtenářů vypovídá mnohé. O René jsme se dozvěděli to, jaký je to chlapeček šikulka, který, hrajíc si s FVE, nezlobí.
V obou případech je FVE líčená jako nepříliš praktická, technická rarita pro šikulky nebo elektrické trosečníky. Dělá to elektřinu (1,2kWh :) ) na kterou si zapnu televizi a když jsem arcišikulka, tak i ledničku, nejdřív to ale šikovně sestrojím, a pak si s tím snad vystačím a při tom všem pár drobných ušetřím - no teda wow. Což, možná se shodneme, není zrovna ambiciozní cíl.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od střídač_N »

vata píše:No, tenhle typ "novinařiny" je vážně jed........l.
a dodám, že značně rozšířený, neb jsou takové prapodivné myšlenky, třeba, že když se o tom hodně mluví, tak se to nakonec i stane, takové to, musíme vytvořit trh. Nechci zde poukazovat na naprostou kravinu -teorii motýlích křídel.

Rekordmani v této naprosté stupiditě jsou http://www.solarninovinky.cz/. Samé bombastické nadpisy o skutečnostech jež zde probíráme již několik let. Obsah toho bombastična je buď naprosto triviální, zavádějící, nebo přímo lživý.

Ve své podstatě jakmile je někde zmínka o FVE, je to vždy nějaká forma nadsazeného marketingu, přirozeně ke škodě samotné podstaty věci. Ale jak tak čtu zdejší "laboratoř", tak to vskutku funguje.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od ResHacker »

Já jsem to původně určitě nemyslel proti panu René jako takovému, tomu jen držím pěsti! Také jsem tak nějak šťastně/nešťastně a s mnoha karamboly začínal, dokonce první panel jsem si podle návodu z filutovy dílny dělal sám, než jsem zjistil, že pro větší elektrárnu, která má něco vydržet je to slepá ulička - a nebyla to zdaleka jediná, kterou jsem si musel projít. Chtěl jsem právě a jedině poukázat na tu stupiditu článku, neochotu autora o nějaký rozhled v tématu, technické nepřesnosti atd... až mi ho bylo líto ;)
Pane René: Vy se toho nebojte, máte doma skvělou hračku s přidanou hodnotou (ostatně tak, jako my všichni zde) a pokud zde na fóru ještě nepůsobíte, přidejte se mezi nás!
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

Příspěvek od dracekvo »

Toto je jen čistá novinářská idiocie. A věřím, že hodně toho co pan René povídal, novinář vůbec nepochopil, tak si prostě něco vymyslel. Prostě dostal za úkol vypotit článek, tak vypotil blbost, protože píše o něčem čemu vůbec nerozumí.
Kde jsou ty doby, když novinář psal o tom, čemu rozuměl.
Vidím to pořád. Když někdo píše o mejch koníčkách jako jsou zbraně, RC modely a občas i ta solární technika. V článkách jsou bludy, výmysly, překroucená fakta úplně zcela běžné. A třeba u zbraní je to kolikrát i autorem uděláno schválně, aby zbraně a jejich majitele vykreslil v tom nejhorším světle, protože se jich sám bojí.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek