Axpert série V

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Axpert série V

Příspěvek od xmasin »

Nemá někdo zkušenost nebo rozumný popis nových Axpertů série VM? Ideálně se vstupem pro vyšší napětí z FV panelů? Něco málo jsem našel tady http://gbc-montaze.cz/produkty/stridace ... ni/axpert/, ale moc toho není. Zajímá mě hlavně možnost použití s amorfními panely, které mají uzemněný rám i mínusový pól.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Prdet na Axpert, lepší je přímo od výrobce Mppsolar.com
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Axpert série V

Příspěvek od youda »

MPP solar neni vyrobce. Vyrobce je Voltronic a MPP Solar a ostatni to preprodavaji jako OEM jen s minimalnimi upravami - vetsinou jen v jine barve a pod trochu jinym oznacenim. Dalsi stejne znacky jsou treba Giant, Growatt, RCT, Mecer... Ale je to furt ta sama bedna se stejnym firmwarem. Jedina vyhoda proc vzit treba MPP Solar je, ze jsou ochotny ti poslat desky a pozarucni opravu si muzes udelat sam. Voltronic se bavi spis jen s distributorem, koncovi uzivatele ho moc nezajimaji.

Mas vyzkouseny jeste jiny duvod, proc vzit MPP?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Axpert série V

Příspěvek od youda »

xmasin píše:Nemá někdo zkušenost nebo rozumný popis nových Axpertů série VM? Ideálně se vstupem pro vyšší napětí z FV panelů? Něco málo jsem našel tady http://gbc-montaze.cz/produkty/stridace ... ni/axpert/, ale moc toho není. Zajímá mě hlavně možnost použití s amorfními panely, které mají uzemněný rám i mínusový pól.
Jestli mas na mysli Axpert VMIII, tak ten uzemnene panely nepodporuje.
Datasheet i manual mas zde: http://www.voltronicpower.com/oCart2/in ... uct_id=196
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Youdo : S MPP Solar mas 100% pravdu, zarucni i pozarucni servis vcetne navodu je bezkonkurencni, a to jsem jiz vyuzil. Je pravda ze na deskach je hodne napsano Axpert.
Vcelku je to vse mozny, jelikoz jsou vsichni Asiati.
Takze by u me, tak jak to dopadlo, vyhrala cena a servis.
;-)
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert série V

Příspěvek od mobilik »

S MPP solarom mam velmi bohate skusenosti. Je to super firma, ktora si vazi zakaznika. Servis detto . Ked nieco treba poriesia k spokojnosti.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Jak rikas, prvni kauf E-bay jen kvuli kontaktu a nasledne pres vyrobce a dokonce ze skladu z nemecka kvuli dph a clu. Jsou to kuciii sikovni. A navody na opravu taky super zpracovany. Lepe jak vyrobci komponentu pro CNC stroje ;-).
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert série V

Příspěvek od lzahradil »

Náhradní díly (desky) odesílají pouze z centrály v Taipei (Čína) a vždy to skončí na celnici. Vlastní skušenost.
Z distributorských skladů Německo, Holandsko,... Zasílají pouze nové výrobky. Tam je to jistota bez celnice.
Ještě než objednat přes ebay. Stačí jim napsat co chces, zaplatit přes PayPal a vyjde to levněji než přes nejlevnější na ebayi. Oni za prodej na ebay nejspíš něco platí a to si samozřejmě zaplatí kupující.
Takhle i přímo od nich dostaneš fakturu
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Jj, jak rikas, s nahradnimi dily se da trochu polaborovat s udanou cenou, i se da domluvit platba na dvakrat kvuli predlozeni platby bankou nebo paypalem.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert série V

Příspěvek od lzahradil »

NOPARasito píše:Jj, jak rikas, s nahradnimi dily se da trochu polaborovat s udanou cenou, i se da domluvit platba na dvakrat kvuli predlozeni platby bankou nebo paypalem.
Já osobně jsem jim napsal u základní desky ať napíšou cenu $30 aby se nereklo. Na to ať vystaví fakturu kterou zaplatím přes paypal a druhou jako doplatek k cílové ceně.
Když to zdechlo na celnici tak jsem doložil fakturu na 30 i s doloženou platbou z PayPalu. Celnici měli splněno že procleli a já ušetřil na DPH.
I tak ale když se porouchá axpert tak se dle mě vyplatí rovnou koupit jiného. Což jsem taky udělal než jsem se s mppsolarem po dlouhé době dohodnul než došlo k poslani nové desky. Stále jsme totiž laborovali kde může být chyba. No a teď mám o axperta navíc ;)
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Axpert série V

Příspěvek od youda »

Kluci a nedá se to s těma náhradníma dílama řešit i jinak? Když se našemu zákošovi něco podělá a posíláme mu náhradní díl, tak to občas jde z Ameriky a clo se určitě neplatí (stálo by to megaraketu). Akorát teda je fakt, že mi vybíráme zpátky ty i ty vadný díly, tak jestli to nebude mít vliv.

Taky si občas půjčujeme nějakou technologii na veletrhy a tam stím jde papír, že je to demo zařízení a že třeba za měsíc to půjde zpátky. Takže pokud vím, tak tam se clo taky neplatilo.

Je to možný, nebo se pletu?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

izahradil: ja taky tak dopadl, cas na poslani meli (cca 10dnu), jen vytipovani jsem si udelal sam, pokud fyzicky vidis vystrelene koncove tranzistory neni co resit.
Super s nima, ze jsou pristupni k ruznym vecem k zakaznikovi. Malokdo se k zakaznikovi postavi tak, ze tesi i pozarucni veci. Prodat a hotovo. ;-(
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert série V

Příspěvek od mobilik »

Kluci, nemuseli by ste tu rozoberat akonna colnicu. Aby si to raz niekto neprecital...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Sorry ;-(
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Axpert série V

Příspěvek od xmasin »

Nemá někdo změřenou spotřebu Axperta V série bez zatížení?
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert série V

Příspěvek od NOPARasito »

Nemám Axpert, ale MPP Solar 4048MST = 20-30W/h a v paralelu oba cca. do 50W/h.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek