bezudrzbove vrla baterie

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od ota »

On oxid olovnatý nijak cítit neni!
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

mate niekdo skusenosti z domacou vyrobou aku z Lion 18650?
Přílohy
Screenshot_20180715-143756_Wish.jpg
kodl69
Příspěvky: 7367
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 865
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od kodl69 »

zkus si něco načíst, třeba o ultafire, jak je to "solidní" výrobce, a taky trochu prohledat fórum, než se hloupě zeptáš.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2772
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

VRLA maj údajně rekombinanční zátky jež "sráží" vyvíjený vodík a kyslík zpět na vodu kapajíc zpět na desky . Ale i tak nedosahují 100% neúnikovosti . Do prostoru smrdí minimálně jako AGM (kyselinou sýrovou navlhčený skelný rouno) , kterou sem měl svého času v obýváku a trochu cítit byla :( . V obytných prostorech bych volovo již nikdy nechtěl .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3334
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od marko250 »

Se skládáním máme zkušenost všichni. Jedna pravdivá rada pro začátek: "Jakýkoli 18650 článek, na kterém prodejce píše víc jak 3000mAh nikdy nekupuj!" .Název Ultrafire je záruka podvodného článku!!!! Skládání z Li-ion tady je jak z válečků,tak pytlíků,spousta postupů a fint,jen zadej hledat.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

aki ste tu niektori majstri sveta uz sa nebudem nic pytat,nafuknuty dolezity blbec je horsi ako triedny nepriatel iba sa tu niektori predvadzate odbornymi vyrazmi co skopirujete mnohi alebo to mate od inych....tak si tu kompenzujte svoje ubolene ego vyvrsovanim sa na cloveku ktory nema az tolko skusenosti ....no ak su moje otazky sproste tak su mierene prave pre takeho blbca ktory si mysli ze je najmudrejsi....tak si tu zite a predvadzajte sa tu jeden druhemu .....nechapem nechapem...
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

a tym ktory mali pre mna strpenie a ochotne mi poradili velmi pekne dakujem...urcite viete ktorym patri moje dik
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3334
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od marko250 »

OK vidím,že máš problém s tlačítkem "HLEDAT" ,tak jen ať Víš jak se věci mají: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ire#p69101

Do toho okénka jsem pouze napsal "ULTRAFIRE" a má rada byla věcná,pravdivá a měla Ti jen pomoc ,před unáhleným nákupem kraviny!
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

marko ved tebe patrilo to dik nasral ma ten kodl69 ved ty si mi uz viackrat rozumne odpisal
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od vlkazajac »

tiborius, brzdi !!! Už sa Ti tu venuje dosť ľudí a nemuselo by sa, keby si sedel na riti zo tri - štyri hodiny a spýtal by si sa cez vyhľadávač alebo cez systematické triedenie tém na fóre.

Dám Ti dobrú radu. Keď máš niečo proti niekomu, tak mu daj najavo, že niečo nerobí dobre.
Ak začneš rozdávať prívlastky, je to cesta k odlúčeniu z komunity.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od rottenkiwi »

Ono mnohí sme tu začali písať, až keď sme si prečítali CELÉ fórum.
Kodl správne poznamenal, že najprv by mal človek čo-to naštudovať a až keď niekde na webe
o danej veci nič nenašiel, tak by sa mal spýtať, že hľadal tam a tam a nič ....

Ak niekto nemá vedomosti o paneloch a baterkách, nedá sa radiť, lebo tie rady budú
nepochopiteľné. Mne napr. príprava prednášky o FVE so 400 slajdami trvala 5 rokov.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

privlastky nedavam nikomu...nikoho osobne neprosim aby mi radil...a toboz nie vysmesnou odpovedou...slusne sa opytam ocakavam slusnu odpoved ale kto ma byt nasraty koly tomu ze sa pytam nech sa neunuva mi odpovedat
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od vlkazajac »

Tak počítaj prívlastky či pomenovania :
"...aki ste tu niektori majstri sveta uz sa nebudem nic pytat,nafuknuty dolezity blbec je horsi ako triedny nepriatel iba sa tu niektori predvadzate odbornymi vyrazmi co skopirujete mnohi alebo to mate od inych....tak si tu kompenzujte svoje ubolene ego vyvrsovanim sa na cloveku ktory nema az tolko skusenosti ....no ak su moje otazky sproste tak su mierene prave pre takeho blbca ktory si mysli ze je najmudrejsi....
..."
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
kodl69
Příspěvky: 7367
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 865
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od kodl69 »

To tiborius:
Asi máme každej jinou definici slušnosti. Já se snažím nepoužívat expresivní výrazy, po půl hodině se to z fóra už nedá smazat. Zkusil jsem napovědět, ne servírovat na podnosu, ale na to dnes asi není doba.
Ultrafire 18650 prej 3Ah mě stály před třemi lety 10USD, a stačilo...
Před několika lety jsem taky nic nevěděl, ale napřed jsem četl, pak se zeptal a pak taky něco sám vyzkoušel, výsledky - i neúspěchy se klidně pochlubím, třeba jako varování pro ostatní, i když to třeba nechtěli vědět...
Ale dost nerad píšu pořád dokola to samý, když je to dohledatelný a ne složitě, zkus to pochopit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od willcz »

tiborius píše:privlastky nedavam nikomu...nikoho osobne neprosim aby mi radil...a toboz nie vysmesnou odpovedou...slusne sa opytam ocakavam slusnu odpoved ale kto ma byt nasraty koly tomu ze sa pytam nech sa neunuva mi odpovedat
Tiborius, podle me nastvany jsi tady jen ty.
Uplne prvni slusnost na foru je nekrast temata, toto je tema o VRLA baterich, nechapu proc se ptas tady.
dej si do hledani 18650 a nejdes hodne temat kde lide pisou o skladani baterii. Projdi si cele vlakno a pak se teprve ptej. Pokud hodis jen tak do placu otazku a jeste uplne mimo, tak co ocekavas?
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

no vlastne mas pravdu.ja uz som taky moc dobre nevidim preto vela necitam tak radsej napisem rovno co by som chcel vediet..hm asi sa racej uz nebudem pytat nic a budem skusat sam...sak som si to urobil sam aj ked malu a ide to tri roky tak budem aj teraz sam skusat dokupovat nieco a zvecsovat sak hadam nezhorim...tak sorry pani
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

kodl69 to ma nenapadlo ze sa ta to velakrat pytalo kopec ludi hm mas pravdu asi by som reagoval tak isto keby sa ma to iste pytali uz par rokov
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od vlkazajac »

abrams píše:Zdravím ,
VRLA maj údajně rekombinanční zátky jež "sráží" vyvíjený vodík a kyslík zpět na vodu kapajíc zpět na desky . Ale i tak nedosahují 100% neúnikovosti . Do prostoru smrdí minimálně jako AGM (kyselinou sýrovou navlhčený skelný rouno) , kterou sem měl svého času v obýváku a trochu cítit byla :( . V obytných prostorech bych volovo již nikdy nechtěl ....
*
Únik kyseliny alebo intenzitu rekombinácie plynov možno ovplyvniť spôsobom nabíjania. Ja bulk stopnem na úrovni napätia float ( vyťažovačom ) a "povolím" až podvečer, extrémne až o 18:00, kedy nechám prebehnúť absorpciu. Vtedy tečie do batérie cca od 2 A do 0,5 A ( dávno som nemeral presnú hodnotu ).
Nevýhodou takého spôsobu je, že postupom leta sa deň skracuje a v zime to treba trocha urýchliť a začať s absorpciou najneskôr o 14:00, radšej skôr. To je bez využitia kalendára treba naprogramovať, resp. prepísať nastavenia regulátora sezónne.
V lete vetrám, v zime je tempo rýchlejšie a vetrať sa moc nedá, pravda jest. Ale k batériam pričuchávam mojim nosiskom, nič necíti....
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od volente »

to tiborius
Například já jsem popsal docela dost skla na tomto fóru o skládání z článků Li Ion.
Ale nezlob se, za ručičku nikoho nevodím, na to nemám dost volného času.
Jsem členem více fór s různou tématikou a dostalo by se ti stejné odpovědi na každém z nich.
Rád poradím na konkrétní dotaz kde jsem odpověď ve svých příspěvcích nepublikoval.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
tiborius

Re: bezudrzbove vrla baterie

Příspěvek od tiborius »

ale vies co? nebudem ta otravovat otazkami lebo niektory povazuju moje otazky za blbe...lebo ich viac krat dostali tak sa nebudu opakovat...ani teba nechcem zatazovat ked si taky vytazeny roznymi forami...budem si tu len skromne citat a robim si nazory na ludi ako si zakladaju na sebe ked nieco trosku vedia....mnoho uspechov ti prajem a dakujem

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek