PVGIS

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

PVGIS

Příspěvek od tomas »

PVGIS pro FVE s akumulací i ostrovy:
http://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#SA
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
shirty
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 11, 2013 8:01 pm
Reputace: 0

Re: PVGIS

Příspěvek od shirty »

fakt parádna a prehľadná sajta... toto je pomoc ako má byť!!!
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: PVGIS

Příspěvek od rva »

Stále to zdokonalují, je to snad nejlepší simulace a je dobré si přepočítat i svůj návrh a popřípadě ho změnit. Ale protože nic není dokonalé, tak i tady něco chybí (nebo je to někde schované a nenašel jsem to tam).
1. Řada elektráren nemá panely nastaveny na jednu stranu, bylo by vhodné, kdyby tyto různé orientace bylo možno vložit najednou.
2. Stav baterie u ostrova je potřeba brát s rezervou (dává pesimistické výsledky), protože solárník nezapíná slepě spotřebiče, ale přizpůsobuje se tomu, jaké je počasí. Když je dnes zataženo, zapne pračku až zítra. Oni používají nějaký profil spotřeby během dne, tak i na ten je dobré se podívat a třeba použít svůj, ten defaultový má velkou spotřebu pozdě večer. A navíc oni předpokládají, že během roku je spotřeba stejná.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
shirty
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 11, 2013 8:01 pm
Reputace: 0

Re: PVGIS

Příspěvek od shirty »

ja by som povedala, teda z vlastnej skúsenosti.... solárníková manželka moc nevie ako používať spotrebiče a kedy ktorý nezapínať. ::mute::
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PVGIS

Příspěvek od kodl69 »

moje "nemanželka" dokáže mrknout okem na tablet, co je v jídelně na stěně, a rozezná zelenou, žlutou a červenou barvu na ukazateli baterie 8-) kterou ukazuje tablet: https://www.youtube.com/watch?v=FD1gN35_ElE a občas dokáže i přepnout na okno "consumption", když chce zapnout rychlovarnou konvici, pračku a myčku skoro zaráz - pračka nahřívá prvních 20 minut, myčka taky, a pak ještě při sušení.
Abych to uvedl na pravou míru - červená je tam jenom tehdy, když dělám kapacitní test baterií.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek