Robotická sekačka

Sekačky, křovinořezy, motorové pily, elektrické nůžky a další zahradní technika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Robotická sekačka

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

máte někdo robotickou sekačku? Zajímalo by mne, jestli to dává smysl, nebo je to jen další krám do baráku.
Když jsem na tím přemýšlel, tak mne hned napadlo několik otázek:
- Robotická sekačka určitě neumí sama vysypat koš na trávu.
- Možná trávu ani nesbírá.
- Kolik asi bude stát oprava po najetí na šutr?
- Nebude jí vadit, když občas narazí na drn nebo krtinec?
- Půjdou za pár let vyměnit baterky?
- Nemají na to zálusk zloději?

Určitě existuje i spousta dalších věcí, které třeba před koupí člověka nenapadnou a zjistí je až provozem. Máte nějakou takovou zkušenost?

Díky!
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od willcz »

Resil jsem a nakonec nekoupil (mame malou zahradu). k otazkam:
- nema to kos, je to mulcovac, tzn travu to rozdrti a necha na miste. V principu je to lepsi protoze tak vznika hnojivo pro samotny travnik.
- nuz je maly takze asi moc ne, ale proc by mel byt sutr, to prece pak vadi I bezne sekacce
- drn nevadi, jen se tupi noze
- maji ochranu pinem, tzn nemelo by to byt tak easy, ale asi to nebude neprolomitelne
- baterky netusim, nemel jsem rozdelanou, ale zkusil bych google.

Jinak ji ma kamarad a chvali si, ale nema nejakou z tech nejlevnejsich. Muzu se zeptat na typ.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od youda »

Aha :)

Ta moje "zahrada" je spíš tankodrom, takže chvilkama zapadnu i s velkou sekačkou. Jsem dost línej a tak to občas nechám pár týdnů bez sekání. Když už se na to nedá koukat a vyrazím, tak jsou to pak samý pampelišky, metrový lopuchy a sem tam šutr. Nevím kde se pořád berou, už jsem jich vyházel tři kýble. Říkal jsem si, že robotická by trávu udržovala pořád, takže lopuchy by neměly šanci.

Jo, taky mi na zahradu padají šišky, který se z tý vysoký trávy dost blbje vyhrabujou. Stará 2kW elektrická si snima bez problémů poradila. Ikdyž soused u toho valil bulvy přes plot, když jsem sekačku poprvé využil v režimu "drtič větví".

Jednou za dva roky musím na elektrické sekačce vyměnit celý list, jak je dožvejkaný. Dvě sekačky už jsem postupně musel vyhodit na sběrný dvůr, což ale u běžné elektrické není nijak velká ztráta. Pokud by se ale po najetí na šutr odpravila robotická za 50 papírů, tak to by mě asi omejvali. Tak proto ten strach.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od ikovlabs »

Roboticka je tak na anglicky travnik - jen roviny nebo velmi mirne kopecky .Noze jsou vetsi žiletky - takze je pouzitelna jen když seka nepretrzite po 1mm.Mulcovani není uplne na furt - zakyselu je se travnik.Taky jsem zaznamenal stiznost na baterky které se celkem v tom pecou na slunci a není s tim moc co delat(pry snad něco jako slunecnik...)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od youda »

No jo, to s pečením baterek mne vůbec nenapadlo. Ale všimnul jsem si, že třeba na Husqvarnu dělají "domeček". Jednou si tu robotickou určitě pořídím, ale předtím je teda nutný všecko zorat, srovnat a vypěstovat ten anglickej...achjo, já to tušil.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od redcrown »

Co jsem tak posbíral zkusenosti, tak jedině Husqvarna. Kdo má opravdu anglický trávník, tak to funguje luxusně. Soused ji pustil i do 14 dní staré trávy a poradila si s tím celkem hravě. Je to samo nouzové řešení.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
claudysssss
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 26, 2022 3:17 pm
Reputace: -1

Re: Robotická sekačka

Příspěvek od claudysssss »

Dobrý den. Máte zkušenosti s touto sekačkou? Teď se mi rozbila od Bosch, takže chci jinou značku :)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek