Axpert v paralelním provozu

Měniče Axpert
Odpovědět
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Axpert v paralelním provozu

Příspěvek od rva »

Neprovozuje někdo více Axpertů v paralelním provozu? Zvažuji během dne využití dvou paralelních Axpertů a na noc jeden vypínat (kvůli klidové spotřebě). A nevím, jestli to jde nějak jednoduše přepínat. Axpert má na sobě vypínač, tak jestli stačí jeden na noc vypnout a ráno zapnout, nebo jestli je potřeba bloudit někde v menu bez možnosti jednoduchého zautomatizování.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert v paralelním provozu

Příspěvek od mobilik »

Ja to tak budem prevadzkovat. Axperty mam uz doma a na druhy tyzden to chcem zacat prerabat na 48V.
Pytal som sa v MPPsolare priamo ako to funguje a ano, Slave menic sa bude dat kedykolvek vypinat. Akonahle budu zapnute dva menice tak si budu rozdelovat vykon na polovicu. A spotrebu neriesim, mam doma dva 5kW menice jeden mi standardnu domacnost a aj prebitky obriadi. Druhy sa bude zapinat, len ked sa bude vysavat, varit a podobne veci. ;-)
Za tu sumu co stoja si myslim ze je to perfektna volba. Samozrejme ked to budem mat sprevadzkovane dam podrobne info ak to bude niekoho zaujimat. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert v paralelním provozu

Příspěvek od rva »

Já koukal jen do návodu, který, jak je u číňanů obvyklé, takové prkotiny neřeší. Takže jako jobovku uvádějí, že o tom, který bude master a který slave, rozhoduje náhoda. A pak nějaké chybové hlášky, které možná při vypnutí jednoho měniče nastanou, ale už neuvádějí, jestli ten druhý pokračuje v práci, nebo jenom piští a čeká na obsluhu.
Tak jsem zvědav, jaká bude realita. Občas je i od číny příjemné překvapení, že výrobek se chová lépe, než se ze stručného návodu zdá.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert v paralelním provozu

Příspěvek od mobilik »

Uvidime, ja som sa ich na to priamo pytal. A pri nastavovani si vraj mi urcime ktory bude master a ktory slave. Tak som zvedavy.
Uz mam vsetko doma, len cas a ani chut nemam ked tak pekne slnko svieti a viem ze to mozem zapajat len poobediamy...
Typujem to na tyzden na DS. :-(
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Axpert v paralelním provozu

Příspěvek od NOPARasito »

Já Axpert tedy MPP Solar 4048MST v paralelu jedu, v menu jsem nenašel nastavení na vypínání jednoho kvůli spotřebě.
Mě jedou oba zaraz nonstop(když se mi sejde dohromady večer vodárna a lednička a nějaké další spotřebiče, přepínal při pretizeni na DS a to já nechtěl) . Ale je pravda, že vypínačem přes časovač relé by to šlo vypínat.
Ještě mám vedle nich třetí, který je v plánu jen pro elektrvuz a ten je 4048MS, chtěl jsem je zatím spojit, abych mohl jet v paralelu všechny tři a tudíž výkon 12/30kw a to mi bylo výrobcem nedoporuceno. Jelikož prý jdou do paralelu pouze totožné.
Takž ty dva mám s 3Mppt vstupy a ten třetí se liší jen tím že má jeden MPPT vstup, jinak výstupní výkonová část je totožná.
nepochopil jsem proč jim vadí vstupy MPPT když výstupní karty jsou na všech 3 stejné!!!!!!

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek