Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíječkou

Měniče stejnosměrného napětí zvyšující i snižující, stabilizátory ...
Odpovědět
maicuss
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 07, 2018 5:33 pm
Reputace: 0

Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíječkou

Příspěvek od maicuss »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký způsob, jak napájet powerbanku Viking Smartech III solární nabíječkou Ravpower 24W outdoors charger.
Solární nabíječka má 3 USB výstupy (každý z nich DC 5V/2,4A max.), viz. specifikace na přiložené fotce. Powerbanka má pak DC input 19V/2A (opět viz foto) a normálně se napájí přes trafo ze sítě. Jelikož bych jí chtěl ale nabíjet výše zmíněným způsobem, musím vymyslet nějaké jiné řešení. Napadlo mě akorát použít step up měnič napětí, nicméně elektřině tolik nerozumím, takže nevím, zda by to mohlo fungovat. Existuje nějaký měnič pomocí kterého bych mohl z výstupu na solární nabíječce dostat požadovanou hodnotu napětí a dal by se se zmíněnými komponenty nějak propojit?
Co třeba tento?

https://arduino-shop.cz/photos/produkty ... 1502871549

Díky, M. Sáraz
Přílohy
Untitled-1.jpg
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od ResHacker »

DC-DC měnič problém nebude, otázka ale je - a to bych si předem ověřil, zda se bude ta powerbanka dobíjet případně i o dost nižším proudem, než 2A. Když vezmu v potaz teor. max. výkon jednoho USB, kterého v praxi asi sotvakdy dosáhneš, pak by ti měnič bez započítání ztrát měl dát jen něco přes 600mA ...

EDIT: Jo tak srry, koukám, že má ta nabíječka výkon 24W, tak to bys za ideálních podmínek měl těch 600mA mít.. Možná bych ještě zauvažoval nad možností tu powerbanku kuchnout a mrknout, jestli je to jeden velkej, popř. více menších paralelně zapojených článků. Ty by se kdyžtak daly z toho USB bez problému přes nějakou jednoduchou elektroniku nabíjet libovolným proudem.
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

většina Powerbank se nabíjí USB vstupem , u této pouze DC IN 19V ? Zmíněný solární zdroj dle obrázku disponuje třemi USB výstupy jež mi přijdou jako dc/dc step down měniče z ::pv:: na 5V . Měnit jen 5V 2A na 19V k nabíjení powerbanky mi přijde poněkud krkolomné :sm1: .
Na obrázku není moc vidět - třeba počet ::fv:: a čelní panel powerbanky , těžké radit :? .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Reputace: 9
Bydliště: Trencin

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od svango »

Mozno by stalo za to rozparat obal a pozriet sa kolko dodava samotny panel. To pouzit priamo na DC-DC, pripadne otvorit aj tu powerbanku ako navrhuje ResHacker. Mozno bude riesenie jednoduchsie nez sa zda a powerbanka tam ma zase stepdown DC-DC. tych 19V je divnych to vychadza mozno tak na 5seriovych LiFePO4. Li ion a LiPo nedavaju rozumne cisla. Vies ake su v tom clanky?
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
maicuss
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 07, 2018 5:33 pm
Reputace: 0

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od maicuss »

Díky pánové...vyřešil jsem to nakonec jinak. Powerbanku jsem vrátil a místo ní pořídím tuhle, na kterou jsem narazil teprve dnes.

https://www.aliexpress.com/item/Vinsic- ... 4c4dT7KMgH

Narozdíl od té první se dá kromě DC vstupem nabíjet i pomocí mikro USB. Jen doufám, že nebude nějak výrazný problém, že akumulátory dronu, které s ní budu především nabíjet, vyžadují 13,2V/4,54A a powerbanka dává jen 4,5A.
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Reputace: 9
Bydliště: Trencin

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od svango »

Podel sa potom prosim so skusenostami. Anglictinu v popisoch maju prinajmensom humornu, a som zvedavy kolko je 30 cinskych Ah na nase jednotky. Ich matematika je tiez zabavna (7 hodin nabijania pri 19V/1.5A a 16 pri 5V/1.5A...)
Vela stastia!
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
maicuss
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 07, 2018 5:33 pm
Reputace: 0

Re: Step up měnič pro nabíjení vel powerbanky solární nabíje

Příspěvek od maicuss »

Jj napisu....jako me nejde tolik o casy nabijeni, ja budu rad, kdyz to nejak vubec bude nabijet....podle specifikaci by to melo byt i 111Wh, coz je furt v limitu, co si muzu vzit na palubu letadla

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek