Reálné ubývání kapacity LiFe?

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Reálné ubývání kapacity LiFe?

Příspěvek od střídač_N »

solárník píše:........... Napájené je to z Arduina (předpokládám).
Pokud tam nebudou odporové děliče, tudíž rozdílové asi tranzistory, musí být napájeny přímo z napětí baterky. Zbytek po převedení na "arduinové" měřící napětí asi bude, jak jinak, napájen z Arduina, tedy společná zem a různé plusy.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Reálné ubývání kapacity LiFe?

Příspěvek od kodl69 »

Vlastní spotřeba je otázkou, těch 8ks dvojitejch OZ bude tak na 10-50mA , a jsou buď z ISP konektoru 5V z arduina, nebo ze dvou, tří článků. Ale tohle bych mohl říct jistě, kdybych si tu desku pořádně prohlídl. Já to stejně mám jinak, mám měření na každým článku samostatně, takže je to jenom teoretická diskuze. Mě by se to třeba líbilo jako věc, na které je zrovna přepínač (něco jako 4051 řízenej přes I2C) a ADC s I2C výstupem, škoda na tohle zaplácat tolik vývodů z arduina, to pak je potřeba těch arduin mrak, komunikace mezi nima a další komplikace...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek