FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
svango píše: Jedinou vecou, ktoru som dodnes na elektrarnach nepochopil, je bezne pouzivanie chladiarenskych vezi, proste vodu chladia len preto aby ju zase mohli ohriat...
V chladících věžích chladí vodou z řeky vodu demineralizovanou která kondenzuje páru na vodu jež cirkuluje v uzavřeném oběhu kotel :arrow: turbína :arrow: kondenzátor :arrow: kotel ... . Avšak pokud je kde udat odpadní teplo , je v kondenzátoru použita cirkulační voda centrálního vytápění .
Chladící věže jsou tak použity u zdrojů jež plýtvají teplem :hell: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

výměna baterií je nesmysl pro 5% lidí. Nebude kusovost a podnikatelský plán se zhroutí na nezájmu. Na to jsou akumulátory moc drahé. Dokonce Renault neprosadil nikde jinde než ve Francii ani to, že řidič nesmí vlastnit baterii a musí si ji pronajímat. Argumentovalo se to původní myšlenkou, že Kadmium z NiCd aku jako fuj kov nesmí zůstat v majetku debila ovčana. Kdo ví kterému teroristovi by jej prodal. Neznám ve svém okolí člověka kterému by nestačila aktuální baterie v autě. 5% exotů neřeším, musel bych se nad jejich argumenty zbláznit. Mi postačí pokud časem těch 95% lidí přestane papouškovat nesmysly těch 5% a opravdu reálně posoudí své vlastní potřeby. Nejlépe tak, že si to týden reálně zkusí. Na 100km ujetých denně nikdo nepotřebuje šroubovat akumulátor a ničit si tím šroubováním vůz. Podnikavce neřeším, na to mne málo platí abych jim ještě radil ;-) . Já chápu, že různí lidé rekrutující se z různých benzinek a autoservisů zuby nehty potřebují zachovat ve zbytku společnosti zdání své nenahraditelnosti, ale to s elektromobily jaksi skončilo. Zatím jezdím na benzinku ještě dofukovat kola protože jsem línej vytahovat kompresor z pod sedadla. Až nebudou, budu holt tahat z pod sedadla. Lipa. I to nabíjení na dlouhých cestách se bude dít spíše u zájezdních hostinců kde lidi berou na hůl jen přiměřeně ne jako na benzinkách (chlazená průmyslová bageta za 40 je jaksi mimo reál když za 65 mám ve vesnickém hostinci celý oběd i s nápojem obsluhou a pohodlím).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

No jo, ale to se bavíme pořád o autech pro osobní použití. Nezlob se na mě, ale nazívat exotem člověka kterej potřebuje to co nepotřebuješ ty, čekal bych od tebe více. Já třeba nemám TV a taky neříkám ostatním, že jsou exoti, protože do toho čumí.
Ale např u firem je situace trošku jiná. U nás se prostě sedne do auta a valí se např. na na berlín na servis.
A ten člověk co jede, tak chce tam dojet co nejdříve, udělat co má a ještě se večer vrátit domu. Když by jel eautem tak při rychlosti 130km/h třeba taková 30kWh baterka vydrží jak dlouho? A ten člověk se na to prostě vy... než se trmácet mezi kamionama a pak ještě v půlce cesty dobíjet a ve výsledku tam ještě utratit peníze za hotel, protože toto prostě za jeden den nedá i kdyby byli rychlonabíjecí stanice na každé benzínce.

A pokud by byl vůz na takovou výměnu stavěný, tak nevím proč by se tam mělo něco ničit. A jíst každejch 150 až 200km? No nechci vidět jak zachvilku budou ty lidi vypadat :D
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od střídač_N »

Přikláním se k názoru, že měnit baterky je nerealizovatelné. Nakonec pokusy byly a nedopadly dobře. Dovedu si jen představit, že budu mít auto s baterkou pro jízdu okolo komínu a budu li chtít jet dále, právě na ten servis, dám si do uzpůsobeného zavazadlového prostoru přídavnou baterku na nějaké benzince, kde se ona výměna bude realizovat. Přijedu z cest, vyložím, tedy nějakej obsluha, zaplatím a zase kolem komínu. I když dalších nějakých 300Kg navíc. Asi budeme muset vyčkat pohodlnější elektrifikace aut na dálkové cesty.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Elektromobilita předběhla dobu, drahá auta, drahá baterie, mizerný dojezd, levná elektřina to rozhodně nezachrání. Navíc vzniká dost často fosilním spalováním. Solární elektrárny to rozhodně nezachrání, leda bysme jezdili jen v létě. Zatím je to technický výstřelek, možná jednou to bude i fungovat, ale rozhodně ne během 10ti či 20ti let.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

Keby boli nabíjačky každých 20 km, ako benzínky, s výkonom 100 kW na euto
a bežné zásovky 3 x 400 V / 32 A na parkoviskách a hradil by to štát, lebo mu
ide o zdravie občanov, tak kde je problém.

Ak Volvo robí trucky na elektrinu:
https://www.volvotrucks.com/en-en/about ... ility.html
ako aj na alternatívne palivá a znižuje emisie:
https://www.volvotrucks.com/content/dam ... _14001.pdf

Biodiesel, HVO, Synthetic diesel, Ethanol, Methanol, DME, Methane, Electricity

https://www.volvotrucks.com/content/dam ... orward.pdf
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Jo, hlavně, aby to hradil stát. Možná by bylo dobré si uvědomit, že stát má na peníze jen tiskárnu, co nevytiskne, o to připraví nás všechny. Takže stát ze svého nedá nic, jen zařídí inflaci díky své tiskárně a připraví ty co pracují o peníze, a ještě jim znehodnotí úspory.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

Lenže odstávame peniaze z EU, kým nebudeme na ich úrovni s renewables.

Potom, keď štát ušetrí na liečbe astmy a rakoviny cca. 20000 € na jedného pacieta per year,
tak tie peniaze može využiť na kvalitnejší vzduch.

Takže zakázať 30 ročné Zetory a Avie a V3S a podporiť ľahké nákladné elektromobily
a motory s nižšími emisiami.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Stát neušetří nic, rozhází jakékoliv množství peněz a rozhodně ne na nemocné atd.lidi jsou mu ukradení, pokud je právě nestahuje na daních a to ještě můžeme být rádi, že žijeme kde žijeme. A že by se na obyčejné občany dostali dotace, aby si mohli postavit svá čapí hnízda? Nebo třeba u nás asfaltová polní cesta uzavřená závorou, vedoucí od nikud nikam, ale zato opatřena cedulkou, že byla postavena za peníze EU. Každý by se měl spoléhat jen sám na sebe a ne čekat, že mu někdo něco zadarmo udělá, nebo dá.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

Tu nemáme veĺa ľudí, čo čerpajú dotácie, lebo si to chceme sami postaviť aj ďalej rozširovať.

Ale existuje skupina ľudí, ktorá to využíva. U nás 8000 + 5000 + 2550 = 15550 €.
Určite to nie je pre všetky príjmové skupiny, ale niektorí ušetria.

Ja to nebudem, ale ak niekto bude mať okolo mňa zateplený dom, nový PHEV alebo EV,
a novú FVE s pomocou štátu, ja budem len rád, lebo mi bude po menšiu časť roka
smradiť z komína a z výfuku diesela či za. motora.

To len aby sme veci nevideli len čierne.
Přílohy
statne_dot_2018.png
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Já to černě nevidím, člověk by se měl naučit žít samostatně a ze svého. *sun*
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

AK všade budú schody a človek na vozíku nemože pracovať doma, tak zomrie.
Spoločnosť musí urobiť bezbariérové vlaky, autobusy, predajne, úrady.
Ergo, nech by robil čo chcel, nemože sa postarat o seba.

Človek, ktorý je psychicky chorý a spoločnosť ho ignoruje, nedovolí mu študovať
ani pracovať sa nemože postarať o seba, spoločnosť ho musí pustiť do školy
alebo mu dať prácu.

Ak bude 99 % spoločnosti žiť v stredoveku, tak može chorý robiť čo len chce,
nikdy sa nepostará o seba.

A takto by som mohol písať asi 45 r. :)

Ja by som dal svojich 11 tabletiek denne, takým exotom, čo tvrdia, že sa má každý
postarať o seba a smial by som sa ako by zosratí nedobehli ani na záchod doma,
nie to ešte na benzinku vzdialenú 10 km. :)

Na to, aby som mohol pochopiť iného, musím chápať, ako funguje jeho telo = stroj,
ako fungujú jednotlivé častice tvoriace celok a ako reagujú s Vesmírom okolo.

AK nemám takéto hlboké vedomosti z fyziky mozgu, nikdy ten stroj = mozog a jeho
program nepochopím.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

vla píše:Elektromobilita předběhla dobu, drahá auta, drahá baterie, mizerný dojezd, levná elektřina to rozhodně nezachrání. Navíc vzniká dost často fosilním spalováním. Solární elektrárny to rozhodně nezachrání, leda bysme jezdili jen v létě. Zatím je to technický výstřelek, možná jednou to bude i fungovat, ale rozhodně ne během 10ti či 20ti let.
Popořádku. 1) Elektromobilita je s námi sto let. Na dráze a v městě jede (vlaky, tramvaje, trolejbusy) a nikdo se neohlíží a nesmutní za dízllokomotivami a autobusy. 2) Levná elektřina se podepisuje na návratnosti auta do deseti let. Koupen 7 let starý ojetý vůz za 210kKč, ušetřeno na palivu, servisu, pojištění, STK..... 3) No a co že elektřina vzniká fosilním spalováním? Jakým spalováním se krakuje ropa? Jaké jsou energetické nároky výroby paliva a čím jsou pokryty? Nepotřebujeme nijak zachraňovat. Elektromobilita není žádný výstřelek. Je to realita. Tichá, nevibrující, funkční a neposkytující financování těm částem světa, které si to nezaslouží. Šejkové patří připoutat na hrb velblouda koukajícího do dáli pouště a prásknout za nimi bičem. Mužik zase patří z5 do zemljamky. O emeričanovi s ropnými písky a petrodolarem nemá cenu ani pípnout. Jen někteří nechápou že z ropy nejsou placeny externality a tím pádem všichni dotujeme rakovinosračkomety a jejich provozovatele, kteří si to nejsou ochotni připustit a nejsou ochotni to platit ze svého jak od jiných požadují, nebo je jim to jedno a ještě budou poukazovat na nepřípustnost dotací pro jiné, přičemž sami sebe z mně neznámého důvodu se vyjímají z toho koše příjemců dotací a nejlépe s odůvodněním "já ne, to fšichni". Nene milý vla. Jasně se podívej do zrcadla, potom nám zpříma do očí a popři že za Tebe my ostatní nemusíme platit externality provozu rakovinosračkometů. Že nejsi dotován a vše si platíš za své.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Ono když dojdou argumenty, což je evidentně tvůj případ, tak je někdo nahrazuje vulgaritami, což je taky tvůj případ. To je jediné co k tomu mohu říct. Navíc jsem z tvého blábolu nepochopil čím přesně a proč mě chceš urazit a co a proč ti mám slibovat. Takže příště bez vulgarit a radši srozumitelně.
Nemám rád tenhle stát.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

vla píše:Ono když dojdou argumenty, což je evidentně tvůj případ, tak je někdo nahrazuje vulgaritami, což je taky tvůj případ. To je jediné co k tomu mohu říct. Navíc jsem z tvého blábolu nepochopil čím přesně a proč mě chceš urazit a co a proč ti mám slibovat. Takže příště bez vulgarit a radši srozumitelně.
Ono když dojdou argumenty (tedy je nutno argumentovat, ne jen papouškovat moudra co zrovna společností letí), tak ne někdo, ale přímo v tomto případě Ty děláš jakoby se Tě to netýkalo. Srozumitelně je psáno pro ty, kteří chtějí pochopit. Já argumenty proti Tvým ekonomickým a technologickým teoriím nakousnul. Neboj, na tu otázku na konci příspěvku neočekávám odpověď ale pokus o schopnost vyhodnotit protistranou více než jeden stupeň argumentace to byl. Také to že jsi se necitlivě otíral o rottenkiwiho mne nabudilo. Ale je to už hodně od tématu sdělovacích prostředků.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Skutečně nechápu co mi píšeš a proč. Jsem zvyklý své názory říkat každému jasně. Můžeš říct kde na foru píšu cokoli o rottenkiwim? Já myslím, že nikde. A pokud jsem mu soukromě odpověděl na jeho zprávu, tak jsem napsal jen to co si myslím. Pokud to on šíří dál je to jeho problém. Jestli chceš můžem dále pokračovat soukromě, myslím, že se pohybujeme v oblastech, které nemají s tématy fora nic společného.
Nemám rád tenhle stát.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Nicholas »

mypower.cz píše:Jedno je proste bohuzel neoddiskutovatelne. Kdyz bouchne jaderka, at uz z nedbalosti, z duvodu fuserstvi, korupce, cehokoliv, je to proste pruser. kdyz se prorve prehrada, voda udela velky cakanec a priroda se doslova za par okamziku da zpet do kupy.
Můžete prosím udělat důkladný elaborát s porovnáním důsledků teroristického útoku na Temelín a řekněme teroristického útoku způsobujícího protržení vltavské kaskády? Jedna z těch dvou věcí je mnohem pravděpodobnější a oběti by mohly být taky ve statisících lidech = váš "cákanec".
V našich šťastných geografických podmínkách nemá smysl uvažovat o tsunami, zemětřesení nebo sopce, věcech které v Japonsku naopak musí uvažovat skoro při jakékoliv stavbě. Jistě se lidé již poučili a doba pokročila a není možné z principu fungování opakovat Černobyl. Čili srovnávat riziko s těmito je dost scestné. Srovnávat chce reálné. Vodní elektrárny jsou fajn, ale poničení krajiny často obrovské. Větrné elektrárny u nás stěží využitelné. Kam vedlo plnění polí solárními panely už jsme si zažili. I ta pole řepky a kukuřice na biopaliva jsou pro životní prostředí katastrofa. Bát se jádra a zatracovat ho? Nevidím důvod, aspoň do doby malých fůzních reaktorů pro každé město. Ty ostatní věci s rozumem, aby z toho nebylo víc problémů než užitku, jak už nám bylo často předvedeno (v rozumném provedení jim ovšem velmi fandím!).
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od solárník »

Já nechci samozřejmě nijak malovat na zeď. Ale po několika (desítkách) letech budoucí pokračující islamizace v Německu (například) lze odůvodněně předpokládat, že se jejich společnost může dostat na výbušnou úroveň, srovnatelnou se Středním východem. Při té myšlence děkuju bohu, že Německo jaderné elektrárny omezuje (bohužel nejčastější směr větru je právě z jihozápadu). Ale vzhledem k tomu, že nejsme izolovaní, a navíc je to sem co by kamenem dohodil, pak zatím bohužel vidím jaderky u nás do budoucna jako obrovské potenciální riziko, až se to tu někde v okolí začne po vzoru Středního východu v nedaleké budoucnosti mydlit. A věřte tomu, že začne, je jen otázkou, kdy to bude.
Pokud se prolomí kaskáda na Vltavě, tak ano, hodně lidí zařve, ale pak to uschne a jede se dál. Pokud někdo odpálí jaderku, tak se tu stovky let nebude dát bydlet.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

za každou velkou havárií JE byl buď ekonomický nebo mocenský tlak. Možná nepřímý, ale jasně vysledovatelný. A protože zatím nemíníme opustit ani jedno z řečeného, pak riziko další havárie je nenulové.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Dreambox »

Konec zvláštních poplatků pro samovýrobce energie
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... -akumulaci

Termín definitivního schválení směrnice v Evropském parlamentu zatím nebyl potvrzen.
"Článek 21 nové evropské směrnice o podpoře obnovitelných zdrojů je důležitý pro samovýrobu elektřiny pro vlastní spotřebu.. Ve směrnice je psáno, že takové poplatky jsou nepřípustné. Stejně jako neplatíme velkopěstitelům zeleniny za ředkvičky z vlastního záhonku, nebudou ani samovýrobci elektřiny sankcionováni za to, že se někomu pletou do byznysu,“ řekl Karel Polanecký, energetický expert Hnutí DUHA.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah

Odpovědět