STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Jelikož plánuji příští rok začít stavět vlastní FVE a její nedílnou součástí jsou baterie zakládám vlákno věnující se nákupu použitých Li-baterií. Vzhledem ke svým finančním možnostem uvažuji o nákupu použitých Li-baterií (osobně preferuji Lifepo4, ale je sem možno dát i jiné druhy Li-baterií - to pro případ, že si někdo z ostatních lidí zvolí jinou Li technologii).
Zajímá mne čeho si u použité baterie všímat, jak a jaké hodnoty změřit (případně čím)- u měřičů uvítám i odkazy na to kde je koupit a případně i popis postupu měření.

Vlákno zakládám též s ohledem na ostatní začátečníky kteří mohou řešit stejný problém jako já - nové aku je moc drahé, tak se řeší nákup použitého. A časem až se došetří peníze (mohu dávat stranou co ušetřím na ee z DS) a člověk se naučí zákonitosti fungování baterie v provozu FVE je možno koupit ke staré baterii novou - též se lépe naběhne na systém postupné obnovy.
Děkuji za odpovědi.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek