Axpert VM II

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Axpert VM II

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dostali se mi do rukou desky z Axpertů , jak starších tak i z nové verze Axpert VM II . Mám pár postřehů jež by Vás mohly zajímat , opravte mne , pokud se mýlím .

Starší verze MKS jsou vybaveny MPPT reglem s max Voc 145V DC klasického typu - transformují DC z ::pv:: na napětí *batt* . Následně měnič transformuje napětí z *batt* na 325V DC s následým rozsekáním na AC . DC *batt* je galvanicky spojené s DC ::pv:: a AC je galvanicky oddělené trafem .

Nové verze VM II jsou vybaveny MPPT reglem 120 až 450V DC 500V Voc . Na rozdíl od verze MKS tento MPPT regl transformuje napětí z ::pv:: přímo na vysoké napětí pro DC/AC H-můstek k rozsekání na AC napětí . Měnič z napětí *batt* na vysoké napětí je tudíž obousměrný aby mohl do *batt* ukládat nadbytek el. z ::pv:: jež není přímo exportován do spotřebičů :idea: . Prakticky je to stejná topologie s Infinisolarem 10kW (verze 3 , 4 a 5,5 kW jsem ještě neviděl) .

Díky jedné konverzi z ::pv:: do DC/AC meziobvodu tak může dosahovat vyšší účinnosti při přímé spotřebě z ::pv:: :yes: . Avšak za cenu galvanického spojení DC ::pv:: vstupu s AC výstupem .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
solarxxxxxxxxxxxxxxx
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 22, 2023 9:04 am
Lokalita: TN Slovakia
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6700
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Axpert VM II

Příspěvek od solarxxxxxxxxxxxxxxx »

Zdravím,

má niekto k dispozícii schému zapojenia (elektroniky vo vnútri meniča) pre nové verziu VM II vybaveny MPPT reglem 120 až 450V DC 500V Voc ?
Neviem to nájsť nikde na webe ani na fórach.
Číňania čo to predávajú tvrdia , že schémy nemajú.
Ďakujem

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek