500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Ronn »

Viktor X píše:... Procházku mohla být větší objednávka aku zajímavá, všude se chlubí úžasnou cenou ale tady se snad ani neprodávají.
Nemohla, protože produkční kapacita výrobní linky v Letňanech jsou jednotky BAT denně. A tyto prototypy slouží jako předmět testování a dalšího výzkumu.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Nojo,
"Poznatky z vývoje této linky a používané výrobní procesy budou aplikovány do výrobní technologie s kapacitou 1,2 GWh za rok. Celý proces výroby bude maximálně automatizován a celý závod bude obsluhovat ve třísměnném provozu zhruba 100 pracovníků. Spuštění závodu je naplánováno na konec roku 2019.".
Tak to bude ještě nějaký ten pátek trvat.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od marko250 »

Viktor X píše:Já to bral spíš jako dotaz do rubriky "Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí", jesli by pro Starýho Procházku mohla být větší objednávka aku zajímavá, všude se chlubí úžasnou cenou ale tady se snad ani neprodávají.
Tak nějak jsem na to taky narážel :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Reputace: 9
Bydliště: Trencin

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od svango »

Uzasna moznost,
tiez by som mal zaujem, predbezne 5-6kW
Dakujem.
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

Asi si necital temu, necudujem sa je tam mrte prispevkov. Uz je po moznosti. Nepreslo to. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, pokud mi neco uniklo, prosim o opravu, ale neni to tak, ze se

a) napsalo firme
b) firma stahla info z webu
c) info se znovu objevilo
d) nikdo doted neodpovedel

Na druhou stranu je to uplny neuspech?
Co kdyz odpoved prijde treba za 4 tydny? :)) Napriklad kompetentni lide jsou na dovolenych, mail koluje po firme a treba nedokoloval zatim k tomu pravemu cloveku, ceka se az probehne porada a nekdo u nich koukne co to je vlastne zac ta ceska komunita mypower a jak to tu chodi...

Samozrejme pokud jsem nekde prehlidl ze firma odpovedela ze ne, tak se omlouvam :))
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Vidím to trochu jinak.
1. Ten text tam sice na https://www.avmfg.com/environmental-benefit pořád je, ale z hlavní stránky https://www.avmfg.com ani žádného menu není nijak přístupný (alespoň jsem to nenašel), takže je v podstatě neveřejný, přichystaný do budoucna.
2. V textu říkají "We plan to donate your batteries to serve as energy storage for wind and solar power in developing nations.", tedy asi "Plánujeme darovat své baterie ke službě jako zásobník energie pro větrnou a solární energii v rozvojových zemích.". Takže teprve výhledový plán až baterie doslouží, což vzhledem k relativně mladé technologii a udávané výdrži 10 let asi bude nějakou dobu trvat, a nakonec asi bude problém i to určení pro rozvojové země, což se o nás jako o členovi EU asi prohlásit nedá.
Ale naděje umírá poslední :) .
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
než jsem poslal žádost, tak text byl na první straně a to tak, že vlevo byl obrázek větrné
elektrárny, vedle fotovoltaické panely a pod tím 3 šipky. Napravo byl text o darování.
Po mé žádosti vše z první strany zmizelo a už jsem to nenašel.
Uvažuji takto, pokud by měli v plánu odovědět nebo darovat ,vše by ponechali na původním
místě na první straně , beze změn. Pokud udělali najednou zásah do svých stránek tak asi proto, že
nečekali, že to někdo vezme doslova a podá žádost. Odstranili text i původní obrázek s větrnou elektrárnou , fotovoltaickými panely z první strany a dělají mrtvého brouka.
A náš člen fora FCC našel i firmu, která by to z LA , USA do Hamburku uměla převést jako nebezpečný
náklad námořní dopravou za 3800USD. Tam by se to muselo přeložit na kamion a putovat do čr..
Samozřejmě, že do dnešního dne nedošla z USA žádná odpověd. Ale nelituji toho, že jsem žádost
o použité LTO poslal. Litoval bych jen toho kdybych žádost o použité LTO do USA neposlal.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Reputace: 9
Bydliště: Trencin

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od svango »

Vidim tu skor problem v pochopeni ich strategie. V podstate je to sucast marketingu a snaha aby im uzivatela ich baterie vratili (toto moze fungovat automaticky cez servis, ide len o to aby si uzivatel vybral ich baterie do auta). Mozno ste ich zaskocili tym, ze ich skusate tych baterii zbavit, ale z textu nie je jasne ci vobec nejake maju k dispozicii, aj ked cislo 500kW sa muselo niekde zobrat.
Tak ci tak, je to pekna moznost, snad jedneho dna budu na ceste :)
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
moje žádost nešla do USA na základě odkazu textu, který uveřenil Youda, nebo Viktor X.
Takový hluboce uvězněný a osekaný text dříve na www stránkách dotyčné firmy nebyl.
Moji žádost jsem do USA poslal na základě toho, že ihned na první stránce Home byly
informace o firmě, kdo jsou a co dělají a že mají v plánu použité LTO darovat.
Přičemž na levé straně byl obrázek větrné elektrárny, vedle byly fotovoltaické panely a
v pravo byl text o darování. Tomu jsem rozuměl tak, že je to veřejný příslib.
Admin píše, že se text ztratil a pak objevil. No ano, ale ztratily se definitivně z
první strany obrázek kde byla větrná elektrárna , byly tam fotovoltaické panely a byl tam
text o darování. Místo toho se objevila jen nějaká informace hluboko uvnitř, ke které se
ani nejde nějak proklikat. Takže po mé žádosti se definitivně změnily www stránky firmy v USA.
Moji žádost jsem tedy psal když www stránky vypadaly jinak. A pokud dáte žádost a někdo změní
www stránky je to stejné jako když uprostřed fotbalového zápasu se změní pravidla.
A těch 500kW je také vysvětlených. Naplní to tak akorát jeden malý kontejner a představuje to
množství použitých LTO z více jak dvou , ale méně jak tří e- busů.
Ale kdyby jste si přečetl celou diskuzi k tomuto tématu, tak by jste byl se vším seznámený
ze všech příspěvků.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm
Reputace: 10

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od radot »

Tiez mam vazny zaujem, ak je mozno okolo 15kWh. Vopred dakujem!
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

:mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Vracím se k tomuto vláknu, protože není to tak dlouho, když v jedné diskuzi
Na srovnávači cen bazarových aku zazněly názory, že se jednalo zde v tomto vlákně
500kWh pro členy mypower zdarma jen o
Nechutné divadlo, narážky, zda zase budu rozdávat baterky, řeč o zmrdech nebo rady abych se dal k jehovistům , bylo toho
Víc a vidím, že se musím vrátit do tohoto starého vlákna na které byly narážky
Směrované.
Tak tedy popořádku .
Získal jsem v minulosti 3 násobně potvrzenou shodnou informaci o časové
Životnosti aku na lithiové bázi. Tu informaci jsem v minulosti
zveřejnil, rozpoutala se v jiném místě bouřlivá
Diskuze, zejména poté, co jsem vyslovil názor, že použité aku v bazaru jsou předražené
Ve vztahu k časové životnosti aku. Jeden člen fora mně tehdy napsal, že je to jen
Z mé strany mlácení prázdné slámy. Tak jsem se rozhodl udělat něco víc než jen proti
Tomu brojit a mlátit prázdnou slámu..
Měl jsem znalosti a povědomí o tom, že firmy v USA umí být štědré a umí i
Některé své výrobky jako vzorky darovat. Pokud narazíte na jejich www stránky, mají to
tam napsané a pokud je někdo požádá, tak mu vzorky bezplatně zašlou a dokonce i
Někdy s leteckou dopravou zdarma.
V minulosti jsem nakupoval v USA prostřednictvím
České firmy s pobočkou, tedy skladem v USA. Ta služba je zde
https://www.usa-balik.cz/
a pokud se mně sešlo na skladě v USA více balíků, požádal jsem o přeposlání zásilky
do ČR jedním
balíkem jako kumulovaná zásilka. Proclení bylo zajištěné.
Tento způsob je třeba výborný pro vysoké školy, že
nemusí platit překupníky, ale získají službu na přeposlání balíků a platí fakturu v CZK
na území ČR i když pobočka české firmy sklad je v USA.
Na základě dobrých zkušeností s firmami v USA jsem oslovil
firmu v USA na jejichž přední www stránce byl veřejný příslib o darování
použitých LTO aku do jiné země pro účely fotovoltaiky. Postupoval
jsem transparentně ve vztahu k firmě v USA a transparentně ve vztahu k
členům mypower . 2 členové
fora mohou potvrdit existenci překladu motivačního dopisu
zaslaného elektronicky firmě do USA. V ČR jsem zjistil na celnici jaká
je šance na proclení použitých aku z USA. / Zda to nebude někdo vnímat jako
dovoz odpadu / Odpověd z celnice byla příznivá a
tak se rýsovala možnost 500kWh LTO pro členy mypower zdarma. Tedy za cenu
dopravy a celního poplatku zboží - za použité aku . Dokud firma v USA neodpověděla
bylo to pořád 50 na 50 získat nebo být odmítnutý. V naději jsme všichni čekali
několik dní, ale firma místo co aby nějak odpověděla, změnila svoje www stránky.
Můj pokus získat 500kWh pro členy mypower byl myšlený vážně na protest
Předraženým použitým aku v ČR.
Stejně tak byl myšlený vážně i můj dopis na ERU , kdy jsem se snažil spolu
S dalšími 5000 lidmi bojovat za to aby ne nezvyšovaly platby za jističe.
ERU vzdor najdete zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... %AD#p68191
A stejně tak jsem před mnoha roky
Bojoval proti podvodné firmě ze španělska. Info zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... %AD#p50124
Moje myšlení je stále koherentní a konzistentní , jak ukazují i odkazy.
Někdo by řekl, nehas co Tě nepálí.
Ale ozval jsem . Nikdo mně tedy nemůže podezírat z toho,
Že jsem neměl v úmyslu zajistit pro členy fora 500kWh použitých LTO zdarma.
To že se to nepovedlo nemělo by být pro nějaké členy fora příležitostí, jak
Někoho shazovat a šplhat po zádech druhých a těžit z jednoho neúspěchu člena fora.
Spíše jsem tehdy doufal , že můj příklad vyburcuje někoho kdo se starými aku
Nějak disponuje
A daruje je foru mypower staré aku zdarma. Nic takového se nestalo.
Jediné co se stává, že se po mně někdo po dlouhé době
ve špatném smyslu vozí , nadává ,snaží se zesměšnit a ještě
Po dlouhé době je schopen někdo kvůli akci 500kWh při členy fora zdarma
Psát mně osobní urážky.
Jediný kdo se mně tehdy zastal kvůli nadávkám
ve vlákně srovnávač cen bazarových aku byl vlkzajac.
Nyní již bývalý člen fora.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím, snaha se samozřejmě cení. Jak se píše v knize 4 dohody, není nutno si brát vše osobně, pokud někdo píše osobní urážky, mluví především sám o sobě, nikoliv o vás. To je důležité se naučit, pak celý svět vyznívá trošku jinak. I já osobně si té snahy cením a pokud někdo ne, je to jeho věc. Nedramatizoval bych to. Já myslím že nikdo nikoho z ničeho nepodezírá, to je jak kdyby mě někdo psal, že žádnou chatu s FVE nemám a celé jsem si to vymyslel jen abych na fóru vydělal reklamou. No ať si kdo chce myslí co chce, určitě z toho není nutno dělat velká dramata. Já si té aktivity vážím a jestli někdo ne, je to jeho věc. :)) Přeji vše dobré.

https://www.youtube.com/watch?v=22QHkH1Npp0
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Madra »

Kyocera: každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán... Bohužel.
Madra
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mati »

Je to přesně tak jak píše admin a Madra!!

Prostě slíbit někomu něco zadarmo ( a potom to nedopadne kvůliva třetí osobě ) se neodpouští!
Dotyční již počítali jak budou in , a nakonec prd - tak se předse aspoň projeví ve svojí malosti.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od JonasPP »

A čo sa vlastne de stalo,kto de jak nadaval,da sa dohliadať link??
Inak Ja s počiatku som vedel,že je tu mizerna šanca uspieť,tak som sa do toho ani nechcel pustiť,ale veď toho si bol hadam vedomy každy,čo chcel dajaku baterku zadarmo,že dajaka firma,ak dačo dava zadarmo,tak iba oblbuje,alebo to dava cez žgripajuce zuby. A teraz bude niekto uražať,bo ja neviem ake ma myšlienkove pochody?? Sem s nim. Ja mam strašne rad luzrov,čo sa dade dostanu iba ohovaranim a uražanim. Takych tu v okoli mame plnu kopu.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Jonaspp
mám v plánu se s forem rozloučit. Ale než se rozloučím dám i odkaz na link, který
požadujete s rozborem. Takže odpovědi se dočkáte. Prosím o trpělivost.
A jinak dopředu nemůžete vědět, jak co dopadne. To víte až na konci.
Nelituji nikdy, že něco nevyjde.
Litoval bych jen toho, že jsem nějakou možnou příležitost promeškal.
Neúspěch nesmí odradit.
Jednou jsem slyšel jednoho manažera, jak říkal, že 80% obchodních jednání nevyjde.
Ale těch 20% vyjde. A jinak to nezjistíte, než tak, že absolvujete všechny obchodní jednání.
Na konci pak víte, co vyšlo a co nikoliv.
Uvedl jsem, že moje jednání bylo založeno na předchozí velmi pozitivní zkušenosti s firmami v USA.
Existuje GM. GES, MOUSER, FARNEL , TME a přeci nějaké součastky neseženete jinak
než přímo v USA. S firmami v USA jsem měl dobré zkušenosti a kdo objednával někdy polovodiče
z číny, má také zkušenost, proč už polovodiče z číny nechce.
/ Ale i v číně hodně jiných dobrých věci za lacino/
Moje jednání bylo založeno na víře ve veřejný příslib firmy v USA
jak jsem popsal výše. A jak vše dopadlo také víte.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:....mám v plánu se s forem rozloučit. .......
No, mně by zajímalo hlavně JAK a taky trošku PROČ.
Pawel
Příspěvky: 807
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am
Reputace: 48

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Pawel »

Zažil jsem něco podobného na jiném fóru v jiném oboru. Dokážu si představit, že tě to už osobně mrzí, že to nedopadlo a natož potom ještě projevy nějakého hulváta, já jim říká chudáci, kteří si tady řeší anonymně nějaké mindráky ze života. Musíš brát potaz, kolika lidem jsi tady poradil, že jen opravdu mizivé procento lidí by se pokusilo něco takového rozjet.
Přece kvůli několika lidem, kteří pro fórum neudělali nic to nevzdáš. A pro všechny ať svítí.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek