Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

PavelR píše:Mikel: neboj toto si doopravdy nemyslim. Ale kazda kapka dolu se preci pocita ne :D
Jasne, kazda kapka se pocita :)
Nicmene jsem se snazil jen upozornit na velice problematicky nakup v Cine. Neco jineho je koupit si par kousku 18650 za nekolik malo sasliku a neco jineho se pokouset o hromadny nakup. Navic prave baterie je komodita, ktera se proste v malem ( radu tisicu usd) resit nevyplati a vyjde to levneji koupit tu v EU. Navic si nedokazu predstavit, az se nekolik lidi slozi na nakup neceho z Ciny a pak se doveze neco problematickeho a kazdy to bude chtit resit a vratit svoje penize.
Noname baterie z Ciny, muzete si koupit vzorky, muzete je testovat jak chcete ale nikdo Vam nezaruci, ze v dalsi dodavce dostanete stejnou kvalitu jako bylo u vzorku, cinsky prekupnik koupi aktualne od toho kdo mu to nabidne levneji. Navic videl jsem mraky cinskych baterek, ktere byli super ale vydrz treba jen 3 nebo 6 mesicu. Pak kapacita sla dolu a vnitrni odpor nahoru. Nemate sanci to odzkouset pred nakupem :) ( stale se bavime o nahodnem jednorazovem obchodu)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Mikel určitě zkušenosti má.
Např. FCC v jiném vlákně navrhuje tento LIFE zde
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 45450.html
Pak Mikel píše, že obchodníci mají 10% marži. Není to víc ? Obchodníci mají týmy lidí kanceláře,
skladovací haly, pokud se dívám na ceny velkých obchodníků a stejnou značku aku najdu i v číně,
Vidím tam rozdíl ceny i víc jak 50%, pravda, není v tom clo ani DPH v čr. Tím nechci říkat, jestli obchodníci mají
moc nebo málo, my v diskuzi se snažíme najít odpovědˇ, zda jsme schopni sami bez obchodníku
najít pro členy komunity stejné nebo srovnatelné zboží ale levněji.
A jestli Mikel píše, že třeba nakupovat přímo u výrobců v číně, tak i tam se dá výsledovat
zdroj , tedy kontakt přímo na výrobce . A opravdu z pohledu výrobce 1 kontejner plný zboží je tak
bezvýznamná položka, že by nebyla možnost u výrobce individuální slevy takové, že by to bylo pro
členy komunity zajímavé ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

Zdravim Kyocera,
Pokud chcete zkusit alibabu , ktera funguje na vnitrnim cinskem trhu a pouzivaji ji vsichni cinani, tak musite zde https://www.1688.com
Nicmene web je v cinstine vcetne vyhledavani a v 95% obchodnik mluvi jen cinsky.
Na normalni alibaba.com zapomente, je to tezka komerce. Jejich provereny prodejce pod znackou "Gold Supplier" je jen placena verze. Muze si objednat kazdy, kdo ma adresu a funkcni telefoni cislo. Nevim kolik si za toto logo uctuje alibba dnes ale pred cca 6 lety to bylo nejakych 4000usd na rok.
Pokud se tyka cen, ktere vidite na alibabe. V 80% jsou to ceny nesmyslne a smyslene, pokud dostanete jiz nejakou konkretni nabidku, jedna se o cenu EXW tedy ze skladu odesilatele.
Na vase naklady uz jde vse ostatni. Napriklad jen vyzvednuti zasilky v Kantonu a odvoz do pristavu v Shenzhenu vas bude stat 3RMB/kg. Pak se vam tam nabaluji mraky dalsich poplatku jako jsou exportni licence, vystaveni exportnich dokumentu FOB lokalni vylohy v pristavu, lokalni polatky v pristavu v EU, doprava z pristavu do CZ a v posledni rade cca 35USD/m3 je cista cena za pouze namorni dopravu coz je pouhych cca 20-30% z celkove ceny za namorni prepravu. Druha moznost je letecky, kde cena bude vcetne poplatku 6-7USD /kg. A take neco malo pro stat tj clo + DPH
Pokud se tyce marzi, mluvil jsem o VO marzi v cenach bez DPH a po zapocteni nakladu na dopravu prodejce. Proste u baterii , stejne jako u dalsich nekterych produktu jsou marze nizke pro vyssim objemu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Také zdravím Mikel.
děkuji za odkaz, už dříve jsem na tohle narazil v odkazech YOUTUBE ve
videích z Ruska, kde předváděli aku a na dotaz diskutujících uvádějí v Rusku
právě tento odkaz.
Do Ruska tedy zasílají a do ČR není problém se zasíláním ?
Veb je v čínštině, ale kliknutím překladače stránek je ihned v čestině.
Máte s tímto nějaké své osobní zkušenosti ze zasíláním zásilek ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

Zdravim Kyocera,
Pokud se domluvite tak ano, ale na cinske ali to nebude jednoduche. Jednak cinane pro komunikaci pouzivaji prevazne pouze QQ, zaregistrovat se na CN alibabu nemate sanci bez nejakeho cinana. Pro overeni registrace potrebujete cinskou simku a v posledni rade zde jen malo cinanu mluvi anglicky. Je to dano tim, ze tato alibaba je urcena pro vnitrni trh.
Prekladac je super ale prekladu z cinstiny do cestiny moc neverte, jen zakladni veci.
Nejlepsi reseni, ktere vyuzivam jiz pres 18 let je mit dobreho znameho v Cine, pres ktereho resite sve potreby za predem domluvenych podminek.
Jeste k cinske ali. Pokud do vyhledavani zadate treba "18650" najdete zde nepreberne mnozstvi obchodnich nabidek v ruznych cenach, nektere jsou az neuveritelne nizke. Jedna se prevazne o recyklovane clnaky vyndane ze starych aku. Take nezapomente, ze zejmena v Cine plati heslo papir snese vsechno a vytisknou na produkt se da take vsechno. Zejname na teto CN ali jsou take tuny padelku vseho, nejen baterii.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
Alex
Příspěvky: 18
Registrován: sob kvě 12, 2018 8:58 am
Reputace: 2

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Alex »

Zdravím, těd v Čine žačinaji CIBF2018(China International Battery Fair). 21-24 května. Zajimave bude podívát na to, co jsou na trhu. Kamarad mě řikal, že kdo zučastni teto akce, beru važne otázky kvality.

Ohledně nakupu nových akku, jsem určite mám zajem. Otázka je, jaku cenu jsme dostaneme na konci. A podle mě, ten LiFE bude lepši pro naše učely. A za 10 000 - 15 000 Kč kolík dostaneme kWh? Myslím že nic moc.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
těch 15 tis.kč jsem uvedl jako částku pro únosné osobní riziko, protože je mně jasné, že
na velkou vzdálenost se žádný kontejner reklamovat a posílat zpátky už nedá, což Mikel potvrdil.
Ale podle toho co Mikel napsal, se mně zdá, že není reálné bez místního člověka
v číně takový obchod - kontejner nových aku zrealizovat. A pak taky záleží, zda bychom se vůbec shodli
na nějakém typu aku. Něco jiného je a to si asi každý z nás vyzkoušel nechat
si poslat malý balíček z číny z Alieepress . Ale podle toho, jak se diskuze zapojilo
málo lidí, se mně zdá, že komunita mypower nemá chut postupovat rizika a také
není jasné kolik peněz by se za postoupení všech rizik vlastně ušetřilo při pořizování nových velkých aku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:....komunita mypower nemá chut postupovat rizika.........
Když se jednalo o "zadarmo", natažených ruk bylo jak much nad smradlavým masem. Pokud se chce po nás, náš kolektiv něco dobrého udělat, je mrtvolné ticho. Naprosto běžná mentalita, nevidím na tom nic k pohoršení.

S tímto prismatem je třeba počítat v jakékoli budoucnosti. Ono to asi souvisí s tím, že jsme patrně všichni individualisté a kolektivní činění je pro nás nezajímavé.

Je to sice smutné zjištění, neb v organizovanosti je ekonomická síla, ale co už, jdeme si každý svoji a navíc, i vlastní cestou.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od mypower.cz »

střídač_N píše:
kyocera píše:....komunita mypower nemá chut postupovat rizika.........
Když se jednalo o "zadarmo", natažených ruk bylo jak much nad smradlavým masem. Pokud se chce po nás, náš kolektiv něco dobrého udělat, je mrtvolné ticho. Naprosto běžná mentalita, nevidím na tom nic k pohoršení.

S tímto prismatem je třeba počítat v jakékoli budoucnosti. Ono to asi souvisí s tím, že jsme patrně všichni individualisté a kolektivní činění je pro nás nezajímavé.

Je to sice smutné zjištění, neb v organizovanosti je ekonomická síla, ale co už, jdeme si každý svoji a navíc, i vlastní cestou.
Zanechme prosim stridaci vasi dojmologie. Rada lidi treba nema silu se znovu a znovu ozyvat navic pote co byli sepsuti minule, ze natahuji ruku jen proto, ze je to zadarmo a ze se radi do fronty jen kvuli tomuhle. Druha vlna bude po tomhle rozhodne slabsi.
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od mobilik »

Naco tu budeme znova pysat ano chceme, ano zaplatime atd...
Treba nahodit realne data, cisla atd...
A potom sa ludia prihlasia. :wink:
Nemal by som problem zaplatit dopredu, ale musim vediet kolko bude konecna ciastka za kWh. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ant555
Příspěvky: 54
Registrován: ned lis 06, 2016 10:45 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od ant555 »

A aj to treba pochopiť, že ľudia možno nemajú na nové aku, preto bol tak veľký záujem.
Možno boli ľudia, ktorý to chceli zadarmo, ale podla mňa vačšina sa pochopila že bude tam dajaká suma.
Ja osobne počítal som max. 7 Eur/30AH ks...
Nové sú už iná káva.....
Dobré by bolo vedieť, že ako by to bolo s novým, ale záujem iste bude len 1/3.
4 kWp Poly, Victron Multiplus 3kW, Axpert VM3K 24Plus, Bater 5-SOPzS 24V/525Ah, všetko vo výstavbe, hotovo 28%
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
já mám jen jednu jedinou zprávu a sice, že FCC zaujaly a poptává tyhle aku zde
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 45450.html
a nic víc nevím , ale snad by nám pak FCC napsal sám , až zjistí něco víc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
FCC je hodně vytížený, ale poslal mně to co mu z Alibaby poslali.
Uvádím níže. A já osobně mám jen zkušenosti s nákupem z ebay
Nebo Aliexpress a to se zásilkou s nepatrnou hodnotou zboží do 22E.
S Alibabou vůbec
Nemám zkušenosti a tak zde alespoň uvádím odkaz z diskuze na téma Alibaba zde.
https://webtrh.cz/159388-alibaba-com-nakup
V jiné diskuzi se zase píše, že platit pouze paypalem, že je alibaba plná podvodníků zde.
https://www.zive.cz/clanky/online-nakup ... comments=1
A když tak všechny informace vyhodnocuji, začnu s tím, že u nás zásilka nepatrné
Hodnoty je 22E, ale v jiném vlákně na mypower je uvedené, že probíhají nějaká jednání
Se snahou aby clu a DPH podléhala úplně každá zásilka, tak se mně zdá z pohledu
Jednotlivce jít cestou asi jako Trud a v malém do limitu 22E nakupovat osvědčené zboží,
Trud v jednom vlákně uvedl i vyzkoušené aku. Takže asi nakupovat v malém
Pokud to ještě jde. A také zde zazněly informace, že není jednoduché se v číně
Dostat s dobrou cenou za kvalitní aku. Kdo takové kontakty má jako profesionální
Obchodník , ten to pochopitelně z obchodních důvodů tají. Tady v této diskuzi
Jsem se ozval jen já a Alex. A tak asi nezbývá nic jiného, než že každý při nákupu
Půjde svou cestou, protože asi by ani nebyla shoda jaký typ aku. A jestli někdo udělá
dobrou zkušenost s nákupem nějakého aku z Alibaba, tak by nám mohl o tom napsat.
Můj osobní závěr z těch všech informací je , že
dovoz celého kontejneru nových aku ihned napoprvé bez zkušeností a bez znalostí
kvality zboží se mně zdá hodně rizikový .
A jaký má kdo další jiný názor, může také napsat. Už se mně dříve stalo, že místo
správného dokumentu odkazu se zobrazí odkaz na můj C disk a je to nepřístupné
a tak raději uvádím kopii nabídky aku z Alibaba zde.

No. Item name Quantity Unit price(FOB Shenzhen)
2pcs 78pcs
1 3.2v 40ah battery 32pcs $52.38/$1676.16 $47.39/1516.48
2 fittings 1pc $76.19 $42.97
4 ABS case 1pc $15.87 $12.64
Total $1768.22 $1572.09
Quantity Weight Size Shipping cost Shipping time Shipping method
2pcs 165kg 0.10
cbm
$152.70 30-35days From Shenzhen to Prague
78pcs 1850kg 3.62
CB
M
$268.35 30-35days From Shenzhen to Prague
Packaging details One piece per polywood carton,6-8cartons
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

kyocera píše:Zdravím,

Quantity Weight Size Shipping cost Shipping time Shipping method
2pcs 165kg 0.10
cbm
$152.70 30-35days From Shenzhen to Prague
78pcs 1850kg 3.62
CB
M
$268.35 30-35days From Shenzhen to Prague
Packaging details One piece per polywood carton,6-8cartons
Velky pozor, tyto ceny jsou ceny pouze za prepravu a neobsahuji manipulacni poplatky v pristavech a dokumenty. Jiz jsem jednou zazil a vysledny dopatek, ktery jsem musel uhradit prepravci nekolikrat prevysoval cenu za prepravu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
děkuji Mikel i za toto upozornění.
Všechny tyhle informace nás dostávají do skutečné reality
jak můžou náklady na dopravu dále nabíhat i když z nabídky
prodejce Alibaba , kterou poslal FCC takové poplatky nejsou zřejmé.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od JonasPP »

Nechcem nič teraz rozbehnuť,ale isto sa tak stane.
Dosť ma urazilo a odhadujem,že nebudem sam,ako sa spomenulo o natrčanych rukach.Aj o tom,že je tu sam (v preklade)lakomec.
Sa treba zamyslieť,že nie každy zaraba bunču prachov.
Každy chce mať to čo potrebuje,alebo chce za cenu aku si môže dovoliť,alebo to ma isť račej utapať do krčiem a nechať tam posledne čo z tej almužnej ostalo? Nie,toto si neprosim,v takom som žil dosť dlho a tak som sa pustil inym smerom. Tiež to ide do financii,ale niekomu to dava lepši život a nema inu možnosť,pri čom chce ušetriť. Inemu sa to pači,aj keď to vôbec nepotrebuje,no ak sa zadari,tak finančne ho to len malo stoji,časom sa to zaplati,alebo to začne zarabať dajaku malu sumu.
Poniektory to maju jak koniček,lebo ich to bavi,no neubera im to z rozpočtu žiadny povšimnutelby obnos,aj keď budu do toho investovať bez ohladu na cenu.

Treba si uvedomiť,že ak sa povie baterka,alebo čokolvek ine,no teraz sa zameram na baterku.
Ak 1kwh je za ?€ a je asi
80% pravdepodobnosť,že obchod nevinde,
50% pravdepodobnos,že namiesto 1kwh budem mať iba polovicu a
40% pravdepodobnosť,že sa peniaze stratia a nebude nič,tak sa do toho pusti spusta ľudi,len pre to,že ak to vinde,tak ma každy poriadnu baterku za slušnu cenu,alebo ak bude draha odskoči.

No ak sa tu bavine o tom,že 1kwh bude stať 300-400€ , je 20% pravdepodobnosť,že obchod nevinde,
80% pravdepodobnosť,že baterka bude dajak vadna,
30% pravdepidobnosť,že sa peniaze stratia a budu len oči pre plač,pri čom obchod vedla predava tu istu baterku za (podla množstva) 420-500€ tak do toho pôjde podla mňa čudna osoba.

Ja napriklad som ten stredny model solarnika.Pači sa Mi to,nepotrebujem to,snažim sa tym nezatažiť rodinny rozpočet,ale financie sa časom vratia,ak zoženiem lacno komponenty.
Ak do toho musim pre dačije pekne oči investovať stoj,čo stoj,nebudem hladieť na rodinny rozpočet,pri čom sa financie vratia pri najlepšiom iba z tretiny za celu životnosť tak to straca perspektivu a lepšie je to isť prechlastať,alebo inak utratiť.

V skratke,nie každy si môže dovoliť novu baterku,nie to ešte ak je možnosť stratiť zaplatenu velku sumu a nemať nič.

Odoslané z IRON_2 pomocou Tapatalku
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

kyocera píše:Zdravím,
děkuji Mikel i za toto upozornění.
Všechny tyhle informace nás dostávají do skutečné reality
jak můžou náklady na dopravu dále nabíhat i když z nabídky
prodejce Alibaba , kterou poslal FCC takové poplatky nejsou zřejmé.
Zdravim,

Dodaci podmika FCC neni. viz http://www.gerlachcs.cz/content/dam/Mic ... y_2010.pdf
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od Mikel »

Pravdepodobne se nejedna o FCC ale dodaci podminku FCA.
FCC je certifikace pro bezdratove zarizeni na Americkem trhu
Pro lepsi predstavu prikladam cenik sluzeb v pristavu Koper Slovinsko, ktery je vyrazne levnejsi nez Hamburg.

Luka Koper d.d. Tariffs 2015-2.pdf
(447 KiB) Staženo 94 x
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od MareC3k »

Mozno by stalo za pokus oslovit firmu, ktora uz s bateriami a ich dovozom ma skusenosti a tak by sa dalo predist moznym komplikaciam pri prvom vlastnom dovoze (mozno by to vyslo, mozno nie... a kto vie aka by bola ich kvalita). Napr. teraz pozeram na ceny na ev-power.eu a vychadza to na 4ks clankov Winston LiFeYPO4 4x3,3V x60Ah = 0,792kWh cena 4x64,63E = 258Eur co je sice v prepocte cca 325Eur za 1kWh, ale dalej pozeram na webe, ze pri vacsich objednavkach vedia ist az na 57,53Eur za 1 clanok winston 3,3V/60Ah. kedy to vychadza na cca 290Eur/1kWh.
Cena je to sice aj tak o dost vyssia ako "zadarmo" ale zadarmo dnes aj tak nikto nic nedava :D
Cisto teoreticky by mohla velka firma podporit tunajsie forum a pre clenov urobit este nejaku velmi dobru zlavu.
Kazdopadne by sa jednalo o baterie nove so zarukou a bez problemov k dispozicii uz priamo v CZ.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
já jen upřesním, že když jsem psal FCC, tak to je přezdívka zdejšího člena fora a toho našeho člena
fora s přezdívkou FCC zaujaly aku zde
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 45450.html
na ty aku si náš člen fora FCC vyžádal nabídku z Alibaba , kterou mně poslal a a jsem to jen zveřejnil.
Výše uvedená nabídka na cenu , tedy odpověd z Alibaby kterou dostal náš člen fora FCC ,
můžeme brát jako nějaký modelový příklad.
A vše je na zamyšlení, když nakonec k nabídce na dopravu zboží budou účtovány poplatky za překlad zboží, jak
upozornil Mikel a nemám důvod Mikelovi nevěřit. Pravděpodobně se poplatek za překlad zboží dopředu
neudává, protože není tento poplatek předem známý.
A máme zde tedy cenu za nové aku, k tomu náklady za dopravu zboží , to se sečte a z
toho stát vyměří DPH + clo 2,7%
Když jsem založil toto vlákno, bylo to za účelem položit otázky, hledat odpovědi a zjistit informace.
Na začátku , když jsem založil tohle vlákno , byl jsem více optimista , ale pokud optimista získá hodně
informací a je v realitě , stane se z něho spíše pesimista.
Ne nadarmo se říká , že pesimista je dobře informovaný optimista.
Stejně tak když se dívám na nabídku
na Alibaba k tomu cena aku, vypadá to lákavě, když se začnou sčítat všechny náklady , už v tom
přestávám výhody vidět. A ještě navíc se jedná o aku, které nejsou vyzkoušené.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek