500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Ronn »

ota píše:Přesně!!! Mám pocit že jakmile se začne cokoli rozdávat, lidé se staví automaticky do fronty...
Ano, už jen pro tohle podporuji návrh Oty i Střídače..
a) orientačně spočítat náklady, ať je jasný kolik vlastně stojí ojetý AKU v EU a mimo EU.
b) spočítat náklady kolik by stál nový AKU (Asie)
c) požadavek na kapacity akceptovat po složení zálohy na transparentní účet.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Jozef51 »

Ota:
Přesně!!!
Mám pocit že jakmile se začne cokoli rozdávat, lidé se staví automaticky do fronty a poté zjišťují podmínky.
Začal bych tím že bych zjistil kdo to myslí opravdu vážně a akceptuje, že to ve skutečnost zadarmo není.


Suhlasim. Uvediem priklad uvahy. Vyhladova kapacita baterie 30kWh, mam 5kWh Li-ion+cca 20kWh v olove, co je momentalne dost. Vyhladove pri dobrych cenach a dobrej kvalite v priebehu cca 5-6 rokov dokupit 25kWh Li-ion.
Dokupovane clanky by mali byt min 3.7V a 2.6Ah a cena - nuz dobra (neponahlam sa mam dost).
Priklad ceny a clankov napr. (nepochybujem o lepsich variantach clankov)
https://www.aliexpress.com/item/40pcs-l ... eac0&tpp=1
Cena obchodnika je pod 2$/kus, predpoklad je 100% marza t.j. cena clanku od vyrobcu je pod 1$. Odozvy kupujucich su velmi dobre skutocna kapacita je vzdy nad 2.6Ah az do 3Ah. Na 1kWh je potrebnych cca 100clankov
Na kupu musia byt k dispozicii volne financne prostriedky.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kybos »

Což o to, na Aliexpresu je přehršel různých lákavých nabídek akumulátorů. Např. https://ru.aliexpress.com/item/High-cap ... 0000000000.
Cena kusu lehce přes dolar, kapacita 4,2Ah a doprava zdarma. Ještě se ale musí najít někdo, kdo by tomu věřil. Čínská ampérhodina je v případě akumulátorů podstatně menší než česká. Kupovat akumulátory v Číně je obchod s velmi vysokou mírou rizika. Riziko spočívá už jen v tom, že ani jako nové se zdaleka nebudou blížit uváděným parametrům a o nějaké dlouhodobé záruce už si kupující může nechat jenom zdát. Po několika pokusech nákupů článků čínské výroby jsem již tyto snahy vzdal. Žádný z obchodních případů neskončil úspěchem. Jediné, co bylo většinou dodrženo byl vzhled výrobku. Technické parametry zaostávaly za udanými hodnotami mnohdy i více než o jeden řád. To je prostě neoddělitelný kolorit obchodu s čínským zbožím. Dokonce ani skutečnost, že se podaří nakoupit vzorkové množství zboží, které by s přivřenýma očima s ohledem na nákupní cenu prošlo testem skutečných hodnot nedává žádnou záruku na to, že se to podaří zopakovat.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Jozef51 »

Kybos asi som to nenapisal dost jasne. Jedna sa o priklad a v ziadnom pripade obhajoba Ultrafire 9900mAh z aliexpressu za 80centov. V prispevku je to nepodstatna zalezitost. To hlavne je ten zvysok.
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm
Reputace: 38

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od FCC »

Vážení ,

Snaha Kyocery mě nakopla, k tomu abych poptal číňany . Produkty hledám na portálu Alibaba, konkrétně mě zaujal https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 45450.html . Jsou to tataři, protože klasicky píšou něco jiného na portálu a finální nabídka vypadá jinak ( 78 ks = cca 450 KW). Zkuste projít Alibabu, pošlete rozumné odkazy a pokud chcete šikmooké poptám ( nemám s AJ problém). Určitě by šli min 5% dolů ohnout oproti nabídce .

Pavel
Přílohy
QUOTE SHEET of24v 240ah.pdf
(103.26 KiB) Staženo 126 x
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kybos »

Jozef51 píše:Kybos asi som to nenapisal dost jasne. Jedna sa o priklad a v ziadnom pripade obhajoba Ultrafire 9900mAh z aliexpressu za 80centov. V prispevku je to nepodstatna zalezitost. To hlavne je ten zvysok.
Značka UltraFire už je celkem profláknutá. Nakupoval jsem jiné značky Například LanEn, Titanqiu a další za ceny které nepatřily k nejlevnějším. Jedno však měly společné všechny byly z Číny a žádné z nich nedodali prodejci se slibovanou kapacitou. Možná by se dalo svézt se s nějakou dodávkou pro evropského velkoodběratele, který si kvalitu dodávky pohlídá. Věřím, že jsou v Číně schopni vyrobit i kvalitní akumulátory ale jen pod přísným dozorem přejímacího technika. Maloodběratel v tomto ohledu nemá šanci. Dokonce je možné, že ty kvalitní kusy prodávají náročným velkoodběratelům a odpad ze stejných linek, který nemá požadované parametry se prodává maloodběratelům na Aliexpresu. Na první pohled nemusí být takové akumulátory k rozeznání od těch kvalitních. Chtěl jsem tím jen naznačit, že je potřeba najít si cestu ke kvalitním kusům.
Je mi jasné, že pro krátkodobý horizont (do tří dnů) bude věšina majitelů RD a FVE cílit někam ke 30 kWh a ti z nich, kteří budou provozovat euto možná k dvojnásobku nebo trojnásobku. Mám podobnou strategii, jen mi na její realizaci chybí kvalitní akumulátory za přiměřenou cenu. To je takovou, aby cena akumulované energie byla levnější než přímý nákup z distribuční sítě. Zatím jsem na takovou nabídku nenarazil. Jinak je totiž levnější nechat přebytky na střeše a v případě potřeby nakupovat z nízkého tarifu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Lui »

Zdravim.

Neviem ci to este sem bude patrit,snad sa kyocera nenahneva...napisem aj ja svoj napad...
Ja mam v umysle zohnat havarovany elektroautobus,ale zatial som nic take nenasiel nikde (neznalost nemeckeho a anglickeho jazyka ma samozrejme poriadne spomaluje)...
Dalej ma napadlo z vyradenych zaloznych zdrojov...vecsinou ich pouzivaju banky...
Nie je to jednoduche zohnat,to je fakt,ale kto sa nepyta a nehlada....daleko ani nedojde...
Inac z mojich skusenosti su najlepsie baterky zo zaloznych zdrojov...normalne 100% kapacita vo vecsine pripadov.

Prave preto sa kazdeho koho nejakym sposobom spoznam tak sa pytam kde a s cim pracuje...clovek nikdy nevie kedy stretne toho spravneho cloveka na spravnom mieste ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Jozef51 »

Kybos, korespondoval som asi s dvomi cinskymi vyrobcami Li-ion. Ich hlavnym reklamnym tahom bolo - vyrabame pre Koreu vyrabame pre Japonsko. Faktom asi je, ze temer vsetko sa dnes vyraba v Cine. Aj to kvalitne aj to menej. Takze z mojej stranky suhlas s Tvojim prispevkom.
Zatial neviem ako so zarukou dostat z Ciny to kvalitnejsie (snad pomaha ten osobny dohlad o ktorom pises. Niekedy). Co sa tyka osobne mna - vo vacsine pripadov sa mi zatial podarilo dostat dobry tovar a som viac spokojny ako nahnevany (Li-ion som zatial neobjednal ani kus). Mozno mam stastie i ked zopar katastrof by sa naslo. To je moj pohlad na Cinu.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od trud »

Ja vidím na lacnejšie batérie niekolko ciest.
Nakup nových 18650 v číne vo velkom...sú aj spolahlivý výrobcovia.. "značky" Lanzhd 2600mAh mam desiatky kusov, všetky test kapaciy aj s grafom vybíjania ..sú zaručene ok.
Nákup nových Lifepo4 v číne..vo velkom.
Nákup nových LTO v číne..vo velkom.
Nákup havarovaných elektromobilov a rozobratie pre bateriu.

Nové 18650 Lanzhd...ja kupujem po 12 ks za 1,76 eura/ks..to je aj s dopravou až do schránky.
Lifepo4 som nekupoval ale čo som sledoval cena je len o málo nižšia ako priamo nákup v EU.
LTO 30-55-60Ah..tam by sa vo velkom možno dalo dostať na dáku rozumnú cenu.
Havarovaný elektromobil.. videl som Renault Zoe za 1900eur...to je menej ako 100eur/kWh ale plus doprava..a praca.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kybos »

Jozef51 píše:... vo vacsine pripadov sa mi zatial podarilo dostat dobry tovar a som viac spokojny ako nahnevany ...
Asi mám větší podíl smůly v obchodě s Čínou. Posledně jsem kupoval měřiče kapacity pro testy použitých baterií. https://www.ebay.com/itm/18650-Li-ion-L ... 2749.l2649
Na koleně bych to dohromady za 70 Kč neposkládal a asi by mi to trvalo déle než dodávka hotového testeru. Uvedené parametry mi s omezením vyhověly. Informace slibovaly 3A maximální zatěžovací proud s ochranným limitem 3,1A. Chtěl jsem sice více, ale co by člověk mohl požadovat za ty peníze. Prostě se testy poněkud natáhnou. Pro jistotu jsem koupil předem jen jeden kus na zkoušku. Letmý test s dodaným zatěžovacím odporem (0,5A) vyhověl. Objednal jsem tedy více kusů a k nim i výkonové zatěžovací odpory vypočtené na 2,9A (z důvodu rozptylu a přesnosti dodávaných odporů) maximálního proudu. Když testery dorazily smontoval jsem měřicí pracoviště a hned při spuštění vypadl první tester na chybu překročení proudového limitu. Postupně jsem zjistil, že všechny dodané kusy mají napevno interně nastavený limit na 2A. Zatěžovací odpory byly tedy k ničemu a testy se protáhly na dvojnásobek času. Taková je moje zkušenost s nákupem z Číny. Nikdy nedodrží uváděné parametry.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Člověk musí být důsledný a tlačit na ně. Vzal jsme podobné ale dvoupatrové udělátko za pár dolarů, zdroj s nastavitelnou proudovou ochranou a displejem, co nabízí jako nabíječky, potřeboval jsem otestovat regulátor alternátoru, a během pár dnů odešel displej. Hajzlík se na Alíkovi kroutil, že je to můj problém a že ho to nezajímá, když jsem se ho zeptal, jestli to tedy mám řešit s Aliexpresem hned mi poslal nový, já po něm chtěl jen patro s displejem ale poslal to komplet; podobně to dopadlo se spinnerem, co mu nešla LEDka, uploadoval jsem kvůli tomu video, ale nakonec poslal jiný. Koupě na alíkovi je holt adrenalinový sport.
EDIT A jak už jsem tu někde psal, Li-On baterku do ROOMBY jsem kupoval na 3x :( , 2x z e-bay 2 různí prodejci poslali stejný černý šrot šrot co házel chybu teplotního čidla (ten druhý i s jiným designem než měl vyobrazený, poslal to samé, co jsem vrátil prvnímu, podotýkám oba z německa), až z Alíka objednaný modrásek šlape jako hodinky, s kapacitou čistě odhadem ve srovnání s origo baterkou spokojenost.
Naposledy upravil(a) Viktor X dne úte kvě 15, 2018 6:08 pm, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od beethowen »

trud píše:Ja vidím na lacnejšie batérie niekolko ciest.
Nakup nových 18650 v číne vo velkom...sú aj spolahlivý výrobcovia.. "značky" Lanzhd 2600mAh mam desiatky kusov, všetky test kapaciy aj s grafom vybíjania ..sú zaručene ok.
Nákup nových Lifepo4 v číne..vo velkom.
Nákup nových LTO v číne..vo velkom.
Nákup havarovaných elektromobilov a rozobratie pre bateriu.

Nové 18650 Lanzhd...ja kupujem po 12 ks za 1,76 eura/ks..to je aj s dopravou až do schránky.
Lifepo4 som nekupoval ale čo som sledoval cena je len o málo nižšia ako priamo nákup v EU.
LTO 30-55-60Ah..tam by sa vo velkom možno dalo dostať na dáku rozumnú cenu.
Havarovaný elektromobil.. videl som Renault Zoe za 1900eur...to je menej ako 100eur/kWh ale plus doprava..a praca.
Dá se slušně nakupovat i tady: https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size.html
odpadají starosti s proclením, když se koupí mnoho článků naráz, dodání velmi rychlé a mají i některé velmi akční ceny, např.: https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s ... 0-mf1.html - momentálně sice out of stock, ale zase třeba bude.
zajímavě vypadá též: https://eu.nkon.nl/samsung-icr18650-26j.html - to vychází cca 207EUR/kWh za nové značkové články, což není úplně blbé.
Je to dražší než čína, ale je tam záruka originál článků, žádná další cena navíc.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od trud »

Z enkon.nl mam stovky článkov...prave tie samsung 2600mAh...ale lanzhd 2600 vychádzajú z číny aj tak lepšie cenovo..a to ich kupujem po 12ks....pri kúpe povedzme 10000ks by bola cena určite inde :-).
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm
Reputace: 12

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od RRR »

kyocera píše: Včera o půlnoci jsem pochopil, že je po všem a žádné
odpovědi se nedočkám.
Kyocera, i tak díky, palec a bod nahoru.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Frenky »

Nebuď smutný, ani naštvaný. Nikdy nic v životě není zadarmo. A nikdy nic není v životě na ho.no. Zkušenosti, zážitky a vzpomínky. To Ti nikdo nevezme. Nevyšlo teď, vyjde zítra, co na tom. Škoda by bylo nezkusit to. A jak někdo psal dříve. "zajímavá sociologická studie" :D . Život je přeci tak zajímavý a zábavný. :mrgreen:

Pokud tady na fóru vznikne, zase zajímavý projekt, rád se zúčastním. Mám rád lidi, kteří přemýšlí a přitom nemyslí jen na sebe. Velké díky Kyocero za pokus a třeba se z něho vyvine nějaký lepší a úspěšnější projekt. Neházej flintu do žita, je teprve květen a žito je nízké. :lol:

Pěkný večer a sluníčko do panelů a našich duší. *sun*
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od marko250 »

Nenapíšem Procházkovi do He3da o půl megawaty? :-) :-) :-) LIFE
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

Piiiiiis. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
no Marko 250, Procházka žádné plány o darování použitých aku nemá nikde uveřejněné,
ale ještě poznamenám, že v době, kdy jsem na stránky firmy v USA narazil
úplně poprvé , tak jsem tak asi tak pře 3mi týdny poslal mejlem dotaz jednomu českému výrobci
e -busů dotaz, zda mají v plánu použité aku z elektrobusu v plánu prodat nebo darovat jako firma
v USA a do toho dotazovacího mejlu jsem zkopíroval text o plánovaném darování použitých
LTO článků v USA. Výsledek dotazu - hradba mlčení - tedy dodnes žádná odpověd.
Tak je trochu rozdíl v tom jen udělat jen vtip že by pan Procházka mohl darovat 500kWh nebo se alespoň)
o něco pokusit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Já to bral spíš jako dotaz do rubriky "Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí", jesli by pro Starýho Procházku mohla být větší objednávka aku zajímavá, všude se chlubí úžasnou cenou ale tady se snad ani neprodávají.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Ronn »

kyocera píše: ...Procházka žádné plány o darování použitých aku nemá ...
H3DA investorům při prezentacích sděluje, že v jejich BAT lze na konci živostnost měnit elektrolyt a po výměně baterie mohou dále fungovat téměř jako nové ::facepalm::

Tedy určitě nic čekat nelze... min 10let, než se zjistí...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek