500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od JonasPP »

Ja sa v zozname nevidim,aj keď som tam hodil 10KWh-170 člankov,ale tiež to beriem športovo,komu treba surnejšie,nech ma prednosť.Popripade ak to vinde a ostanu aj dajake ks pre mňa,tak v osobnom aute nemam problem preniesť dakomu na Slovensko rovno pod Tatry tolko,čo do auta naladunem.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
ant555
Příspěvky: 54
Registrován: ned lis 06, 2016 10:45 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od ant555 »

ant555 píše:A ja taky, cca 10 kWh 8-)
Upresnenie na ks:
24*7=168 (+20% vadne články = cca 32 ks.)
= 200 ks. *batt*
A podla mňa nevadí že sme nad 500kWh, lebo je väčšia istota :))
4 kWp Poly, Victron Multiplus 3kW, Axpert VM3K 24Plus, Bater 5-SOPzS 24V/525Ah, všetko vo výstavbe, hotovo 28%
Uživatelský avatar
Alex
Příspěvky: 18
Registrován: sob kvě 12, 2018 8:58 am
Reputace: 2

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Alex »

No, jsem počital podle maximalnich požadavku. Ale ne počital toho, kdo hlasil do fronty a ne upřesnil kolik kWh chci. Protože nevím jak počitat ten hodnotu. Tak těd už máme kolem 660 kWh. Jestliže 20% članku pujde do šrotu nebo rezervy, tak zůstává 400 kWh.

Já myslím, jestliže upřesni takove lidi svuj požadavek, bude líp pro sčitani (min-max). Je to jako požadavky na Vánoce. Ne souvisi s realitou. :)

Určite, nejvetši otázka těd jaka bude cena dovozu, papiru a recýklace. Myslím že, budeme mít upřesnění požadavků. Ale už je možná mluvít, že capacita članku bude vybrana.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od vla »

Nebylo by dobré nějak zhruba zjistit kolik jsou zájemci připraveni zaplatit? Jakmile je v česku něco zdarma, potřebuje to skoro každý a když dojde na placení začínají problémy. Vím, jsem pesimista (nebo zkušenosti?) Jsou tady určitě členové, kteří prodávali větší množství použitých aku a vědí jaké ceny oproti novým se zárukou jsou pro kupující přijatelné. Nechci být pesimista, přeji všem, aby to dobře dopadlo tak jak si představují. A pokud to klapne jsem schopen na Praze 6 poskytnout cca polovinu garáže jako krátkodobý sklad.
Nemám rád tenhle stát.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Včera navečer mně FCC požádal o jeden certifikát ohledně LTO aku, který
vyžaduje dopravce kontejneru.
Tak jsem se rozhodnul, že firmě v USA opět napíši a tím je postrčím k nějaké odpovědi.
Včera o půlnoci jsem se podíval znovu na www stránky firmy v USA , kterou jsem
Oslovil se svou žádostí, na základě obsahu jejich www stránek. Ty www stránky
dole uvádím. Obsah stránek už je změněný. A sice v tom, že text, který
Tam měli celou dobu a ještě v pátek, už tam není. Ten text mám zkopírovaný a
Také ho dole uvádím. Takže se stalo něco s čím jsem vůbec nepočítal. A sice na
Základě mé žádosti jednoduše svoje veřejné prohlášení o použitých LTO ze
Svých stránek odstranili a také odstranili u tohoto textu barevný obrázek, kde
Byl větrík, fotovoltaické panely a tři šipky v kruhu, které naznačovaly, že jde
Něco stále dokola. Který den www stránky byly změněné od pátku nevím, já jsem od
Pátku několikrát za den sledoval už jen mejl, jestli přišla odpověd. www stránky jsem
Od pátku přestal sledovat. Včera o půlnoci jsem pochopil, že je po všem a žádné
odpovědi se nedočkám. Byl jsem nachystaný
V podstatě na jen dva druhy odpovědí. Ta pozitivní asi jako, že dodáváme použité
LTO do Afriky, ale mohli bychom také i Vaší komunitě darovat použité LTO články.
Pak jsem byl připravený na odpověd typu litujeme, ale sami si vybíráme země kam
LTO darujeme. Protože v tom textu o darování se píše , že darují do rozvojových zemí.
Ale zkusil jsem dveře otevřít ve prospěch členů komunity mypower.
Protože firma AVM změnila svoje www stránky, pochopil jsem včera o
Půlnoci, že nikam použité LTO články nedodávají a jejich veřejné prohlášení
O darování použitých LTO bylo falešné a neupřimné. Včera večer FCC vyjádříl názor, že
Se obává, že tato společnost AVM je na začátku a celý obsah jejich stránek jsou
Jen samé vize. Já jsem hodně opatrný , ale ted´se mně asi mnozí z Vás vysmějí, že
jsem naivní, když jsem věřil, že
Dostanu kontejner použitých LTO článků , na základě www stránek firmy v USA ,
ale jednak vycházím sám od sebe, že pokud já bych měl nějaké www stránky, měl
bych tam text, který jsem schopen splnit.
A potom jsem v minulosti poznal i osobně nějaké Amiky a jednali férově.
A podvědomě jednání jednotlivců přenáším na celý národ. Beru je, že jsou
Hodně technologicky vyspělí a bohaté firmy umí ze svého bohatství pouštět
Drobečky i pro jiné. Ted ale celá ta amerika s tou technologickou vyspělostí
A všemi patenty pro mě má nádech obyčejné špíny a podvodu.
Lidská pamětˇje takové milosrdné síto
A ty nehezké vzpomínky potlačuje a časem si proto pamatujeme jen
ty hezké a na ty špatné zapomínáme.
Asi bych se měl všem omluvit, že jsem jim dal naději na použité LTO z USA, ale
Sám jsem se stal obětí podvodu v přímém přenosu. A ztratit iluze je někdy horší
Než přijít o nějakou malou část peněz. Přitom firma v USA se
Mohla s touto situací vypořádat se ctí a na zdvořilou žádost, zdvořile odpovědět.
Ani jsem nebyl schopen tohle napsat včera o půlnoci a musel jsem počkat do rána.
Včera navečer také FCC vyjádřil názor, že pokud by to v USA nevyšlo, mohlo by se
Zkusit dovést kontejner nových LIFEPO4 . Dopředu ani nepíši nic o cenách , ani
Jestli se to podaří ale celá operace by byla bezpečná v tom, že by pokladník zaplatil
Už známou cenu na uzemí čr ve prospěch člena fora FCC a to za nové LIFE.
Nyní k té firmě v USA. Tento text už na jejich stánkách nenajdete i když tam do
Pátku byl uvedený Zde
REUSING BATTERIES FOR A SECOND LIFE

At AVM we consider the environment with every product we build. Most batteries end up in a landfill, greatly harming the environment and reducing the benefit of adopting electric vehicles. With an exceptionally long lifespan; our batteries are designed to outlast our vehicles. Our batteries can can be recycled at the end of your vehicle's life and used for energy storage. We plan to donate your batteries to serve as energy storage for wind and solar power in developing nations.

Už je po všem a dotyčná firma v USA má svoje stránky zde.
https://www.avmfg.com/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od beethowen »

JonasPP píše:Ja sa v zozname nevidim,aj keď som tam hodil 10KWh-170 člankov,ale tiež to beriem športovo,komu treba surnejšie,nech ma prednosť.Popripade ak to vinde a ostanu aj dajake ks pre mňa,tak v osobnom aute nemam problem preniesť dakomu na Slovensko rovno pod Tatry tolko,čo do auta naladunem.
Já se v seznamu taky nevidím, nic si z toho nedělej. Je to asi jenom orientační seznam :D
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Lui »

kyocera píše:Ale zkusil jsem dveře otevřít ve prospěch členů komunity mypower.

Já jsem hodně opatrný , ale ted´se mně asi mnozí z Vás vysmějí, že
jsem naivní, když jsem věřil, že
Dostanu kontejner použitých LTO článků

Asi bych se měl všem omluvit, že jsem jim dal naději na použité LTO z USA,
Ahoj.
Za prvé si člen ktorý sa o to aspoň s nemalou snahou aj o niečo pokúsil...
a za druhé nikto sa Ti vysmievať nebude,pretože sa niečo nepodarilo...
a za tretie ospravedlňovať sa určite nemusíš...pokúsil si sa o niečo,čo ešte nikto neskúsil....a rozhodne ale rozhodne to stálo zato,aj ked to nevyšlo :?

Ja osobne tiež hladám cestu ako sa dostať k Litiovkam za "prijatelnú cenu" ....niečo sa podarilo,niečo nie...ale aj tak to nevzdám....ja toho správného člověka na správnom mieste tak či onak raz nájdem :)

Mňa spomaluje len nevedomosť anglického popřípadě německého jazyka....ináč by som už litiovky mal :)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

Kyocera, nic da nedeje. Pozri lepsie skusit aj ked to nevyjde. Malo to svoje aj pozitivne vlastnosti.
Zrazu sme zistili ze je tu viac clenov, adminovy sa zdvihli cisla v navstevnosti a cele to tu obzilo. :wink:
Aj tak ti mozme dakovat ze to niekto vobec skusil. V dnesnej dobe nieco dostat zdarma je skor zazrak. :wink:
A mozno sa este ozvu, nadej umiera posledna.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Jozef51 »

Kyocera, nic da nedeje. Pozri lepsie skusit aj ked to nevyjde.
mobilik, suhlas. A v buducnosti su mozne podobne akcie aj s nakupom novych clankov za ceny ktore mozu byt aj pod 50% cien obchodnych organizacii. Ako pisal Ota. Akcia je dobry test. A moze priniest aj velmi potrebnu uloznu kapacitu. Kyocerovi treba uz teras podakovat.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od youda »

Kyocera,

neházej flintu do žita. Na těch stránkách to pořád je, možná jen dělali úklid:
Capture.JPG
Počkej, až jestli dostaneš odpověd na svůj email : )
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od rottenkiwi »

Práve v Californii, ale aj v New Yorku či Minessote sú prísne zákony na recykláciu LiX,
odtiaĺ asi žiadne baterky nedostaneme.

Tá firma, ktorej sa to týkalo, má peknú stránku, kde sa dole píše, že je to vízia
a že prvé busy budú asi dostupné v Q1 2019, takže asi žiadne recyklované baterky nemajú.

Oni ich berú odtiaľ:
http://www.zhyle.com/en/product-139.html

Ale čo sa týka bateriek, tak v r. 2017 bol trh recyklovaných LiX bateriek z vozidiel na úrovni 16 miliónov €, v budúcnosti, okolo r. 2035 to má byť až 3 miliardy €.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od střídač_N »

Ať je již výsledek jakýkoli, Kyocerovi je třeba velikananánsky děkovat, minimálně již za to, že odhalil naše přání o tom, jaké kapacity si kdo představuje využívat.

Výpočtoodhadem jsem vyčíslil, že onen dar by stejně přišel asi na 2000,-Kč/1kWh s nějakou tolerancí.

Možná, že by stálo za úvahu pokusit se dopravit do ČR, nové články. Spojeným úsilím stovky členů v hledání cest by se to mohlo podařit.

Začít je třeba od základu a tím jsou peníze. Byl by ochoten každý ze stovky nadšenců složit 10 000,-Kč zálohu na nákup?
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od rottenkiwi »

Autorizovaný distributér pre Slovensko je tu:
http://www.lto-energy.com/
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Reputace: 3
Bydliště: SK-Vychod

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od emsi88 »

Aj tak dakujem Kyocera za snahu. Ak mas este na to chut a silu, kludne mozes v zhanani pokracovat, myslim ze ti to tu nikto nebude vycitat, ked to hned nevyslo. Taketo veci treba vzdy brat z rezervou, takze sa nic nedeje.

Prave naopak cele je to pozitivne, sa to tu rozprudilo, mozno zvysilo povedomie fora a niektori novi clenovia ktori este nemali baterie a boli nateseni ze budu mat, uz budu mat v hlave "chrobaka" kde a ake si do buducna kupia.
A tiez uz vieme ze aj to je cesta a ak sa neskor naskytne prilezitost budeme uz na to lepsie pripraveny.
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, tahle aktivita je neco pred cim rozhodne respekt. Je videt ze zde je mozno fungovat i jako tym a ze takovy tym je schopen se zformovat zcela spontanne a to je jen a jen dobre. Ten je schopen najit a vykomunikovat, ten je schopen zajistit dopravu, ten je schopen to pozjistovat legislativne, tenhle zase danove a ucetne, ten zase po strance elektrotechnicke...

Myslim, ze potencial na vetsi akce je tu obrovsky. :))
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Mědvěd běhající po lese je již rozebrán!
Spíchnul jsem si malou tabulku v excelu abych to sečetl a nahrubo přepočítal na kusy. Počítám:
článek 30Ah/2,4V tj 72 Wh
k dispozici 0,5 MWh tj 6944kusů
aktuální požadavek 10.374 kusů :lol:
Fronta končí u kipiho, který ovšem přijde zkrátka, protože několik nicků nespecifikovalo požadavek, takže nebylo co přičíst.
EDIT počítáno s daty ze str. 8, omluvte vypadlé písmenko kWh
EDIT 2 - kyocera, i když to nevyjde, každý pokus se počítá!
Přílohy
Aku LTO.png
Naposledy upravil(a) Viktor X dne úte kvě 15, 2018 10:43 am, celkem upraveno 1 x.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od vla »

Přestože jsem byl spíše skeptický k této akci, musím přiznat, že jsem přeci jen počítal, že ji nějakým způsobem dotáhnete do konce. Bohužel, ne vždy každá akce vyjde, i o tom to v životě je. Přestože jsem se rozhodl, že mezi zájemci nebudu chtěl bych autorovi poděkovat za snahu a práci, kterou celému projektu věnoval. *sun*
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od ota »

střídač_N píše:...
Výpočtoodhadem jsem vyčíslil, že onen dar by stejně přišel asi na 2000,-Kč/1kWh s nějakou tolerancí.
...

Začít je třeba od základu a tím jsou peníze. Byl by ochoten každý ze stovky nadšenců složit 10 000,-Kč zálohu na nákup?
Přesně!!!
Mám pocit že jakmile se začne cokoli rozdávat, lidé se staví automaticky do fronty a poté zjišťují podmínky.
Začal bych tím že bych zjistil kdo to myslí opravdu vážně a akceptuje, že to ve skutečnost zadarmo není.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od youda »

Kyocero,

jestli jsem to pochopil správně, dokázali byste zajistit hromadný nákup jednoho kontejneru lithiových akumulátorů přímo od výrobce? Pokud opravdu ano, můžete na to založit nové vlákno, kde bychom to mohli probrat?

Díky!
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
qq357
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 15, 2013 7:12 pm
Reputace: 8

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od qq357 »

ota píše:
střídač_N píše:...
Výpočtoodhadem jsem vyčíslil, že onen dar by stejně přišel asi na 2000,-Kč/1kWh s nějakou tolerancí.
...

Začít je třeba od základu a tím jsou peníze. Byl by ochoten každý ze stovky nadšenců složit 10 000,-Kč zálohu na nákup?
Přesně!!!
Mám pocit že jakmile se začne cokoli rozdávat, lidé se staví automaticky do fronty a poté zjišťují podmínky.
Začal bych tím že bych zjistil kdo to myslí opravdu vážně a akceptuje, že to ve skutečnost zadarmo není.
Ono je nutné v těchto případech brát fin. zálohu,jinak jsou výsledkem zmatené požadavky.
technické zázemí pro chov bizona amerického,podporované ostrovní FVE

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek