500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od střídač_N »

volente píše:Teď jsem nahlédl do specifikace nebezpečných odpadů a zjistil jsem že Lithiové baterie nejsou........
Nechci být stále za škarohlída, leč zákon má hodnocení a nejsem si jist, že bezpečnost obstojí:
Zákon 185/2001 Sb.

§ 6 Zařazování odpadu podle kategorií
(1) Původce a oprávněná osoba jsou povinni pro účely nakládání s odpadem zařadit odpad do kategorie nebezpečný, pokud
a) vykazuje alespoň jednu z nebezpečných vlastností uvedených v příloze č. 2 k tomuto zákonu,
b) je uveden v Katalogu odpadů jako nebezpečný odpad, nebo
c) je smíšen nebo znečištěn některým z odpadů uvedených v Katalogu odpadů jako nebezpečný.
(2) V případě, že se původce odpadů nebo oprávněná osoba domnívají, že odpad uvedený v odstavci 1 písm. b) nebo c) nebo nebezpečný odpad po úpravě nemá žádnou z nebezpečných vlastností a mají v úmyslu s ním nakládat jako s odpadem kategorie ostatní, jsou povinni požádat pověřenou osobu podle § 7 odst. 1 o hodnocení nebezpečných vlastností. V případě, že má Česká inspekce životního prostředí (dále jen "inspekce") důvodnou pochybnost, že původce odpadu nebo oprávněná osoba odpad správně zařadili, může původci odpadu nebo oprávněné osobě rozhodnutím uložit povinnost požádat pověřenou osobu podle § 7 odst. 1 o hodnocení nebezpečných vlastností odpadu.


Příloha č. 2
Seznam nebezpečných vlastností odpadu

H1 Výbušnost
H2 Oxidační schopnost
H3-A Vysoká hořlavost
H3-B Hořlavost
H4 Dráždivost
H5 Škodlivost zdraví
H6 Toxicita
H7 Karcinogenita
H8 Žíravost
H9 Infekčnost
H10 Teratogenita
H11 Mutagenita
H12 Schopnost uvolňovat vysoce toxické nebo toxické plyny ve styku s vodou, vzduchem nebo kyselinami
H13 Senzibilita*
H14 Ekotoxicita
H15 Schopnost uvolňovat nebezpečné látky do životního prostředí při nebo po odstraňování

První podmínka je, nedeklarovat baterky jako ODPAD!, ale jako zboží.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
vždyt jsem psal v předchozím příspěvku, že se na celnici řešilo jak stanovit
hodnotu použitého zboží. A kam zařadit LTO články .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Zřejmě bude muset podepsat smlouvu s ECOBAT či REMA, ta na stránkách uvádí, že v rámci své konzultační činnosti nabízí zprostředkování individuálních registraci do Seznamu výrobců průmyslových baterií a/nebo akumulátorů na Ministerstvu životního prostředí, kde zřejmě bude muset být registrován. Snad půjde recyklaci odbýt jen jednorázovou platbou dle množství aku.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:.... že by dovoz pod hlavičkou firmy kde pracuje.......
Opět jsem škarohlíd. To ta firma dobrovolně převezme záruky, manipulaci, skladování, administrativu, nedej bůh kdyby se to řešilo jako dar, tudíž vnitřně vystavit doklady o použití k odvodu DPH, darovací daň a opět smlouvy v tomu. atd. Dovedu si představit, že by se stali jen spedicí, ale brát na sebe takovéto břemeno, no nevím. Nebudou chtít zaplatit záruky, manipulaci, skladování, administrativu desítek smluv?
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
tohle nevím, ale s FCC jsem v kontaktu a příští týden budu vědět víc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od rottenkiwi »

No keď ešte nejaké baterky zostali, tak by som zobral 16 kWh
a ak už ich veľa niet, tak aspoň 8 kWh.

Lenže ešte sa pravdepodobne bude platiť aj za dopravu na SVK,
tak aj to treba nejako zakalkulovať.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od vla »

.....Tak co Vlastně VLA kritizuje a co mu vadí ? Chce VLA zachovat stávající stav bez
možnosti nějaké změny ?..... Vadí mi na to tom počet radilů jak to vše spravedlivě rozdělit. Nic jiného za tím není třeba hledat. Pakliže to někdo konkrétní dokáže zrealizovat jistě to dokáže i mezi zájemce rozdělit a nepotřebuje k tomu spoustu chytráků. O jejich kvalitách, či opravdovém cíli rad možná svědčí i to, že všichni navrhují nějaký způsob dělení kořisti, ale ....................NENAŠEL................ se ani jeden jediný, co by nabídl pomoc s realizací. To myslím vypovídá za vše.
Nemám rád tenhle stát.
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od pkougl »

Zdravím, taj jak uzrává čas tak mě tíží že jsem se nechal strhnout čtením požadavku různých členů a vystřelil žádost o mraky kilovathodin, čekal jsem že mě někdo hned ukamenuje o nono napřímo nic, trochu jsem chtěl ztrhnout diskusi o nějakém klíči či pravidlu přidělování které ale asi vůbec není snadné či spravedlivé určit. Svojí žádost stahuji dolů.
Mohl bych nabídnout třeba funkci pokladníka. Jenže narovinu nevím jestli jsem k tomu kompetentní nebo kdo je k tomu kompetentí z pohledu důvěry? s členy se až na vyjímky neznám a s penězi je to vždycky o důvěře. Sice sem ze středních čech a mohl by mi přijít relativně kde kdo rozbít ústa ale...
Rozhodně bych rád pomohl (byť i technicky poskytnutím měřáku vnitřních odporů HIOKI tušim BT3554, měřením bat - záleží na lokalitě )
Pavel
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

kyocera píše:Zdravím,
Přemýšlel jsem o tom, co napsal mobilík. ... Ale trochu Jsem v rozpacích, že se objeví někdo jen s jedním jediným příspěvkem a V tom jediném příspěvku žádá 30kWh. Tak pravdu má i mobilík. Takže by se měli ostatní vyjádřit co s tím. Zda udělat strop na kWh ? A kolik ? .... Tak když tak se vyjádřete k těm otázkám co naznačil mobilík. Tedy zda nějaký strop a kolik kWh strop ? A jak demokraticky zvýhodnit ty, kteří hodně přispívají svými příspěvky do fora ? Jak píše mobilík.
Takže pro ty méně vnímavé z nás uvádím citát kyocerova příspěvku, kdy uvažuje o limitech a vysloveně nabádá ostatní, aby se vyjádřili, já konkrétně nabídl jisté technické postupy, jak limitů docílit, protože nějak se ty baterie rozdělit musí. Ale jasně jsem řekl, že demokracii bych do toho netahal, je jeho výsostným právem rozdělit to dle uvážení podle zcela libovolného kritéria.
Pokud jde o výpomoc, nějaké nabídky jsem zde již zaznamenal, též se rád zapojím, jen si nemyslím, že by kufr mého O1 kombi a dva multimetry bylo něco, čím bych mohl nějak významně přispět. Pokud se mýlím, rád pomohu.
mart.fish
Příspěvky: 165
Registrován: pát srp 15, 2014 9:11 pm
Reputace: 2
Bydliště: okolí Kladna

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mart.fish »

Zdravím, jelikož jedu asi na skoro nejstarší technologii článků a to NiCd, tak bych se také hlásil do houfu:-) Dííík
4800Wp ,2xregulátor Schneider Conext MPPT 60/150, Xantrex XW8048+, LiFePo4/180Ah
Ma007
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 23, 2017 3:27 pm
Reputace: 0

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Ma007 »

Zdravim pani, ak by nieco zostalo rovnako sa hlasim o par kWh. Aj takych 5 kwh potesi. Viem pomoct s dopravou v ramci SR, mozno i prevoz CR->SR
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Dva lidé už pomoc nabídli. Jeden je FCC s dopravou a psal jsem 2x , že
děkuji a dál jsem kladný bod . Druhý člověk byl mobilík ohledně kontroly
Papírů. Tak jsem psal, že by byl nezávislý revizor všech účtů , tedy kontroloval
I věci které bude proplácet pokladník ze společných peněz. Nejdůležitější osoba
Je nezávislý pokladník a ten se zatím nepřihlásil a tak bych potom
někoho oslovil přes SZ až to bude aktuální.
Jinak všechny lidi vnímám stejně a rozumím tomu, že každý má nějaké
Přání s nějakou svou vlastní ostrovní realizací. A až přijde na lámání chleba, tak
By se sečetlo jaký je požadavek a jaké jsou jsou skutečné možnosti.
Ještě jsem uveřejnil jednu věc a ta asi hodně lidem unikla. Tak to napíši
Víc otevřeně. Uvedl jsem informaci, že u nás v čr výrobci elektrobusů
Používají 18650, LIFEPO4 a LTO. Touto informací říkám, podívejte se do
Vyhledávače, kde se jaké elektrobusy u nás vyrábí. V jakém místě.
A zamyslete se nad tím, jestli tam někdo z Vás nemá možnost zajistit si
Sám použité aku alespoň sám pro sebe. Není reálné, že by jich bylo tolik, že
By mohl zajistit pro někoho dalšího, protože elektroautobusů se u nás vyrábí
Velice Málo. A ty potom provozuje DP.
Ale pokud někdo dokáže něco z této informace vytěžit a zajistit něco
jen sám pro sebe tak I to má svůj význam. A vůbec nevadí, že ve výsledku to
bude třeba jen jeden jediný člověk, který to dokázal jen sám pro sebe zajistit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od petrs »

abrams píše:Zdravím ,

....
Ke způsobu či metodě rozdělování , či kdo má na kolik kWh nárok :
- prvně , kdo dřív přijde , dřív mele . Samo o sobě jasné a přijímané pravidlo .
....

Elektronům zdar *sun*
youda píše:Ahoj Kyocero,


...Styděl bych se, "stát ve frontě" na baterie zdarma před člověkem, který je třeba těžce nemocný, bez zaměstnání, v důchodu, na vozíku, nebo živí pět dětí a počítá každou korunu. Pro takové lidi mohou Tvoje baterie představovat rozdíl mezi bídou a slušným životem. ...


Youda
rottenkiwi píše:No keď ešte nejaké baterky zostali, tak by som zobral 16 kWh
a ak už ich veľa niet, tak aspoň 8 kWh.

Lenže ešte sa pravdepodobne bude platiť aj za dopravu na SVK,
tak aj to treba nejako zakalkulovať.


Pokud se podari dotahnout celou zalezitost do zdarneho konce a poradi zajemcu bude mit vliv na uspokojeni pozadavku,dovolil bych si pustit pred sebe rottenkiwiho-splnuje neco z vyse uvedeneho...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Zajoch
Příspěvky: 43
Registrován: stř čer 29, 2016 12:04 am
Reputace: 1

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Zajoch »

petrs píše: Dovolil bych si pustit pred sebe rottenkiwiho-splnuje neco z vyse uvedeneho...
Pod to se podepíšu. ;)

Zároveň bych taky nabídl pomoc s převozem ČR -> SR a teoreticky i s rozvozem po SR. Možno i nějaký skladovací prostor v moravskoslezském kraji na další kroky. Stačí se ozvat a nějak se domluvíme. :twisted:

Edit: Plus sem student, takže mám hromadu času. Kdyby byla potřeba pomoc, tak se dobrovolně hlásím :)
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
ještě jsem zapomněl v předchozím příspěvku , že rottenkiwi se nemusí bát, přesunu
jeho žádost o 16kWh na začátek seznamu. A pokud by s tím ostatní souhlasili,
rottenkiwi by byl zproštěn platby. To znamená, že bychom každý uhradili něco málo navíc
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od marko250 »

Tihleti už tyto články po sedmi letech provozu v autobusu oficiálně prodávají: http://www.evlithium.com/Lithium-Titana ... O/523.html
LTO.jpg
LTO 2.jpg
LTO 3.jpg
LTO 4.jpg
S funkcí pokladníka pro ČR bych neměl problém,ale až po té co bude stanovena cena za 1ks.Pak si dovedu představit,že vyberu od každého zájemce patřičnou sumu ,dle kusů co bude chtít.Závazně stanovím termín a pokud na mém soukromém účtu(M-Bank) nepřistane daná odpovídající částka(podle nicku),tak bude člen vyškrtnut a nabídnuto dalším co na ně nevyšla řada.Pak mohu vybranou částku poslat ,kam bude třeba v rámci ČR.Pro zahraniční(SK) není M-Bank zrovna kurzově příliš nakloněná,to jsem vypozoroval ze svých plateb,takže tady asi spíše Fio či něco jiného,částka bude požadována v CZK.Pokud budu muset posílat do zahraničí,je také potřeba počítat s kurzem M-Bank- SEPA a Swift: https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... anici.html
Pokud zemřu bude to řešit má žena(převod na kyocera).Žádné záruky zboží s vrácením obnosu nedržím.Sklad nedaleko Ostravy(u mě doma) není problém,rozvoz neřeším(dojedete si).

To jednotlivé měření je absolutní hloupost,vždyť se jedná o necelých 17 000ks a stejně se to musí zaplatit a následně vybrat od zůčastněných.Navrhuji ponechat zálohu 1000ks na případné výměny s tím,že si dopravné zajistí "reklamující".Případné velmi slabé kusy se mohou rozdat na pokusy pak,či odevzdat do elektro odpadu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Matess »

možná by nebylo špatné na tohle udělat transparentni účet ve FIU - je to zdarma
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

Ano odporucam to. Ked som organizoval celoslovenske zrazy VW klubu, kde bolo okolo 500 ludi, tak vsetky peniaze boli na novom ucte mimo sukromneho.
Nieje dobre miesat sukromne s cudzimi peniazmi. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
jak píše Marko, ano to je ten cylindrický článek 30Ah. Asi by stálo za to získat informaci
za kolik je tam použité v číně na uvedené adrese prodávají. Jestli je cena podobná jako na ALI ?
Už ale ta doprava co nabízí FEDEX, DHL, to jsou spolehlivé, ale drahé dopravní společnosti.
Lodní doprava co nabízí, nemusí být drahá.
A co se týče funkce pokladníka, vybírání zálohy, zatím bych počkal jak dopadne odpověd z USA.
Ale je dobré, že Marko 250 pomoc nabídnul. Děkuji.
Peníze jak to zatím konzultuji s FCC by se do zahraničí neposílali. A za skladové místo kontejneru
po proclení by se neplatilo. Souvisí to s pomocí FCC.
Měření vnitřního odporu také nabídnul jako pomoc Ron.
Naposledy upravil(a) kyocera dne ned kvě 13, 2018 10:19 pm, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od josse »

Ahoj, původně jsem nechtěl vůbec odepisovat, zatím se chci držet směrem LiIon, ale zařaďte mě na úplný konec seznamu. Kdyby to někdo vzdal ať vám to všem ostatním klapne, žádné nepotřebuji, ale v nejposlednějším možném okamžiku, až je nikdo chtít nebude, jsem ochoten odebrat "nula" až 920 článků v násobcích 23x.

S LiIon se totiž docela dobře shoduje ta vybíjecí charakteriska při 14S vs. 23S LTO. Pro spoustu z vás jak jsem tak četl jednotky kWh se to bude zdát hodně těch 60 kWh, fakt mě berte jen jako pojistku kdyby vám to mělo s dovozem nevyjít. Dovoz kontejneru s "nebezpečným" odpadem nebude nic snadného.

Při tomhle počtu 23S40P už je vnitřní odpor nedůležitý a tudíž se dají využít i horší kusy. Já můj (zatím) poloostrovní systém směřiji právě ke kapacitě 40-60++ kWh.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek