Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Nezařaditelné
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od rva »

Když je změřitelné, že parametry neodpovídají, tak musíme reklamovat. Na Ali je to bez problému, Ali v případě sporu (alespoň v mém případě) vždy rozhodl v můj prospěch a dostal jsem peníze buď zcela, nebo částečně zpět. Když je něco moc levné, tak už předpokládám, že parametry budou horší a pro můj účel snad dostatečné. Ale když si vyberu dražšího prodejce, tak z parametrů neslevím. Reklamace mám na baterie nabíjecí/nenabíjecí (kapacita), led světla (spotřeba). Články LiPo vždy v pořádku.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od kodl69 »

Mám jinou zkušenost, TO247 jsou obroušené a nový nápis vypálen laserem, přibodovány nové, tenké vývody. Že se jim to může vyplatit. Ale to člověk zjistí, až to má v ruce, a než to proženu měřákem, je kolikrát doba na dišputace pryč, a už můžu jenom nadávat.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od trud »

Aby som bol konkrétny....fake LG HG2 ..skúsený dvaja predajcovia..obaja kapacita tak 60%.
Store:
Mickey Electronic
Store:
Minnie Electronic
A zopár posledných dodavok kde bolo všetko 100% ok:

Store:
liitokala Official Store - 18650 Panasonic 3400mAh

Store:
Lucky Electronics Store - LG E1 3200mAh

Store:
Lanzhd Official Store - Lanzhd 2600mAh...velký počet...prekvapivo všetky ok...daju sa aj po 1,6 eura, podla mna daka licencna výroba Samsung 2600..rovnaka krivka vybíjania.

Store:
Lanzhd Official Store - Panasonic 3400mAh

Store: Lucky Electronics Store - LG E1 3200mAh

Store: LiitokalaVariCore Store - LG D1 3000mAh

Store: liitokala Direct Store - Panasonic 3400mAh

Store: VariCore Official Store - Panasonic 3400mAh

Store: LiitoKala Official Flagship Store - LG D1 - 3000mAh

Store: Shop1719017 Store - Panasonic 3400mAh

Store: XL-Electronics store - LG D1 3000mAh

Neviem ci vsetky obchody este funguju...toto je zopar co som objednal a prešli testom kapacity.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od kybos »

kodl69 píše:Mám jinou zkušenost, TO247 jsou obroušené a nový nápis vypálen laserem, přibodovány nové, tenké vývody. Že se jim to může vyplatit. Ale to člověk zjistí, až to má v ruce, a než to proženu měřákem, je kolikrát doba na dišputace pryč, a už můžu jenom nadávat.
Podobným způsobem, kdy jsem předem věděl, že nakupované zboží je mimotolerantní, jsem ještě za totáče nakupoval rezistory, které měly jinou hodnotu, než seřizovač na lince zamýšlel a vyhnuly se tak i procesu značení součástek, jelikož neprošly sítem měření. Rozměřil jsem je do řady E12 a plní svou funkci dodnes znamenitě.
S aktivními prvky je to ale o poznání horší, jelikož jejich využitelnost je v případě mimotolerantních vlastností podstatně horší (pokud vůbec nějaké uplatnění najdou). Je to tak zejména proto, že parametry takto prodávaných prvků nejsou mimo toleranční pásmo o několik procent ale často o jeden nebo i o několik řádů.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od kodl69 »

to není ten případ, oni prodávají jiný tranzistory, než co mají nově napsaný, Rdson o řád vyšší, někdy nevyhovuje Uds, na to nemám zatím žádnej měřič. Prostě to tam nekupuju, a kupuju u seriózních prodejců, což podle mě není třeba GME...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od kybos »

Když potřebuji mít jistotu, tak nakupuji v TME, ale tam jsou ceny spíš z opačného konce cenového rozpětí. Na druhou stranu vše, co jsem tam koupil, bylo v mezích přípustných tolerancí.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od solárník »

No kluci, některé vaše příběhy nejsou zrovna optimistické. Já většinou beru GES. Nebo Farnell, pokud to má být k něčemu.
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od Viktor X »

kybos píše:Knoflíkové baterie jsem kupoval na ebay od prodejce, který měl v době nákupu 99,8 % positive feedback a 2146 prodaných blistrů baterek. Teď už má jen 98,2%. Se stejným "úspěchem" jsem z číny nakoupil NiMH baterie do foťáku, LiIon baterku do vysavače, LiPol do mobilu, LiIon do navigace. Cena v Číně byla vždy lákavá (kolem třetiny ceny u nás), doprava zdarma (nebo levnější než u nás) ale kapacita článků nikdy nepřesáhla 10% deklarované hodnoty. Vysavač běhal pět minut po plném nabití místo hodiny, LiPol v mobilu nevydržela ani den (originál 10 dnů) a navigace nevydrží ani uspaná do druhého dne. Solární LED osvětlovací těleso s LiIon aku po dni plném slunce vydrží svítit půl hodiny místo uváděných šesti hodin. Kvalita tedy není evidentně závislá na typu a rozměru nakupovaného článku a ani na uváděné spokojenosti s prodejcem. Akumulátory jsem nakupoval z různých distribučních kanálů a společný byl pouze jeden parametr: Made in China. Jediný akumulátor, který jsem v Asii nakoupil a dosud má deklarované parametry byl typu 18650 jako součást kapesní svítilny CREE. Ten byl ale z Hongkongu.
Sakra, ty jsi smolař, já mám zkušenost opačnou. Říkal jsem si, že nebudu riskovat a Li-On baterii do Roomby koupím na eBay z DE, ale baterie (černý plast) co přišla po krátké době nabíjení vyhodila chybovou hlášku, asi problém s teplotním čidlem (termistor nesprávné hodnoty?). Řekl jsem si, že změním výrobek a objednám od jiného prodejce modrou ve fólii, opět eBay z DE - ale přišla zase černá v pevném plastu a zase vykazovala chybu. Tak jsem se namíchnul a obědnal modráska z alíka 6Ah za $47.69 a super, šlape jako hodinky, mám dojem, že po ca hodině a dvaceti minutách testu jsem ho raději ručně vypínal, aby se aku zbytečně nevysosal.
Totéž baterie z Alíku do Bloetooth navigace a mobilu, ale tady jsem nebral nejlevnější ale volil značkové Pisen, šlapaly super. Zato aku do kompaktu Sony (eBay) jsem vzal nejlevnější nabíječku se dvěma bateriemi za ca 200,- a jedou na ca 75% originálu, což je za ty prachy super.
LiOn aku "rádoby 4400mAh"do noťasu Acer z alíku za $16.16 též celkem v pohodě, jen kapacitu vůči originálu nemohu posoudit (dostal jsem s mrtvým aku).
Knoflíkové články vícero rozměrů do hodinek jsem neměřil, ale jestli mi ty nejlevnější, co jsem koupil (plato 2o kusů AG3 za $1.06 , plato 1o kusů AG4 za $0.67) pojedou místo 5 let jen 4, což zatím tak vypadá, budu za ten nepatrný peníz (za doslova identické chce větnamec odnaproti asi 20,- za kus) naprosto spokojený.
Jen jsem ještě neobjednával žádné AA, když jsem viděl ty rozpárané kousky na youtube, co měly uvnitř AAA dosypanou pískem, nějak jsem ztratil chuť experimentovat; do staršího foťáku, co jsem předal holce, jsem raději koupil u nás NiMh GP ReCyko+ Pro Photo Flash series, po zkušenostech noname vs. Panasonic či GP, byť je to tak 10let zpátky. Původně ty noname měly dokonce o něco větší kapacitu než ty značkové, ale do roka lehly do kopru.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od trud »

Ked sme pri tom aliexpresse dnes som nasiel pekné wifi meracie zariadenie..možno sa to dakomu hodí kto má batériu dakde mimo dom (ja garaž) stačí dať wifi display dakde do domu, len dúfam že tá wifi ma dosah aspoň 15m :-).
https://www.aliexpress.com/item/DC-120v ... 262.2wph3A
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: Nákupy z Ali a nehrozí konec nákupům z ALI ?

Příspěvek od Jozef51 »

Pridam aj svoje skusenosti s Aliexpresom. Prave som domeral zasielku MOSFETov 20ks
https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 0.0.oNIp1y
a som velmi spokojny. Rdson vsetkych tranzistorov medzi 10.5 a 11.5mOhm-u. Nutne ale priznat, ze niektore zasielky boli cira katastrofa. Najma prva. To som este necital odporucanie od kodl69 a nemeral. Zasielku som odsuhlasil a pri merani - Rdson bolo desatnasobne vacsie ako katalogove. Samozrejme po odsuhlaseni uz nie je ziadna sanca na napravu a treba zabudnut...
Odvtedy vsetky tranzistory premeriavam. Vynikajuce boli HY4008 - tie sa vo velkom pouzivaju pri amaterskej vyrobe menicov DC AC - videl som s nimi menice az do 15kW. Dobre boli IRFB4110, IRFB4321. Reklamoval som niekolko zasielok (asi styri) kde Rdson bolo 2 az 4x vacsie ako katalogove. Kluc bol jednoduchy. Rdson je 2x vacsie, tak chcem vratit polovicu ceny... 4x vacsie, vratit 75% ceny. Pri reklamacii treba fotografie a vysledky merania. Zatial mi Aliexpress vzdy vyhovel.
Pri merani nastavim Ugs na 10 az 12V a nastavim prud tranzistorom 1A. Napatie Uds v milivoltoch Vam da priamo odpor Rdson v miliohmoch. Treba dost dosledne eliminovat ubytok napatia na nozickach tranzistora. Odpor jednej nozicky puzdra TO220 je cca 2mOhmy co napr. pri IRFB4110 moze riadne znehodnotit meranie.
Tranzistory aj tie horsie sa daju pouzit v zapojeniach kde dany parameter nema na funkciu podstatny vplyv. Pouzivam napr. MOSFETy z Rdson 20mOhm v desulfatore. Ze je 4x vacsie ako katalogove nevadi. V originalnom zapojeni je pouzity tranzistor s Rdson 200mOhm takze ten 'zly' cinsky mimo tolerancie je vlastne vynikajuci omnoho lepsi ako originalne pouzity (a pri prevadzke je Cinan studeny).

Takze na zaver - tranzistory z Ciny sa daju pouzit. Treba merat a korektne! ked je tranzistor zly reklamovat. A ked je dobry s podakovanim zaplatit. I cinsky obchodnik musi z niecoho zit a myslim, ze chceme aby dodaval dobre veci za dobru cenu i v buducnosti.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek