Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u Brna)

Hledáte schopného elektrotechnika, programátora, návrháře projektů, montéra, realizátora vašeho projektu nebo někoho jiného? Máte volná pracovní místa, hledáte lidi.
Odpovědět
veronik
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 10, 2017 2:47 pm
Reputace: 0

Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u Brna)

Příspěvek od veronik »

ahoj, v červnu se budu zabydlovat do maringotky bez napojení do ES :yes: ráda bych poptala někoho, kdo by mi pomohl od navržení až po instalaci FVE *sun* bydlím kousek od Blanska. díky moc za reakce! veronika
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u B

Příspěvek od volente »

Bez DS to bude v zimě trošku náročnější, asi bude potřeba centrála a hlavně velká kázeň ve spotřebě. Jinak v Blansku jsem 1x až 2x týdně tak se na to můžeme podívat. A chtělo by to víc informací o plánovaných spotřebičích. Řešit se to dá ale jako vždy jsou peníze až na prvním místě. Takže nějaká informace o finanční představě by byla také účelná. Cest je mnoho a cíl je stejný.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u B

Příspěvek od mobilik »

Presne tak treba zaklad a to su financie.
System pojde, ale zima bude kruta.
Pozerat telku pri centrale typujem ze to bude tak...
Ale nastastie zima nieje dlha a kym si zviknete, pomynie. ;-)
Leto je pohoda, ale aj tam treba trosku z rozumom vyuzivat energiu, kedze predpokladam ze sa nebude jednat napr. o 4kWp elektraren.
Takze ideal urcit kolko financii sa najde a nieco vymyslime. Daju sa pozhanat aj baterky aj panely bazarove a tu na fore je spusta sikovnych chlapikov ktory radi pomozu. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
veronik
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 10, 2017 2:47 pm
Reputace: 0

Re: Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u B

Příspěvek od veronik »

moc oběma děkuji za ochotu, dnes se mi podařilo sehnat někoho ze svého okolí, kdo zná někoho...:) kdyby to náhodou neklaplo, ráda si vás ponechám v záloze! přeji samé slunné dny :))
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pomoc od navrhu po instalaci FVE maringotka Blansko (u B

Příspěvek od kodl69 »

Jestli to nejsem já... Máš SZ
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek