1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
devrosx
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 21, 2017 10:53 pm
Reputace: 0

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od devrosx »

mati píše:Nazdar,

také mě zajímalo , na co je konektor u GF-SUN-1000G2 - vznesl jsem dotaz u prodejce ( i4wifi ) a bylo mi sděleno , že možnosti použití testují a až budou mít výsledek , že dají vědět! Jsem tedy zvědav , co z toho vyleze.Viz. níže:

((děkuji za vaši zprávu.

Vezme měniče, kterou máte u sebe je obohacena o tento konektor, který v budoucnu bude umožňovat vzdálené sledování výroby elektřiny. V tento okamžik však zařízení pro propojení s měničem začínáme testovat a proto ještě není ověřeno, zda je tento přídavný modul funkční podle našich představ a není připravena dokumentace, berte to prozatím jako příslib budoucích možností.

Jakmile budeme schopni dodat vám zařízení a návod, jako tento konektor využít, budeme vás o tom informovat formou oznámení na našich webových stránkách. ))


Igy píše:Kamera je najrychlejsie riesenie bez nutnosti znalosti "programovania" a integracie zariadeni :D . Cielovy stav je taky ako popisujes, mat data dostupne cez net. Samotny invertor ma nejaky com port, len nikde som zatial nenasiel ziadne info k tomu.

ja to používám s wifi branou shine monitor s propojenim na domoticz ... píchne se to com port a jede to....
https://www.aliexpress.com/item/Wifi-Po ... .34.JHzPYW

jen jsem ho kupoval přímo s tím.. za zlomek ceny...
mělo by s tím fungovat i něco takého ...http://www.ebay.com/itm/262461662852
ale muselo by se to vozkoušet jakej to má protokol
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od kodl69 »

zase nějakej krám, co posílá tvoje data do číny, a apka, co potřebuje z neznámejch důvodů přístup do kontaktů, určování polohy a ke kameře... Něco podobnýho bylo u wifi termostatu, hned jsem to zrušil. Tohle mi do baráku nesmí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
devrosx
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 21, 2017 10:53 pm
Reputace: 0

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od devrosx »

aplikaci v mobilu nepotřebuješ, stačí se zaregistrovat na web ... každejch 5 minut to odesílá hodnoty
napětí v síti / napětí v panelech / a aktuální výkon...
nic víc to neposílá co jsem wiresharkem kontroloval, asi by to šlo i bez odesílání jen přes serial kabel a rozluštění jejich protokolu kdyby byl čas a síla...
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Tak už sa blížim do finále oficiálneho prihlásenia mojej FVE. Nie je to raketová veda, aj keď si viem predstaviť aj jednoduchší proces :)

Postup v mojom prípade:

1.Žiadosť o pripojenie malého zdroja do 10kW na distribučku. Západoslovenská distribučná ma na to online formulár. K žiadosti je potrená zakreslená schéma zapojenia (dá sa použiť všeobecná z netu), list vlastníctva budovy na ktorej bude umiestnená FVE (opäť net), snímku katastrálnej mapy na ktorej je zaznačený objekt (opäť dostupné na nete) a vyhlásenie o zhode na menič, ktorý sa má použiť (v mojom prípade stiahnuté z i4wifi).

2.Distribučka vám následne zašle zmluvu o pripojení zariadenia na výrobu EE do distribučnej sústavy spolu s podmienkami, ktoré je potrebné splniť. Tú stačí podpísať a poslať naspäť. Zároveň je možné požiadať o bezplatnú montáž hlavného rozpínacieho miesta v prípade výpadku EE HRM čo v mojom prípade nie je potrebné lebo samotný menič spĺňa túto požiadavku. Vpodmienkach je okrem iného uvedené aj na ktorú fázu sa má FVE pripojiť ak sa jedná o 1 fázové riešenie.

3.Až potom by sa mala FVE zrealizovať a následne 10 dní pred jej uvedením do prevádzky dodať distribučke ďalšie podklady ktoré sú:
- Vyhlásenie o zhode na menič
- Potvrdenie o odbornej montáži autorizovanou firmou podľa zákona 309/2009 – toto je údajne potrebné len ak si bude žiadateľ uplatňovať nároky na zvýhodnené výkupné ceny/podmienky, inak vraj stačí revízna správa.
- Dokumentáciu skutkového vyhotovenia
- Revíznu správu a
- Potvrdenie od vášho dodávateľa EE že prevezme za vás zodpovednosť za odchýlky – treba požiadať na separé tlačive aktuálneho dodávateľa ktorý by to mal obratom potvrdiť (v mojom prípade ZSE).

Celé mi to zabralo cca 3 týždne a zatiaľ, okrem revíznej správy a poštovného, som nemal žiadne extra náklady. Momentálne som odoslal všetky podklady z bodu 3 na distribučku a uvidíme čo as bude diať. :roll:
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Tak od pondelka 13.11 už fičím oficiálne a verím že legálne čisto. Dnes som posielal, verím že poslednú formalitku, oznámenie o začatí prevádzky zdroja na URSO. Elektromer zatiaľ menený nebol, ale to ma netankuje, pretoky ak sú, tak len minimálne a teraz už legálne :D :D A k tomu nám ešte včera a dnes tak krásne svieti *sun* že aj *batt* sa podarilo doplna dobiť.
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Dnes vyrobenych 100kwh od zaciatku roka. Som zvedavy ake cisla to bude davat pocas leta :-)
Přílohy
Snímka obrazovky 2018-04-01 o 10.20.22.png
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od marko250 »

>Igy -můžu Tě poprosit o změření účinnosti měniče při třech využití výkonu+nulovou a vepsání sem,díky : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 2&start=40
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

marko250 píše:>Igy -můžu Tě poprosit o změření účinnosti měniče při třech využití výkonu+nulovou a vepsání sem,díky : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 2&start=40
Marko, nie je mi celkom jasne co a ako mam zmerat. Presiel som si aj dane vlakno a nie som o moc mudrejsi :-) Vies mi dat navod pls?
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od marko250 »

Nic složitého až budeš mít nabité baterky tak jen změř spotřebu měniče na prázdno(bez odběru do domu),pak třeba se 100W zátěží ,pak 500W a nakonec maximum co ještě měnič dá z baterky.Zároveň proměřuj napětí na baterce a průchod proudu z ní ,stačí klešťákem.Ten výkon za měničem se dá orientačně změřit watmetrem do zásuvky. Takže pokud bude watmetr s nějakou zátěží (pájka,el.topení,konvice)ukazovat 100W a na baterce v tu chvíli naměříš 26V a 6A ,tak pak dokážeš určit s jakou účinností měnič pracuje,konkrétně takhle by to bylo 100W na výstupu z měniče (AC strana)- 156W(26Vx6A) na straně vstupu do něj.Jednoduchým vydělením 100/1.56=64.1% je známá účinnost.Samozřejmě to je s GTi trochu komplikované,jelikoš je stále na síti,ale pokud nepřekročíš jeho výkon a budeš mít nabité baterky ,tak by to šlo v pohodě.Panely odstav ať to neovlivňuje vstup do měniče.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

No ja momentalne ficim bez bateriek, vsetko co vyrobim ide rovno do spotreby. Podobny pokus som robil este na zaciatku - vid predchadzajuce prispevky. Vychadzalo mi to na rozdiel 10-15%, cim vacsi odber tym bol rozdiel mensi = lepsia ucinnost.
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Prvá MWh cez 1kWGTI vyrobená. Dá sa povedať že do roka a do dňa :yes:
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
skiam
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 07, 2016 10:11 am
Reputace: 1

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od skiam »

Ahoj Igy
Ako po roku co sa tyka zoficialnenia tvojej elektrarne? Vsetko v poriadku? Ci boli nejake dodatocne papierovacky, navstevy uradoc, pripadne problemy? Dik.
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Vsetko prebehlo OK. Som oficialne vyrobcom, takze pretokov do siete a kontol sa bat nemusim :-) Cely proces pripojenia chce trochu byrokracie, ale da sa to z pohodlia domova bez nutnych osobnych navstev. Ked nepocitam cenu reviznej spravy a vlastny cas, tak cely ten cirkus je v podstate bezplatny. Jediny zadrhel u man bola chybajuca projektova dokumentacia, tak som si ju vyrobil a vsetko bolo OK. Ak by niekto potreboval, pokojne poskytnem ako vzor :-)
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od ixo »

Ahoj, fičíš teda bez batérií a to je aj dôvod, prečo máš gridfree menič a schválené pretoky do verejnej siete? Batérie nemáš? Pýtam sa preto, že bežím na ostrovnom systéme s batériami, ale zaujímajú ma pre budúcnosť aj iné riešenia.
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Igy »

Mal som aj baterie, ale tych som sa zbavil, lebo v podstate neboli vyuzite. To co som vyrobil som hned aj spalil. Tazil som kryptomeny, este donedavna mi to sluzilo ako super nahrada baterky. Pri dnesnych cenach kryptomien je to vsak pase. Zaroven mam menic s limiterom, takze nejake velke pretoky nehrozia, ale chcel som to mat postavene legalne ciste. Takze teraz som uz odstasvil limiter, a vsetko co sa vyrobi bud spalim, alebo pretecie do siete. Za pretok sice nedostanem nic, ale to ani nebol moj ciel.
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od rasto1 »

Igy píše:M. Tazil som kryptomeny, este donedavna mi to sluzilo ako super nahrada baterky. Pri dnesnych cenach kryptomien je to vsak pase.
Ked sa pozries na dnesne hardwerove moznosti a vykupne ceny stale to vidis ako no way to go?
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od lubomirz »

co su dnesne HW moznosti ked rtx3080 a 3090 este nikto v ruke u nas nemal a Navi2 su este dva mesiace daleko od realnej dostupnosti ?
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Reputace: 1
Bydliště: Moravská Třebová

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od Dolfinho »

Igy píše:Mal som aj baterie, ale tych som sa zbavil, lebo v podstate neboli vyuzite. To co som vyrobil som hned aj spalil. Tazil som kryptomeny, este donedavna mi to sluzilo ako super nahrada baterky. Pri dnesnych cenach kryptomien je to vsak pase. Zaroven mam menic s limiterom, takze nejake velke pretoky nehrozia, ale chcel som to mat postavene legalne ciste. Takze teraz som uz odstasvil limiter, a vsetko co sa vyrobi bud spalim, alebo pretecie do siete. Za pretok sice nedostanem nic, ale to ani nebol moj ciel.
Co nějaké aktuality z provozu a výroby?
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
gadzius
Příspěvky: 56
Registrován: ned zář 20, 2015 7:45 pm
Reputace: 0

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od gadzius »

Tiež by ma zaujímalo.
Zapojil som rovnaký menič GTI SUN-1000G ako Igy, ale zatiaľ bez papierovania.
Teraz mám obavu, ohľadom pretokov do DS.
gabulya
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 13, 2021 8:02 pm
Reputace: 1

Re: 1kW Gridfree FVE RD Bratislava

Příspěvek od gabulya »

ja teraz riesim tak isto s GTI SUN-1000G a uz mam od zsdis zmluvu a suhlas, ze mozem zacat vybudovat

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek