Balancery pro LiFe - MAX921

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Ano výkonnější tranzistory jsou už cenově drahé a proto jsem je neuváděl.
I firma NEXPERIA má v nabídce výkonnější a dražší. Ale tranzistor ultra nízký Ugate
S cenou za 3Kč se sám nabízí k využití. I když ho odzkoušený ještě nemám a
je teprve na cestě.
Že by tam bylo např. 5 samostatných tranzistorů na konci, každý se svou
Zátěží odpory a s tranzistory spojené jen na vývodu gate jako jedno buzení
Pro všechny by ničemu nevadilo.
Ještě bych dodal, že také sám uvažuji o nějaké realizaci a uvažuji tak,
Že by mělo být jedno univerzální obvodové zapojení pro aku LTO, LIFE i li-ion.
Tedy jen výměnou několika odporů mít balancer potom pro všechny druhy aku
Se spotřebou do 50 mikroA v klidu.
S nastavitelným napětím pro balancování pro všechny druhy aku LTO, LIFE, li-ion ,
budˇ trimrem, nebo napevno odpory SMD.
Jediné součástky THT by na tom byly odpory paliče a případně víceotáčkový trimr.
Jinak vše ostatní SMD.
A příslušný počet balancerů by se jen odlamoval či střihal z delší desky podle požadovaných
Počtů kusů. Bylo by jedno, jestli někdo potřebuje 1ks nebo 7ks nebo 18ks.
Protože takový balancer nepotřebuje žádné pomocné měniče ani zdvojovače napětí
Pro napájení.
Pokud se použijí levné tranzistory s ultranízkým Ugate, které byly vyvinuty
Právě pro tyto aplikace.
Jen nevím, zda villcz je nějakým změnám v zapojení přístupný.
Naposledy upravil(a) kyocera dne čtv bře 29, 2018 2:07 pm, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od střídač_N »

kodl69 píše:....Ty lm385-1.2V jsou v sot23 tak levný, že by možná bylo zajímavý dát dvě do série,........
Je výhodnější použít přímo k tomu určenou LM285-2,5. Cena menší, trošku lepší rozsah teplot.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:.....A příslušný počet balancerů by se jen odlamoval či střihal z delší desky.......
Ano, takto si to představuji včetně volny tipu lithia. Komparátor, reference spínač, a to vše v metráži. Asi bych byl i pro spínač typů, případně propojky.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
v něčem se tedy se střídačem-N shodneme. Potom také na vstupu
Bych nedával vstupní konektor, sice ten na té fotce je podle katalogu pro
proud 20A, ale má svůj vlastní přechodový odpor který se uplatní .
Na vstup bych zapájel automobilové
pojistky v tom menším provedení. Na 12V přímo do DPS.
A nyní tedy to nedůležitější . Aby balancer byl obvodově
Shodný pro všechny aku, potřebujeme mít balancer už třeba od 2,3V LTO.
Napájený těmi 2,3V Musí být jiný OZ.
Vlastní zapojení dělám, až když nic nikde nenajdu. Vždy je lepší mít nějaké
Ověřené průmyslové zapojení a to když tak upravit. Zkusme se podívat na cenu
Max921 , podle mouser je to 141Kč. Zkusme se podívat na
cenu další OZ a to LMP2231 + cenu externí ref. 385 u mouser v dalším odkazu
co uvedu a jsme na třetinové ceně. Přitom nový obvod
OZ LMP2231 pracuje od 1,6V a má spotřebu 10 mikroA.
OZ LMP2231 Ve verzi A za číslicemi má lepší
Parametry jako verze B za číslicemi.. Externí reference má spotřebu také
10 mikroA. Máme tedy obvody levnější za 1/3ceny oproti MAX921 a s lepšími
parametry. Většinu dobrých zapojení stejně dávno vymyslel někdo jiný přede mnou.
Zapojení ze kterého tedy vyjdeme najdete pod velkým zeleným kulatým DPS na obrázku.
S nápisem Vyráběný omezovač s FET pro jeden (válcový) kondenzátor
Pod ním je schéma zapojení - omezovač s OZ a FET pro supercapacitor
Z toho vyjdeme a ten odkaz je zde.
http://robodoupe.cz/2015/superkondenzat ... ulatoru-4/
V tom zapojení pro supercapacitor je omezení jen pro 0,4A. Podle katalogu
Bych tyto tranzistory zatěžoval na 2 až 2,5A A a tomu přizpůsobil počet tranzistorů
A velikost zátěže. Tedy pokud se má navrhnout těch 10A.
Toto obvodové zapojení by potom vyhovělo pro všechny druhy napětí aku článků.
Jen by se měnily odpory v děliči či víceotáčkový trimr.
Potom by byl výsledek takový , že všechny součástky by byly na SMD, jen THT by byly
Velké odpory co by vyzařovaly ztrátové teplo a víceotáčkový trimr.
Já bych tedy navrhoval upravit uvedené zapojení tak, aby splňovalo požadavky
co nejvíce uživatelů všech druhů aku.Tedy pokud s tím villcz nebo ostatní souhlasí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od willcz »

Konecne se debata trochu rozjela a taky jsem se po 6 hodinach na dalnicich dostal k PC
napisu jen z ceho vychazim.
- ten MAX se mi tak nejak libi - kombinaci reference, komparatoru, nizke spotreby, nastaveni hystereze
- sam balancery potrebuju pro svoje baterky, mam to rozchozene na prvnich sade.
- tranzistor co ted mam proud 10A bez chladice zvladne
- kdyz uz to stavim to to delam tak aby to mohl vyuzit nekdo dalsi
- zasadni miniaturizace me netrapi, protoze pak stejen zabiraji misto odpory, chladic, atd.

ten tranzistor do TI se mi celkem libi, klidne bych jej pouzil, ale uz vidim jak maji dalsi stavitele pripominky o tom ze se blbe paji. (ono kdyby to byla na me tak je uplne vse SMD a nejvetsi odpor je 0603, ale opet by si to asi uz nikdo dalsi nepostavil).
Davat sadu malych T me nebere, bud mi muselo byt hodne odporu v zatezi, nebo by tranzistory musely mit nejaky maly odpor v serii aby tekl proud vsemi, coz je opet komplikace.

Jeste jsem premyslel nad variantou udelat desku na clanek, a odpor jen vytahnout jako dva fastony. odpory by pak byly primo na chladici. tady by to mozna s tim tranzistorem of TI slo udelat I bez stepupu, ale chtelo by to nejdrive vyzkouset.

Aktualni reseni je ale pro me dokoncene, udelam si druhou sadu a hotovo. Jestli ma nekdo zajem projekt dal modifikovat tak bez problemu poskytnu podklady do Kicadu. Uplne nemam potrebu delat dalsi prototypy pro dalsi verzi s jinym operakem. mozna tak vymenit tranzistor za jiny pokud vyhovi.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od střídač_N »

willcz píše:------------ale opet by si to asi uz nikdo dalsi nepostavil)..............
Cesta vlastních staveb je cestou do pekla. Vlastní cesta bude vždy dražší a obtížnější, než odzkoušet doma a vyrobit a osadit profi čínskou cestou. Nakonec co může být na kombinaci komparátor, reference, spínací tranzistory trochu smetí okolo záludného. Navíc třeba s přepínačem na jednotlivé tipy akumulátorů. Bude li to mít tržní odezvu, jistě se toho chopí Čína a bude se to prodávat a hlavně vyrábět ve velkém za ceny za které nepořídíme ani plošné spoje.
Býť je tato cesta proti našim národním zájmům, politici si ji vybrali, tož se tužme.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od luky »

Pokud by to pomohlo, muzu nabidnout měření v teplotní komoře a na presnych kalibrovanych pristrojich...
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od tomas »

kyocera píše: Na vstup bych zapájel automobilové pojistky v tom menším provedení. Na 12V přímo do DPS.
Myslím že stačí jen pojistkový drátek, nebo jen zúžení cesty.
Na Ampéru jsem vyděl prototyp aktivního balancéru 2,5A, 10W, účinnost 80-85% s komunikací od https://www.wernherd.cz/
byl tam vystaven společně s články od http://www.evbattery.cz
Podle toho co jsem viděl to vypadalo že tam je jen nějaký SMD mikroprocesor a FET a malé feritové trafko a trochu pasivních součástek a zřejmě i nějaký optočlen pro komunikaci se sběrnicí. Cena zhruba 500Kč na článek, takže zhruba stejně jak pumpy od Mandy, ale s komunikací. Každý měřil napětí, teplotu a balanční proud článku.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od redcrown »

Z těch jejich webovek se člověk moc nedoví...
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od tomas »

No zatím to na Ampéru byly prototypy, asi za dva měsíce by to mělo být hotové a potom snad i na webu něco bude.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše:...nějaký SMD mikroprocesor a .....
a to je potenciální problém. Balancer je dost důležitá věc na to aby byl závislý na tom co se uC nebude líbit. Kouzlo řešení "Mandy" balancerů je v jednoduchosti. Prostě funční/vadný, žádné když a pokud.....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od kodl69 »

Já mám balancery s procesorem už víc než dva roky, a když nepočítám jeden zničenej vlastní blbostí při připojování USB, tak bez zaváhání. Dnes už je procesor ve všem. Ale co čtu, tak ty balancery od Mandy asi úplně moc nefungujou, a taky nemají základní funkce BMS, na rozdíl od tohoto.
Kdysi jsem provozoval "lineární" balancery s TL431 a tranzistory, a strmost i stabilita víceotáčkovýho trimru není nic moc oproti přesnosti měření v tom PICu, co je v mejch balancerech.
Ale jednoduchej balancer s referencí, OZ a mosfetem má jistě svoje uživatele, určitě vyjde výrazně levněj.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od FRSO »

kodl69 píše:Já mám balancery s procesorem už víc než dva roky, a když nepočítám jeden zničenej vlastní blbostí při připojování USB, tak bez zaváhání. Dnes už je procesor ve všem. Ale co čtu, tak ty balancery od Mandy asi úplně moc nefungujou, a taky nemají základní funkce BMS, na rozdíl od tohoto.
Kdysi jsem provozoval "lineární" balancery s TL431 a tranzistory, a strmost i stabilita víceotáčkovýho trimru není nic moc oproti přesnosti měření v tom PICu, co je v mejch balancerech.
Ale jednoduchej balancer s referencí, OZ a mosfetem má jistě svoje uživatele, určitě vyjde výrazně levněj.
Zdravím kodl, no to ani nemohou mít základní funkce BMS ty pumpy od Mandy, protože jsou to přelévací pumpy, které upraví slabší články na stejné napětí oprotí silnějším v určité době a jejich rozsah použití je cca 2,5-5V, tak by to bylo asi dost složité to balancování dle rúzných technologií článků-LION, LIFEPO4, atd, ale jinak to srovnává napětí aspoň co vím i u jiných uživatelů na cca 1-3mV, takže tu funkci pumpy to splňuje a tak to i pracuje a pěkně to přes noc srovná články.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od kodl69 »

A to je ono, přes noc - bez nabíjecího/ vybíjecího proudu co by stál za řeč u lifepo4 není přes noc co srovnávat, teď jsem jen letmo mrkl na voltmetry a je tam 3.31 až 3.33V. Ty "přelévací" balancery by měly "zabrat" ve chvíli, kdy jeden nebo víc článků "uletí" na jakoukoliv stranu, a pokud je ten proud menší než 10A při rozdílu napětí větším než 50mV tak je to imitace "přelévání". Tohle jsem tím myslel. Ta věc z Prostějova je tak sotva na spodní hranici použitelnosti, s výkonem okolo 10W (3A*3.3V). A navíc asi díky komunikaci dokáže ukončit nabíjení/vybíjení, když některej článek je mimo meze. A to je funkce BMS.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od willcz »

V principu souhlasim se vsim co se tady pise, jen jste trosku mimo tema!
Tema jsem zalozil kvuli balancerum s operakem, slusnym proudem a strmosti.

Ohledne pump od Mandy, ano pres noc sice vyrovnaji baterky ale pri nabijeni jsou v podstate k nicemu.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od FRSO »

kodl69 píše:A to je ono, přes noc - bez nabíjecího/ vybíjecího proudu co by stál za řeč u lifepo4 není přes noc co srovnávat, teď jsem jen letmo mrkl na voltmetry a je tam 3.31 až 3.33V. Ty "přelévací" balancery by měly "zabrat" ve chvíli, kdy jeden nebo víc článků "uletí" na jakoukoliv stranu, a pokud je ten proud menší než 10A při rozdílu napětí větším než 50mV tak je to imitace "přelévání". Tohle jsem tím myslel. Ta věc z Prostějova je tak sotva na spodní hranici použitelnosti, s výkonem okolo 10W (3A*3.3V). A navíc asi díky komunikaci dokáže ukončit nabíjení/vybíjení, když některej článek je mimo meze. A to je funkce BMS.

Ano tak to funguje, ale není snad problém to doplnit ještě balancery, nebo BMS a pak by to bylo dokonalejší a plně funkční.
Nevím co je to ta věc z Prostějova, asi nějaký balancer-nevím o něm zatím nic, pošlikdyžtak nějaký link k prostudování.
No ale běžný balancer, nebo BMS zase neumí srovnávat-přelívat články, nebo o tom zatím nevím, tak co s tím. Ukončit zase nabíjení jednoho článku, když ostatní články by ještě potřebovali nabíjet není taky ideální,toš tak.

Dík Franta
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od kodl69 »

o "věci z Prostějova" píše o pár příspěvků výše tomas, a to by mělo v jednom zařízení obsáhnout vše, tj "přelévací balancer" a BMS. Otázka je cenovka.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od FRSO »

kodl69 píše:o "věci z Prostějova" píše o pár příspěvků výše tomas, a to by mělo v jednom zařízení obsáhnout vše, tj "přelévací balancer" a BMS. Otázka je cenovka.
No pokud by to tak bylo, tak je to ok, dík za info, necháme se překvapit cenou.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od luge »

kodl69 píše:o "věci z Prostějova" píše o pár příspěvků výše tomas, a to by mělo v jednom zařízení obsáhnout vše, tj "přelévací balancer" a BMS. Otázka je cenovka.
je to sice mimo tema
přelévací balancer" a BMS,má nekdo skušenost? do 50A
https://www.aliexpress.com/item/BMS-vol ... 0.0.gJJHz5
https://www.youtube.com/watch?v=dnV9I_8Okz8
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Balancery pro LiFe - MAX921

Příspěvek od tomas »

kodl69 píše:A to je ono, přes noc - bez nabíjecího/ vybíjecího proudu co by stál za řeč u lifepo4 není přes noc co srovnávat, teď jsem jen letmo mrkl na voltmetry a je tam 3.31 až 3.33V. Ty "přelévací" balancery by měly "zabrat" ve chvíli, kdy jeden nebo víc článků "uletí" na jakoukoliv stranu, a pokud je ten proud menší než 10A při rozdílu napětí větším než 50mV tak je to imitace "přelévání". Tohle jsem tím myslel. Ta věc z Prostějova je tak sotva na spodní hranici použitelnosti, s výkonem okolo 10W (3A*3.3V). A navíc asi díky komunikaci dokáže ukončit nabíjení/vybíjení, když některej článek je mimo meze. A to je funkce BMS.
Tady se balancuje proudem 1A:
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=3400
a není problém. Nedávno tam teklo i přes 100A nabíjecího proudu. Je ale pravda že ten akumulátor se umí odpojit pokud tu energii nějaký článek nestíhá pobrat nebo je to hodně rozbalancované a potom si to nabíjecí proud reguluje vlastním MOSFETem. Když není problém tak je MOSFET přemostěn bistabilním stykačem. Ale to se stalo jen zatím jednou tuším koncem února kdy byl akumulátor od prosince dlouho vybitý a hodně rozbalancovaný i přes 250mV rozdíl mezi články v klidu. Teď po několika dnech plného nabití jsou už zase srovnané. Takže tento akumulátor nepotřebuje komunikaci, protože si umí řídit nabíjecí proud sám. Pokud by tam byly přelévací balancéry tak k takovému rozbalancování ani nedojde a není potřebný takový balancovací výkon, nebo omezování nabíjecího proudu.
U těch přelévajících pump je nutné výkon a proud násobit dvěma pokud to chcete srovnávat s odporovým paličem, protože nabitý článek předává energii tomu méně nabitému a tedy k cílovému stavu se blížíme z obou stran zároveň. Kdežto když se ta energie maří v odporu tak se k cílovému stavu přibližujeme jen z jedné strany tím že pouze vybíjíme ten nabitý.

Tento balancuje pouze 0,3A:
http://eskutr.cz/cs/bms-systemy/703-bal ... atory.html
a za zhruba podobnou cenu na článek má být ten přelévací i s komunikací z Prostějova a proudem 2,5A. Tak snad za dva měsíce se uvidí.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek