FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Odpovědět
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od střídač_N »

abrams píše:.......... měnič..............
Osobně jsem si myslel, že HF měničům již odzvonilo, ale vidím že jsem v omylu. Vítám, že se ta technologie drží.

Mám asi volnoběžnou obsesi, tudíž se chci ujistit: ta volnoklidová spotřeba je vskutku 3,5 A pro 48V napětí?
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od beethowen »

Já bych na to JV a JZ pole použil Axperta s dvěma MPPT. Mám takový, sice to mám na dvě pole ve stejné orientaci, ale myslím, že na ten poptávaný úkol je to nejjědnodušší řešení. Dokáže to zpracovat potom 2x3kw z PV polí. Dělá se i verze s třemi MPPT, ale tam bych měl asi už strach o chlazení. Viz.: https://www.mppsolar.com/v3/catalogs/PIP-MSD_T.pdf

Jinak u mě mám na tom Axpertu klidovou spotřebu 42W, což si myslím, že není tak nejhorší. Vím může být líp, ale za ty prachy to jde.
Naposledy upravil(a) beethowen dne pát bře 09, 2018 7:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
střídač_N píše:
abrams píše:.......... měnič..............
Osobně jsem si myslel, že HF měničům již odzvonilo, ale vidím že jsem v omylu. Vítám, že se ta technologie drží.

Mám asi volnoběžnou obsesi, tudíž se chci ujistit: ta volnoklidová spotřeba je vskutku 3,5 A pro 48V napětí?
no , mám dojem že LF je spíše stará škola a HF mladší technologie . Vůbec tím nechci naznačit že LF je buldozer , to ne . Pokrok v technologii se projevuje ve všech oblastech , měniče nevyjímaje . Avšak námi poptávaná skupina je dosti zanedbávaná , jelikož není středem světového zájmu . Na výsluní jsou síťové střídače . Pochopitelně , erudovaný , pokrokový a rozumný svět se pokroku nebrání jako náš ČEZkocourkov :( . Tudíž se více zajímáme o "nezajímavou" skupinu FVE komponentů jimž není věnována příliš velká inovační pozornost . LF technologie je ověřená , docela snadná , zvládnutelná i doma . HF je o dost složitější ale lze jí dosáhnout schopností LF technologií nedosažitelných .

K volnoběžné spotřebě - u mého 6kW HFka bylo uvedeno <2,5A , což nebylo nepravdivé . Realita je kolem 0,5A :D . U odkazovaného je uvedeno <3,5A což je více než-li <2,5A , avšak osobně bych tipoval <0,8A ;) .

Srandovní jsou dovětky u rozměrů zboží - "Please allow 0.5-2 cm differences due to manual measurement." :lol: takže asi tak :roll: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
beethowen píše:Já bych na to JV a JZ pole použil Axperta s dvěma MPPT. Mám takový, sice to mám na dvě pole ve stejné orientaci, ale myslím, že na ten poptávaný úkol je to nejjědnodušší řešení.
utáhne zmíněný Axpert celý barák sám ? Ještě bych připomenul Martin P preferenci jednotlivých komponentů ;) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od beethowen »

abrams píše:Zdravím ,
beethowen píše:Já bych na to JV a JZ pole použil Axperta s dvěma MPPT. Mám takový, sice to mám na dvě pole ve stejné orientaci, ale myslím, že na ten poptávaný úkol je to nejjědnodušší řešení.
utáhne zmíněný Axpert celý barák sám ? Ještě bych připomenul Martin P preferenci jednotlivých komponentů ;) .

Elektronům zdar *cloud*
Jako když se žena rozvášní, tak samo ne!! Přinejhorším přepne na síť. Ale jinak celkem v poho. Dává i 4,5kw, ale není to na dlouho. Když ohřívám vodu TČ a do toho něco běží, tak mě chodí kolem 3,9kW přes hodinu a nebývá problém. Nemám naštěstí, žádné motory na rozběh.
Už mu plánuju bratříčka. Ale přemýšlím i že bych mu třeby přidal Gridfree. Občas chybí tak 2kW.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od kybos »

abrams píše:přesně tak , je to skvělá mašina :yes: . Kam se na něj hrabou LFka :twisted: , na rozdíl od LF je velice šetrný ke spotřebičům zejména při startech ale i při případné poruše - dokáže rozpoznat zkrat a okamžitě reaguje aby zamezil vzniku škod :mrgreen: .
Nevím jak bych jej normálním provozem domácnosti přetížil , proč bych to dělal když plně vyhovuje našim potřebám .
Buď žiješ jako starý mládenec a nebo máš z pekla štěstí na chápavou ženu. Já jsem zatím nepoznal ženu, která by nedokázala bez uzardění přetížit každý střídač.

abrams píše: O přepínání DS/měnič se stará pořádný stykač a né ňáké relátko .
Pak musíš nutně přepínat s výpadkem. O nějakém synchronně pracujícím stykači jsem ještě neslyšel. A skutečně netoužím po každém přepnutí obíhat všechny spotřebiče a vracet je po výpadku do provozu. (pračka : "Power failure " a stojí, myčka: sice pokračuje v činnosti ale v programu se vrací o krok zpět, klima: zůstane vypnutá , topení: provede restart, poškodí log file a dvacet minut se zvolna rozbíhá na plný výkon, set top box: nevratně ukončí nahrávání vybraného pořadu, televizor: jeho OS většinou zblbne na tolik, že je nutné jej ručně alespoň na minutu vypnout aby jej bylo možno dále používat, dálkově ovládané lustry: přejdou na výchozí nastavený jas, pohybová čidla na chodbách: krátkodobé přerušení napájení berou jako informaci, že mají ponechat sepnutý stav na trvalo, o trvale běžících PC ani nemluvím).
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od rottenkiwi »

Človek, ktorý rozmýšľa o stavbe FVE, by si mal rok, dva i tri robiť presný logging spotreby,
z toho by si vypočítal, koľko spotreby je na 10 kW, nad 9, 8 .... etc.

Z tých dát by vedel presne dimenzovať ako pole panelov, kde ho orientovať, v závislosti
na tom, či má spotrebu resp. ustálené počasie ráno, naobed, večer, koľko mu treba
bateriek a aký výkon v noci, etc. počas zimy, jara, leta, jesene ....

Ale ak niekto nemá dáta, nedá sa mu radiť a robiť optimalizáciu ani výkonovú ani na kWh.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od mobilik »

Rok, dva tri???? Ved ked chcem FVE tak nebudem tri roky premyslat. To akoby som chcel skodofku novu trebarz oktavia II, strasne sa mi paci, budem tri roky ratat ci sa my to oplati, budem spekulovat a nakoniec zacnu vyrabat octaviu III a ja som chcel dvojku a novu a trojka sa mi nepaci :roll:
Ak su peniaze treba investovat rozumne a nie cakat roky. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od youda »

Exaktní laboratoně-domácnostní měření je výborná věc!

Bohužel, jeho výsledky platí jen do doby, než si člověk pořídí jakýkoliv silnější spotřebič. Například: sušičku, non-EU vysavač, štípačku na dřevo, infrasaunu, vířivku, elektromobil, pěstírnu lékařského konopí, projektor, kosmodrom, lineární urychlovač...

Dle mého skromného názoru by normální rodinná domácnost měla začít měničem, který utáhne minimálně jednu klasickou fázi 230V x 16A, tedy cca 4-5KVA, aby tam byla nějaká rezerva na rozběhy. Samostatný měnič, bez možnosti automatického přepnutí na DS v případě přetížení, bych nevzal.

Začínat v případě několika-členné domácnosti čímkoliv menším je (podle mne) chujovina. Stejně tak začínat měničem který neumí přepnout na DS - to bude fakt jen k nasrání všech spoluobyvatel :?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Kybosi - s 2,5kW měničem sem měl potíže i já , natoš ostatní spolubydlící . Následná 5kW byla už docela v pohodě , teda až na pár událostí se soubehem dvou žroutů + drobotina :( . Ale i tyto události napomohly "vycvičit" spolubydlící k mírnému pochopení jak se chovat :yes: . Popravdě , těch pár poučných událostí (pár úmyslných 8-) ) má prospěšný efekt dodnes - na dotaz "můžu pustit troubu když už jede myčka ?" s klidem odpovídám klidněé :D .
Přepínání nemám synchronizované s DS , takže malý ""výpadek"" se koná pokaždé , ale jeho trvání si občas nepovšimne ani UPSka u komplu :mrgreen: takže reset domu nehrozí :lol: a to ani pod parou , kdy zatížený měnič automaticky vypne CellLog dle vybitého článku :D .

Rottenkiwi - však Martin P to takto plánuje , prvně pořídit trochu a časem dle možností a potřeb rozšiřovat . Začínat s mini systémkem jako robinson už není zapotřebí . Tato doba je už doufám minulostí ;) .

Youda - souhlas , začínat s malým měničem chcípáčkem je blbost . Dle zkušeností zdejších i lepšímu pohledu na vlastní požadavky je rozumné pořídit rovnou dělo a věnovat se dalším komponentům :idea: . Předělávat a měnit komponenty je fakt vopruz jímž jsme si prošli my , pionýři , ale nováčci díky sdíleným zkušenostem tu , už nemusí :)) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od rottenkiwi »

Vačšinou treba domácich naučiť počítať do 22. Ak mi displej ukazuje 15 možem zapnuť práčku, ktorá žerie 11 ?
Ja som roky išiel na 6 A poistku a potom doteraz na 20 A hlavný istič. Áno, keby som bol k...t, tak
zapnem 9 + 11+ 9 + 13 + 10 + 2 a budem každých 30 sec. nahadzovať istič ?

Teraz mám na 12 V systéme 3300 + 1300 + 700 na meničoch a 20 A na DS. Aj toto sa dá preťažiť,
ale ak poznám krivku myčky, práčky, rúru zohrievam 1100 W namiesto 2600 etc,
tak sa mi ešte nikdy nestalo, žeby za niekoľko r. vyhoreli 16 + 10 A poistka v DS,
alebo žeby som musel resetovať Victron či Meanwell na preťaženie.

Takže v takej veľkej domácnosti, ak mám 5000 +5000 Axpert a ešte 25 A x 3 DS, tak do frasa,
aký by som musel byť antimatematik, keby som toto preťažil ? :lol:
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od marko250 »

Ještě rozeberme ty regly ,ať tady nevypouštím mystifikaci.Pokud má být ten cíl 5-6kWp na jednu světovou stranu(JV) a na druhou otočenou o 90° to samé(JZ), tak se díky sklonu panelů kolem 35-40°od země dostane z panelů ve chvíli rovnoměrného osvitu(J) a nejvyššího azimutu slunce jaký výkon v létě?Co jsem vypozoroval z mého JZ/50° tak to dávalo 3.5kW z 5.3kW možných,ale na 100% to nepotvrdím.V tom případě by regly musely zvládat každý 7kW a o takovém nevím.Takže vychází to na tři co zvládnou 3kWp pole,je tomu tak?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Regly mi na plné FV pole vychází 4. Po dvou 3kWp na každou stranu. Počítám s plným výkonem nejprve JV pole (dopoledne) a poté JZ pole (odpoledne). Dát to na tři, dva budou v pohodě (jeden JV a druhý JZ), ale tomu třetímu, co bude mít obě strany na sebe se bude zdát o čertech.
U možnosti že dám na každý regl po dvou kWp z každé strany mám obavy že se budou FV pole hádat (zvláště při přibližování slunce k JV).
Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od rva »

No já mám na jeden Axpert mppt 60A 3.1 kWp na jih + 2.2 kWp na západ, tedy celkem 5,3 kWp a ani toto přepanelování nedělá problém.
Na druhém Axpertu pwm 50A mám zatím 2.4 kWp a při dalším rozšíření do jiného směru panely klidně navěsím na něj. Předpokládám, že i pwm se s případným vyšším proudem dovede vyrovnat a sníží ho na dovolenou hodnotu.
Ti, co mají tracker, tak taky využívají regulátor od rána do večera co to jde.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Martin P - 3kWp na jeden 3kW regl je :yes: . Při zapojení 1,5kWp JV + 1,5kWp JZ na jeden regl by nemuselo dělat chujoviny . Regl zaměří MPP na silnější větev a slabší bude jen přicmrndávat . Postupem *sun* se bude rozložení výkonu přesouvat na JZ , po celou dobu by měl regl vidět slušnou MPP oblast ;) .

Dovolím si menší nástin průběhu výkonu zamýšlené instalace 12kWp :
JV 3kWp na rglu č1 + 3kWp na reglu č2 ,
JZ 3kWp na rglu č3 + 3kWp na reglu č4 .
Dopoledne - JV strana jede na 90% (5,4kW) a JZ strana na cca 5% (0,3kW) záleží na odrazech okolních objektů = 5,7kW .
Kolem poledne - JV strana jede na cca 80% (4,8kW) a JZ strana taktéž 80% (4,8kW) = 9,6kW .
Odpoledne - JV strana jede na cca 5% (0,3kW) a JZ strana na 90% (5,4kW) = 5,7kW .
Toto víceméně platí na střeše ve tvaru pyramidy jejíž jeden hřbet míří na jih .
Je evidentní že dopoledne a odpoledne se regly na odvrácených ::pv:: flákají , avšak provoz jen na dva regly by pro ně byl kolem poledne záhul :evil: . V létě by takové přetěžování trvalo déle než-li na jaře a na podzim .

Zmíněný MPPT regl umí omezovat nabíjecí proud dle nastavení , což je tuším od 10A do max 60A . U PWM verze nevím , neměl sem tu čest jej poznat . PWMka obecně nabíjecí proud omezovat neumí , proud omezují až při dokončování nabíjení k udržení limitu nabíjecího napětí .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od rva »

Můj Axpert pwm 50A nabíjecí proud omezovat umí, mohu si nastavit max. proud od 10 do 50A. Zatím ho přepanelovaný nemám, ale předpokládám, že pak proud bude v případě potřeby taky omezovat na těch max. 50A. Ještě pro odhad toho, jak bude regulátor zatížen, se dá použít http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php. Pokud jsou ale různé polohy, je potřeba to zadat jako 2 elektrárny a pak v tabulkovém editoru sečíst.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od brumlaj »

jde nastavit na max. nabíjecí proud, nebo na jeho průměrnou hodnotu? (tedy že špičky budou násobně přesahovat nastavenou hodnotu dle šířky PWM pulzu?) Koukal se na to někdo něčím co detekuje proudové špičky?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od mobilik »

Len taka mala poznamka. ;-)

Axpert ma taku istu nabijacku ako v regulatore PCM verzia CX.
Ja som mal PCM5048, vnutro mozno podobne, a je to kvalitnejsi vyrobok co sa tyka nastaveni a podobne.
Podarilo sa mi ho odpalit. Bolo na nom zavesene 1,56kWp a vstup ma do 1,5kWp.
A odpalili ho nahle prudke skoky prudu, ked slnko casto vychadzalo z poza mrakov na jar. Odisli takto 2 regulatory. Mam to v teme popisane.
Preto neviem ci to ma axpert nejak osetrene, ale asi by som neriskoval moc. To nastavenie prudu je do baterie, nie od panelov. A pcmka tak odisli aj ked som mal nastavene na 49A.
Pozor na to. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od youda »

Mobilik - a nebyly ty skoky proudu ve skutečnosti spíše skoky napětí FV až nad povolenou horní hranici reglu?
Jestli má PCM5048 v datasheetu povolený takový přepanelování a odešel, tak ti to tenkrát měli uznat jako reklamačku. Tedy za předpokladu, že to nebylo tím skokem napětí nad mez. Povedlo se?

Třeba u Infinisolarů je povolené celkem silné přepanelování, například Infini Plus 5kw má nominál 5.000W a max 10.000W. To je +100% panelů. Akorát že Inifini už patří mezy ty dražší hračky.
prepanelovani.JPG
Schválně mrknu jak je to s přepanelováním u těch nových Axpertů...
Panebože,Axpert MKS teda na přepanelování není vůbec vhodnej. On je spíš rovnou z fabriky pod-panelovanej:
Axpert prepanelovani.JPG
Axpert VMII je na tom lépe, ale o nějakém přepanelování opět nemůže být řeči:
Axpert VMII prepanelovani.JPG
Nebejt ten Infinisolar tak šíleně drahej, tak je to jasná volba, byť je to přisosávací Hybrid, což Martin P. nepotřebuje.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvek od mobilik »

Nie, vtedy bolo napatie okolo 110V. Mam to aj v grafoch. ;-)
Poslal som obe regulatory do Taiwanu a v pohode mi ich vyreklamovali. ;-)

Bolo to vyslovene prekroceny vstupny prud a regulator mi klakol. Jeden den jeden a o tyzden na to druhy za tych istych podmienok. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět