Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od ikovlabs »

Mrzi Vas ze nechteli dalších 500 ? Nebojte oni natahnou nekoho dalšího ....
Pekne jak si reknou o peníze za kde co - když uz to není na clo tak aspoň DPH a rovnou ze vseho kolem dokola. Postovne , poplatky za deklaraci? - Jasne - bum 21 procent nebo ti zaplacene a uz jednou zdanene zboží nedáme.
Napr. zboží za 2500 - doplaceno 830 Kc. Pekne -ze?
JJ - Zdroje jsou ...
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Proč se čílíte? kdybyste to samé zboží kupoval tady v ČR, bylo by snad levnější? myslím, že ne, spíš naopak. když to doveze obchodník, doveze větší počet kusů, dostane u prodajce slevu, tady zaplatí trochu nižší clo a dph, a ve finále za zboří zaplatíte ještě víc, než jste dal Vy, protože si musí namastit kapsu taKY PRODEJCE V čr
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

opět jsem tady s prosbou o radu: akumulátor Ryobi 36 V 5 Ah- koupil jsem ho za hubičku s tím, že je vadný. zá vada se projevuje tím, že když dám baterku do nabíječky,bliká kontrolka střídavě červeně a zeleně. Manuál k pile nemám, na nabíječce je toto střídavé blikání označeno křížkem. když jsem akumulátor otevřel, je vidět že předchozí majitelasi nechal pilu na dešti - spodní část je ve vnitř lehce zkorodovaná. Je to opravitelné? nebo rovnou vyhodit?
ranxon
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 06, 2016 10:34 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od ranxon »

z mojej skúsenoti. Zkorodovanú časť vydrhnem zubnou kefkou trichloretylénom, alebo perchloretylénom, prípadne skontrolujem či niektorý plošák nieje prežraný. niekedy to pomôže.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Ty kontakty jsou OK, ale ta deska uvnitř se mi nelíbí....
Jinak jsem dneska proměřoval dobrou a "vadnou" baterku, kontakty jsou tam + ; - ; T1 a T2. U funkční baterky jsem naměřil: + - =40V, T1 + =40V a T2 + =40V.U nefunkční baterky: + - =5,5V, T1 + = 5,5 V, T2 + = 0V.
Nemůže být chyba v tom, že ta baterka byla dlouho "prázdná"?
Manuály k pile, nabíječce i baterkám jsem našel na netu, ale ta závada (střídavé blikání červené a zelené) nikde popsaná není...
zbývají mi asi dvě rešení : poslat do servisu a čekat jakou sumu na mě vybafnou, nebo koupit na Aliexpresu 36V 6Ah akupak, udělat nějaký kabel do pily a baterku mít na opasku nebo v batohu na zádech.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od gupa »

Já bych zkusil propojit paralelně opatrně kontakty přes které pobíhá nabíjení - tz. špatnou s dobrou baterií a po chvilce začít obě nabíjet nebo rozpojit a okamžitě špatnou začít nabíjet než poklesne napětí nebo zasunout s káblíky špatnou baterii do docku a pomoci napětím druhé baterie přes káblíky ...

Starou baterii samozřejmě nemusí jít zachránit, ale často takový start pomůže s probuzením a podpětí.

Je to jen odhad a vše na vlastní nebezpečí. U suchýcgh NiCd a jakýchsi podpěťových blokád malých nabíječek mi to funguje.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

je-li oněch 5,5V skutečné napětí gramlavé *batt* , tak bude nejspíš vybitá k 0V některých článků , jiné mohou mít trochu nad 0V . Li-Ion s napětím kolem 0,5V se občas dají oživit - některé jo ale jiné nee :( .
Chování origo nabíječky je celkem pochopitelné - je zmatená podpětím .
Pro pokus o oživení bych zkusil pomalé nabíjení proudem 50 až 100mA až na napětí 30V . Velký vzkříšovací proud může naopak dost uškodit :evil: . Pokud nebude pacient po pomalém oživování ztrácet napětí , zkusil bych jej nabít origo nabíječkou . Avšak sledoval bych jeho teplotu - abnormální zahřívání by mohlo vést k poškození jak pacienta tak
i nabíječky !

Pokud nepomůže pomalé nabíjení , bude zřejmě ::phocos-cx:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

takže jsem tady opět: po hodině "oživovacího pokusu" se čtyřmi 9V články v serii, jsem se dostal na 34V, nabíječka to nevzala, nenaměříl jsem žádné napětí mezi T2 a -; i po odpojení článků svítí kontrolky..., dneska ráno jsem naměřil zase jenom 5 V. Takže resultát asi jasný.....
Jo to oživování jsem dělal podle návodu na Ryobi foru (http://forum.toolsinaction.com/topic/12 ... y-charger/ ; příspěvek Jasesun)
Obrázek
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od luky »

Od 29.března bude v Lidlu akumulátorová řetězovka s 40V akumulátorem za 4500 Kč. Nemátě někdo nějaké detailnější informace? V tom jejich katalogu se totiž víc nepíše.
Přílohy
lidl.jpg
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od fukuši »

Pokud to bude mít stávající aku 2Ah a běžnej řetěz co má AKU tak to moc parády na jedno nabití neudělá.Velikostně je to
taky macek.Typoval bych to na slušnej poměr výkon cenna ale bomba to jistě nebude.Zase Husg. nebo Stihll výjde na dvojnásobek.Tříletá záruka u Lidlu je paráda.Používám prakticky denně 140 Stihll s 4,8Ah a je to tak tak.Váha a velikost u Stillu je parádní na každodenní práci.Viděl bych to pro někoho kdo si sem tam něco malinko našmrdlá.Tam může být i nadšení.Podle mě to bude mít i bezuhlíkovej motor.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Zdravím, a hlásím, že oživovací pokusy nepomohly, baterku jsem otevřel a můj předpoklad, že baterka i s pilou zůstala na dešti se potvrdil. přikládám pár fotek, kdyby se někdo chtěl pustit do výměny článků.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kdyby se tu našel nějaký dobrák, který by tu mojí chtěl dát dokupy, ozvěte se, na ceně se domluvíme
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od kodl69 »

Na dešti v- to spíš bude vadná ta elektronika, a ne články. Měřil jsi napětí jednotlivejch článků, zkoušel nabíjet po jednom modelářskou nabíječkou?
Výměna článků vypadá jako poměrně jednoduchá operace, není co řešit.
Já osobně provozuju s křoviňákem Ryobi baterku z elektromotorky (elektrokola) 36V, a není žáden problém, stačí zapojit ty dva krajní kontakty a jede se. Takže tohle bych možná restauroval tak, že koupím za 20USD 10s BMS,
20ks 18650 pro nářadí a nabíjet to pak jinou nabíječkou, a nebo prostě koupit jinou baterku.
P.S. tak konečně i bez rozborky vím, jak to vypadá uvnitř té baterky z křoviňáku.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Prosba: prosím , je tady mezi vámi někdo z Prahy či blízkého okolí , kdo vlastní bodovku na Li ion články a byl by ochoten ji za úplatu (finanční či naturální plnění) půjčit? nechce se mi na to "šahat" obyčejnou pájkou....
Případně někdo , kdo si bodovku postavil z mikrovlnky a byl by ochoten postavit ještě jednu (komponety bych sehnal)
Na vysvětlenou : myslím si o sobě, že jsem manuálně zručnej ale nejsem kovanej v elektrice. Byť jsem přečtl několik návodů na "homemade" bodovku, nějak se mi do toho nechce.
Děkuji
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Kodl 69:
ekolo mám taky s baterkama 36V, ale motor je jen 350W, obávám se, že kdybych to připojil k pile, neutáhne to, resp. budou odcházet pojistky...., nerad bych si přidělal práci sháněním nových desek.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od kodl69 »

to nezáleží na motoru, ale na BMS v akupacku. I ta nejlevnější čína má ochranu proti zkratu a přetížení. Ta pila podle mýho odhadu nebude brát víc než 30A, ve špičce, což odhaduju jako maximum té origo baterky. Pokud máš ke kolu baterku aspoň 15Ah, tak by to měla dávat.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

bohužel, baterka má 11 Ah, takže asi raději nezkoušet....? řídící elektronika je stavěná na odběr15A
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

Pánové, poraďte - dá se nějakým jednoduchým způsobem zjistit stav Li ion baterií (akupacků)? Mám na myslí nějakým regulovaným zatěžovacím odporem, který by odebíral maximální povolený proud? Doba vybíjení by snad měla odpovídat stavu baterie? Nová vydrží déle, starší kratší dobu.....
jde mi o to, že si vážně začínám pohrávat s myšlenkou přechodu zahradního náčiní na Aku pohon 36 V Ryobi.Mám řetězovou pilu, v německu se mi nabízí sekačka a vysavač/fukar za přijatelnou cenu, když jsem zpochybnil stav akumulátorů vzhledem k jejich věku, prodejce slevil 100€. Právě na to bych potřeboval ten "tester", když by baterie byly na 50% životnosti, vzal bych to, kdyby byly na konci životnosti, asi by se dala cena ještě snížit.
děkuji za rady a tipy
Valda
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od kodl69 »

To aku nářadí je tester sám o sobě, ale ryobi se dá normálně zatěžovat třeba klasickým školním reostatem, a měřit modelářským watmetrem napětí proud a výkon, ten 5Ah akupack bych si dovolil zatěžovat tak 5A, tj 40V/ 5A=8ohm a při poklesu napětí trochu snížit odpor. při tomhle proudu bys měl naměřit cca 4 Ah u dobré baterie, jestli už má něco za sebou, tak to půjde rychle dolů, bude mít spíš větší vnitřní odpor, než malou kapacitu. Na kontakty aku pasují normální 6.3mm fastony.
P.S. není sekačka jako sekačka, ty starší (levnější) Ryobi mají klasickej DC motor s uhlíkama, novější jsou bezkomutátorový s elektronickým řízením, tj životnost, účinnost. Sekačku si asi koupím novou, ale až zbohatnu, ještě chvilku bude tahat kabel po zahradě...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od Oshurty »

ta sekačka, o které uvažuji, už je bezkomutátorová
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor 36V pro řetězovou pilu

Příspěvek od kodl69 »

Tak to ti asi budu tiše závidět...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek