Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
koenzim
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 08, 2018 8:41 am
Reputace: 1

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od koenzim »

Má zmysel ťažiť na tak starom stroji? Je to rentabilne (pri el. zo siete)? A čo na tom vlastne ťažíš?
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

No v zime má zmysel ťažiť, ak sa náklady minimálne rovnajú zisku. Potom mám kúrenie zadarmo.
A v lete mi je to jedno, nebude bojler horúci, ale prebytky pojdu do PC.

Skor mi išlo o to, či sa mi podarí rozbehať Ubuntu s dvoma roznymi kartami,
skompilovať Cudu, skompilovať OpenCL, skompilovať CPU.

Teraz tam možem dať nové nVidie a nové AMD karty, ak by nejaké boli v obchodoch,
lebo všetko je vykúpené. :)

Ak by som chcel mať nový stroj, tak by som musel kúpiť nové MB, CPU, DDR4, SSD, chladič
a mal by som tam 7 slotov PCI-E x 16 resp. x 4 alebo x 1.

Ak mám starý so 4 x PCI-E, tak možem tam dať nové GPU, vymením akurát zdroj.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Reputace: 23
Bydliště: Příbor

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rimi »

Tu
http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-p ... ent-106278
se pise:


Bitcoin vytvorili americké spravodajské služby s cieľom financovať svoje operácie po celom svete, povedala spoluzakladateka „Kaspersky Lab“, a prezidentka skupiny spoločností InfoWatch Nataľja Kasperskaja.
Podľa Kasperskej je bitcoin „dolár 2.0″ a jeho tvorca, známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto, je v skutočnosti skupina amerických vývojárov kryptosystémov.
http://rusvesna.su/news/1516376845
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Ronn »

rimi píše:Bitcoin vytvorili americké spravodajské služby ...
Dobrý HOAX :)
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Ronn píše:
rimi píše:Bitcoin vytvorili americké spravodajské služby ...
Dobrý HOAX :)
Pokus myslíš že ano,tak proč ne,myslím,že je to blíž pravdě než si myslíš...zkus trošku pohledat na netu,třeba na něco příjdeš
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od trud »

Kedze blockchain je vlastne uctovna kniha..vidis ze prvou adresou sa nikdy nehybalo..ba dokonca cca 30% bitcoinov co vzniklo na zaciatku sa nikdy nikam nepresunulo.. Cize ak to vytvorila CIA tak ma svoje Bitcoiny stale na ucte a este ich nepouzila... Na co caka? Pojde bitcoin na 50000 ? ;-)..
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Jak jsem napsal,hledej a třeba najdeš,jen na okraj,zatím nedozrál čas,dokud je ještě jiná alternativa.Počkej,co se bude dít až bude jen virtuální měna,,,,
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Viete mi niekto povedať, prečo má XMR a LTC konštantný pomer 1:1.5 ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od josse »

Poměr kurzu nebo čeho?
Kurzu nemá.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od josse »

Tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... a.androary

Easy Currency

Vypadá OK. Nemůžu najít odkud to čerpá data...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
katous1112
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 30, 2018 5:38 pm
Reputace: -1

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od katous1112 »

Ahoj lidi, zajímalo by mě jakého brokera používáte? Máte nějakého dobrého českého? Já používám už delší dobu IQ Option, platforma se mě líbí, protože je fakt přehledná, rychlá a parádně rychlé výběry. Taky musím říct, že mají pěkný design hahaha (což není u každého brokera...). Dá se obchodovat s kryptoměnama, binárníma opcema, forexem... Moc ale neumím jazyky a nemůžu si zvyknout na tu anglinu :cry: Tak mám dotázek, znáte nějakého dobrého českého borkera na kryptoměny nebo binární opce? Potřebuju něco rychlého a levného jako IQ Option :D Ale česky :D tady máte odkaz na recenzi IQ Option, pokud by to někoho zajímalo: https://opcebinarni.com/recenze/iqoption/ těším se na odpovědii, dík
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

A prečo by som mal ešte za to niekomu platiť ? A že len 53 € za výber :)
Nechávam si BTC a rovno ním platím u obchodníka, ak niečo kupujem.
Ak by som to ešte menil na fiat, tak by som prerábal.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
emc2
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 08, 2015 4:18 pm
Reputace: 0

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od emc2 »

Mě se líbí Revolut. pošleš tam BTC a můžeš nakupovat prostřednictvím platební karty (bud virtuální nebo fyzické) + plus rychle převody mezi měnami, respektive při platbě kartou v zahraničí se platí v jejich měně, která se smění v aplikaci.
odkaz: https://www.revolut.com/r/martin0gj!crypto dobré pro cestovatele.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od gupa »

To se to množí nabídkami z ledna od bývalých minerů a jakýchsi obchodníků. Karet bude podle mého názoru ještě více. Nejprve vyšvihnout ceny bo sehnat normální grafiku na hraní pro děcko je jak hledat ve zlatnictví kus nedostatkovýho ryzího zlata, přitom jde jen o přemrštěně nadhodnocené elektronické zboží kvůli poptávce a potom ještě prodat přes bazar. To je také podoba nezávislosti?
viz.
https://pc.bazos.cz/graficka/
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

gupa píše:To se to množí nabídkami z ledna od bývalých minerů a jakýchsi obchodníků. Karet bude podle mého názoru ještě více. Nejprve vyšvihnout ceny bo sehnat normální grafiku na hraní pro děcko je jak hledat ve zlatnictví kus nedostatkovýho ryzího zlata, přitom jde jen o přemrštěně nadhodnocené elektronické zboží kvůli poptávce a potom ještě prodat přes bazar. To je také podoba nezávislosti?
viz.
https://pc.bazos.cz/graficka/
Na hrani pro decko uz nestaci integrovana grafika? Se divim. Docela narocny decko ktery potrebuje ultra nadupanou grafiku za 20 klacku. Podoba nezavislosti rozhodne neni dite, ktere potrebuje nejlepsi hw k tomu aby si mohlo hrat. To je zvrhlost a rozezranost. My jsme si tedy v detskych letech dokazali hrat i bez profi hernich grafik. Cim to je ze to dnes nejde?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

emc2 píše:Mě se líbí Revolut. pošleš tam BTC a můžeš nakupovat prostřednictvím platební karty (bud virtuální nebo fyzické) + plus rychle převody mezi měnami, respektive při platbě kartou v zahraničí se platí v jejich měně, která se smění v aplikaci.
odkaz: https://www.revolut.com/r/martin0gj!crypto dobré pro cestovatele.
Mate s tim zkusenost? Dost vazne o revolutce uvazuju.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od gupa »

mypower.cz píše: Na hrani pro decko uz nestaci integrovana grafika? Se divim. Docela narocny decko ktery potrebuje ultra nadupanou grafiku za 20 klacku. Podoba nezavislosti rozhodne neni dite, ktere potrebuje nejlepsi hw k tomu aby si mohlo hrat. To je zvrhlost a rozezranost. My jsme si tedy v detskych letech dokazali hrat i bez profi hernich grafik. Cim to je ze to dnes nejde?
Int grafika stačí, jde to i bez ní, ale děcko roste a nechce furt hrát 2D panáčky nebo online zvrhlosti jak zanás. Chce stále více, to poznáš, malé dítě malé starosti, velké dítě velké starosti. Představ si že je to důležité pro jeho budoucí zaměstnání, protože hraní není jen o debilních střílečkách, ale i o simulátorech budoucích řemesel aio více jak 3 monitorech a dobrém prospěchu na střední škole na které je. Tak proč ne? Život hrozně letí tak proč se pro děcko nepráskat přes kapsi když hodnota peněz je oničem v porovnání s časem co máš pro žití.

Proč 20 klacků? 20 klacků stojí dnešní(loňské a předloňské typy) karty proto, že tu cenu někdo natu výši dostal kvůli poptávce.


Jinak grafických karet čtyři roky staré a které nemají výrobci ani v katalozích je plno. Např 1050i je u gigabyte z aktuálního katalogu vyřazeno. Nyní je v nabídkách hromada karet bez vstupu napájení což je karta oničem když bere proud z desky a tak ji vypaluje. Podle data ovladačů jde opravdu o zastaralé typy a přitom světe div se jde o karty okolo 7 tisícKč. Jen obchodník je ten co určuje ceny podle nabídky a poptávky. A je vidět že to umí celkově velmi dobře, protože dokáže prodat loňské a předloňské karty za 20 klacků. Je to opravdový tržní ráj pro prodejce. Protože karty s kterými se opravdu těží rychle jsou v cenách od 1-1,2t€. Ještě chvíly a těžařina kvůli přemrštěným cenám za hw půjde do rizik. V tom odkazu je to pěkně vidět, takto se sbírají poslední drobáky a konec s výnosy. Na bazoši se i nakupuje a poptávka okolo 8t Kč za použitou a otestovanou kartu se mi zdá normální... A že ty karty hází chyby při těžbě jak maku je vidět na nejednom videu na youtube.. Takže těch 8tKč je asi těch tvých 20 klacků v mým nezávislém přepočtu.

Vše dobré.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od gupa »

Ještě něco. Při vývoji HW je důležitá spotřeba a dostupnost zboží, je to provázaná věc pro spotřebu. Pokud například se stane nedustupná grafika pro 360°videa, která bezesporu ovládnou trh více než podělaný 3D, tak to může celkově poškodit expanzi videokamer, fotoaparátů různých helem VR a vývoj v tomto směru. Většinou se takto vytvoří na vysokých cenách jen velké krize. (zavírání továren na RAMky jen kvůli udržení vysokých cen zaně snad pamatuješ) Není to dobré taková velká poptávka a nedostatek a přemrštěné ceny. Hodně to mrví trh. Ale hold je to oté nezávislosti.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

gupa píše:Int grafika stačí, jde to i bez ní, ale děcko roste a nechce furt hrát 2D panáčky nebo online zvrhlosti jak zanás. Chce stále více, to poznáš, malé dítě malé starosti, velké dítě velké starosti. Představ si že je to důležité pro jeho budoucí zaměstnání, protože hraní není jen o debilních střílečkách, ale i o simulátorech budoucích řemesel aio více jak 3 monitorech a dobrém prospěchu na střední škole na které je. Tak proč ne?
Proc ne? Protoze tim to dite neucis efektivite, ale plytvani.

Rozumim, ale kdyz dite naucis na mini HW (ja se ucil od 12ti let na 8mi bitovem ZX Spectru v assembleru s 64kB ram z cehoz prvnich 16kB byla ROM a 8 kb zobrazovana grafika pote co mi ho tata koupil nekde na burze dovezeny z polska snad), naucis ho uplne jiny uvazovani, vice blize sobestacnejsimu - s maximalnim vyuzitim toho co je k dispozici a zjistis ze jak ho pustis za velky servery, bude delat mega veci, ohromi kdejakyho investora a bude delat brutalne efektivne s maximalni vyteznosti na danem HW. Bude si vazit systemovych prostredku a bude je umet vyuzit na maximum. Ne jak dnesni trotli, kteri delaji sw v kdejakem klikatku od microshitu (cti microsoft), ktery i na osmijadru s 256GB ram je chciplej jako prase.

Priklad z myho zamestnani. Delal jsem ted dlouhodobe SW pro jistou sazkovku. Nebudu blize jmenovat. Na zpracovani 190ti soucasne hranych sportu (tenis, hokej, fotbal, basket, voleybal, badminton, baseball ... z celyho sveta od agentury, ktera se timto digi zpravodajstvim zabyva) kdy prijimas 60-100 zprav o zmene stavu (score, gol, faul, vyhra, prohra) za sekundu (docela rachot to zpracovat a docela brutalni zatez na vstupnim datovem toku), vyhodnocujes, cachujes, zobrazujes, predpocitavas, proplacis, jsem si vystacil s 8mi jadrem a to dosti svizne a paralelizovane. Spolecnost ktera to ale prevzala (bohuzel obchodni magorina) chce 64 jader a servery za 10ti nasobek ceny. Protoze maji proste lidi kteri neumi delat efektivne a jsou to prasata.

Jsem za to vdecen ze mi tata kdysi koupl 8mibita, neuveritelna zkusenost jak udelat veci rychle i s malym HW. Tehda jsem na tom delal 8mi kanalovy sampler mixujici muziku ze samplu az v osmi stopach, neco jako byl pozdeji na 386kach fasttracker. To jsou uplne jiny finty a uplne jine mysleni.

Kdo dokaze z techhle lidi na arduinu rozjet webove rozhrani ala microlog? Existuji. Ale je jich malo. Liznuli si tehdejsi starsi techniky. Ti kteri si neliznuli o efektivite nemaji ani paru.

Odpovědět