Hybridní FVE.S DS.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Janma »

Dobrý den.
Mám obavy z přetoků do sítě. Jak lze zabránit i minimálním přetokům do sítě?
Jakmile distributor zjistí že mám malou spotřebu energie oproti předešlým letům tak mi vymění elektroměr, který už bude měřit přetoky. A abych ušetřil 1000,- a pak dostal 2000,- pokuty jaksi nechci.

I u Victron Multiplus dochází k minimálním přetokům.
Napadlo mě - zvolit ostrovní měnič Victron Phoenix.
A z něj napájet jen určité spotřebiče. Pračka,sušička, v létě klimu.
Je to reálné? Případně se Multiplusu nebát.
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tak tak , téměř 100% zamezení přetoků lze dosáhnouti jedině NEpoužitím hybridů :!: .
Použít jakýkoli ostrovní měnič , s přepínáním DS/měnič či DS AC/DC nabíječku jež zajistí jednosměrný tok el. :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Nicholas »

Pokud má být měnič paralelně připojený k síti, tak musí být oficiálně připojený a to buď s nulovým rezervovaným výkonem (zjednodušené připojení mikrozdroje) a nebo s nenulovým rezervovaným výkonem (standardní připojení mikrozdroje). U nulovéno rezervovaného výkonu u kvalitních měničů, které mají přetoky zakázané, (nebo ongridu s wattrouterem atp.) nehrozí žádné pokuty, protože při přetoku pár watthodin nikdy nenastane podmínka naplnění limitů čtvrthodinového maxima, nikdy nedodáváte do sítě např. 100 W v průměru za čtvrt hodiny. U nenulového rezervovaného výkonu můžete dodat do sítě, co nevyužijete, místo aby to zůstalo na střeše za třeba 600 Kč/MWh, bez licence, bez živnostňáku, osvobozeno od daně, bez pokut.

Pokud to chcete prozovat připojené paralelně nelegálně, tak s tím hodně štěstí...

Alternativou je čistě ostrovní provoz s automatickým přepínáním sítě, jak píše abrams.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Janma »

Takže bych měl jako první udělat :

-Poslat žádost k EONu o připojení mikro zdroje (standartní připojení ) . A pak podle toho co mi odpoví jednat dále, nebo musí být hotová instalace FVE a pak zažádat o pripojeni? Jaky je to formulář ?
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od youda »

Nebylo by zde řešením použít měnič Infinisolar nastavený do režimu Off-grid (III)?
V návodu na str.28 je psáno, že v tomto režimu je při běhu měniče odepnuté relé síťě, přetoky tedy nemohou nastat:
http://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs/ ... 901_CZ.pdf

Dokud by tedy stačily dodávat panely a baterie, jelo by se zcela bez sítě. Přepnutí na síť by měnič udělal pomocí relé až ve chvíli, kdy zapadne slunce a dojdou baterky, nebo kdykoliv je připojena příliš velká zátěž. Pokud by se za měnič navěsily správně vybrané spotřebiče, tak by k přepínání nemuselo docházet nijak často.

Jasně, že přepnutí na síť je v tomto případě (interní síťové relé) s bliknutím žárovek, ale obávám se, že komerčně dostupný měnič, který by uměl "přicucávat ze sítě" a zároveň garantoval, že nedojde k přetokům prostě neexistuje.

EDIT: Asi jde podobným způsobem nastavit i měniče Victron. I mě se kdysi hodně líbil Victron, hlavně tím jak má kompletní řadu produktů, dokumentaci a není to čína. Zajímat mne ale přestal ve chvíli, kdy jsem zjistil, že se dost zaměřuje na majitele Jachet a luxusních obytňáků...
Naposledy upravil(a) youda dne úte led 30, 2018 11:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Nicholas »

Janma píše:-Poslat žádost k EONu o připojení mikro zdroje (standartní připojení ) . A pak podle toho co mi odpoví jednat dále, nebo musí být hotová instalace FVE a pak zažádat o pripojeni? Jaky je to formulář ?
Pokud nemají v oblasti stop stav, tak rovnou pošlou smlouvu o připojení, instalace hotová být nemusí. ČEZ Distribuce dává termín půl roku a lze vždycky prodloužit. Člověk by ale měl mít už parametry - vybrané panely, počet, výkon a vybraný měnič. Formulář bude u E.ON Distribuce asi tento.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od youda »

Chlapi, mrknul jsem na ten formulář a na první pohled z toho kouká byrokracie jako prase:

1) žádost o první paralelní připojení,
2) zpráva o výchozí revizi elektrického zařízení výrobny elektřiny a případně dalšího elektrického zařízení, které je do provozu nově uváděné nebo které s výrobnou uváděnou do provozu souvisí. Bez této revizní zprávy nelze provést připojení výrobny k síti provozovatele distribuční soustavy (v revizi musí být uveden výkon výrobny),
3) protokol o nastavení ochran, pokud není součástí zprávy o výchozí revizi,
4) potvrzení odborné realizační firmy s vyjádřením, že vlastní výrobna je provedena v souladu s podmínkami stanovenými uzavřenou smlouvou o připojení podle předpisů, norem a zásad uvedených v Pravidlech provozování distribuční soustavy (PPDS).


Úplně vidím tu situaci - po roce chceš přidat 3 panely a šup - papírový kolotoč se opět roztočí. Takže i na to přidání tří panelů bude zase potřeba zaplatit "odborné realizační firmě", jinak to bude černá úprava atd. Ty chceš vyměnit měnič za nový typ? Aha! - takže zase odborná firma, zase potvrzení, revize a poplatky...

Osobně jsem proti jakékoliv registraci čehokoliv, a za stavu současné legislativy jsem i proti připojování FV k DS s "darováním přebytků". Historicky každá registrační aktivita ze strany státu sledovala vždy ten samý cíl:
1) Kontrola
2) Zdanění
3) Represe

Za stejným cílem kdysi dávno vznikl i první katastr nemovitostí - nástroj k vybírání daní. A co následovalo poté, co Němci zavedli povinnou registraci židovských obyvatel, snad nemusím ani připomínat...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

a cos Ste si myslel ? že to bude selanka jako při změně záloh za elektriku ? Píšu to tu furt dokola - ostrovní systém = klid bez byrobordelu , cokoli připojenýho k DS smrdí průserem :hell: je lhostejno zda-li neofiko nebo ofiko , návštěva NTZ je jen otázka času . Berte na vědomí že černý odběr v MWh je vnímán téměř neškodně , ale dodávka pár kWh natoš načerno , to je průser jako prase včetně reportáže v telce po bombovým atentátu kdesi v prdeli .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od rottenkiwi »

Lenže hybridné meniče majú aj režim UPS, a viem že napr. u nás, ak máte EasySolar 3000, 5000 etc.,
tak ak máte naprogramovaný na režim UPS, tak na to nič nepotrebujete.

Akonáhle v ňom zmeníte program na hybridný s docucávaním zo siete, už to nemožete
používať, lebo ten menič s týmto programom nevie garantovať 0-vé pretoky.

U nás sú odskúšané a povolené tieto typy:
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... testov.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... RIC_XW.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... 0V_48V.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... A_HUB1.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... 0_HUB2.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... E_SBH2.pdf
https://www.vsds.sk/mdoc/dso.D1200.A/do ... iSolar.pdf
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Nicholas »

youda píše:Chlapi, mrknul jsem na ten formulář a na první pohled z toho kouká byrokracie jako prase
Řekl bych, že ta šílená byrokracie zabere dohromady méně času než jedna technická u auta, kterou provádíte bez keců každé dva roky na všech svých autech...

Možná vám to nedává smysl, ale pokud by každej jouda tlačil obdélníky nebo vysokofrekvenční rušení do sítě, jak by to v ní pak vypadalo?

Naštěstí nikdo vás do paralelního připojení nenutí, je to čistě vaše osobní volba, distribuční síť k životu přece nepotřebujete :)
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od youda »

Asi jsem se špatně vyjádřil - nevadí mi, že to papírování zabere nějaký čas. Spíš jen vidím, kam to spěje a že bych toto kolečko měl správně absolvovat při každé úpravě elektrárny. A ruku na srdce, právě proto že si stím můžeme hrát nás to baví :)

Můj názor je jasný - DS si nechat, FVE nepřipojovat, obdélníky i pily spotřebovat pěkně doma :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od kodl69 »

to nicholas: ano, každej jouda tlačí do sítě mnohem horší bordel než nějaký obdélníky, a to díky elektronickejm předřadníkům k zářivkám, nehomologovanejm spínanejm zdrojům a vůbec většině dnes prodávané elektoniky a nejenom té. Díky "zákazu" např. on/off klimatizací, žárovek a dalších spotřebičů s lineárním charakterem zátěže začíná ta síť vypadat jak vypadá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od pezizka »

kodl69 píše:to nicholas: ano, každej jouda tlačí do sítě mnohem horší bordel než nějaký obdélníky, a to díky elektronickejm předřadníkům k zářivkám, nehomologovanejm spínanejm zdrojům a vůbec většině dnes prodávané elektoniky a nejenom té. Díky "zákazu" např. on/off klimatizací, žárovek a dalších spotřebičů s lineárním charakterem zátěže začíná ta síť vypadat jak vypadá.
Nevím jak vážný problém jsou tato rušení. Asi vrazím skop do sítě, to jsem neudělal ani nepamatuji :? Ale tak mne napadlo jaká to byla kdysi mela co je lepší AC či DC a to nemyslím kapelu, ta je skvělá :P Nezačíná se ta karta obracet? Vždyť kde jaký krám má v sobě DC mezičlánek. Řešily by se tak maximálně špičky. Nemám ale představu o stavu v průmyslu. Je mi jasné, že takto komplexní systém nelze změnit jen tak. Co Vy znalí situace na to?
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od josse »

DC být pro normální lidi nemůže.

1. jak by jsme to odpojovali, když by oblouky každých 20 ms nezhasínali?
2. Jak by jsme transformovali na vyšší a nižší napětí jen za použití: mědi, železa, izolantu a spojovacího materiálu?

S DC si můžeme hrát doma a mohou to být některé speciální linky na dlouhé vzdálenosti, na obyčejných drátech je to pro ovce příliš nebezpečné a drahé.

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Janma »

Pokusil jsem se získat nějaké info k připojení, a výsledek a asi jediné řešení bude ostrvoní FVE.
Viz email od EONu.

"dle naší telefonní domluvě Vám zasílám připojovací podmínky, formuláře a postup pro připojení zjednodušeného mikrozdroje - bez přetoků a klasického  mikrozdroje - s přetoky:

ZJEDNODUŠENÝ MIKROZDROJ – BEZ PŘETOKŮ DO DS – formulář D35

Pro mikrozdroje je možno využít tzv. zjednodušující proces připojení. Základní podmínky pro zjednodušené připojení mikrozdroje jsou:

1. Splnění požadované hodnoty impedance v místě připojení dané vyhláškou o připojení č. 16/2016 Sb. (0,47 Ω pro zdroje do 16 A; 0,75 Ω pro zdroje do 10 A).
 
2. Technické řešení mikrozdroje, které zamezuje dodávce elektřiny do distribuční soustavy v místě připojení, s výjimkou krátkodobých přetoků elektřiny do distribuční soustavy, které slouží pro reakci omezujícího zařízení, ale které nezvýší hodnotu napětí v místě připojení.

Pro úspěšné splnění Vašeho požadavku je podání žádosti o připojení ve formě PDF formuláře Žádost výrobce elektřiny o připojení zařízení k distribuční soustavě NN společnosti E.ON Distribuce, a.s. – mikrozdroj (D35).

K žádosti je nutné dodat následující přílohy:

Technickou zprávu – o parametrech mikrozdroje (V technické zprávě musí být uvedeny tyto údaje:
 
• Popis zařízení – druh mikrozdroje.
• Pro FVE typ počet a jednotkový výkon fotovoltaických panelů v kW.
• Typ, počet a štítkové parametry generátoru (u FVE střídačů), činný výkon, zdánlivý výkon, účiník, počet fází, výrobce.
• Možnost ostrovního provozu.
• Typy, parametry a hodnoty nastavení ochran výrobny.
• Zapojení do akumulace (baterie), pokud je instalována.
 
Výkresovou dokumentaci – o způsobu připojeni míkrozdroje

• Jednopólové schéma zapojení mikrozdroje včetně zapojení do odběrného místa s vyznačením rozpadového bodu.
 
Zprávu o výchozí revizi Vašeho odběrného místa, ve které budou uvedeny hodnoty impedanční smyčky.

Naměřené hodnoty impedance poruchové smyčky v místě připojení (hlavní domovní kabelové nebo pojistkové skříni).

Na základě doložené žádosti proběhne posouzení a bude vystaven návrh Smlouvy o připojení, který zašleme do 20 dnů. 


MIKROZDROJ – S PŘETOKY DO DS – formulář D22

K podání žádosti budete potřebovat:

• přehledný situační plánek (katastrální mapu) ve formátu PDF s vyznačením polohy objektu v měřítku 1 : 2 000 nebo 1 : 2 880, který je povinnou přílohou žádosti. V plánku musí být rovněž zakresleny všechny okolní objekty.

• údaje o zařízení žadatele 
    o     umístění výrobny, 
    o     druh výrobny (vodní, sluneční …), 
    o     popis výrobny (typ, počet aj.), 
    o     způsob provozu.

• Vaše kontaktní údaje vč. e-mailové adresy.

V některých případech je možné, že budete vyzváni k doplnění následujících příloh:

• územně plánovací informace o podmínkách vydání územního rozhodnutí, ze které je zřejmé, zda je výstavba
• výrobny elektřiny v souladu s územně plánovací dokumentací,
• harmonogram přípravy výstavby výrobny elektřiny,
• jednopólové schéma

Na základě Vaší žádosti proběhne technické posouzení a nejpozději do 30 dnů ode dne přijetí úplné žádosti Vám zašleme návrh Smlouvy o připojení.

Po dokončení výrobny, podejte Žádost o první paralelní připojení (PPP). K žádosti, prosím, doložte následující přílohy:

Pro výrobnu do 30 kW:

1. žádost o první paralelní připojení,
2. zpráva o výchozí revizi elektrického zařízení výrobny elektřiny a případně dalšího elektrického zařízení, které je do provozu nově uváděné nebo které s výrobnou uváděnou do provozu souvisí. Bez této revizní zprávy nelze provést připojení výrobny k síti provozovatele distribuční soustavy (v revizi musí být uveden výkon výrobny),
3. protokol o nastavení ochran, pokud není součástí zprávy o výchozí revizi,
4. potvrzení odborné realizační firmy s vyjádřením, že vlastní výrobna je provedena v souladu s podmínkami stanovenými uzavřenou smlouvou o připojení podle předpisů, norem a zásad uvedených v Pravidlech provozování distribuční soustavy (PPDS).

Na základě podání úplné žádosti o první paralelní připojení a následné doložení všech požadovaných dokladů, bude vyměněn elektroměr.

Výměnu elektroměru provede náš pracovník, nejdéle však do 30 dnů od podání kompletní žádosti o první paralelní připojení.

Děkujeme a přejeme Vám příjemný den."
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Janma »

Rozhodl jsem se pro ostrovní měnič. Bude to V.Phoenix 48/3000 . Bere v klidu jen 5w. Regulátor MPPT 150/85 tr.
Bude napájet jen pár okruhu. Pračka, sušička, myčka v létě pro přebytky-klimatizace (2,4kw) .
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od marko250 »

Tak už se těším,až tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 2&start=40

nahodíš reálnou spotřebu při odběrech z něj,ta klidová je hodnota k ničemu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od beethowen »

Janma píše:Rozhodl jsem se pro ostrovní měnič. Bude to V.Phoenix 48/3000 . Bere v klidu jen 5w. Regulátor MPPT 150/85 tr.
Bude napájet jen pár okruhu. Pračka, sušička, myčka v létě pro přebytky-klimatizace (2,4kw) .
Ahoj,
Dle katalogu to je cca 25W. Viz.: https://www.victronenergy.cz/upload/doc ... 0VA-CZ.pdf Uvidíš sám kolik to bude, ale tipuju že pod 25W to nepojede. To co píšeš je možná nějaký standby režim, kdy neběží výkonová část a na výstupu tím pádem nemáš napětí. Mě klidový odběr u Axperta dělá cca 42W a to si myslím, že je na ten stroj celkem OK. Victron na tom bude určitě líp, ale 5W je pohádka.
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od Janma »

K instalaci panelů:
Budu mít 235wp panely. Zvolil jsem 3s6p tj.18x235=4230wp .
Dotaz zní jestli to nebude moc.
Baterie bude 48V/200Ah.

Nebo bych je rozdělí 12 ks směr jih a 6 ks západ. Na východ není místo.
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Hybridní FVE.S DS.

Příspěvek od marko250 »

Regl umí na 48V systém 4800Wp,pak už to je jen otázka jak máš rozloženou spotřebu do dne.A jak budeš navyšovat do budoucna.Jinak poměr 4230Wp na 9kWh baterku je poměr spíše více zátěžový,bude potřeba dobře ošéfovat rozběh článků a odklon nadbytků,za dvě hoďky plného osvitu panelů máš nabito.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek