300W ponorné čerpadlo TPK6000

DC i AC čerpadla, ponorné, nízkotlaké, vysokotlaké, oběhové, domácí vodárny, atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od mypower.cz »

Tak tohle mě velmi mile potěšilo, protože to znamená, že už nebudu potřebovat zapnout přes léto centrálu totálně k ničemu, maximálně až zase v zimě na dobíjení, pokud bude hodně dlouho zataženo. Dodnes jsem musel občas použít centrálu na 1200W ponorné čerpadlo které mám ve studni, protože na něho nemám dostatečně výkonný střídač.

Ponorné čerpadlo TPK6000, 300W, 6m výtlak, necistoty az do 6mm, 0.6bar, 6000l/h max, 1200l/h ve 4m vysce, předchvílí koupeno v Baumaxu za 749,- CZK. Připojeno na 600W Cartrend střídač s modifikovaným sinusem. Do studny nepujde, protoze studna ma vodu 16m hluboko, ale na dešťovku, ktere mam 3200 litru v zasobe u chaty se bude hodit naprosto dokonale.

Obrázek

Úplně v pohodě čerpá a čerpá a čerpá a čerpá ... až do vybití baterek nebo dokud nevycerpam 3200L vody, coz treba na umyvani nadobi je tak na milion nadobi (ovsem kdo ten milion nadobi bude umyvat to netusim :) ).

To znamená, že můžu od teď přečerpat vody až doaleluja totálka zadara ze sluncem nasvícené elektriky (žádné kupování benzínu do centrály), můžu zalívat, můžu pustit po zahradě třeba umělý potok. Přebytky těšte se :) Už mám pro vás využití :) :idea:

Další test bude s nejakym 12V cerpadlem, je mi jasne ze tohle taky neni uplne ta nejefektivnejsi cesta z hlediska energetickeho ale funguje to :!: ;) .
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od mypower.cz »

Takhle vypada cerpadlo na grafu. 12V system, cerpadlo pripojeno pres 600W stridac Cartrend na cervenou 200Ah (2x100Ah) vetev. Dopousteni asi 50L + 3 lavory na odmoceni milionu nadobi. Zaroven v te chvili svitila skrz jiny 300W Cartrend pripojeny na stejnou vetev FV1 usporka v kuchyni a usporka v pracovne + muzika (Creative 5.1) + Philips 13W monitor. V podstate jen z baterek, panely uz v te chvily byly dole.

Uzasne, slunce ma hodne sily ... to se nezda, ale jak to clovek vidi v provozu tak na to hledim s otevrenou hubou i ja a to jsem uz vic jak rok bez pripojky k DS ciste na ostrovnim FV :idea: ...

Obrázek
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od SJM »

Docela by mne zajímalo, jak s odstupem času hodnotíte obě Vaše čerpadla z hlediska spotřeby a spolehlivosti.
Pro zajímavost a jako další možnost snížení potřebného výkonu střídače - našel jsem čerpadlo se spotřebou pouze 180W, navíc je možné ho opatřit ještě frekvenčním měničem pro snížení rozběhového a pracovního proudu podle odběru na http://www.cerpadla-shop.cz/akce-vyprod ... 0-662.html


Zdraví SJM
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, 300W slouzi uz druhou sezonu na precerpavani destovky a uplne paradni.. Bez problemu. Pouzivam prakticky porad. Samozrejme neni to tlakove cerpadlo, takze tak maximalne 3,4 m do vysky, pak uz ma problem. Jinak to vibracni 225W je stale zanovni. Az bude potreba, tak konecne vytahnu to 1200W ktere mam stale ve studni a zapojim to vibracni 225W. Pravdepodobne hned jak dojde destovka, tak jdu na to. Pokud nedojde, tak az v zime, nebo jeste moznost, ze bych zapojil driv lazenske kamna, tak by neslo do studny ale fungovalo by jako tlakove s tim, ze by expanzni nadoba byla vyuzita z 600W ALKO domaci vodarny u ktere nepouziju motor a tlak bude delat prave to vibracni. Mam to pripraveno po strance elektricke, i tlakovy spinac mam uz zapojeny. Udelal jsem 220V koncovku (zasuvka) pro pripojeni vibracniho cerpadla ktera je spinana tlakovym spinacem ALKO vodarny a jeji motor ted neni zapojen... Tzn s tim vibracnim dam vedet pozdeji. Zatim ma jeste oddech a ceka na plne nasazeni :)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od vata »

Zdravím, u mě hrdinně tlačí už třetí rok původně provizorně zamýšlený (vibrační) Mališ 220W. Tlakuje neuvěřitelně - vodu tlačí do 40 metrů výšky, nepočítám vodorovné trubky. Na konci (nahoře) je tlaková nádoba tlakovaná na 2 bary. Navíc to tlačí částečně přes půlkové trubky, filtr a zpětnou klapku. Spotřeba před měničem (se ztrátami na měniči) se pohybuje pod 300W. Pro 600Wp je to při slunném počasí nepodstatná spotřeba - baterky se z absorpce nebo z floatu ani nehnou.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od SJM »

vata píše:Zdravím, u mě hrdinně tlačí už třetí rok původně provizorně zamýšlený (vibrační) Mališ 220W. Tlakuje neuvěřitelně - vodu tlačí do 40 metrů výšky, nepočítám vodorovné trubky.
Mám s Malyšem opačné zkušenosti, tlačil asi z 35 metrů vrtu a po dvou dnech odešel. Možná jsem ho nechal běžet moc dlouho. Od té doby jsem k virátorům skeptický, raději něco rotačního.
Přeji Vám co nejdelší služby Malyše.

Zdraví SJM
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od vata »

No jasně že mám namyšlené klasické čerpadlo. Jenže je to dost drahé (úzký vrt), a když ten vrtichvost stále funguje, tak se mi nechce investovat. Pravda je, že čerpám dost málo - cca 2 x týdně méně než 100 litrů - minuty chodu.
Ten Malyš tam byl osazen původně do nového vrtu jako čištění a vrtaři mu dávali rok, maximálně dva :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 300W ponorné čerpadlo TPK6000

Příspěvek od SJM »

vata píše:Ten Malyš tam byl osazen původně do nového vrtu jako čištění a vrtaři mu dávali rok, maximálně dva :)
Přesně tak, mně také vrtaři doporučili Malyše k vyčištění vrtu. Možná jsem ho přetěžoval, nechal jsem ho běžet stále, abych současně zjistil hltnost vrtu. Odešel.
Možná při Vašem provozu vydrží dlouho, protože se moc neunaví.

Zdraví SJM

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek