baterie Pylon

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

baterie Pylon

Příspěvek od Jirka81 »

Ahoj, jaký je váš názor na http://shop.mypower.cz/baterie-pylon-us ... anbus-2980 v Anglii už se dají sehnat za cca 25k Kč za kus, pro mojí startovní potřebu 100Ah tedy s dopravou lehce přes 50k Kč..při stavbě vlastní baterie ze 100Ah článků je to cena jen za články a další tisíce za balancování,monitoring atd. Dále mohu navyšovat kapacitu. Já o tom opravdu silně uvažuji, jsou zde i nějaká negativa, tedy kromě toho, že odpadá vlastní bastlení, což pro někoho může být obrovské plus :D Díky.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

mám dva kousky, vše v cajku a naprostá spokojenost a bezstarostnost , doporučuji měnič který s nimi dokáže komunikovat. Jinak na jaře kupuji další v Anglii na Home.....? tak to můžeme spojit dokud jsou v EU a mají bezcelní zónu Hong Kongem.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Re: baterie Pylon

Příspěvek od Jirka81 »

No mám už koupenej Infinisolar E 5,5kW za 1000 liber, no nekup to, ten má pro komunikaci buď Usb nebo RS-232, takže leda nějakým převodníkem, mám pocit, že je to stejně jen nějaký "lepší" monitoring a i bez něj to bude fungovat dobře. Snad ten Brexit ještě chvilku poběží :D
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

možna bych zjistil jestli Infini nemá vytvořen komunikační protokol s Pylontechem, pak dokáže "baterka" řídit nabílení a vybíjení přes měnič podle svého stavu. Už ho páru výrobců měničů má vytvořen, tak proč ho nevyužit pro zvýšení životnosti jestli je vytvořen. Kdy plánujete nákup?
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

Infini asi má nějakou komunikaci i když na jiný typ měniče. https://www.jakama-ge.sk/jakama-ge/esho ... -Pylontech
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Re: baterie Pylon

Příspěvek od Jirka81 »

No zatím jsem jen našel na různých asijských stránkách, že Infini Pylon baterie podporuje, respektive to asi bude znamenat, že sním funguje ve smyslu, že nabíjení řídí striktně měnič pouze na základě napětí jako u "ostatních" baterií, ale příma a "přesnější" komunikace(zřejmě třeba "únava",teplota atd.),která zlepší celkovou životnost tam nebude :P No první dva kousky asi během měsíce, na jaře zřejmě třetí, možná čtvrtý :). Je tu ještě milion dalších věcí se kterými se potýkám, střecha např. nemá podpůrné latě,fasáda, kam na konstrukcích půjde část panelů pro J část se bude nahozovat, v části domu jsou staré "dvojvodičové" rozvody atd.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: baterie Pylon

Příspěvek od youda »

Ahoj,
dovolil bych si oživit toto starší vlákno. Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nějakou alternativou k bateriím Pylon 48V. Mám na samozřejmě mysli podobná prefabrikovaná řešení, nikoliv výrobu "PowerWall" z 18650. Proč koukám po alternativě? Pylon mi v přepočtu na cykly a využitelnou kapacitu přijde celkem drahý, stejně tak doporučený proud jednoho bloku. Přesto to vypadá, že pro většinu českých eshopů je to primární produkt v jejich nabídce.

Já ať hledám jak hledám, tak alternativ moc není a sdílených zkušeností je ještě méně...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
JiTr
Příspěvky: 82
Registrován: ned kvě 20, 2018 5:00 pm
Reputace: 6
Lokalita: Uprostřed republiky

Re: baterie Pylon

Příspěvek od JiTr »

Ahoj,
taky by mě zajímaly reálné zkušenosti s baterií Pylontech @ 48V a nejlépe ve spojení s Multiplus-em od VE.
Z hlediska komerčních produktů, mi pro home aplikace nepříjde cenově úplně mimo mísu ... zvlášť, jak tady zmiňoval Jirka81, za cenu v UK je to myslím víc než přijatelné řešení ... Jako alternativa se nabízí např. BYD B-Box, ale je to dražší alternativa ...
Jen dotaz na majitele této baterie ... pokud to máte někto připojene přes CAN k měniči / kontroléru nabíjení, nejlépe od Victron E ... pokud by byla možnost, rád bych zkusil zaznamenat CAN komunikaci a trošku se jí probrat ...
Jinak pár informací o komunikaci přes konzolu jsem našel zde: https://www.photovoltaikforum.com/speic ... 8-s30.html
rasto
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 08, 2017 8:53 am
Reputace: 18

Re: baterie Pylon

Příspěvek od rasto »

JiTr píše:Ahoj,
taky by mě zajímaly reálné zkušenosti s baterií Pylontech @ 48V a nejlépe ve spojení s Multiplus-em od VE.
Z hlediska komerčních produktů, mi pro home aplikace nepříjde cenově úplně mimo mísu ... zvlášť, jak tady zmiňoval Jirka81, za cenu v UK je to myslím víc než přijatelné řešení ... Jako alternativa se nabízí např. BYD B-Box, ale je to dražší alternativa ...
zdravim

po skusenesti s olovom a dolievanim vody, smradom...prechod na GEL balansovanie... ,aby sa mali ako v bavlnke nevybijat iba nabijat ;o)) som to koli casu udrzby vzdal. Naucit posadku domu zapinat len jeden velky spotrebic, je nemozne. A tak som hodil kocku BYD alebo PYLON?
Rozhodol som sa pre BYD z jednoducheho dovodu. BYD s multiplusom ide ESS aj OFFGRID pylontech nie.
Cena? drahe, ale stoji to zato. Jedna bateria dokaze dat s victronom max35A, denne idem SOC 20%. Zatial cca 1rok 100% spokojnost ziadna starost.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: baterie Pylon

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
mám dotaz na Ty z Vás , kteří baterie Pylon vlastní. Výška Pylon 48V je uvedena 89 mm.
Jsou tedy aku LiFePo4 , které jsou obsaženy v Pylon uloženy na ležato ?
Nebo je tam jiný , méně běžný rozměr aku LiFePo4 uložených na stojato takže se vejdou do výšky 89 mm?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

kyocera píše:Zdravím,
mám dotaz na Ty z Vás , kteří baterie Pylon vlastní. Výška Pylon 48V je uvedena 89 mm.
Jsou tedy aku LiFePo4 , které jsou obsaženy v Pylon uloženy na ležato ?
Nebo je tam jiný , méně běžný rozměr aku LiFePo4 uložených na stojato takže se vejdou do výšky 89 mm?
jsou v nich prismata, až budu rozebírat dám foto.

jinak spokojenost
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

JiTr píše:Ahoj,
Jen dotaz na majitele této baterie ... pokud to máte někto připojene přes CAN k měniči / kontroléru nabíjení, nejlépe od Victron E ... pokud by byla možnost, rád bych zkusil zaznamenat CAN komunikaci a trošku se jí probrat ...
Jinak pár informací o komunikaci přes konzolu jsem našel zde: https://www.photovoltaikforum.com/speic ... 8-s30.html
Mohl by poskytnout, ale mám měnič GW, třeba to pujde. jinak baterky si žijí vlastním životem a ani o nich nevím, jinak na podzim budu pořizovat další dva kousky, připadně můžeme spojit síly a lepší cenu v GB.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: baterie Pylon

Příspěvek od willcz »

jedna Pylonu z fotek na netu:
https://secondlifestorage.com/image/kchacm
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: baterie Pylon

Příspěvek od zajo »

willcz píše:jedna Pylonu z fotek na netu:
https://secondlifestorage.com/image/kchacm
mohu potvrdit
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
mlokecek
Příspěvky: 28
Registrován: ned črc 08, 2018 7:41 pm
Reputace: 0

Re: baterie Pylon

Příspěvek od mlokecek »

Ahoj, pokud by se realizoval nákup baterií Pylontech, tak bych se taky s jednou přidal, pokud by byla dobrá cena.
Potřebuji baterii ve verzi Plus.

zajo píše:
JiTr píše:Ahoj,
Jen dotaz na majitele této baterie ... pokud to máte někto připojene přes CAN k měniči / kontroléru nabíjení, nejlépe od Victron E ... pokud by byla možnost, rád bych zkusil zaznamenat CAN komunikaci a trošku se jí probrat ...
Jinak pár informací o komunikaci přes konzolu jsem našel zde: https://www.photovoltaikforum.com/speic ... 8-s30.html
Mohl by poskytnout, ale mám měnič GW, třeba to pujde. jinak baterky si žijí vlastním životem a ani o nich nevím, jinak na podzim budu pořizovat další dva kousky, připadně můžeme spojit síly a lepší cenu v GB.
fonta
Příspěvky: 48
Registrován: sob dub 28, 2018 9:13 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc

Re: baterie Pylon

Příspěvek od fonta »

Ahoj taky bych se pripojil k nakupu baterie Pylontech verze plus pokud by byla zajimava cena.
3,4 kWp JZ poly, 3,3 kWp JV mono + Axpert - MAX II 8000W, 8x 50Ah Pylontech US2000B+C Plus + ICC software monitor + 80l bojler, https://pvoutput.org/list.jsp?id=78193&sid=69344
mlokecek
Příspěvky: 28
Registrován: ned črc 08, 2018 7:41 pm
Reputace: 0

Re: baterie Pylon

Příspěvek od mlokecek »

Třeba tady je pěkná cena za 4 kusy, je tam ale doprava 4300 Kč

https://www.ebay.com/itm/4-x-PylonTech- ... m570.l1313
JiTr
Příspěvky: 82
Registrován: ned kvě 20, 2018 5:00 pm
Reputace: 6
Lokalita: Uprostřed republiky

Re: baterie Pylon

Příspěvek od JiTr »

To zajo: GW měnič by mi nevadil, aktuálně mám na podzim v plánu podívat se na CAN komunikaci mezi BMZ a VE ... mám to blízko domova ... a pak bych se rád vrhnul na Pylontech...

To zajo, mlocek, fonta: nákup baterii Pylontech plánuji, pokud mě od Pylontechu nic nedradí, na jaro ... uvidím kterého roku :-) ... musím si to všechno ještě srovnat v hlavě a plánů je hodně ...
JiTr
Příspěvky: 82
Registrován: ned kvě 20, 2018 5:00 pm
Reputace: 6
Lokalita: Uprostřed republiky

Re: baterie Pylon

Příspěvek od JiTr »

Posledni dobou tady na foru baterie Pylontech casto rezonuje ... je to spise takove naznacovani ... ale vesmes v temnych toninach
Na zahranicnich forech je to spise chvala ... co jsem cetl, shrnul bych jako za dobry pomer cena vykon ...
Pokud ji nekdo testoval vice nez jen zapojil a nechal zit, pisnete konkretni postrehy ... jakekoliv ... Dik


Odesláno z mého BLN-L21 pomocí Tapatalk
badumi1
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 01, 2016 9:37 pm
Reputace: 1

Re: baterie Pylon

Příspěvek od badumi1 »

Ja ich mam uz rok a pol a vcelku spokojnost. Pouzivam ich s Victronom multiplus 5kw. Mam 3 kusy 2000B. Sice som ich uz reklamoval, niektore clanky boli chybne ale opravili a zatial idu na 100%. Sice maju Soc nastavene fabricky na 20% ale uz ich dokazem dostat aj nizsie, asi koli najnovsiemu firmwaru od victrona alebo k baterkam. Predtym nepustili nizsie ako 20%. Pouzivam ich s ESS asistentom. Ak by niekto chcel sa nieco opytat, piste. Vo Fridku ich maju najlacnejsie kedze su vyhradnym zastupcom pre CZ a SK. Na predaj a servis nemozem nic zleho povedat.
12,6kw poly na streche (5,5kw juh a 3,9kw vychod; 2kw zapad, 1,2kw zahradny domcek) Multiplus 2 3kw na 3F, 2x Victron Mppt 150/100 + Mppt 250/100, Epever 150/40; 2x 280Ah Lifepo4, 2kw Sun 2000G2, 2x Sun1000g2,

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek