FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ant555
Příspěvky: 54
Registrován: ned lis 06, 2016 10:45 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od ant555 »

kodl69 píše:akorát bych chtěl vidět dostatečnou vzdálenost s podle ČSN EN 62305-3/ed.2 mezi horním koncem panelů a hřebenovým jímacím vedením hromosvodu.
Chcem sa spýtať, koľko musí byť vzdialenosť minimálne? :oops:
Ďakujem
4 kWp Poly, Victron Multiplus 3kW, Axpert VM3K 24Plus, Bater 5-SOPzS 24V/525Ah, všetko vo výstavbe, hotovo 28%
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od ota »

Domeček je krásný
... bych se taky zeptal kolik to má být a jak se vzdálenost S vlastně počítá.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od vla »

Těžko dodržet vzdálenost mezi panely a vedením hromosvodu, když tam žádný není.
Nemám rád tenhle stát.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Ronn »

kodl69 píše:Pěknej domeček, akorát bych chtěl vidět dostatečnou vzdálenost S
Kde nic není ani čert nebere... Tady zbývá už jen 2x DEHNiso-Combi ~5m na stranách a 4x svody v HVI ...
Tady je stejná situace... http://elektrosystemy.pl/?p=7189

Apr... ty svody by měly být izolované všude by-default, protože stačí aby někdo dodatečně (bez konzultace) umístil kabel v šikmé střeše ze strany interieru např. pro světlo. pod svodem a je to...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od tomas »

Izolace stejně nezabrání indukci když ty trasy půjdou kousek souběžně i přes střechu nebo stěnu domu. Jedině snad kdyby to byl stíněný kabel nebo kovová krytina která by to co je pod ní ochránila.
A tyto indukované přepěťové špičky se blbě likvidují, protože nemají potenciál proti Zemi, na druhou stranu nemají zas takovou energii takže běžné NN spotřebiče neohrozí, pouze slaboproud a elektroniku.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

kodl69 píše:Pěknej domeček, akorát bych chtěl vidět dostatečnou vzdálenost s podle ČSN EN 62305-3/ed.2 mezi horním koncem panelů a hřebenovým jímacím vedením hromosvodu. Nebo to bude všechno spojený se vším?
Hromosvod nebude.Osobně vím co hromosvod dovede za neplechu.Já jsem zastáncem té skupiny co hromosvod odsuzuje.To je ale věčná polemika proč jo nebo proč ne.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Tato chalupa nemá přípojku elektřiny ani vody.Připojil jsem jí na elektrárnu na můj dům a na vrt.Sice při schvalování projektu se jím to nezdálo.Nakonec to ale takto povolili.Jinak prezentace je na https://www.facebook.com/ChalupaMajda/[code][/code] http://www.e-chalupy.cz/luzicke_hory/ub ... 6.php[code][/code] www.chalupamajda.cz To už sem ale moc nepatří.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od mobilik »

Sakra, nadherna chalupka. Tam by si mohol zorganizovat zraz. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od sitra »

Velmi stručně….
Izolovaný hromosvod je tak drahý, že se budete pokoušet najít jiné řešení.
Člověk si musí uvědomit (přesněji vypočítat) do jakého rizika chce jít a dle toho zvolit danou ochranu.

Výpočet „s“
s = (Ki / Km) x Kc x l
Ki pro LPS III načtu z tab. 10 = 0,04
Km z tab. 11 = 0,5 pro beton cihla
Kc při použití více jak 3 svodů je hodnota 0,44
l- délka pro daný výpočet, např. délka hřebene 10m

Výpočet tedy:
S=0,08*0,44*10=0,352m
Tato vzdálenost je tedy pomyslný poloměr „válce“ kde se uprostřed nachází hřebenové vedení. V tomto prostoru (tedy i pod hřebenem) je tedy nutné dodržet odstup od všech vodivých částí a vedení jak zmínil tomas.
Podotýkám, že veškeré kovové součásti, které jsou v ochraném prostoru valivé koule, musí být spojeny vodičem na společný potenciál MET.
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kodl69 »

A dům se bude kolaudovat? A ví úředníci co je nezbytnou součástí stavby? Jestli jo, tak tam ten hromosvod budou požadovat. Ostatně většina stavebních projektantů píše do tech. zprávy jenom jednu větu: na stavbě bude osazen LPS třídy III - čímž je řečeno všechno, uzemnění, pospojování, přepěťovky, hromosvod.
A co dokáže hromosvod - když je dobře udělanej, a se vším všudy, tak ochránit stavbu a vnitřní zařízení - známej má zánovní RD, na jaře přímej zásah do hromosvodu, škody: stykač od NT - na přívodu z HDO nebyla přepěťovka,
digestoř s dotykovým ovládáním - čínskej krám nesplňující normy ESD, pohon garážovejch vrat - 30cm od vrat je svod, a kovový vrata nebyly připojený k pospojování. Takže odešlo jenom to, co bylo sfušovaný.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od vla »

Já bych nebyl tak přísnej, pokud je v projektu, měl by být vyžadován, pokud není , považoval projektant danou oblast za bezpečnou. Existují pravidla, kdy být hrom musí a kdy ne, je to trošku věc projektanta. Hodně záleží na umístění objektu v krajině, existují mapy pravděpodobnosti úderu blesku atd. Od stolu, bez znalosti dalších podmínek se rozhodně rozhodovat nedá.
Nemám rád tenhle stát.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
technických příspěvků k tomuto objektu je zde dost a tak můj příspěvek
zaměřím na využití objektu. A uvedu informace, ze kterých mohou mít prospěch
i další účastníci fora mypower.
Dreambox uvádí odkaz
http://www.e-chalupy.cz/luzicke_hory/ub ... a-0036.php
Hezký, prostorný dům s velkým potencionálem , který rychle nachází odezvu mezi turisty.
Aby bylo využití objektu maximální je vhodné tento rekreační dům také zaregistrovat
na další www stránky. Např. http://www.tourtrend.cz nebo http://www.pampeliska.cz
nebo https://www.airbnb.cz/ nebo http://www.booking.com
Zatímco na e-chalupy.cz neplatíte za zprostředkování , ale pouze platíte za umístění
Textu a fotek na e-chalupy.cz, na dalších uvedených odkazech neplatíte za umístění
Textu a fotek, ale platíte za zprostředkování služby ubytování.
Na první pohled by se mohlo zdát, že platit za zprostředkování není výhodné, ale
Tyto agentury mají roky zavedené možnosti jak zvýšit vytíženost Vašeho objektu, což
se ve výsledku odrazí ve Vašem vyšším příjmu za celý rok.Poplatek za zprostředkování
ubytování se platí jen tehdy, když Vám agentura objekt krátkodobě obsadí.
Všechny další služby spojené s obslužností www stránek , fotek a textu Vám dělá zdarma.
Tedy co se týče např. agentur Tourtrend nebo pampeliska.
Poskytovat ubytování bez snídaně, tedy bez pohostinských služeb je jednoduché.
Není třeba mít ani živnostenský list a výsledek příjmu se zdaňuje jako nahodilá
činnost, na základě pronájmu celého objektu. Jedná se o krátkodobé pronájmy
celého objektu bez pohostinských služeb. Pokud by jste hostům chtěli podávat snídani, už
jedná o pohostinské služby s živnostenským listem.
Co je potřeba ? Pouze se v místě zaregistrujete na místním úřadě
k vybírání a placení tzv místního a rekreačního poplatku. To je zpravidla několik
Korun za osobu / noc a tyto peníze odvedete do rozpočtu příslušné obce či města 1 x ročně.
Takovým způsobem můžete využívat Vaši, chatu nebo jiný objekt a rozhojnit tak svůj vlastní příjem.
Ve městech je zvykem např. i v bytě pronajímat turistům , třeba i zahraničním turistům, třeba
I jen jeden pokoj ve vašem bytě. Mým příspěvkem jsem doplnil informace, které tady nezazněly a
Informace o ubytování , odkaz na www stránky a informace o využití nějakého objektu tak
mohou být pro někoho dalšího užitečné , pokud přemýšlí o využití chaty,RD nebo i bytu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:.........Poskytovat ubytování bez snídaně, tedy bez pohostinských služeb je jednoduché.
Není třeba mít ani živnostenský list a výsledek příjmu se zdaňuje jako nahodilá
činnost, na základě pronájmu celého objektu. Jedná se o krátkodobé pronájmy
celého objektu bez pohostinských služeb. Pokud by jste hostům chtěli podávat snídani, už
jedná o pohostinské služby s živnostenským listem...........
Dovolím si tuto problematiku upřesnit.

Nahodilé příjmy se vskutku daní jako ostatní příjem §10 ZDD. Soudní praxe vyvěštíla, že dva a více případů je již soustavná činnost.
Tudíž pokud NEjde o trvalé bydlení (klasické nájemní bydlení), jde vždy o živnost dle ŽL:

A)
55. Ubytovací služby
Poskytování ubytování ve všech ubytovacích zařízeních (například hotel, motel, kemp, ubytovna) a v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci. V případě ubytování v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci s kapacitou do 10 lůžek (včetně přistýlek) podávání snídaní ubytovaným hostům.


Je zde nad rámec ubytování možnost poskytnout i snídaně.

nebo,
B)
Pokud má ubytovací zařízení k NEtrvalemu bydlení více jak oněch 10 lůžek jde o hostinskou činnost (řemeslná živnost), kde je možné již hosty krmit dle libosti.

Jinačejší možnosti k naší lítosti nejsou.
Rozhodovací kriteria jsou:
do deseti lůžek a nad deset,
Krmit, nekrmit.

1) Krmení, vždy: hostinská činnost.
2) Nad deset lůžek vždy: hostinská činnost.
3) Pod deset lůžek, ale krmení: hostinská činnost viz bod 1) vždy krmení.
4) Pod deset lůžek a nekrmit: ubytovací služby.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Můj příspěvek se týkal informací pro nepodnikatele, kteří si mohou jednoduchým způsobem
zvýšit svůj příjem pokud mají chatu, RD nebo byt. Všechny informace mám od svého
známého, který takto jako nepodnikatel bez ŽL popsaným způsobem rozhojňuje svoje příjmy
už více jak 8 roků. Jako nepodnikatelů jsou takových malých poskytovatelů ubytování
určitě tisíce, možná i desítky tis. obyčejných lidí , nepodnikatelů na www stránkách , které
jsem uvedl v odkazu.
Okamžitě ani nenapíši podle jakého § známý zdaňuje, ale žádné takové problémy, které
popisuje střídač – N můj známý nepodnikatel nemá.
Tím ale nevylučuji, že někde kde bydlí střídač N může se jednat problémovou lokalitu.
Můj příspěvek není zaměřený na to, aby ukazoval předem , že něco nejde.
Můj příspěvek je napsaný v pozitivním duchu na zprostředkované dobré informace.
Tím ale nechci tvrdit, že střídač – N popisuje záměrně stavy, které by případného zájemce
měli spíše předem jen odradit .
Střídač –N možná popisuje situaci, která ani nemusí nastat, protože výklad
ve všech lokalitách naštěstí není jednotný. A naštěstí převažuje v této oblasti ubytování
od nepodnikatelů většinou zatím rozumná domluva i na finančních úřadech.
A ŽL na krátkodobé pronájmy není zatím vyžadován. A platby za ubytování probíhají přes
Účet, takže známý není ani v evidenci elektronické evidence tržeb.
A pokud chcete zdanit nějaký příjem i jako nepodnikatel, finanční úřad Vám
to umožní. Můj příspěvek tedy nemá za cíl ukázat nějakou cestu a potom se snažit
zájemce od této cesty jako střídač-N odradit,. Můj příspěvek to jsou přenesené
bezproblémové dobré zkušenosti mého známého nepodnikatele . Můj známý ale nemá žádný
FV panel , toto forum ani nečte a tak svoje dobré zkušenosti sem sám osobně nikdy ani
nenapíše. A co se týče těch 10 lůžek, tak jednou tohle známý také řešil.
Na finančním úřadě mu řekli, že se jedná jen o nějaký právní názor nikoliv závaznou
vyhlášku finančního úřadu. Možná by svoji zkušenost mohl napsat i Dreambox , který má více
jak 10 lůžek. Jestli má příznivé zkušenosti, nebo naopak komplikované, jak naznačuje
střídač- N. Ale protože se jedná o lokalitu Dreambox v pohraničí, předpokládám, že
zkušenosti bude mít Dreambox dobré.
Mohu tedy potvrdit, že v dané lokalitě , kde bydlí známý nepodnikatel úředníci nikomu
Klacky pod nohy záměrně neházejí. I když se jedná o nepodnikatele , který poskytuje
Krátkodobé pronájmy na staré chalupě. Nebo další známý nepodnikatel, který z bytu
v centru většího města získává ročně příjemný přivýdělek 428tis.Kč. Nevím už ale přesně, zda
se jedná o hrubý příjem, nebo čistý ke zdanění.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:...........Můj příspěvek se týkal informací pro nepodnikatele..........
Tak jak jsou v elektrotechnice ustálené pojmy a jejich významy, tak jsou i v oblasti podnikání skutečnosti jež mají nějaký význam a taky dopad.
Zkusím to z jiného pohledu:

Živnostenský zákon v § 3 odst. 3 písm. ah) praví, že živností není pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Pokud tedy někdo pronajímá vlastní nemovitosti nebo jednotlivé prostory v nich, nespadá tak tato činnost pod živnostenské podnikání a osoba nemusí vlastnit živnostenské oprávnění.

Pronájem nemovitostí má tedy klasickou nájemní smlouvu předání prostor a víc, než služby s pronájmem související se neposkytuje. Takto žije polovina našeho státu.

On to taky komplikuje nový Občanský zákoník jenž dříve zažité významy změnil.

Ale, ubytovací služby, hostinská činnost je specifický, a většinou krátkodobý pronájem prostor.

Navíc do toho vstupuje i to, jak byla nemovitost kolaudována. Je li to hotel, pak není určen k trvalému bydlení a nemohu jej pronajmout bez ŽL, i když tam budu pobývat rok a více..
Naopak nemovitost k trvalému bydlení není možné provozovat jak "Hotel", i když se to v mnohém děje.

Toto a předešlý příspěvek není něco spekulativního, čí podléhající souhlasu FU. Toto jsou zákonné podmínky fungování v našem státě.

Pokud někdo jedná jinak a je mu to osudem promíjeno, je mu třeba přát mnoho zdaru a nerušeného života.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
jen jsem zprostředkoval pozitivní dobré informace od známého - nepodnikatele
bez ŽL. Není řeč o žádném hotelu. Ten známý nemá žádný hotel, kde by bydlel, ale má jen starou chalupu.
Tu pronajímá krátkodobě jako celý objekt . Je tam kuchyně, kde si hosté sami chystají jídlo.
Pokud někdo poskytuje dlouhodobý pronájem, nemá ŽL. Ze stejné logiky věci ani na krátkodobý
pronájem zatím není vyžadovaný ŽL. Asi jsem napsal špatně, že se to zdaňuje jako nahodilý příjem.
Zdaňuje se to jako příjem z pronájmu. Moje informace jsou v pozitivním duchu, tedy
je to informace o možnosti, jak zvýšit svůj příjem. Pokud je to někde chata bez elektřiny, pravděpodobně
se dá uplatnit jako výdaj ke zdanění i náklady na FV panely, či LIFE aku. Ke zdanění jde potom méně peněz, ale
i jako nepodnikatel získáte FV komponenty pro nemovitost bez elektřiny a dál šíříte myšlenku
obnovitelných zdrojů mezi další lidi. Tedy hosté, turisté, co se ve Vašem objektu vybaveným FV technologií
ubytují mohou se s technologií FV tak důvěrně seznámit. Moje zprostředkované informace jsou v
pozitivním duchu a naznačuji možnost. Je na každém, jestli ho informace osloví a řekne si že tohle
vyzkouší ve své lokalitě a bude úspěšný nebo se dopředu podlehne strachu z toho, že by mohla někde
být komplikace a nechá se odradit aniž by co vůbec vyzkoušel. Ale tak je to i v mnoha dalších oborech .
Můj příspěvek je jen o předání pozitivní dobré informace. Žádný prospěch z toho nemám, jen jsem předal
informace, které mohou posloužit dalším lidem. A jestli se to vyplatí, nebo jak je to s 10 lůžky by
nakonec mohl napsat i Dreambox sám.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Toto je podle projektu rodinný dům.Budu ho tedy pronajímat na nájemní smlouvu jako nepodnikatel.Takto to prý jde.Původně jsem to chtěl postavit jako rekreační objekt.Bohužel to nešlo.Podle územního plánu je tato část označena jako lokalita pro bydlení a ne k rekreaci.Takto mě to vysvětlili na stavebním úřadě.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Je to dobrý nápad. A mám za to, že i klasický RD je lepší jako stavět rekreační objekt.
A další dobrý nápad je , že dům od začátku nemá svoji vlastní elektropřípojku
přípojku napojenou na DS.
Je vytvořen oprávněný logicky zdůvodněný požadavek pro nákup FV panelů jako výdaj.
A mně osobně se líbí zvyšování příjmů způsobem, který je podložený
nápadem,námahou ,prací a nějakou přidanou hodnotou.
Je to férové, poctivé ve srovnání s těmi, co jen spoléhají na bohatnutí bez práce.
Třeba jen spekulací s virtuální měnou. Přeji Vám atˇse v tom malém podnikání
daří jako nepodnikateli / tedy bez papíru ŽL / a dávám kladný bod.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

kyocera píše:Zdravím,
Je to dobrý nápad. A mám za to, že i klasický RD je lepší jako stavět rekreační objekt.
A další dobrý nápad je , že dům od začátku nemá svoji vlastní elektropřípojku
přípojku napojenou na DS.
Je vytvořen oprávněný logicky zdůvodněný požadavek pro nákup FV panelů jako výdaj.
A mně osobně se líbí zvyšování příjmů způsobem, který je podložený
nápadem,námahou ,prací a nějakou přidanou hodnotou.
Je to férové, poctivé ve srovnání s těmi, co jen spoléhají na bohatnutí bez práce.
Třeba jen spekulací s virtuální měnou. Přeji Vám atˇse v tom malém podnikání
daří jako nepodnikateli / tedy bez papíru ŽL / a dávám kladný bod.
Děkuji moc.Byl to rok dřiny od rána do večera.Ani jeden den volna.Dnes ale pozitivní zpráva.Mám zkolaudováno za 1 den.Stačilo vyplnit formulář o dokončení stavby a žádost o č.p.,geometrak a hotovo.Žádná návštěva ze stavebního úřadu neproběhla.Jsem první aspoň u nás kdo kolauduje podle nového zákona.Taková rychlost úřadů mě překvapila.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od FRSO »

Opravdu krásná práce, každý pokoj je originální, mě se to velmi líbí, ještě pak dej foto té FVE aplikace v tom novém domečku jak osadíš na střechu ty panely, atd. :yes:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh

Odpovědět