OnGrid o ČEZU

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm
Reputace: 14

OnGrid o ČEZU

Příspěvek od dub042 »

Čaute, nenechal si tady někdo dělat ongrid od Čezu? Panely,střídač a nic víc. Zajímalo by mě, jakým způsobem účtujou spotřebu, přebytky atd.
pa.v.el
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 01, 2016 8:23 pm
Reputace: 0

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od pa.v.el »

Měl jsem od nich jen nabídku, ale v době kdy jsem to řešil (listopad 2016), neuměli 1F střídač.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od vla »

Možná to neřeší protože: zákazník zaplatí za OnGrid, přeteklou elektřinu změří elektroměr jako přiteklou. Neboli dodáš jim do sítě elektřinu, oni ti ji zaúčtujou jako tebou přijatou a večer ti ji vrátí a opět ji zaplatíš jako přijatou. Takže nic nevyrobili, jen jsi jsi jim zaplatil za odešlou jako za přijatou a večer ti ji vrátí a opět ji zaplatíš jako přijatou. Takže výrobní náklady 0 zisk z prodeje dvojnásobný oproti tomu co musí vyrobit.
Nemám rád tenhle stát.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od xmasin »

Tak 1F střídač stále neumí. Tady mají nějaké příklady https://www.cez.cz/cs/sluzby-pro-zakazn ... taika.html a tady https://www.cez.cz/cs/sluzby-pro-zakazn ... taika.html Dle mého názoru pěkně předražené.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od jahodovák »

Sice to už nenajdu,ale když jsem zjistil ze začátku,že to ČEZ nabízí vyplnil jsem formulář a byl jsem kontaktován realizačním týmem v našem kraji a po telefonickém hovoru jsem zjištoval co a jak,onen pracovník byl velice ochotný a mimo jiné mi bylo sděleno že jednofázové měniče samozřejmě umí ale jen do ted nevím ůplně přesně ale asi do 4,5 KW a bylo by to i o něco levnější.Jednalo se o vysokonapětový měnič.Kontaktoval jsem je hlavně kvůli rozšíření baterií ale vzhladem k tomu,že 48 v nenábízí jsem se o to dál nezajímal.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od Nicholas »

jahodovák píše:jednofázové měniče samozřejmě umí ale jen do ted nevím ůplně přesně ale asi do 4,5 KW
Max. výkon pro jednofázové připojení je instalovaných 3,7 kWp (16 A na fázi). Na výkonu měniče u ČEZu nezáleží, jen na výkonu panelů, což je trochu v rozporu s PPDS příloha č. 4.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm
Reputace: 14

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od dub042 »

Jen mi jde o to, zda to nedělá tak vyčůraně např. pokud je za den přebytek tak Čez přetok odkoupí třeba za 1,50Kč/Kw a večer při braní ze sít+ to neprodá zase zpátky za normální taxu třeba 5Kč/KW
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: OnGrid o ČEZU

Příspěvek od rva »

To byste byl ještě optimista. Podívejte se třeba na http://www.ceska-solarni.cz/jak_prodat_elektrinu.php za kolik od vás přebytek vykoupí, aby vám ho o chvíli později, nebo i ve stejné chvíli, ale na jiné fázi prodali. Protože na každé fázi bude spotřeba a dodávka měřena a placena zvlášť.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek