Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od FRSO »

Zdravím, teď jsem narazil na tento článek o Bitcoinu, tak nevím kde je pravda. :o
https://www.w4t.cz/bitcoinovy-milionar- ... -internetu
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

FRSO píše:Zdravím, teď jsem narazil na tento článek o Bitcoinu, tak nevím kde je pravda. :o
https://www.w4t.cz/bitcoinovy-milionar- ... -internetu
Pravda je v zasade ve dvou vecech:

NIKDY neinvestovat penize o ktere nemohu prijit, musim tedy pocitat ze investice se muze znehodnotit kdykoliv. Musi to byt penize o ktere prijit mohu a nijak me to nezlikviduje. Pujcka v zadnem pripade. To je v takovem pripade jako pujcit si a jit do kasina :D .

Cena BTC a jakehokoliv krypta je presne takova za jakou je ochoten ho jiny koupit a druhy prodat. Lisi se casto burzu od burzy a nekdy mezi nimi je takovy rozdil, ze se delaji takzvane arbitraze.

To je vse.

Individualni pribehy jako napriklad jeden jakysi pan v clanku jsou stale naprosto individualni. Nazoru muze byt miliarda.

Jsou lide kteri maji na BTC adresach tisice BTC z tezby. Jaky clanek by asi napsali dnes tihle ? :D A jakej maji zivot ? :))
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od petrs »

...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od toxic_cz »

19 000 USD

a už to pomalu začíná, politici, centrální bankéři a stát se budou snažit Bitcoin ochočit, zakázat, zregulovat, zničit.
Za všechno bude moci Bitcoin. Teroristé, krachy bank, maršál Kim, platební neschopnost vlády.

Stát je organizace uzpůsobená k boji. Hierarchické vedení, subordinace, jednota, trestání neposlušnosti, berně.
Bitcoin, protože ho moc lidí nezná a jen pramálo chápe, bude pro stát ideálním nepřítelem.
Co můžeme očekávat:

1) pomlouvání a FUD (stejně jako pomlouvají svobodnou směnu - kapitalismus)
2) mimořádné daně na úrovni EU, něco jako Fantomasova “daň z práva na život”
3) čarodějnické procesy (aka Silkroad)
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Skúšam mining cez CryptoNight algoritmus, pri XMR cez Win 7 64-bit + 17.12.1 drivery to dáva:
RX 580 -----------------------: 710 H.s-1,
RX 570 -----------------------: 670 H.s-1,
RX 560----------------------- : 330 H.s-1,
Core i7 ------------------------: 40 H.s-1,
dokopy celá mašina -----:- 1750 H.s-1.

Lenže keď modnem BIOS 570 + 560 a upravím 2000 2250 mem straps,
tak 580-ku mi systém vidí, ale 570 + 560 zmizne a hoci urobím toto:
https://www.techpowerup.com/228536/amd- ... os-modders

tak žiadna zmena. Máte nejaký workaround na BIOS-mod pre Polaris + Win 7 64 bit a tieto drvs ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od brumlaj »

toxic_cz píše:1... pomlouvají svobodnou směnu - kapitalismus....
Pardon za ot: No pokud jde o svobodnou směnu - třeba bydlení ve kterém není zima, základní jídlo, základní ošacení, vzdělání a zdravotnictví nikdy není o svobodné směně. A kde tedy je hranice co ještě je svobodně směnitelné a co již ne?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Počítate tu niekto ETH ? Urobil som BIOS mod a copy straps from 1750 to 2000 & 2250,
ale dáva mi to len cca. 41 MH.s-1.
Je problém v Crimson 17.12.2, vo Win 7 64-bit ? Dalo by to vo Win 10 resp. Ubuntu 16.04 viac ?
Přílohy
eth.png
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

Možná tam chyba není, u AMD se rychlost graduálně snižuje s DAG epoch. Tak možná už se to takhle projevilo.
http://www.legitreviews.com/ethereum-ha ... ted_195702
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od josse »

Aktuálně mám 27.1 na kartu (RX580/8GB XFX: 1150/2100MHz)!
V Linuxu bez použití Clymore mineru. V jednom systému mám dvě a dává to 54.2 reported. Average odpovídá přes den, v noci klesá kvůli stale shares, nevím proč.

XFX má přepínač a není třeba BIOS mod, lepší jsem to stejně nedokázal. Akorát jsem zvýšil spotřebu. Mám Samsung paměti.

Měl jsem i Gigabyte, ale ta dávala jen 20-22 podle taktů. Mohlo to sice být kusem, ale mělo to horší paměti, větší spotřebu, tak jsem ji vrátil. Teda dokázal, asi až na 28, ale ta spotřeba letěla nahoru astronomicky.

Zatím mám málo dat, ale na ethproxy asi něco bude, zdá se mi, že to pak dává jako kdybych použil Clymore miner. Avizovaných 10-20% to není, spíš tak procento dvě. Dohromady 6 karet v 5 základních deskách zatím, čekám na prodloužky PCI-E.

Kolem 20 MH/s to dává když jede na maximální frekvenci GPU a limituje to spotřeba! Musí se snížit z 1360 na těch 1150!!, Naopak paměti hnát kam to jde, ale nad 2100 to nemá cenu, už se výkon nezvedá. Pod Windows mi to také dává mnohem míň, číslo zapsaný nemám. V Linuxu mám ovladače na těžbu. Ve Windows jsem zkoušel kde co.

Nedokázal jsem vůbec rozhodit VEGA 64 v Linuxu! Nějaký problém s ovladači...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
koenzim
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 08, 2018 8:41 am
Reputace: 1

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od koenzim »

Mám 4ks Saphire Nitro+ RX580 8GB, upravený bios (stiahol som upravený a iba flashol), Windows 10, drivery "Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23". Claymore 10 v dual ETH+DCR, ETH Total speed: cca 126MH/s (31,5MH/s na kartu) + DCR Total speed: 3800MH/s (950MH/s na kartu).
Karty nastavené cez Claymore na -cclock 1250 -mclock 2250 -cvddc 890 -mvddc 890, PC s wifi routerom ťahá zo zásuvky 760W - cez merač spotreby)
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Když to tak čtu, tak to bych mohl využít v létě na spálení přebytků, kolik by stála mašina s příkonem 500W - 1kW?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Treba hľadať na v bazároch:
https://pocitace.bazar.sk/25235352-pred ... rx-580-oc/

Alebo si postaviť vlastnú mašinu. Treba sa rozhodnúť čo ťažiť, ale treba počítať
s tým, že DAG file rastie, takže dnes už nie sú použiteľné 2 GB karty, atď.

U každej meny je to inak. Spotreba je napr. tu. https://whattomine.com/
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Je tam na mě moc čísel. Spíš by mě zajímalo, jestli se dokáže zaplatiti aspoň ta mašina, když by byla elektrika zadarmo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

4 x RX 570 dáva pri ETH 15 € denne pri spotrebe GPUs 440 W.
6 x RX 580 dáva pri ETH 25 € denne pri spotrebe GPUs 810 W.
Teraz je kurz ETH 905 € a stúpa.
https://www.cryptocompare.com/coins/eth/overview/EUR

Spotreba záleží od kusa karty, či to ide napr. stabilne na 1000 mV core, 1250 MHz,
a 1020 mV GDDR5 memory a 2200 MHz.

Je však možné, že sa už čoskoro ťažiť nebude, bude sa odmeňovať len za transakcie
aj to len u ľudí, ktorí majú určité množstvo ETH v peňaženke.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Tak jsem si zadal výše uvedenou mašinu na bazaru, elektriku zadarmo a možná, za rok (pokud se to nevysype) bych mohl mít náklady zpět...
Tak to budu mít raděj celý léto opařený ruce od horké vody a v baráku vychlazeno na 15°C, než takovýhle dobrodružství...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

kodl69 píše:Tak jsem si zadal výše uvedenou mašinu na bazaru, elektriku zadarmo a možná, za rok (pokud se to nevysype) bych mohl mít náklady zpět...
Tak to budu mít raděj celý léto opařený ruce od horké vody a v baráku vychlazeno na 15°C, než takovýhle dobrodružství...
Mozna se zapomelo pripocitat rust meny co se kurzu tyce.

Treba LTC vyletel z $3 na zacatku 2017 na $400 na konci 2017. To zas neni tak zanedbatelne. To by v baraku mohla pribyt technologie, ktera by delala opareny ruce i v zime a prebytky by se poustely v lete do elektrickeho zahradniho grilu :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od ResHacker »

To určitě zanedbatelné není... ono spousta kryptoměn prodělalo velice zajímavý vývoj za minulý rok. Já jsem jen tak pokusně zkoušel daytrading na ethereu se základním kapitálem 4000,- a během pár dní to bylo v součtu i se ztrátami asi 500Kč v plusu...je to prd, ale potěší to :) Jinak jsem se taky trochu vrhl na těžbu, v létě bych to zkusil hnát sluníčkem, tak uvidíme, jak to půjde....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

ResHacker píše:To určitě zanedbatelné není... ono spousta kryptoměn prodělalo velice zajímavý vývoj za minulý rok. Já jsem jen tak pokusně zkoušel daytrading na ethereu se základním kapitálem 4000,- a během pár dní to bylo v součtu i se ztrátami asi 500Kč v plusu...je to prd, ale potěší to :) Jinak jsem se taky trochu vrhl na těžbu, v létě bych to zkusil hnát sluníčkem, tak uvidíme, jak to půjde....
DayTrading jsem zkousel, vcetne paky, a ma zkusenost je, ze drobne to prinese ale HODL prinese mnohem vice. Reci linuxovych administratoru nejeb do toho co jede :D . U me by to dnes delalo asi 10x vice nez behem tradingu. Problem je ze clovek proda, ocekava dump a prijde pumpa jako prase. Nakupuje draz. Dump prijde az pak. Drzi si sice FIAT na pocatecni investici ale krypto se rozkutali. Chce to jeste vymakanejsi strategie. Nebo bota, kterej by to hodne rozmelnil a naredil a obchodoval zcela automaticky, jinak nad tim clovek stravi vic casu nez vydela.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Dnes sa mi podarilo rozchodiť pod Ubuntu počítanie na troch platformách: AMD + nVidia + Intel.
Bolo to asi 5 hodín inštalovania, čítania a kompilovania, na 9 r. starej mašine, ale ide to. :yes:

Ak by ste mali niekto problém rozbehať viac roznych kariet, tak napíšte.
Přílohy
amd_nvidia.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

Odpovědět