Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

Aha, myslíte asi těžbu pomocí GPU s tou novou sjednocenou verzí. Já těžím jen CPU, GPU by žrala moc proudu s malým hashratem.

AMDGPU driver nejde?
https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

No GPU žerie u mňa 48 W viac oproti IDLE, napr. RX 560.
Takže 2 x GPU zožerie cca. 96 W.
A 2 GPU dajú 650 H.s-1, ale Core i7 mi dá len 80 H.s-1, ale žerie 90 W.
Takže radšej minovať na GPU. Moja i7 nemá podporu AES-NI.

Ešte lepšie je na tom RX Vega 56 = 2000 H.s-1.

Ale taký Ryzen 1800X dá už 660 H.s-1.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Reputace: 3
Bydliště: SK-Vychod

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od emsi88 »

Mam nejake Vegy tak upresnim....a to ze sice niektore 56 daju aj 2000 (Hash v XMR) ale pri stasti, kratko a zbytocne vyssej spotrebe. Zase niektore nedaju ani 1900(pamete idu napr. len 930 a nie 990). Je to trocha loteria. A dalsia vec je na kolko sa da nastavit, aby sa dlhodobo nesekalo, to ze da 1950 na par minut, neznamena ze bude aj par hodin bez padu, uz vobec nie par dni....
Skusam vyuzit jeden nevyuzity XEON E3-1220v2 tiez na taketo dokurovanie, ale aj ked ma AES, da len 60(13na jadro) a zatial sa mi nepodarilo zistit ani mi nikto neodpovedal preco. Programom to nie je...
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Mne napr. dáva Q9400 na jadro 25 H.s-1 pri OC 3.2 GHz.
To je pod Ubuntu 16.04.2 a kompiloval som to --disable-aes-ni
Zase Core i7 870 dáva na vlákno 11.9 H.s-1 pri OC 3.2 GHz.
Tu je použitá binárka z netu.
RX 560 1450/1960 2 GB dáva pod Win 7 64 bit 340 H.s-1.
Ale dosť záleží na tom akú difficulty si nastavíš v konfiguráku, lebo ak ja diff. veľká,
tak nestíha odosielať výsledky načas a máš veľa stale shares.

Tu je história RX 560, spotreba je cca. 45 W.
Přílohy
rx_560.png
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

Pro srovnání, Core i7-2600K dává 200 H/s, Xeon E3-1270 V2 280 H/s, Xeon E5-2670 925 H/s. GTX 1070 mi při 200 W dávala 600 H/s, ale tou nemá smysl Monero těžit, když už tak něco založeného na Ethash.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
branflakesallbran
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 14, 2016 12:33 pm
Reputace: 0

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od branflakesallbran »

Nedávno jsem viděl celkem slušnou infografiku s 21 fakty o bitcoinech, zahlídl jste to někdo? Bylo tam spousta zajímavostí, které jsem ani netušil.

Jinak před týdnem jsem se konečně odhodlal a koupil jsem jeden bitcoin, tak uvidíme, jak to s ním bude dál. Kupoval jsem za 9 818 USD, a teď je to pomalu na 12K, to se mi líbí :lol: :lol: ale kdykoliv to může spadnout no, to jsou ty kryptoměny...
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja som sa zas všetkých BTC zbavil a kupujem ďalšie ::pv:: *batt* a GPUs na XMR :)
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne pon pro 04, 2017 5:14 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od peater »

No já měl ještě asi před dvěma roky 2,5 BTC když poprvé atakoval 1000USD. No prodal jsem po 300 USD a pořídil Fve. Jak se na to teď dívám měl jsem počkat.....kdo to mohl vědět že to tak poleze nahoru.
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od FRSO »

branflakesallbran píše:Nedávno jsem viděl celkem slušnou infografiku s 21 fakty o bitcoinech, zahlídl jste to někdo? Bylo tam spousta zajímavostí, které jsem ani netušil.

Jinak před týdnem jsem se konečně odhodlal a koupil jsem jeden bitcoin, tak uvidíme, jak to s ním bude dál. Kupoval jsem za 9 818 USD, a teď je to pomalu na 12K, to se mi líbí :lol: :lol: ale kdykoliv to může spadnout no, to jsou ty kryptoměny...
Zdravím, to může být na 12K, ovšem jestli ho za tu cenu prodáš ty, ty ceny jsou uměle navyšovány, aby lákali nákupem na zisk. :) , ale pokud nevíš co s penězi, tak je to dobrá zábava.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

FRSO píše:ty ceny jsou uměle navyšovány, aby lákali nákupem na zisk.
Muzete to nejak rozvest cim a kym konkretne jsou ceny BTC umele navysovany aby jak pisete lakaly na zisk? Vyssi cena laka k nakupu? Od kdy? To je snad naopak ne? Nizsi cena laka k nakupu a vyssi k prodeji, nebo vy sam to mate jinak a kupujete radeji veci u kterych je vysoka cena aby jste pak prodal levneji? :sm1: Neni to tak ze spise to jak BTC dlouhodobe roste laka k nakupu, tedy to jak se BTC chova v dlouhodobem horizontu?
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od FRSO »

mypower.cz píše:
FRSO píše:ty ceny jsou uměle navyšovány, aby lákali nákupem na zisk.
Muzete to nejak rozvest cim a kym konkretne jsou ceny BTC umele navysovany aby jak pisete lakaly na zisk? Vyssi cena laka k nakupu? Od kdy? To je snad naopak ne? Nizsi cena laka k nakupu a vyssi k prodeji, nebo vy sam to mate jinak a kupujete radeji veci u kterych je vysoka cena aby jste pak prodal levneji? :sm1: Neni to tak ze spise to jak BTC dlouhodobe roste laka k nakupu, tedy to jak se BTC chova v dlouhodobem horizontu?
JJ, přesně tak jsem to myslel, že tím růstem lákají k nákupu za účelem budoucího zisku, ale dle mého názoru bude nakonec realita jiná.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od trud »

FRSO píše:
ty ceny jsou uměle navyšovány, aby lákali nákupem na zisk.

Panebože ..toto je technicky zamerané forum...aspon si o tom daco nastuduj...potom nebudes písať hluposti..
Kto su oni? lakali na zisk? Si daco prestuduj a zistis ze ONI a Lakali na zisk je hlupost.-..
Samozrejme ze cena je hnana tým ze sa pridávajú ludia ktorý v tom vidia len zisk..ale nie je to nikym riadene a nie su žiadný prvý čo založili pyramídu..pochop že celá hystoria bitcoinu je v blackchaine a kazdý vidí kolko je na ktorej adrese a kam ktore bitcoiny odtiekli..a tie prvé adresy v blockchaine su povecsine mrtve...teda roky sa nikam btc nepohli a odhaduje sa ze ccca 3-4 milionov btc su stratene práve preto ze "oni" na zaciatku to vytazili ked mal BTC hodnotu 1centu a zabudli svoje prístupové hesla...prípadne zomreli..prisli o hardisk a nemali zalohovnú penazenku...
Ked sa zacne obchodovat ETF..BTC moze vystrelit aj na 15-20-50 000 usd...nic nie je nemožné ...tak ako pokles na 1000 alebo 100..Z umýslu meny sa s toho stala investícia...a to bola asi aj jediná možnosť ako mohli vlády zabiť BTC...a myslím že aj zabijú----otázka je kedy....kolko ešte vydrží ošial... a kedy príde doba ..predať... :-)
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

nie su žiadný prvý čo založili pyramídu..
tak tomu sám nevěříš. Ten co ji založil, je v utajení, a první vlna těžařů, kterejm vypadávaly bitcoiny z obyčejnejch PC jak na běžícím pásu, to jako neexistuje? Asi extra krátká paměť. A to, že se ty BTC nepohnuly několik let, ještě nemusí nic znamenat, ještě nepřišla chvíle vybrat zisk a ostatním nechat oči pro pláč.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

Co to má společného s pyramidovým schématem? Přečtěte si prosím jeho definici. Cena je daná nabídkou a poptávkou, to že teď nějaký čas víceméně roste není žádný podvod. Ano, může to být bublina, cena může spadnout drasticky. Ale to není podvod, to je něco, s čím držitelé MUSÍ počítat, když to kupují. Liší se to od jiných spekulativních prostředků? Ne.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

By ma zaujímalo, či každá cryptomena je úplne nezávislá, ale sú všetky dosť závislé
na cene BTC, a keď padne BTC, padne napr. aj LTC či XMR.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od střídač_N »

Nicholas píše:Co to má společného s pyramidovým schématem? ..............
Nechci se pouštět do neplodných diskusí, leč onen Bitcoin definici letadla odpovídá. Zákon nabídky a poptávky funguje v nějakém, vcelku rovnovážném stavu. Pokud se dostaneme do hraničních stavů, nefunguje. U Bitcionu je hraniční stav vytěžení a množství lidí jež jsou jej schopni a ochotni používat. To, že jde dělit je sice pěkný, ale jen a jen oddaluje konečný stav, tedy omezenost počtu uživatelů. Jistě připustíme, že tak, jak u letadla je omezení v počtu lidí na Zemi, je stejný problém omezení i pro Bitcoin.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Banky prechádzajú na blockchain technológiu.
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/178119/ ... pske-banky

Toto všetko je možné len vďaka tomu, že máme takú hustotu integrácie
a tým, taký výpočtový výkon, že sa od r. 1971 do r. 2017, počet tranzistorov
zmenil z 2300 na 23 000 000 000 u CPU a 12 500 000 000 u Vegy 10
či 21 100 000 000 u NVidie Volta.

Dnes si može každý kúpiť dosku s TR4 paticou, dá tam Ryzen
a k tomu može dať 1 TB DDR4. To sme si pár rokov dozadu nevedeli
ani predstaviť a niekto povedal, že 640 kB RAM každému postačí. :)

A čo más čaká po zavedení kvantových počítačov či úplne nových tech.
v najb. 25 r., to asi nikto ani netuší.

https://en.wikipedia.org/wiki/Transistor_count
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od toxic_cz »

kodl69 píše:
nie su žiadný prvý čo založili pyramídu..
tak tomu sám nevěříš. Ten co ji založil, je v utajení, a první vlna těžařů, kterejm vypadávaly bitcoiny z obyčejnejch PC jak na běžícím pásu, to jako neexistuje? Asi extra krátká paměť. A to, že se ty BTC nepohnuly několik let, ještě nemusí nic znamenat, ještě nepřišla chvíle vybrat zisk a ostatním nechat oči pro pláč.
LOL :lol:

To jsou zase nesmysly...
Tvůrce (možná tvůrci) je anonymní, protože správně usoudil, že decentralizovaný systém by neměl mít veřejně známého lídra, který by mohl ovlivňoval jeho budoucí směřování. Satoshi na Bitcoinu pracoval do té doby, než si byl jistý, že komunita dílo převzala a jeho vývoj je nadále zajištěn.
Nápad na Bitcoin byl zveřejněn jako whitepaper dokument v kryptografickém foru, kde si ho KAŽDÝ mohl přečíst. Teprve za nějaký čas vznikl první software (peněženka+miner) a byl samozřejmě open-source, tzn KAŽDÝ si ho mohl stahnout a začít těžit.
Udělalo to pár lidí, kteří se okolo kryptografie pohybovaly a kromě propálené elektřiny a vytíženého PC za to nic neměli, hodnota byla 0. Nikdo to neznal, nikdo to nepřijímal. Ten, kdo v tom viděl hodnotu si to zkusil, tak prosté to je.
Kdyby ses k tomu dostal ty, jakože si klidně mohl, a na chvíli si to pustil ze zvědavosti, padl by ti blok za 50 BTC, stal by ses nějakým zakladatelem pyramidy?!

Nějaké analýzy tvrdí, že než se síť rozběhla, mohl Satoshi natěžit milion BTC. Ale to byla prostá nutnost, aby síť fungovala, než se přidají další lidé. Aby se potvrzovali transakce, musí běžet těžba. Tak to je.

1 milion BTC je dnes v kapitalizaci přes 12.5 miliard dolarů, ty si jako myslíš, že to už by nebyla chvíle vybrat, kdyby to někdo dělal pro zisk?

Oči pro pláč zůstanou těm, kdo věří centrálnímu bankovnictví. On totiž Bitcoin také roste proto, že fiat papírky ztrácí hodnotu.
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od střídač_N »

toxic_cz píše:.............Oči pro pláč zůstanou těm, kdo věří centrálnímu bankovnictví. On totiž Bitcoin také roste proto, že fiat papírky ztrácí hodnotu.
Ale kdežehttps://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bi ... f6b220ee8/

Hodně mi to připomíná diskusi anarchokapitalistů s liberály. Stát, nebo spíš množství lidí jež nějakou měnu používají stabilizují její výkyvy. Bitcoin je a bude vždy spekulace, což bezesporu může přinést zisky. Je třeba zdůraznit, že zisky pro někoho jsou ztrátami pro zbytek. Není to žádné win win. To, že v počátku byla líbivá myšlenka je sice moc pěkné, ale nic to nemění na skutečnosti, že bez jistoty jež zaručuje stát, je toto dění běžnému životu na hony vzdáleno. Pospolitost lidí sdružených ve stát má dnes problém protože mechanismy (zastupitelská demokracie) jež se zavedly se zneužito k osobním ambicím. Je to ve své podstatě údobí napětí, jež nevyhnutelně vyústí v nějakou revoluci.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Pro ty, co to pořád nechápou, jednoduchá úvaha: vytváří bitcoin nějakou hodnotu? tj když si všichni řeknou, že by rádi vybrali ty peníze, co do toho vložili, dostanou zpátky to, co vložili? (ostatně i v bance je tohle problém, protože půjčujou i peníze, který nemají)
Odpověď je jednoduchá - někteří dostanou mnohonásobně víc než vložili, a někteří prakticky nic. A to, že k tomu nikdy nedojde, asi nebude pravda, stačí fakt málo.
Chápu investici do nemovitosti (zisk z pronájmu), investici do nějakýho sw projektu, do výroby něčeho. Tam je můj zisk zcela oprávněný, je podložený tím, že moje peníze umožní vytvoření něčeho. Ale bitcoin, a různý finanční deriváty na burze hodnotím jako neoprávněné obohacování, ale ne po právní stránce, ale po morální. Ale je to zase jenom můj názor.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět