AC elektroměr a modifikovaný sinus

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: AC elektroměr a modifikovaný sinus

Příspěvek od JiříK »

Křižík. Mručí, bzučí, ale měří a neshoří.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
vasut
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 03, 2017 1:52 pm
Reputace: 0

Re: AC elektroměr a modifikovaný sinus

Příspěvek od vasut »

Co vím, tak na výstupu regulátoru je obdélníkové napětí s kmitočtem 122 Hz se střídou 0 až 100 %. Amplituda je dána osvitem panelů, jeho rovnoměrností a okolní teplotou a pracovním MPPT bodem a může být od 60 V do 280 V.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AC elektroměr a modifikovaný sinus

Příspěvek od kodl69 »

Taky jsem se na to díval, pokud měříte výstup 50Hz, (modifikovanej sinus je jiným slovem trapéz, prostě obdélník obou polarit s mezerama). Proud přes kondenzátor v napájení elektroměru je vyšší než při sinusu, o kolik netuším, ale dalo by se to spočítat.
Pro regulátor BEL je elektroměr k ničemu, protože výstup má 122Hz (nevím proč, asi to bylo jednodušší naprogramovat) takže elektroměr 1.) shoří, kvůli několikanásobně vyššímu proudu přes napájecí kondenzátor
2.) pravděpodobně ukazuje nesmysly, protože je dělanej na 50/60Hz, sinus.
Řešení je:
1.) nic neměřit
2.) měřit napětí a proud na vstupu, a z toho počítat výkon, ztráty měniče asi nestojí za řeč.
3.) pořídídit si regulátor, co má měření v sobě, jede na 50Hz a možná je i levnější:http://tnweb.tode.cz/fotovoltaicky-mppt ... siton-210/
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
skybor
Příspěvky: 617
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Reputace: 57
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 5,2

Re: AC elektroměr a modifikovaný sinus

Příspěvek od skybor »

Po jaké době u vás došlo k destrukci elektroměru? Mám trochu obavy o ten můj. Zatím najeto 26 kWh a v poho ...
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A, NiCd 2p18s KPM 120P (5,2 kWh), SkyPowerBox HF 2430 (ex Axpert VM 3K), Green Cell INV17 500W + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek