Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
přichází čas, kdy sluníčka je málo. Denní příkon do systému na straně DC z FV panelů se pohybuje kolem 1kW.
Nejhůře jsem jednou zaznamenal za den pouze 0,55kWh. Nejhorší stav byly tedy pouze jen 3% výkonu z 1500Wp.
Vícekrát mně ale napadlo, jaký by byl potřebný výkon FV panelů v nejhorší dny pro 100% soběstačnost bez DS.
Vychází mně tedy hrubým odhadem pro moji spotřebu za 24 hod potřebný instalovaný výkon FV panelů asi 8 x více.
Tedy 12kWp. A ze zkušeností se mně zdá, že stejně tak by měl být velká kapacita aku. Tedy kapacita aku 12kWh.
Ale na druhé straně jsou i domácnosti, které DS nemají.
A stačí jim výkon panelů i menší jak 10kWp. Třeba jeden uvádí zde na foru informaci, že za 18 měs.
nezapnul centrálu a přitom má instalovaný výkon FV panelů jen 6,5kWp. A má běžné domácí spotřebiče.
Takže teoretická otázka pro Vás. jaký by jste odhadem potřebovali instalovaný výkon FV panelů u Vás doma Vy pro
100% soběstačnost bez DS ? A co by jste dělali s velkým množstvím el. energie v létě ?
Tyto otázky jsou teoretické ale připadají mně vzhledem k povaze mypower - ostrovní FV více zajímavější jako jen číst
jak se kdo s FV panely připojuje k DS prostřednictvím FV střídačů a stává se větším vazalem DS spoutaným
byrokracií a svým přístupem - připojení s FV panely k DS tak i posiluje vliv a moc DS.
Takže jak jste na tom Vy s teoretickou 100% FV ostrovní soběstačností ? Kolik by jste potřebovali kWp ? A jak
opravdu velké přebytky využít potom v létě ? Tyto otázky jsou teoretické. Není třeba je ihned zadupat do země, že
je to neekonomické.
Naposledy upravil(a) kyocera dne ned říj 29, 2017 7:02 am, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od trud »

Pri potrebe sebestacnosti treba podla mojich prepoctov zvolit spravny pomer navysenia panelov a baterie..mam tabulku v exceli kde mam zapisane denne vyroby a spotrebu a v dalsich stlpcoch aka by bola vyroba ak by som mal 1.5-2-2.5 nasobok ..v dalsich stlpcoch su prebytky a tie sa scitavaju a odcitavaju ako sa system dostava denne do plusu alebo minusu...mam ostrov iba obyvacku zo spotrebov cca 1.5 kWh denne..bateria je teraz 2.2 kWh..ale na tento mesiac to vychadza ze by som potreboval cca 2.5 viac v paneloch a baterku 7.4kWh.
Ked sa pytas co s energiou v lete..no ohriat bazen..nabijat elektromobil..a keby riesim cely dom a mnoho panelov..uvazoval som zakopat obrovske akumulacne nadrze a ukladat to do vody..povedzme do 20000 litrov vody, dobre zaizolovat..tvar asi blizko ku guli..daju sa kupit vyradene tie "cibulovite" nadoby z vagonov ..ma myslim 13000 litriov..dat do zeme 30cm pur peny..nahriat na 95 stupnov. Fakt netusim ako by to fungovalo..ale je to len taky napad..
Na ohrev z 10 na 95 stupnov je pri 13000 litroch potreba cca 1300kWh elektriny...to uz je slusna baterka..straty som nasiel tabulku len pre 10cm sklennej vaty..tam by to bolo cca 50kWh..pri izolaci pur penou a 30cm odhadujem tak 20kWh..idealne by bolo urobit testovaciu 100 litrovu nadobu a pozriet sa na to v realnom teste.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od rva »

Při soběstačnosti hodně záleží na tom, jak jsem ochoten se přizpůsobit výrobě. Když nebude svítit, jsem schopen odložit ohřev boileru? vaření na elektrice? Kachnu upečeme až jindy? pračku? myčku nádobí? čerpadlo ve studni? U mě (25 kWh denně) předpokládám, že tak 20 kWp by bylo vyváženým kompromisem (ale v žádném případě soběstačností), při kterém ostatní komponenty nebudou v zimě zahálet. A přebytky zůstanou nevyužity.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
ome
Příspěvky: 159
Registrován: úte čer 03, 2014 5:16 pm
Reputace: 29

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od ome »

A tiez dost zalezi na miestnych podmienkach (vyvoj oblacnosti a hmiel v lokalite). Ja som v posledne dni zaznamenal minimum 250 W/den z 1,5 kWp pola. Budu aj horsie dni.
500Wp seriovo balkon JZ a 960Wp paralelne strecha J a JV,
epsolar 2210, 24v 19xKPH 150 + 12xSunica 70 cca 3,3 kW/h, menice modif. sinus 1000W cina a PJ 3000W LF
carolco
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 31, 2022 10:50 pm
Reputace: 0

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od carolco »

Vim, ze je to stare vlakno, ale nechci jako novacek zakladat nove.

Tuto myslenku drzim v hlave uz dlouho, chtel bych si na duchod postavit pokud mozno sobestacny nizkoenergeticky az pasivni dum vytapeny tc zeme-voda. A ty provozovat temer vyhradne z fve.

Uvazoval jsem, pokud budu potrebovat tc o vykonu 6kw, vezme si 800-2000w prikonu. Budu tedy potrebovat v zime minimum 3500w. Pocitam s nejhorsim vykonem 3% z uvedene hodnoty 550wp panelu je 16.5w na panel budu tedy potrebovat 213 ks panelu, coz je elektrarna o nom.vykonu 117kw. Baterie nepovazuji za uplne efektivni zasobnik energie, spis pomaha preklenout neslunecni cas (noc, oblacna oboha), proto jsem nad ni nepremyslel detailne, ale zrejme by se pohybovala vzhledem k cerpadlu kolem 40-??kwh. 213ks je cca 430m2 plochy, a tu moje strecha vcetne zastr.terasy mit nebude. Proto doufam, ze nez k realizaci dojde, budou k dispozici pri stejne plose alespon dvojnasobne az trojnasobne vykonne panely..

Letni prebytky bych posilal do crypto farmy, ktera by byla chlazena vodnimi bloky a ty by byly napojeny na medene kolektory tc a tudiz by doplnkove akumulovaly pudu teplem na zimu. Jakykoli, byt i maly pasivni prijem je dobry. Cryptofarma by musela byt zdarma nebo uz zaplacena. Pokud crypto padne, potom bych okruh tc ohrival pres vymenik.

Otazky, na ktere zatim neznam odpoved.
Kolik to bude stat? Realizaci chci zacit za 5-7 let. Do te doby se muze stat spousta veci.

Je akumulace tepla do kolektoru tc v lete dobry napad? Neznehodnoti to pudu? Nebo je to uplna blbost?

Bude teoretickych 5.5 hodiny provozu tc v zime (kdy by jela na energii z fve stacit natopit podlahovku?)

Vyplatila by se na podlahovku dat o 10-15 cm tlustsi vrstvu betonu nez se obvykle dava pro vetsi akumulaci tepla, ktera by se v zime uz jen udrzovala?
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od kodl69 »

to je blbost. Akumulaci energie zajišťuje příroda, a jmenuje se to dřevo.
Zkus si tvoji spotřebu dosadit zde: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/ je třeba zadat co nejpřesněj polohu, a pozor na PRǓMĚRNÉ hodnoty, průměr toho, že já mám celý kuře a ty nic, že máme každej půl kuřete. TJ v zimě budeš mít jeden denenergie, že nebude kam dát a další týden prakticky nic. Pokud chceš pasivní dům (a není to hospoda s lenošným pinglem :) ), doporučuju lokality typu Potrugalsko, jih Chorvatska, Řecko a podobně, tam máš šanci...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm
Reputace: 50

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od thomas.007 »

NO...213 panelů po 550W? To je čistá plochy kolem 550m2, slušná farma a spousta problémů. Tohle bych stavět nechtěl a na můj pozemek bych sice nacpak, ale nebyl by to skvělý výhled, navíc takový výkon nikdo nepřipojí k síti jen tak a jako off-grid je to nesmysl. Proto se to řeší akumulátory, ale nemusí to být je Lithium, pokud jde o teplo, je lepší zahrabat do země menší izolovanou cisternu a těch panelů pak stačí třeba pětina, která by teplo tlačila do akumulátoru, pak se jen udržoval na teplotě a prosinec+leden by se z něj teplo čerpalo. Pak zase převezme práci tepelné čerpadlo z FVE. Baterie okolo 40kWh je v tomto případě vhodná.
Pawel
Příspěvky: 807
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am
Reputace: 48

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od Pawel »

Za mě to je celé nesmysl. A jestli do toho půjdete tak si nechte na to TČ přidělat kliku a můžete v zimě točit. Na celoroční ostrov a pohon TČ nemáme v Česku podmínky jak tu už bylo naznačeno.
FrantisekCa
Příspěvky: 105
Registrován: sob zář 10, 2022 5:20 pm
Reputace: 8

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od FrantisekCa »

Blbost na n-tu.
Ziadne panely o par rokov nebudu mat 2 ci 3 nasobny vykon.
Teraz tie naj maju okolo 22%, v labakoch momentalne bezia testy, navrhy s ucinnostou 30%, budes rad, ak o 5-7 rokov budu take dostupne na trhu.
Mnozstvo energie na vykurovanie urcuju TS objektu, prepocitane na vonkajsiu a vnutornu teplotu, to je smerodatne.
200 ks novych panelov je ekonomicky nezmysel pre barak.
Beton akumuluje podstatne menej, nez voda.
Proste cele utopia, plne nezmyslov.
Ak by si mal cca 15-20 kWp, bateria 30-40 kWh, tak s tym v pohode vyjdes na ostrov (az na par dni v roku). Ovsem, kurenie a zimny ohrev TUV riesit napr. splynovacim drevokotlom, aut. peletovym kotlom, samozrejmostou je AN, ci tazkou finskou pecou s vymennikom.
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od Soban »

Blbost.

V zimě topit z FVE nelze.

Teď ještě není zima a v poledne zataženo a z 2kWp výkon 60W.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Wero
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 30, 2021 1:28 am
Reputace: 0

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od Wero »

V zimě jedině topit centrálou s výměníkem. Ale to by musel být sakra dobrý pasivní dům.
eman
Příspěvky: 817
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od eman »

Na vytápění místo FVE jedině dřevo...tedy práce a hodně skladovacího prostoru nebo TČ zem voda s vrtem a přes léto trochu reverzního běhu, aby se vrt regeneroval.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od Quickyprd »

Než nějakou megaelektrárnu, která stejně nedá potřebný výkon když bude v lednu týden inverze, tak pořádné a kvalitní zateplení. Stavěl jsem dům s cílem co nejmenší spotřeby tepla a funguje to, potom je spotřeba i v zimě tak malá, že nemá smysl řešit spotřebu ze sítě. Třeba za leden spotřeba 0,4MWh, žádný plyn, a cca 300kg dřeva. To i při dnešních cenách elektřiny by byla předimenzovaná elektrárna nenávratný overkill, který by v zimě stejně nestačil (plus hromada baterií) a v létě by jsi mohl krmit protiraketový laser....
proasnet
Příspěvky: 344
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Reputace: 31
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od proasnet »

Kolik panelů potřebuji, pokud chci napájet v zimě elektrokotel 24kW + spotřeba domácnosti? Pole 6ha mám za domem..
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od rasto1 »

proasnet píše:Kolik panelů potřebuji, pokud chci napájet v zimě elektrokotel 24kW + spotřeba domácnosti? Pole 6ha mám za domem..
Odpoviem ti na zaklade momentalneho stavu.
Mam 15kWp a momentalne mi z neho tecie 5% cize 750W a to este nie je zima, len trochu zamracene.
Cize jednoduchy vypocet 24kW/0.75kW*15kWp=480kWp pole, pricom v zime to bude vyrabat par hodin, cize by si mohol kurit cca 3-4h "zadarmo" :mrgreen:
Zase ti napisem to co uz davno vsetci vedia, FV nie je na kurenie!
Ty skor zniz spotrebu instalaciou TC, ktore ti znizi spotrebu celorocne, nielen pocas vykurovacej sezony.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od PetrDubi »

rasto1: Já si myslím, že ten dotaz s tím elektrokotlem byl vtip ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od marko250 »

Největší blbost je stavět dům s 6kW potřebou zdroje tepla,tedy pokud se nebude jednat o nadstandartní velký dům,ale vzhledem k fóru nejspíše ne.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
proasnet
Příspěvky: 344
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Reputace: 31
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od proasnet »

PetrDubi píše:rasto1: Já si myslím, že ten dotaz s tím elektrokotlem byl vtip ;)
Ano, byl to vtip, ale skutečně se mě na to už někdo ptal.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od Soban »

proasnet píše:Kolik panelů potřebuji, pokud chci napájet v zimě elektrokotel 24kW + spotřeba domácnosti? Pole 6ha mám za domem..
Jednoduše si to spočítej zde: https://joint-research-centre.ec.europa ... -system_en

Předpokládám provoz 12h čili 24kW *12 = 288kWh za den * 30 = takže měsíčně 8640kWh budeme počítat 8MWh

8MWh dají panely v optimálním sklonu v prosinci když budeš mít přibližně 230kWp a přes léto to dá asi 30MWh kam to vrazíš netuším..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Skutečná potřeba FV panelů pro zimu ?

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
výše uvedený příspěvek je starý, z roku 2017.Ale uběhlo už několik roků a některé technické poznatky už jsou dnes známé.
Pokud se bude jednat o nulový dům nebo pasivní dům s energetickým štítkem A a plochou domu do 80m2
a FV panely 20kWp a aku 15až 20kWh kWh a tento dům bude mít tepelné čerpadlo zem - voda, nikoliv jen vzduch - voda, pak takový dům je schopen pomocí fotovoltaiky a TČ zajistit topení i v zimě bez přídavných kamen na tuhá paliva i v ČR.
Takové nové moderní domy s nízkou tepelnou ztrátou drtivá většina z nás nemá . Rozhodující je energetický štítek domu. Pokud bydlíme ve starším domě s energetickým štítkem D nebo G a ještě s větší obytnou plochou je naprosto zbytečné pořizovat tepelné
čerpadlo. V takových starých domech s D nebo G jsou kamna či kotle na tuhá paliva jediné přijatelné řešení , které
kompenzuje velké tepelné ztráty.
Tuto skutečnost si ověřil jeden můj známý . Neporadil se s energetickým odborníkem, měl starý dům s energetickým
štítkem G s větší obytnou plochou nad 150m2 a pořídil tepelné čerpadlo a jen vzduch- voda. I když tepelné čerpadlo správně fungovalo za jeden rok měl tak vysoké náklady za elektřinu, že další roky už topí jen starým kotlem na tuhá paliva.
Manželka je učitelka a řekla mně, že si všimla , že pokud je třída plná dětí, teplota v místnosti se zvedá v těchto dnech až o + 2°C.
Jeden dospělý člověk vydává teplo cca 80W. Pokud v nulovém domě nebo pasivním domě s energetickým štítkem A jsou tři lidé, už je to znát.
Na Youtube je možné dohledat informace, jak nový moderní dům s energetickým štítkem A a menší obytnou plochou celoročně funguje s větším výkonem FV panelů a tepelným čerpadlem země - voda a to i v zimě bez kamen na tuhá paliva.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek