Mikrozdroj

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Mikrozdroj

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj,

už se v tom nějak ztrácím a nějak čím dál víc...

Dorazil mi měnič - MPP Solar 10K 3f (to samé co Infini Solar)... Zapojovat budu asi nejdříve za měsíc, nestíhám...

Jak to řešit legislativně. FVE bude mít cca 7kWp.

Mám nahlásit mikrozdroj do 10kW? jakou verzi? Rád bych, aby bylo možné mít přetoky do sítě a regulovat přes wattrouter nebo greenbono, případně řešit přes nanoenergies nějaký odkup...

Bylo mi řečeno, že je nejvýhodnější mít s distributorem standartní smlouvu o přetocích...ale úplně nevím co to znamená, resp. která verze to je a zda to vůbec je ten mikrozdroj... ?

Díky za pomoc...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od tomas »

http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zaka ... dni-proces
tento formulář vyplň pokud jsi u ČEZ Distribuce:
http://www.cezdistribuce.cz/edee/conten ... m_form.pdf
Instalovaný výkon dej 9,9kW a rezervovaný výkon 10kW. Panely tam napočítej tak aby ti v tom formuláři vyšlo na cca 9,9kW. Je lepší mít rezervu a požádat na větší výkon a potom nainstalovat menší, naopak to už nejde.
Trvej na rezervovaném výkonu 10kW i když budeš mít v panelech méně, protože máš 10kW střídač s akumulací a chceš dodávat do sítě.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od Lucano88 »

Děkuji za info.

co je potřeba dalšího? Co koukám tak nějakou projektovou dokumentaci.. můžu si ji nakreslit a napsat sám, např. se schválením mého revizáka nebo na to je potřeba nějaká společnost co na to má živnost?

změřit impedanci v místě, kde bude připojeno do DS... - už jsem napsal svému elektrikářovi, aby mi to změřil a vystavil papír... něco dalšího ještě?

Přijde někdo z ČEZu pak na kontrolu? :).
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od tomas »

Dokud se ti nevyjádří distributor tak nemá smysl cokoliv jiného dělat, protože tvou žádost může zamítnout nebo snížit výkon.
Potom energetický posudek, pokud to chceš na dotaci a z toho ti vyjde max. výkon jaký můžeš nainstalovat.
A potom realizace, dokumentace, revize atd....
Kontrolu teď dělají jak budou měnit elektroměr a to jen spočítají panely, do baráku teď nelezou i když jsem jim to nabízel.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od Nicholas »

Montáž může provádět pouze osoba oprávněná vlastnící osvědčení o získání profesní kvalifikace Elektromontér fotovoltaických systémů.
Viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-406
Fyzické osoby se dopouštějí přestupku tím, že vykonávají bez příslušného oprávnění činnost osoby oprávněné provádět instalaci. A stavebník nebo vlastník budovy se dopouští přestupku tím, že nezajistí instalaci vybraných zařízení vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů osobou oprávněnou podle § 10d. Za tyto přestupky lze uložit pokutu do výše 100 000 Kč (toto platí pro obě strany – stavebníka i montážníka).
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
vk_1
Příspěvky: 295
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm
Reputace: 34

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od vk_1 »

Také mám dotaz k mikrozdrojům:

Když mám přípojku do sítě 3x16A, můžu mít mikrozdroj jen na jedné fázi? Například, že bych měl jen jeden jednofázový měnič, který má teoretický (i když nežádaný) přetok max 16A? Nebo musím osadit vždy symetricky 3 fáze najednou?

A jak to je, kdybych chtěl do sítě i posílat přebytky, třeba přes NanoEnergies? Jsou tam jiné podmínky?

Jestli jsem zatím správně pochopil ty nový pravidla, tak nerozhoduje nastavení měniče, ale jeho max štítková hodnota. Takže když mám třeba Studer XTH 6kW, a nastavím dodávku do sítě max 16A na fázi, tak je mi to prd platný, protože oni berou max štítkovou hodnotu měniče a ta je 6kW?

Díky
Naposledy upravil(a) vk_1 dne úte zář 12, 2017 12:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od tomas »

Osvědčení o kvalifikaci jen pokud chce dotaci, jinak osvědčení o kvalifikaci zatím nikdo nechce. Případně si někoho najít kdo podepíše že to udělal nebo na to dohlížel nebude si myslím velký problém.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od tomas »

vk_1 píše:Také mám dotaz k mikrozdrojům:

Když mám přípojku do sítě 3x16A, můžu mít mikrozdroj jen na jedné fázi? Například, že bych měl jen jeden jednofázový měnič, který do sítě pošle max 16A? Nebo musím dodávat vždy symetricky do 3 fází najednou? Díky
Můžeš mít jednofáz, ale ČEZ distribuce nechce dovolit více jak 3,6kW v panelech. I když budou připojeny na střídač třeba jen 3kW nebo budou mít panely orientaci východ-západ, tak na to neberou ohled. Přitom v PPDS je 3,6kW fázové nesměrnosti v předávacím místě. Jestli akumulátor nabíjím 5kW může být distributorovi jedno, ale jsme bohužel v ČEZku.
Zatím se nikdo nechtěl s distributorem dohadovat a soudit a tedy ustoupil, myslím že je velká šance takový spor vyhrát, protože to mám potvrzeno i komisí PPDS že se výkon 3.6kW v PPDS vztahuje na předávací místo a ne na instalovaný výkon.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od Lucano88 »

Děkuji Tomášovi za info.

Vytiskl jsem si žádost, podám ji a uvidíme, co z toho bude a nebude. Půjde to tedy standartní cestou, nikoliv tou zrychlenou s RV>0... budu zde updatovat jak to vypadá a co je vše potřeba..
vk_1
Příspěvky: 295
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm
Reputace: 34

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od vk_1 »

tomas píše:
vk_1 píše:Také mám dotaz k mikrozdrojům:

Když mám přípojku do sítě 3x16A, můžu mít mikrozdroj jen na jedné fázi? Například, že bych měl jen jeden jednofázový měnič, který do sítě pošle max 16A? Nebo musím dodávat vždy symetricky do 3 fází najednou? Díky
Můžeš mít jednofáz, ale ČEZ distribuce nechce dovolit více jak 3,6kW v panelech. I když budou připojeny na střídač třeba jen 3kW nebo budou mít panely orientaci východ-západ, tak na to neberou ohled. Přitom v PPDS je 3,6kW fázové nesměrnosti v předávacím místě. Jestli akumulátor nabíjím 5kW může být distributorovi jedno, ale jsme bohužel v ČEZku.
Zatím se nikdo nechtěl s distributorem dohadovat a soudit a tedy ustoupil, myslím že je velká šance takový spor vyhrát, protože to mám potvrzeno i komisí PPDS že se výkon 3.6kW v PPDS vztahuje na předávací místo a ne na instalovaný výkon.
Hmm, nic moc :( Neznas nekoho, kdo by zkousel si zaridit treba 2 pripojky 1x25A? Povolili by to vubec? Nebo tam jsou tak velky poplatky za zrizeni, ze se to nevyplati? Nebo omezeni 16A plati i kdyz mas do domu 1x25A?
Docela zavidim jinym statum, ktery maji treba 1x50A do domu jako standard (prej treba Italie). 3 faze jsou pro me zbytecny a akorat to komplikuje a prodrazuje instalaci FVE.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od mypower.cz »

Dobrý den, rád bych upozornil, že toto fórum je o ostrovních systémech a do sítě tudíž z tohoto principu nic neposíláme. Maximálně odebíráme a dobíjíme, pokud můžeme. Předpokládám, že jste si všichni přečetli podmínky užívání fóra. Témata kde budeme řešit výkup a přetoky budu zamykat, protože je to mimo téma ostrovních systémů. Je to jako na linuxovém fóru řešit microsoftí widle. Děkuji za pochopení.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od luky »

Admine, rád bych se zastal zde diskutujících.
Za současných výkupních cen si určitě nikdo rozumný nepořizuje mikrozdroj aby vydělával na prodeji elektřiny. Ale pokud jde o systém pracující paralelně se sítí, k nějakým přetokům z principu prostě občas dojde. A než platit pokutu, je lepší raději "něco" do sítě za pár drobných poslat. Předpokládám, že rozumný investor si pořídí nějaký vytěžovač, aby co nejvíce elektřiny využil v místě. Povolené přetoky mu tak umožní regulat vytěžovač nikoli na malý odběr, ale na malý přetok. Díky tomu je možné ještě snížit celkové množství energie odebrané z DS.
K tomuto řešení jsem dospěl úvahami nad vlastní elektrárnou. Jakékoli bateriové úložiště je ekonomicky diskutabilní. Takovýto systém ovšem umožňuje vybudovat "elektrárnu" mající ekonomický význam.

Bylo by škoda připravit toto forum o možnost diskutovat o celé šířce problematiky fotovoltaiky. Pro jistotu jsem si znovu vyhledal pravidla fóra(*) a jsem přesvědčen, že pokud jde o regulaci na mírný přetok v řádu jednotek wattů, s jistou mírou tolerance to lze nepovažovat za "prodej energie to sítě".

Díky za pochopení

(*) Zkuste si najít pravidla fóra. Možná jsem je přehlédl, ale nenašel jsem nic, co by mělo nadpis "pravidla..." nebo "podmínky...". Čekal bych nějaký odkaz v záhlaví, zápatí nebo na titulní straně fóra. Jediné místo, které jsem pravidla našel, je poměrně dobře ukrytá diskuse týkající se změn podmínek. Matně si vzpomínám, že mi to pravidla předhodilo při registraci, ale jako přihlášený uživatel jsem se nim nedostal.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj,

mně to trochu od Admina mrzí, nejsem lama, ale úplně se v tom nevyznám. Dělám topenařinu, vodu, elektro - trochu.. Skoro cokoliv, na co si troufnu a snažím se získat informace jakým způsobem a co nejlépe udělat FVE, aniž bych musel řešit nějaký postih od berňáku. Nehodlám na tom rejžovat miliony, za 0,2kč / kWh asi těžko, ale pokud se jedná o fórum o ostrovních systémech, asi by se měly zrušit kategorie např. "hybridní elektrárny", které do ostrovního systému asi nezapadají, apod.

To jakým způsobem připojit hybridní FVE k DS a řešit přetoky moc diskuzí není. Sám chci WattRouter nebo GreenBono na vytěžování, ale nevím co s přetoky budu dělat v létě, apod. a prostě to chci mít ošetřené, takže mi přijde adekvátní to řešit s lidma ve k tomu určené skupině...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od mypower.cz »

luky píše: (*) Zkuste si najít pravidla fóra. Možná jsem je přehlédl, ale nenašel jsem nic, co by mělo nadpis "pravidla..." nebo "podmínky...". Čekal bych nějaký odkaz v záhlaví, zápatí nebo na titulní straně fóra. Jediné místo, které jsem pravidla našel, je poměrně dobře ukrytá diskuse týkající se změn podmínek. Matně si vzpomínám, že mi to pravidla předhodilo při registraci, ale jako přihlášený uživatel jsem se nim nedostal.
Hlavni strana > menu Registrace > podmenu Podmínky užívání fóra.
Naprosto každý měl odkaz na podmínky při vyplňování registračního formuláře.
https://forum.mypower.cz/ucp.php?mode=terms

Během registrace (pokud se odhlásíte) první co uvidíte jsou podmínky užívaní fóra a tlačítko Souhlasím s podmínkami. Že to nikdo nečte je každého věc. V takovém případě je to jako podepsat smlouvu, kterou jsem si nepřečetl. To prostě neberu jako validní argument.
https://forum.mypower.cz/ucp.php?mode=register

V podmínkách je tlustým písmem: Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě.

V prvním příspěvku tohoto vlákna je uvedeno "...případně řešit přes nanoenergies nějaký odkup..."

Zajistit absenci přetoků a nemít s tím problém je otázka výběru vhodného měniče. Ty které jsou nafázovány na síť obvykle přetoky mohou mít, pak nám hrozí s prominutím legislativní sračky. Abychom se jim vyhnuli, používáme jiné typy měničů. Ty které nafázování na síť neumí to prostě neumí. Fungují pak spíše v roli dobíječe, pokud mají AC-IN a na síť se nedostanou. Ty které umí docucávat ze sítě i plynule a jsou schopny naprosto dokonale zabezpečit přetokům nemusí být ani nafázovány, protože mohou mít uvnitř DC konverzi a to je pak skutečně jednosměrná cesta i z pohledu fyzikálního. Ty které se neumí nafázovat se nafázovat prostě neumí a spojení se sítí je jejich jistá smrt při střetu dvou opačných fází. Třeba ten můj Power Star IR má AC In. Neumí se ale nafázovat a funguje v tomto režimu jako 45A dobíječ baterií, nikoliv, že by energie tekla jedním nebo opačným směrem. Jinou otázkou je zjistění zdejšího Tomáše v jiném vlákně že prej jsou možné pokuty i když je systém, bez přetoků (není jich technicky schopen) a pouze energii odebíráme, nebo prostě celý barák přepneme čistě na síť a jsme na úrovni klasického baráku jaký má kde kdo. Nicméně tady to vidím na dutost a nepochopení daného technika nebo úředníka protože takové FVE skutečně na síť vliv nemají a jsou stále z principu a z pohledu sítě jako spotřebič, nikoliv zdroj.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od luky »

Jaj! A jsem na černé listině admina! :?
Můj komentář k pravidlům fóra nebyl polemika o platnosti pravidel, jen technická poznámka. Ta pravidla jsem při registraci důkladně četl a také jsem na základě tvých požadavků napsal o sobě víc než jedno slovo. Ale chtěl jsem si přečíst přesné znění a nějak se mi nedařilo... Že jsme tady všichni na návštěvě a pravidla určuje "pan domácí" si uvědomuji a respektuji.

K věci ještě jednou: Nepolemizuji o pravidlech, ale v tomto případě se přimlouvám, aby byl konflikt s pravidly tolerován, protože o odkupu se zde hovoří nikoli kvůli generování zisku, ale z důvodu snížení spotřeby energie a rizika byrokratického postihu. Myslím, že kdyby bylo možné přebytky dodávat do sítě zdarma v omezeném rozsahu, tak tady nikdo nějaký odkup neřeší.

Zároveň jsem psal o "ekonomickém významu elektrárny". Dvojitá konverze přes DC meziobvod má z mého pohledu potíž s účinností, klidovou spotřebou a špičkovým výkonem. A tak se hledají cesty jak použít "lepší" technické řešení, aniž by se člověk vystavoval nějakým pokutám.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od tomas »

mypower.cz
Často je to otázka jen softwarového nastavení nebo vypnutí hlavního jističe jestli zdroj nedodává nebo oddává do sítě.
Např. tento zdroj má zakázáno dodávat do sítě (ve skutečnosti přeteče nějaká regulační odchylka a tolerance měřidel atd....)
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=3400
A tento prakticky úplně stejný zdroj má dodávku do sítě povolenou a měl by se tedy vymazat:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=3731
Přitom jde jen o softwarové nastavení které může kdokoliv kdykoliv změnit. A kdybych to tam neuvedl že nedodává do sítě tak, by nebyl problém.
Oba tyto systémy jsou pro větší samostatnost, nejsou pro výdělek.
A když se to vezme do detailu tak ta věřená síť je z většiny všech i těch co mají ostrovy. Distributoři se tváří že je jejich, ale není to pravda nezaplatili za distribuční sít ani korunu ze svého (veškeré investice jim nekontrolovatelně proplácí ERÚ), jen na ní podnikají na základě licence, tak jako podnikají televize a rádia na přidělených frekvencích kteří tu frekvenci také nevlastní, jen mají licenci která je opravňuje na nich vysílat. Síť postavil stát, dokonce i na soukromých pozemcích často bez svolení s vyvlastněním atd... je naše, nenechme si ji vzít a využívejme ji k našemu prospěchu a ne k prospěchu několika vyvolených parazitů kteří na ní nekontrolovatelně rýžují a selektivně některým zamezují přístup k síti nebo jim podvodně měří el. energii. Sloupy, stožáry, rozvodny atd.. hyzdí krajinu a omezují ve volném pohybu všechny i těm co byl zamezen přístup k síti a žádné kompenzace jim za to nikdo nedá. A myslím že je lepší energii do sítě dodat všem když jí má někdo přebytek a nemohl by ji využít nebo ji musel mařit. To už je potom o globální energetické samostatnosti celého lidstva, jestli někteří budou energii mařit nebo nevyužívat jen proto aby jinde mohli kouřit elektrárny. Vytlačme ty jadernofosilní škůdce (kteří jsou ještě více dotovaní než OZE) z naší sítě jak to jen nejvíc jde.

PS. Když to budeš chtít zmazat, tak mne prosím upozorni, mám tam poznámky které bych si zkopíroval.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od vlkazajac »

tomas píše:................. Síť postavil stát, dokonce i na soukromých pozemcích často bez svolení s vyvlastněním atd... je naše, nenechme si ji vzít a využívejme ji k našemu prospěchu a ne k prospěchu několika vyvolených parazitů kteří na ní nekontrolovatelně rýžují a selektivně některým zamezují přístup k síti nebo jim podvodně měří el. energii. ..................... z naší sítě jak to jen nejvíc jde.
Tak teda, ak štát sme my a zároveň je v tunajšej preambule:

"........o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře."
, potom sa pes chytá chvosta a jeho bláznivý kruh treba preťať. Pre mňa je jasná požiadavka nebyť závislý na štáte a teda nebudovať ani neprevádzkovať FV systém, ktorý profituje ( hoci len funkčne, nie hodnotovo ) z prítomnosti štátnej siete.

Treba rozumieť, že tam, kde to funguje s 0 a 1, nemá miesto dvojka ani krížik, rovnako, že dáma je alebo nie je tehotná, ale nie trošku tehotná.

Ak by predsa bola potreba diskutovať vecne o barličke v podobe štátnej siete, je na mieste o to slušne administrátora požiadať.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od dracekvo »

mypower.cz píše:Dobrý den, rád bych upozornil, že toto fórum je o ostrovních systémech a do sítě tudíž z tohoto principu nic neposíláme. Maximálně odebíráme a dobíjíme, pokud můžeme. Předpokládám, že jste si všichni přečetli podmínky užívání fóra. Témata kde budeme řešit výkup a přetoky budu zamykat, protože je to mimo téma ostrovních systémů. Je to jako na linuxovém fóru řešit microsoftí widle. Děkuji za pochopení.
Ano, takže v rámci korektnosti tohoto fóra raději budou panely na střeše jen tak ležet, místo toho, aby za svůj život vyrobili co nejvíce "čisté elektřiny".
Nehledě na to, že dnešní výkupní ceny jsou úplně jiné, než byl dřív nastavené ceny pro tunel solárních baronů.

Jelikož můj názor je takovej, že v rámci ekologie se daná věc má využít co nejvíce, když už se jednou vyrobila. Ale různé stupidní nařízení (automobilismem počínaje a tímto fórem konče) chtějí naprostý opak. S tímto se osobně smířit nemůžu, takže končím s tímto fórem, protože nesouhlasím s pravidly.

PS: penízky z reklam (které se mi tu hojně zobrazují) na věci které se dají použít pouze na dodávky do sítě už ale nesmrdí, co?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od mypower.cz »

Dobry den,
dracekvo píše:PS: penízky z reklam (které se mi tu hojně zobrazují) na věci které se dají použít pouze na dodávky do sítě už ale nesmrdí, co?
Reklamy (ty od googlu a drive i od seznamu) se zobrazuji dle vasich preferenci, tedy google vam dava reklamy relevantni webum, ktere vy sam navstevujete. Kazdy uzivatel ma tedy jiny typ reklam dle sveho vlastniho chovani na internetu. Tim jste vlastne prozradil jake weby navstevujete. Ja mam na mypower napriklad bannery ohledne webovych technologii apod., protoze na podobne weby skrze svou praci v zamestnani casto lezu. Budete li navstevovat porno, google vam sem bude vecer cpat porno. To uz je na vas. Me to osobne nevadi, ale ty ongrid produkty se zobrazuji prave jen vam, protoze google ma pocit, ze vas to zajima. Na obsah reklam od googlu si musite stezovat googlu, ne zde. Ostatne v kazdem banneru od googlu mate moznost jej blokovat (obvykle krizek nebo nejaka ikonka vpravo nahore v banneru), pokud vas obsah reklamy irituje. Sklik byl nahrazen self promo reklamami na produkty pana Kolarika s odkazy zde do shopu.

K reklamnimu cileni naleznete info treba zde: https://support.google.com/adsense/answer/17470?hl=cs

"Reklamy souvisejí s tím, co uživatelé na stránkách hledají". Uzivatel jste vy. Internet prochazite vy. Svym zpusobem, ktery jste tu sdelil. Proto se vam zobrazuji takove reklamy jake pisete.

https://technet.idnes.cz/google-reklamy ... ternet_pka
dracekvo píše: S tímto se osobně smířit nemůžu, takže končím s tímto fórem, protože nesouhlasím s pravidly.
Vas nazor plne respektuji.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Mikrozdroj

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Mně osobně se také nelíbí, že lidé se neustále volí technologie - FV střídače které
neumí pracovat bez DS . Takové myšlení podporuje a posiluje pozici
DS a oslabuje vlastní kousek
svobody myšlení a oslabuje vlastní soběstačnost. FV Střídače, které neumí pracovat
bez DS zvyšují tlak na budoucí vytváření chytrých sítí a nutně vedou k dalšímu budoucímu
cenovému nárustu pevné složky za el.energii. Částečná nebo úplná soběstačnost
v naší oblasti FV znamená volba takové technologie, která DS využije pouze doplňkově.
Známe přeci už několik těch, kteří svůj život přizpůsobili myšlence úplné FV soběstačnosti
a bez DS se dnes již zcela obejdou. Pomocné berličky typu energetický asistent pro
docucávání z DS by se v budoucnu měli octnout na smetišti jako zbytečný nevyužitý
přežitek. A i v úplném ostrovním režimu je možné využívat FV panely na maximum jako
přebytky k ohřevu vody.
Cesta k úplné FV energetické soběstačnosti není jednoduchá. Ale existuje. At´je ve Vás kousek
FV nadšení takovou cestu alespoň hledat…
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek