Jak získat FVEID pro MicroLog?

Instalace, stažení software, verze software, upload firmware a další otázky týkající se zprovoznění MicroLogu
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od mypower.cz »

Odedneska je mozno svepomocne vygenerovat FVEID.

Obrázek
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Nedaří se mi připojit uLog po výměně HW

Příspěvek od Frenky »

Ahoj potřebuju radu, dnes jsem utrpěl výměnu HW (modemu) od UPC a od té doby mám problém s odesíláním dat na mypower. Stránku mpw normálně dostanu, ale nezobrazí se mi čas a ani data se neodesílají. Dokonce se dostanu i vzdáleně na stránku mpw (NAT) přes veřejnou adresu, ale data nic. Nemáte někdo nějaký nápad čím to bude?
PS: Adminovi Filipovi jsem SZ již odeslal.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Nedaří se mi připojit uLog po výměně HW

Příspěvek od Frenky »

Frenky píše:Ahoj potřebuju radu, dnes jsem utrpěl výměnu HW (modemu) od UPC a od té doby mám problém s odesíláním dat na mypower. Stránku mpw normálně dostanu, ale nezobrazí se mi čas a ani data se neodesílají. Dokonce se dostanu i vzdáleně na stránku mpw (NAT) přes veřejnou adresu, ale data nic. Nemáte někdo nějaký nápad čím to bude?
PS: Adminovi Filipovi jsem SZ již odeslal.
Závada odstraněna, zapomněl jsem si nastavit správné DNS v uLogu. :D
Zase jako vždy, závada mezi židlí a klávesnicí. :D

Děkuji Filipovi za nápovědu. :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
eSumo
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 09, 2017 10:50 am
Reputace: 0
Bydliště: FnO

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od eSumo »

Zdravím všechny.
Zapojil jsem Megu, eth, lcd a popral se s PINy... Nahrál jsem FW, nastavil displej, přidal nějaké analogy...
Získal jsem FVEID a vložil do FW, vše se zdá být OK - i na mypower.cz/microlog-online jde viděl, že tam něco od včerejška chodí...
Jen jsem nikde nenašel, co dál!? Jak se dostanu ke "svým" datům/grafům? Proč tam není "link"?
Mohu ty data nějak "spravovat" (odmazávat pokusy, upravovat, říkat co je co, ...) nebo co vlastně teď mohu??? :?

Díky za tipy... :idea:
12x SOLYNDRA 200; ISolar SMV II 5k-48; Arduino PLC; 18650 - 14S120P
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od lzahradil »

eSumo píše:Zdravím všechny.
Zapojil jsem Megu, eth, lcd a popral se s PINy... Nahrál jsem FW, nastavil displej, přidal nějaké analogy...
Získal jsem FVEID a vložil do FW, vše se zdá být OK - i na mypower.cz/microlog-online jde viděl, že tam něco od včerejška chodí...
Jen jsem nikde nenašel, co dál!? Jak se dostanu ke "svým" datům/grafům? Proč tam není "link"?
Mohu ty data nějak "spravovat" (odmazávat pokusy, upravovat, říkat co je co, ...) nebo co vlastně teď mohu??? :?

Díky za tipy... :idea:
Jsi skoro na konci. Podle http://microlog.mypower.cz/tutorial:install ti schazi posledni odstavecek k uspechu.

Resp. Je nutne viz. manual mit alespon 2 dny dat. Pote napsat na info@mypower.cz adminovi s zadosti o vytvoreni grafu, ktere probehne na zaklade nasbiranych dat a tveho popisu co na kterem pinu je. Dale prijde info co jak dal.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
eSumo
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 09, 2017 10:50 am
Reputace: 0
Bydliště: FnO

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od eSumo »

Ahaaa! Díky... Jak jsem to mohl nedočíst!?! To je ta netrpělivost, co bude dál... :oops:

No tak teď už vím a vidím, že to nebude nijak "ízy" - pohrát si... :(
Než já si ujasním piny a co vše měřit...

No chvíli jsem si s uLogem2 hrál (procházel zdroj) a začal jsem uvažovat jakmoc by bylo složité rozšíření o "plcLib" a rozšíření MMDL o příkazy PLC...
12x SOLYNDRA 200; ISolar SMV II 5k-48; Arduino PLC; 18650 - 14S120P
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od mypower.cz »

eSumo píše:No chvíli jsem si s uLogem2 hrál (procházel zdroj) a začal jsem uvažovat jakmoc by bylo složité rozšíření o "plcLib" a rozšíření MMDL o příkazy PLC...
Hodme na tohle tema nekde nejake nove vlakno a dame hlavy dohromady. Rozsiritelne je to o cokoliv a rad pomuzu proniknout hloubeji do zamyslene filosofie, i kdyz pravda ..... :)) asi po te dobe (3 roky ?) reknu na ten kod neco jako "WTF" :sm1: ale to se podda... To dame :))
eSumo
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 09, 2017 10:50 am
Reputace: 0
Bydliště: FnO

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od eSumo »

Nejsem žádný programagor ani banalytik, ale asi tucet Arduin mi tu doma běha a i když neznám ty nové superprogramovací objektové metody, tak co potřebuji, to si zmastím....
Nebránil bych se... Jen je potřeba trochu hlouběji proniknout... Už mi tu běží na stole uLogy 2, bo jeden asi půjde na místo určení a druhý bude chudák "ničen"... ;)

Takže vytvoř, přesuň a uvidíme... Třeba to skončí jako uLog3... ;)
12x SOLYNDRA 200; ISolar SMV II 5k-48; Arduino PLC; 18650 - 14S120P
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Reputace: 23
Bydliště: Příbor

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvek od rimi »

lzahradil píše:Jsi skoro na konci. Podle http://microlog.mypower.cz/tutorial:install ti schazi posledni odstavecek k uspechu.

Resp. Je nutne viz. manual mit alespon 2 dny dat. Pote napsat na info@mypower.cz adminovi s zadosti o vytvoreni grafu, ktere probehne na zaklade nasbiranych dat a tveho popisu co na kterem pinu je. Dale prijde info co jak dal.
Admin si musi najit cas, nema jej moc, ja trpelive cekam od 24. 5.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek