Ostrovní automatická pračka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

Zdravím všechny, mám v plánu vyrobit ostrovní automatickou pračku na 24V. Má někdo s takovým projektem zkušenost , či ukončil projekt na neřešitelném problému....Předpoklad je použití klasického továrního výrobku (pračky) a upravit ji na 24V. Náběry teplé vody ze sol. ohřevu ( nám dlouho leté zkušenosti s tím to praním na teplou vodu).
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od kodl69 »

Uvažoval jsem o variantě na 48V, a bude to běh na dlouhou trať. 1.) vhodný motor. 2.) čerpadlo, 3.) ventily 4.) nový programátor (asi nejjednodušej arduino + relé).
Jako motor mě napadá alternátor z auta, řízený čínským regulátorem k elektrokolu - mám odzkoušeno, umí reverz a podle napětí na vstupu pro plyn to umí měnit otáčky, točivej moment jistě dostatečnej, drážkovej řemen by mohl pasovat. 2.) ventily na 24V jsou koupitelné pro automatizaci, ale za poměrně dlouhý peníze http://www.ebay.com/itm/2way2position-D ... SwXeJYG2xZ .
Takže raděj bych si udělal malej měnič jenom k pračce, odhaduju že 600W by mělo stačit a použít standartní výrobek... Na takovej měnič stačí trafo 12V/230V, něco elektroniky a je hotovo (egs002 + výkonová část). Ale pokud si s tím vyhraješ, mám tady jednu indesitku s mrtvým programátorem, jinak komplet funkční, tak bych to mohl taky prubnout
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od vlkazajac »

Svojho času som si nasnímal spotrebu klasickej práčky. Ak nechcem ohrev, stačil by mi teoreticky slabý menič, ale rozbeh je zabiják aj pre menič stredného výkonu.
Ak by mohol niekto poskytnúť podobný diagram od invertorovej práčky, bolo by to fajn pre ďalšie nasmerovanie. Tiež by bola zaujímavá informácia, komu s akým meničom invertorovka beží.
pracka.jpg
Myslím si, že keď invertorové práčky začínajú s cenou niekde nad 300 EUR, tak samodomo za dosť veľké náklady sa už neoplatí. Chápem prestavbu na jednosmerný pohon vtedy, ak sa neuvažuje s meničom k FVE.

Zatiaľ mám doma stop stav s investovaním do novej práčky, stará nechce zdochnúť.... ((
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm
Reputace: 27

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od KUTIL »

Myslel si práčka...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od kodl69 »

Já na tom grafu žádný špičky krom 2kW ohřevu vody nevidím. V pračce je dnes nejčastěj komutátorovej motor (asi sériovej nebo kompoudní, tak daleko to nemám zmáklý), a ten se rozbíhá celkem nenásilně, podobně třeba jako vrtačka nebo vysavač, ne jako "podvyživenej" jednofázovej asynchronní motor v kompresoru ledničky. A o odběru ventilů nebo čerpadla (asynchronní do 100W) celkem nemá cenu diskutovat (to jsou na grafu asi špičky do 500W, odčerpání po hl. praní, odstředění, po máchání a po odstřeďění. Já nemám graf odběru uloženej, ale při odstřeďování do 400W, takový to míchání prádlem špičky 400W, jinak do 200W...
Horší je myčka, tam je napouštění teplé vody skoro k ničemu, dohřívá a nakonec ohřívá na 70°C pro sušení, a pak tu horkou vodu vypustí do kanálu.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od vlkazajac »

Ved to je ten problem, ze relativne maly prikon vyzaduje kvalitnejsi ( tvrdsi ??? ) zdroj. Ani jeden z mojich dvoch menicov tomu motoru nestaci. Riadiaca elektronika pracky asi na vine nebude, myslim si.
Ten graf som ziskal odcitanim hodnot na meradle z Lidlu, nic lepsie som nemal. Spicky a sinusovka z menica - to bude asi podstata problemu.

Pri napajani z 24V treba zabezpecit viac urovni otacok, regulator pre brushles motor..... Dost narocne, kvoli uspore 30-50 W velka obtiaz.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

Jasně pánové...čtu a třídím informace...jde mi oto pobavit se stavbou a mít ji přímo na 24V bez měniče....klasický 230V motor s kondenzátorovým rozběhem si vezme kolem 650W při rozběhu a pak si sednwe někde na 200W. Inventorvý (nové typy praček) motor má relatativně nízký při rozběhu sem naměřil max.250W a v chodu 175W 9Kg pračka.
Jasně že počítám s arduinem....ventily na náběr vody už mám přemotané na 24V čerpadlo na 24V není také problém...jde spíše o motor....vizi mám jen chci porovnat názory jiných a potvrdit svou úvahu nebo přehodnotit výrobu a její součásti...Jinak díky za vaše názory cenim si jich... :handshake:
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

KUTIL píše:Myslel si práčka...
No zas taky inteligent.co je dotčeny, když kerysi piše po našimu a nema svoje vlastni nařeči...takže pokud chceš čitat tu vaši spisovnu češtinu kup si v knihkupectvu roman a tam budeš všeckemu rozumět a budeš, tam měť hafo čarek a hačku... myslim, že tu ide o techniku a ni o spravnu češtinu...a estli temu co sem ti napisal nerozumiš tak si sežeň slovnik ostravaka. :wall:

no hlavně, že si spokojeny s malej,dlouhej ...to je asi fajne tvojemu sluchu co... kura chlopi nezlobtě se, ale mi to hlo zas žluču... u nas by se řeklo, že je to cypakus...sory ale fakr si nemožu pomoct...enem jakysy zas šťural...a chtre věty z něho nevypadlo..
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od fugas »

Nerozumím ani slovo :mrgreen:
Ne, dělám si (_!_).Podstatná je myšlenka, nikoliv forma.Ačkoliv třeba Francouzi vyžadují na svých fórech kromě angličtiny i francouzský překlad příspěvku.Tak to zkus radmire dát do gůglu a hoď to pod to ještě jednou :lol:

Nad pračkou jsem se zamyslel jen letmo a první myšlenka mi přišla ideálně pořídit jednu z těch modernějších praček.To znamená s mnohapólovým motorem bez převodu, přímo na bubnu.Ideálně ze sběrného dvora s mrtvým programátorem.Motor pak přepojit na požadované napětí.Programátor si pak udělat napřiklad z Siemens LOGO!Nebo kdo umí i z něčeho chytřejšího za použití stávajících voličů pračky.Pokud by se někde našlo schéma konkrétních programů pračky popsané, neměl by to být problém.Dostatečně výkonný motorek na DC k čerpalu už by snad taky neměl být problém a to i topné těleso.Přívod vody pomocí dvou kulových ventilů teplá/studená, ovládaných třeba krokovými motorky z programátoru pračky a na vstupu vody čidlo.

https://www.youtube.com/watch?v=AUhnlcJzDE8


A během zastavování bubnu to ještě něco málo vrátí do baterek ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

fugas píše:Nerozumím ani slovo :mrgreen:
Ne, dělám si (_!_).Podstatná je myšlenka, nikoliv forma.Ačkoliv třeba Francouzi vyžadují na svých fórech kromě angličtiny i francouzský překlad příspěvku.Tak to zkus radmire dát do gůglu a hoď to pod to ještě jednou :lol:

Nad pračkou jsem se zamyslel jen letmo a první myšlenka mi přišla ideálně pořídit jednu z těch modernějších praček.To znamená s mnohapólovým motorem bez převodu, přímo na bubnu.Ideálně ze sběrného dvora s mrtvým programátorem.Motor pak přepojit na požadované napětí.Programátor si pak udělat napřiklad z Siemens LOGO!Nebo kdo umí i z něčeho chytřejšího za použití stávajících voličů pračky.Pokud by se někde našlo schéma konkrétních programů pračky popsané, neměl by to být problém.Dostatečně výkonný motorek na DC k čerpalu už by snad taky neměl být problém a to i topné těleso.Přívod vody pomocí dvou kulových ventilů teplá/studená, ovládaných třeba krokovými motorky z programátoru pračky a na vstupu vody čidlo.

https://www.youtube.com/watch?v=AUhnlcJzDE8


A během zastavování bubnu to ještě něco málo vrátí do baterek ;)
Ano taky jedna z variant ...už jsem to bral taky v potaz...použít pohon pro elektrokola (střed kola) a přímo pohánět... pračku mám nadhernou...motor v háji málo jetá a oprava drahá... jde opravdu o pohonnou jednotku bubnu....jen mě trápí vykon je to neprozkoumané území a asi já jsem ten pionýr a nezbyde mi nic jineho než u motoru jít do akce pokus omyl... začnu asi s 250W/24V ......topné těleso mě nezajímá... nahřívám si vodu pro praní různými způsoby (mám bojler extra nakalibrovaný na pračku a myčku...) http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/voda-prani-uspory/
Programátor si udělám svůj je už napůl hotov, jen ho pak doladit v akci a podle typu pohonu...
Naposledy upravil(a) radimre dne stř srp 30, 2017 10:07 am, celkem upraveno 1 x.
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

vlkazajac píše:Svojho času som si nasnímal spotrebu klasickej práčky. Ak nechcem ohrev, stačil by mi teoreticky slabý menič, ale rozbeh je zabiják aj pre menič stredného výkonu.
Ak by mohol niekto poskytnúť podobný diagram od invertorovej práčky, bolo by to fajn pre ďalšie nasmerovanie. Tiež by bola zaujímavá informácia, komu s akým meničom invertorovka beží.
pracka.jpg
Myslím si, že keď invertorové práčky začínajú s cenou niekde nad 300 EUR, tak samodomo za dosť veľké náklady sa už neoplatí. Chápem prestavbu na jednosmerný pohon vtedy, ak sa neuvažuje s meničom k FVE.

Zatiaľ mám doma stop stav s investovaním do novej práčky, stará nechce zdochnúť.... ((

Krásný graf ...mohu potvrdit jeho pravost v hodnotách...taky jsem to takhle podobně sledoval a na základě těchto hodnot jsem šel právě do náběru teplé vody...když byla doba, že se dělaly u nás doma 4 pračky denně úspora byla velice velká a i když intenzita praní už lehce poklesla stále je praní s náběrem teplé vody aktuální a odráží se v kladných číslech na ročním vyúčtování.. http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/voda-prani-uspory/
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od fugas »

Motor elektrokola je asi cesta nejmenšího odporu.Efektivní provoz bez uhlíků, předpokládatelná vysoká životnost a krásná regulace otáček.Nebude to ale nejlevnější.Pokud jde o výkon, asi nejjednodušší by bylo odrazit se od štítku motoru v pračce.Rozbíhat to pro jistotu pomaleji, zachovat převod a mělo by to snad fungovat.Pokud motor elektrokola nedosáhne maximálních otáček původního motoru, tak tě to ochudí o maximální otáčky při ždímání, ale to snad není největší problém.
Ze zkušenosti mých 70Kg vytáhne motor 250W na kole bez šlapání do prudkého kopečku na 18" kolech rychlostí cca 8km/h.Takže převalovat 9kg prádla při otáčkách bubnu, srovnatelných s otáčkami zadního kola bicyklu by snad neměl být pro motor co do výkonu, náročný úkol.Otázka je, jak se během hodiny praní motor ohřeje.Takže předimenzovat by to asi zasloužilo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od radimre »

Super info...neměl jsem tu čest kolovat na elektrice tak nemám představu o ekceleraci a dynamice... snímaní otáček bych použil z původního motoru... ( pokud někdo neví kde je onen snímač...https://www.youtube.com/watch?v=32kEr_ZO8gU)

co se financí týče, když systém bube fungovat slušně lze ho pak přemontovat bezproblémů i do novějšího šasi...Ale kdo si hraje nezlobí...
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od rottenkiwi »

Odkedy u mňa idú prebytky do bojlera, tak aj pračku aj umývačku používam tak,
že napúšťam teplú vodu z bojlera.
Pračka má 63 min prací cyklus, prvých 16 min dávam teplú vodu, takže práčka,
ktorá má bežne príkon 2450 W, ide aj na 1600 VA menič, po tých 16-tic minútach
už možem prepnúť na studenú, ak zabudnem, nič sa nestane.

U umývačky sa mi napúšťaním teplej vody podarilo zmenšiť spotrebu na cyklus
z 1.15 kWh na 0.7 kWh.
Tým sa zmenilo nahrievanie na 5 min / 4 min / 4 min. pri vode z bojlera cca. 40 *C.

Skúsim to niekedy otestovať na 50 *C, ak by to dohrievalo len 2 min / 2 min / 2 min,
tak by to mohlo ísť na ten 1600 VA Victron. Tým by som mal prania aj umývanie riadu
poriešené.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od vlkazajac »

radimre píše:
KUTIL píše:Myslel si práčka...
No zas taky inteligent.co je dotčeny, když kerysi piše po našimu a nema svoje vlastni nařeči...takže pokud chceš čitat tu vaši spisovnu češtinu kup si v knihkupectvu roman a tam budeš všeckemu rozumět a budeš, tam měť hafo čarek a hačku... myslim, že tu ide o techniku a ni o spravnu češtinu...a estli temu co sem ti napisal nerozumiš tak si sežeň slovnik ostravaka. :wall:

no hlavně, že si spokojeny s malej,dlouhej ...to je asi fajne tvojemu sluchu co... kura chlopi nezlobtě se, ale mi to hlo zas žluču... u nas by se řeklo, že je to cypakus...sory ale fakr si nemožu pomoct...enem jakysy zas šťural...a chtre věty z něho nevypadlo..
Toš, fotovoltici všetkých krajín, spojte sa a zanechajte sváry ! Som si istý, že ide o jedno hlboké nedorozumenie ( podnet som dal ja ) :uh:

Napísal som vetu :
"Zatiaľ mám doma stop stav s investovaním do novej práčky, stará nechce zdochnúť.... (("
a KUTIL to okomentoval, pretože v tom videl dvojzmyselnosť, vtipálek jeden !

Stará práčka nechce zdochnúť, nie snáď moja polovička !

Takže nejde o tú čiarku na "a", pračka/práčka.

:handshake:
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od vlkazajac »

Radimre už rozbehol vlak, ale možno by sa našla inšpirácia v už hotových produktoch na 24 V a deklarovaných často pre použitie s FVE. Niektoré totiž nevyzerajú zle a mnohí by to možno skúsili aj takto :
pracka 24V.jpg
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 94832.html

Táto sa napríklad dodáva:
Included : DC washing machine,with solar panel and battery,
takže môže to byť niekde celkom vychytený set !
HTB1iJXsFVXXXXb0XFXXq6xXFXXXM.jpg
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 12199.html
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od kodl69 »

Tohle ale asi nemá s automatickou pračkou jak ji známe v evropě, asi moc společnýho, svislá osa otáčení bubnu jistě nedokáže vyprat tak, jako vodorovná, takhle nějak vypadaly elektrický pračky před 50-ti lety - vířivá pračka, a vedle svislá odstředivka, bez čerpadla odpadní vody, bez ventilu napouštění vody, ruční přendání z prací do ždímací části, prostě fšecko ručně....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od JiříK »

S novýma pračka je potíž. Výrobci se absolutně nezaobírají nějakou kompenzací účinníku, takže co jsme měli starou pračku, tak ta jela (bez topení) na 1200 VA Victrona bez sebemenších potíží, i se startem lednice !!! Nová pračka? Total shit, hnus! Měnič s ní skoro nehne, a to jen kvůli mizernému cos fí, které se pohybuje při otáčení bubnu mezi 0, 15 - 0,20 ! Prostě se úplně vykašlali na jakoukoliv kompenzaci. Takže jsem veškeré další pokusy to krmit z měniče vzdal a pere se na DS v nízkém tarifu, většinou tak od třetí hodiny ranní. S pračkou vyobrazenou v příspěvku níže bych asi doma neuspěl...
...a na vyvádění divočin jako motor z bicyklu jaksi nemám chochmes :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od mypower.cz »

Kdyz jsme u tech pracek ostrovnich.. Porad jedu powerstar IR Ten je nesmrtelny snad, a porad mam zanussi klasickou automatku a uplne v poho.

Samozrejme nic proti experimentu na 48V, rad se mrknu jak projekt pokracuje, ale otazka zdali se to fakt neda resit spise poradnym menicem, kdy ta pracka vubec netusi ze na nejakem ostrove je a ze jede sem tam i na baterky.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ostrovní automatická pračka

Příspěvek od JiříK »

Navrhuju bojovku: kdo má možnost, změří u pračky účinník. Takže typ pračky a hodnotu účinníku při praní. A nesmí jet topné těleso. Při odstřeďování je účinník jiný-lepší.
U nás doma: Indesit IWSC 51051. Účinník 0,15-0,20. Katastrofa.
Kdo další???
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek