Bytovy dom - zalozit FVE na UPS, aku, alebo inak?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm
Reputace: 27

Re: Bytovy dom - zalozit FVE na UPS, aku, alebo inak?

Příspěvek od KUTIL »

1. Nikde som nenapísal že z 10,4 kWp sa dá vyrobiť 13 MWh. Tak 10-11, aj to musí byť lokalizácia panelov ideálne k svetovým stranám-obyčajne tak nebýva.
2. Ročný výnos pri započítaní fixnej zložky na faktúre a strát v systéme zhruba 500€. (ne)návratnosť aj pri optimistickom odhade nákladov viac ako 20 rokov. Ekologického ducha som do prínosov nezapočítal.
3. Všetky energie platím ja (?). Tomu nerozumiem. Nájomníci ich budú mať zadarmo? Alebo to schováte do nájomného? Niekde im to zaúčtujete, o tom nie sú pochybnosti. A z hľadiska celkovej ekonomiky je jedno kto čo platí.
4. Robte si čo chcete, ale netlačte ľuďom do hláv nezmysly o ekonomickom prínose či odpojení od siete.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Bytovy dom - zalozit FVE na UPS, aku, alebo inak?

Příspěvek od rva »

Pokud jsou volné peníze, tak se je dá klidně utratit teď s tím, že se sníží budoucí náklady. Jen pro představu kolik v praxi ušetří lakomec, jako já, který hledá, kde nakoupit levněji, bazarově, čína. Systém už stál přes 400 000 Kč a ročně ušetří tak 20 000,-Kč. A na ostrovní provoz to kvůli zimě stále není. Nebo je, ale to by mne moje početná rodina vyhnala. Ale je to koníček - jiný si pořídí nové auto, nebo se méně omezuje v hospodě. Ta spotřeba je pro tarif d25d, tedy 16 hodin drahé elektřiny a 8 hodin levné, kdy se popřípadě i dobíjejí baterie
roční spotřeba elektřiny
roční spotřeba elektřiny
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek