Regulace 3F 0-250V PMA větrné elektrárny max. 3kW

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
Rams
Příspěvky: 69
Registrován: pát srp 12, 2011 1:56 pm
Reputace: 5

Regulace 3F 0-250V PMA větrné elektrárny max. 3kW

Příspěvek od Rams »

Dobrý den,
Prosím o pomoc s kontrolou obvodu a návrhem desky pro PWM ovládání MOSFETu IRFP460. Bohužel pro toto napětí a proudy nejsou mosfety řady L, kde se dá ovládat Gate přímo systémovým napětím Arduina. Třeba je celé schéma špatně, nejsem v oboru kovaný. Na obrázku je pro zjednodušení jeden MOSFET se spínacíma tranzistorama, ale chci mít těchto modulů šest, které se budou kaskádovitě otvírat. O otvírání jednotlivých MOSFETů se bude starat Arduino PWM signálem podle otáček generátoru. Za každým MOSFETem bude jiný měnič nebo jiná zátěž.
Takže v kostce co bych potřeboval:
1. zda je funkční schéma řízení mosfetu
1a. pokud ne, tak jak to zapojit
1b. pokud ano, tak nějak vymyslet desku na šest těchto spínačů vedle sebe s přihlédnutím na eventuelní montáž chladiče MOSFETů. Deska může obsahovat i usměrňovač, na který mám diody 1000V 10A

https://photos.app.goo.gl/eb8O6NlpJrYVQJA83
Děkuji
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulace 3F 0-250V PMA větrné elektrárny max. 3kW

Příspěvek od kodl69 »

To by nefungovalo, nemáš čím ten mosfet zavřít. Navíc s driverem tam bude míň součástek, a bude zajištěný rychlý otevření - zavření fetů. Než bastlení je jednodušší použít origo budič low side mosfet, třeba tento: http://www.tme.eu/cz/Document/e3873b2b2 ... 426PBF.pdf pokud má být s nožičkama, a nebo FAN3110, 3111 a nebo spousta dalších, tohle mi zrovna padlo do oka v TME...
Doporučuju ty fety mnohonásobně předimenzovat, jinak nebudeš dělat nic jinýho, než je pořád vyměňovat. Pak by tam ještě měla být ochrana před přepětím, aspoň nějakej transil, třeba 1.5KExx kde xx je max. napětí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Rams
Příspěvky: 69
Registrován: pát srp 12, 2011 1:56 pm
Reputace: 5

Re: Regulace 3F 0-250V PMA větrné elektrárny max. 3kW

Příspěvek od Rams »

Děkuji za odpověď,
Jestli jsem ten obvod z pdf pochopil, může to být takhle? (další obrázek v té stejné sdílené galerii) Mosfetem poteče max. 10A při 60V, vyšší napětí/méně ampér.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek